vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Jorge, Ποντικός, FaniFox, camber, manoslykos, kon95

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #450 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:01 »
Αν κλεινεις πολυ την εισαγωγη αερα απο κατω εισαι οκ. Παραπανω απο την μιση δουλεια την κανει η αντισταση, οποτε αυτη ειναι που σε ενδιαφερει. 

Το θεμα ειναι να σου αρεσει εσενα το αποτελεσμα. Αν δεν σου αρεσει, τοτε αλλαζεις, αν σου αρεσει, τοτε μενεις οπως εισαι.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #451 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:06 »
Ειδικά αν βάλεις και ένα τσιγαρίσιο drip tip, σε συνδιάσμο με την 1,8 αντίσταση και το αέρα κλειστό δεν έχεις λόγο να αλλάξεις ατμοποιητή...

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #452 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:10 »
Για τον τριτον μινι 2 που τον εχω με coil 1.8 αυτές με κιτρινο  oring , εχω καποιες απιφαλαξεις για τις τσιγαρισιες τζουρες...
Αντιθετως για τον κανονικό τριτον 2 ,    (3 μλ )     που αναμένω, μου ειπαν ότι με τις μπλε κεφαλές τις μεγαλες 1.8ΩΜ  εχει  καλες, σφιχτές,τσιγαρισιες τζούρες. 8)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 15, 2016, 12:24 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Gregkar

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #453 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:17 »
Σας ευχαριστώ πολύ όλους ηρέμησα λίγο τώρα γιατί πραγματικά ο μελο με έχει βολέψει ΠΑΡΑ πολύ επειδή γεμίζει πολύ εύκολα και παίρνει και πολύ υγρό. Ναι το airflow το έχω λίγο ανοιχτό. ρώτησα επειδή  δεν έχω δοκιμάσει κανέναν άλλο ατμοποιητή τέτοιου τύπου οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης. Η γεύση και τα ντουμάνια πάντως που έχω με τον μέλο με ικανοποιούν και με το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #454 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:20 »
Τότε δεν έχεις κανέναν λόγο να αλλάξεις. Κάνε και αυτό με το drip tip, πάρε ένα στενό και θα είσαι κατευχαριστημένος.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Gregkar

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #455 στις: Μαρτίου 15, 2016, 12:25 »
έχω ένα μεταλλικό και ένα γυάλινο από το Α6 της alterego θα δοκιμάσω να δω αν έχει διαφορά!

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #456 στις: Μαρτίου 15, 2016, 13:06 »
Το υλικό κατασκευής του drip tip παίζει ρόλο μόνο στη θερμοκρασία που έχει αυτό που ακουμπάει στο στόμα σου,
και φυσικά στην υγιεινή σου αν τα πλένεις συντηρείς σωστά.
Αυτό που δίνει την "τσιγαρίσια" τζούρα ή την αεράτη (μικρό ποσοστό επί του συνόλου των παραμέτρων αλλά υπαρκτό)
είναι η εσωτερική διάμετρος της οπής του drip tip. Ένα στενό και σχετικά κοντό drip tip θα σου κάνει καλύτερα τη δουλειά σου.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #457 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:13 »
Τσιγαρισιες τζουρες - 1.8 αντισταση - Melo 2 sub ohm ατμοποιητης... πως κολλανε αυτα δεν ξερω τι να πω O0

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #458 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:25 »
οπως και o subtank mni στα 8.5w :confused1:
τερμα κλειστος ΙΣΩΣ

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #459 στις: Μαρτίου 15, 2016, 19:38 »
πηγενε απλα σε εναν μαγαζι και δοκιμασε εναν αλλο ατμοποιητη που ειναι με σφυχτες τζουρες.........θα βρεις την απαντηση σου μονο σου...
εκανα καποια στιγμη αυτο που λες με τον ατλαντης στις 1,8Ω καμια σχεση με τον ναυτιλο και θα στο εξηγησω οσο πιο απλα μπορω.
ο χωρος που γινετε η ατμοποιηση δεν ειναι μονο η αντισταση αλλα και η καμπανα καθως και η καμιναδα που δηγει στο ντρι τιπ...αλλαζοντας μονο την αντισταση δεν εχεις αυτο που πραγματικα χρειαζεσαι για να παρεις την γευση και την θερμοκρασια του ατμου οπως πρεπει, γιατι απλα αυτος ο ατμοποιητης δεν ειναι για τετοια χρηση...βασικα η αντισταση σου δεν ατμοποιει τοσο οσο χρειαζετε ωστε να πληρωνει την καμπανα με ατμο και να μενει ισοροποιμενο το μειγμα....απλα κανε αυτο που σου ειπα στην αρχη και θα δεις μονος σου την διαφορα.
καθε ατμοποιητης ειναι φτιαγμενος για καποια χρηση....οσο και να επεμβενεις στις ρυθμισεις και τις αντιστασεις δεν εχεις το ιδιο αποτελεσμα με εναν αλλον που ειναι φτιαγμενος για την χρηση που θες.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #460 στις: Μαρτίου 15, 2016, 20:45 »
Ξεκίνησα με ijust 2 και melo 2.
Πλέον ατμιζω καθαρά τσιγαρισιες σε kayfun και eviva.
Ξέρω και τι θα πει τσιγαρισια τζούρα και τι θα πει melo 2.

Μην ξεχνάνε όμως τον παράγοντα άνθρωπος. Άλλοι βλέπουν το ατμισμα σαν εργαλείο, άλλοι σαν απόλαυση και υπάρχει και η τελευταία κατηγορία με την οποία προσωπικά γελάω η οποία το βλέπει σαν χόμπι.

Όταν το παιδί λέει πως είναι ευχαριστημενος από την απόδοση του setup του αυτή τη στιγμή σε όποια κατηγορία και αν ανήκει τελειώνει εκεί.

Όντως στις τσιγαρισιες δεν συγκρίνεται με τον ναυτιλο.
Αγόρασε ναυτιλο λοιπόν.
ΜΕΤΆ από λίγο καιρό θα δεις οτι ο ναυτιλος δεν συγκρίνεται με eviva.
αγόρασε επισκευασιμο τώρα λοιπόν. κ.ο.κ.

Φίλε λοιπόν, αφού σε ευχαριστεί ο ατμοποιητης σου είσαι κομπλέ, γεμίζει από πάνω και είναι από τους ατμο με πολύ καλή γεύση, οποίος τον έχει χρησιμοποιησει ξέρει...
Πάρε και ένα τσιγαρισιο drip tip και θα δεις ακόμα μεγαλύτερη βελτίωση στην όλη αίσθηση.

Αν πάρεις το δρόμο των πειραμάτων ψάχνοντας τον τέλειο ατμοποιητή δεν θα τελειώσεις πότε και απλά θα χαλάς λεφτά μόνιμα νομίζοντας ότι η καινούρια σου αγορά θα είναι η απόλυτη, δεν θα είναι όμως και πάντα θα θες κάτι παραπάνω.

Δική σου η επιλογή...

Αποσυνδεδεμένος Gregkar

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #461 στις: Μαρτίου 16, 2016, 14:10 »
Φίλε Angelo, συμφωνούμε απόλυτα, έχω πάρει ήδη την απόφαση μου. θα τον κρατήσω τουλάχιστον για την ώρα, είμαι πολύ ευχαριστημένος με τον μελο χωρίς βέβαια να έχω δοκιμάσει κάποιον άλλον ατμοποιητή και αυτό γιατί όπου και να ρώτησα δεν έχουν ατμοποιητές για δοκιμή και δεν πρόκειται να μπω στο τριπάκι να παίρνω διάφορους μέχρι να πετύχω αυτόν που μου κάνει.

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #462 στις: Μαρτίου 16, 2016, 19:16 »
ποτε δεν ειπα να αγορασει καποιον αλλο ατμοποιητη.........του ειπα να δοκιμασει,συνηθως στα δοκιμαστηρια υγρων εχουν και κανα eleaf....αν τον ικανοποιοι φυσικα δεν υπαρχει λογος να ψαξει αλλα ουτε και να ρωτησει στο φορουμ..........αρα μηπως κατι δεν παει καλα????
μηπως ξερουμε ολοι τι ειναι αυτο και παιζουμε κρυφτουλη???
η μηπως εγω ειμαι τοσο παραξενος και μονο εγω καταλαβαινω τις διαφορες σε τετοιου ιδους ατμοποιητες??
και ενα παιδι στην αφρικη που τρωει μονο ρυζι μπορει να ειναι ικανοποιημενο.....αλλα αν δοκιμασει φιλετο τι θα του αρεσει περισσοτερο???
εγω παντως επιμενω στην δοκιμη ...οχι σε αγορα....βρες φιλο...βρες καταστημα..σταματα εναν που ατμιζει στο δρομο  και ζητα του να δοκμασεις.....παντως δοκιμασε γιατι αν δεν εχεις ακομα προβλημα θα εχεις σε λιγο και ο angelo δεν μας ειπε γιατι δεν εμεινε στον Lemo2 αφου τον ικανοποιουσε και πηγε στον καιφουνοιδακο?????
και φυσικα κανε τα παντα για να μην γυρισει στο βρομοτσιγαρο... :-[ :-[ :eyesplash:

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #463 στις: Μαρτίου 16, 2016, 23:25 »
Φίλε asimos συμφωνώ μαζί σου μην με πάρεις στραβά κι εγω προχώρησα παρακάτω οταν σταμάτησε να με ευχαριστεί ο τότε εξοπλισμός μου, απλά πιστεύω ότι όσο κάτι στο άτμισμα σε καλύπτει και σε ευχαριστεί καλό είναι να μην ψάχνεσαι άσκοπα γιατί αν αρχίσεις τις αναιτιες αγορές όλοι ξέρουμε ότι δεν τελειώνουν ποτέ.

Είμαι της άποψης ότι πρέπει κανείς να ψαχτεί για κάτι άλλο όταν σταματήσει να τον ευχαριστεί ο υπάρχον εξοπλισμός του... Διαφορετικά από εργαλείο ή απόλαυση, το ατμισμα καταλήγει να γίνεται χόμπι...

Φυσικά ο καθένας κάνει ότι θέλει στο τέλος αλλά επειδή ο φίλος μάλλον είναι νέος πιστεύω ότι πρέπει να κρατήσει την στάση που προτείνω ενώ παράλληλα διαβάζει και μαθαίνει.

Δεν είναι λίγα τα παραδείγματα νέων που αγοράζουν και ξαναγοράζουν πράματα ενώ υστερούν σημαντικά σε γνώσεις κάνοντας έτσι άσκοπες ή και χαζές αγορές πολλές φορές...
Αν λοιπόν για την ώρα μπορείς να κάνεις την δουλειά σου με ένα απλό τσιγαρισιο drip tip περιορισου σε αυτό.
Και όταν με το καλό σταματήσει να σε ευχαριστεί ο melo ψάξε διάβασε και κυρίως δοκίμασε όπως λέει και ο asimos και τότε πάρε κάποιον άλλο ατμοποιητη...

Αν αρχίσεις να δοκιμάζεις γενικά πίστεψε με θα θες να αγοράσεις σχεδόν τα πάντα, το άτμισμα έχει προχωρήσει και πλέον σχεδόν όλα τα προϊόντα είναι να σου τρέχουν τα σάλια... Εγώ έχω vtc mini και kayfun lite plus με ευχαριστεί και δεν το ψάχνω πάραπερα γιατί έτσι αντιλαμβανομαι το ατμισμα. Όπως και με το τσιγάρο μια μάρκα έκανα για χρόνια δεν δοκίμαζα κάθε φορά διαφορετικό πακέτο.

Προσωπική μου άποψη....

Αποσυνδεδεμένος Αsimos

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #464 στις: Μαρτίου 17, 2016, 00:32 »
θα συμφωνισω μαζι σου για τις χαζες αγορες που ολοι εδω μεσα λιγο πολυ καναμε.....γι'αυτο και παντα λεω δοκιμη,διαβασμα και αγορα μονο οταν ειναι καποιος σιγουρος οτι του κανει την δουλεια που το θελει.
παντως δεν ειναι και λιγα τα ατομα που απο λαθος αγορες προίοντων γυρισαν στο κ.τ, ουτε ειναι και λιγοι αυτοι που δεν δοκιμασαν τιποτα αλλο απο το αρχικο πακετο που δεν τους καλυπτε και ειχαν τα ιδια αποτελεσματα.
οπως γραφω και πιο πανω καποτε ειχα τον ατλαντης με 1,8Ω και προσπαθουσα να κανω τσιγαρισιες.....νομιζα οτι ηταν μια χαρα...αλλα ο λαιμος μου ειχε αλλη αποψη.....πλεον υπαρχουν πολλα προίοντα και δυστυχως δεν ειναι ολα για ολους ουτε για ολες τις δουλειες. αυτο δεν σημαινει οτι ολοι εχουν τα δικα μου γουστα,οπως του αρεσει του καθενος αλλα να δοκιμασει και κατι αλλο και μετα ας αποφασισει.
ελπιζω να μην με παρεξηγησετε αλλα δεν μπορω τα μασημενα λογια...αυτη για μενα ειναι η αληθεια αυτο λεω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 335 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209158 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix