vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 8 χρήστες
gstamatos, Sergios, Buliwyf, Milarepa, grag, bloodlessz, marauder800, lemon78

Twitter

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩ ΖΙΖΑΝΙΑ

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ όσα γνωρίζω κι εγώ η χοληστερίνη δεν είναι ένα ανεπιθύμητο παράγωγο αλλά ένα χρήσιμο συστατικό.
Δεν απορρίπτω τη θεωρία του Χάρη, αλλά δεν την επιβραβεύω κι όλας. Η χοληστερονοφοβία πράγματι είναι επικίνδυνη (αλλωστε τα επιτρεπτά όρια έχουν αλλάξει αρκετές φορές). Εξ ίσου όμως επικίνδυνη είναι και η κατανάλωση πολλών κορεσμένων. Οι πατατοχαμπουργκεροφάγοι εξ ΗΠΑ μπορούν να το βεβαιώσουν.
Απο την άλλη είναι γνωστό ότι κάποιες "χημικές δίαιτες" με λιπαρά αδυνατίζουν αλλά με άσχημες συνέπειες στον οργανισμό.
Η γνώμη μου είναι ότι η άσκηση και η κατανάλωση ΟΛΩΝ με ΜΕΤΡΟ είναι η σωστή διατροφή.
Οσο για τον ήλιο συμφωνώ με το Χάρη. Δεν νοήται ζωή όπου δεν σε βλέπει ο ήλιος ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ, και πάλι όμως το μέτρο είναι ο γνώμονας . Αν δεν κοκκινίζεις απ τον ήλιο , τότε κάτσε όσο θες, αν κοκκινίζεις όμως που πας ρε Σκανδιναυέ Καραμήτρο που έχεις γίνει ωσάν καλοψημένο μπέΙκον ??
Το σώμα μας έχει γλώσσα και μας μιλάει , αρκεί να έχουμε ανοικτά αυτιά  να το ακούμε.

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Xωρις ψωμια πατατες και τσιπουρα ομως  :laugh1:
Χωρίς ψωμιά αποκλείεται ::)

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Μα οι υδατανθρακες ειναι το υλικο καυσης για το σωμα μας. Φανταστειτε το ανθρωπινο σωμα ως μηχανη αυτοκινητου. Οι υδατανθρακες ειναι η βενζινη, οι πρωτεινες το λαδι και τα λιπη οι βαλβολινες.. Χωρις βενζινη το μοτερ δε δουλευει, χωρις λαδι αρχιζουν οι τριβες και χωρις βαλβολινες θα μπλοκαρει το σασμαν(παχυ εντερο).. :) Χωρις πρωτεινες δεν αναπτυσονται οι μυς, χωρις υδατανθρακες δεν θα υπαρχει καυση και το σωμα θα αναγκαζεται να μεταβολισει τους μυς σου για ενεργεια, οποτε θα επιφερεις καταβολισμο. Τα λιπη χρειαζονται γυμναστικη 'η αλλη φυσικη εντατικη δραστηριοτητα και αλλαγη του μεταβολισμου για να αρχισουν να καιγονται και να μετατραπουν σε ενεργεια, αλλα αν δεν τροφοδοτεις το σωμα με υδατανθρακες, δε θα υπαρχει ισοροπια και αντοχη για κατι τετοιο..
Συμφωνω με τον Abet, παν μετρον αριστον.
Το ιδανικο ειναι 60% υδατανθρακες,30% πρωτεινες και ενα 10% μη κορεσμενων λιπαρων για υγιεινη διατροφη..
Απο εκει και περα, ειμαστε οτι τρωμε..

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
http://thepiratebay.org/torrent/4832098

Ενα ψυχαγωγικο-δοκυμαντερ με απλες ορολογιες οπου εχω βρει το οποιο αποδεικνύει αυτα που λεω (το πρωτινω συχνα σε γνωστους),αν θελετε εχω και ερευνες ,αν και δε χρειάζονται ,τα ιατρικα βιβλια τα λενε αυτα (δεν ειναι θεωρια μου),απλα ειναι τοσο κονσερβες για τους φοιτητες καθως εχω 2 φιλους φοιτητες οπου δε βγαζουν τα σωστα συμπερασματα ,ξερη γνωση.

Απλα ειναι ολα στ`αγγλικά ,και το δοκυμαντερ.

Ας πουμε το wiki λεει αυτα που λεω για την LDL αλλα δε λεει το λόγο της υπαρξης και των μικρων μοριων της ,λεει οτι προκαλει στενωση κτλ ,αλλα δε λεει οτι το προκαλουν οι υδατάνθρακες.
Αnyway το κουραζω.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
http://thepiratebay.org/torrent/4832098

Ενα ψυχαγωγικο-δοκυμαντερ με απλες ορολογιες οπου εχω βρει το οποιο αποδεικνύει αυτα που λεω (το πρωτινω συχνα σε γνωστους),αν θελετε εχω και ερευνες ,αν και δε χρειάζονται ,τα ιατρικα βιβλια τα λενε αυτα (δεν ειναι θεωρια μου),απλα ειναι τοσο κονσερβες για τους φοιτητες καθως εχω 2 φιλους φοιτητες οπου δε βγαζουν τα σωστα συμπερασματα ,ξερη γνωση.

Απλα ειναι ολα στ`αγγλικά ,και το δοκυμαντερ.

Ας πουμε το wiki λεει αυτα που λεω για την LDL αλλα δε λεει το λόγο της υπαρξης και των μικρων μοριων της ,λεει οτι προκαλει στενωση κτλ ,αλλα δε λεει οτι το προκαλουν οι υδατάνθρακες.
Αnyway το κουραζω.
Φιλε μου μακαρι να υπαρχει ορθοτητα σ,αυτα που λες
δεν τα κοροιδευω,αλα δεν σου κρυβω οτι θα φοβομουν πολυ να τα εφαρμοσω
Αν και θα το ηθελα παρα πολυ ;) ;) ;)




Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 20:12 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 43 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20424 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312478 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124459 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix