vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 8 χρήστες
fratz8, bloodlessz, Mimhsdr, lemon78, manoslykos, tibolaso, I.P, anetost

Twitter

Aspire Nautilus

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #225 στις: Ιουλίου 20, 2014, 00:54 »
Η λέξη "style" υποδηλώνει κλώνο.


Μέχρι τώρα όσους έχω δει από FT είναι με μία τρύπα ρύθμισης αέρα και πίστεψέ με οι 4 τρύπες του αυθεντικού ναυτίλου κάνουν τη διαφορά!!! Επίσης κάποιο κλώνοι δεν έχουν και τον ρυθμιζόμενο πόλο με το ελατήριο.


Για το συγκεκριμένο ατμοποιητή εγώ προτείνω μόνο τον αυθεντικό.


Εναλλακτικά παραγγελία μέσω της aspire [size=78%]http://www.aspirecigonline.com/tank-clearomizer-c-8.html[/size]


(.... αν και δεν έχω παραγγείλει απ' ευθείας από εκεί.... ελπίζω κάποιος συνατμιστής να μας ενημερώσει για την εμπειρία του...)


Επίσης... τι "κόλπο" είναι αυτό με τις BVC αντιστάσεις;;; Τις δοκίμασε κανένας να μας πει;;;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #226 στις: Ιουλίου 20, 2014, 01:02 »
Τον μεγάλο Nautilus, η, τον μινι ?

Αποσυνδεδεμένος karavid

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω άρα ελπίζω!
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #227 στις: Ιουλίου 20, 2014, 01:57 »
Δουλεύω το μεγάλο. Το μίνι σήμερα τον είδα και χαζεύω κάποιες πρώτες παρουσιάσεις στο youtube. Η φιλοσοφία τους είναι ίδια. Ο μεγάλος 5ml ο μικρός 2ml. Επίσης ο μικρός έχει σταθερό πόλο.


Οι πρώτες παρουσιάσεις είναι θετικές. Επίσης δηλώνουν καλύτερη συμπεριφορά λόγω των νέων κεφαλών BVC (bottom vertical coil). Μέσα στο επόμενο 15νθήμερο θα έχουμε επιπλέον παρουσιάσεις και κριτικές. Το θετικό είναι ότι οι νέες κεφαλές είναι συμβατές και με το μεγάλο.


Μικρός ή μεγάλος; Εξαρτάται τι βολεύει τον καθένα!!!

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #228 στις: Ιουλίου 20, 2014, 02:17 »
Για την ιστορία, ο Ναυτίλος χωράει στην πραγματικότητα μέχρι 6 ml. Τα μέτρησα με σύριγγα του 1 ml.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #229 στις: Ιουλίου 20, 2014, 07:57 »
................Εναλλακτικά παραγγελία μέσω της aspire [size=78%]http://www.aspirecigonline.com/tank-clearomizer-c-8.html[/size]
(.... αν και δεν έχω παραγγείλει απ' ευθείας από εκεί.... ελπίζω κάποιος συνατμιστής να μας ενημερώσει για την εμπειρία του...)......

Υπάρχει ήδη σχετική αναφορά στο παρόν νήμα :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20892.msg750388.html#msg750388

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #230 στις: Ιουλίου 20, 2014, 11:25 »
γ) να φτάσω αρκετά μηνυματα για να βλεπω τις αγγελίες.

 :laugh1: :laugh1: :laugh1: :thumpup: :thumpup: Λιγο ακομη και το εχεις..  ;D

Επίσης θελω να δω τι αντοχή εχει σε πτώσεις το πυρέκσ νγκλάσς.

Μου εχει πεσει αρκετες φορες πλεον....  ::) Το πυρέκσ νγκλάσς αντεξε μια χαρα.. Αυτο που μου εφευγε στις πτωσεις ειναι η βαση με το εαρφλοου.... το υπολοιπο κομματι εμενε ενωμενο και ουτε υγρα χυνονταν ουτε τιποτα.

Μέχρι τώρα όσους έχω δει από FT είναι με μία τρύπα ρύθμισης αέρα και πίστεψέ με οι 4 τρύπες του αυθεντικού ναυτίλου κάνουν τη διαφορά!!!

Τι εννοεις με μια τρυπα ρυθμισης? Στο δαχτυλιδι μια ειναι η τρυπα που θα δεις.. Απο μεσα υπαρχουν αλλες 4 εσωτερικές.
Τον αυθεντικο εχω... αλλα στην FT στις συζητησεις αναφερουν οτι οι εσωτερικες τρυπες ειναι οντως 4, οπως στον αυθεντικο, αρα που η διαφορα?
Εχεις παρει και δεν ηταν ετσι?

(σορυ για το οφ τοπικ του τελευταιου κομματιου..ηταν απαντηση στην συγκριση)

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #231 στις: Ιουλίου 26, 2014, 11:44 »
Παρεμπιπτόντως, μιας και αναφέρθηκε παραπάνω πρόβλημα με μπουμπουλήθρες, σε αντίστοιχη περίπτωση που έτυχε σε μένα, το πρόβλημα λύθηκε αλλάζοντας τη ρύθμιση της ροής του αέρα. Κι απ' ό,τι κατάλαβα, έχει να κάνει με τη σύσταση του υγρού (περιεκτικότητα σε VG). Σε DYI υγρό με 80% PG, η μπουρμπουλήθρα είναι άγνωστη λέξη. Όσο ανεβαίνει η VG η λύση μάλλον βρίσκεται στη ροή του αέρα.

Kαι σε μενα συνεβη αλλα μαλλον ηταν εξαιτιας χαμηλης μπαταριας.
Μολις την αλλαξα και εβαλα καινουρια (φορτισμενη), ολα καλα παλι. :)



Επισης,

σχετικα με ενα παλαιοτερο σχολιο περι "λαστιχιλας", το εκανε και σε μενα μολις πριν. ΑΛΛΑ: Εξαφανιστηκε, κανοντας το εξης. Εσφιξα ΤΕΡΜΑ το τανκ και την εμφανισε. Το ξανα ξεβιδωσα και αυτη τη φορα το εσφιξα λιγο πριν "τερματισει". Δεν εχω διαρροες, και η γευση επανηλθε στα κανονικα της επιπεδα. Και εννοειται, "λαστιχιλα", ΜΗΔΕΝ.

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ: Μαλλον κατι παιζει με το "τερμα σφιξιμο". Ισως πατιεται υπερβολικα η αντισταση και δεν "αναπνεει" σωστα; Κατι τετοιο. Παντως, δοκιμαστε το κι εσεις (οσοι εχετε αυτη τη γευση). :)

Αληθεια, ποσο σας κρατησε η αντισταση που ειχε μεσα;
(Οχι η ανταλλακτικη)

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Προσθηκη παραθεσης λογω μεταφορας
Συγχωνευση συνεχομενων δημοσιευσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2014, 19:16 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #232 στις: Ιουλίου 28, 2014, 12:20 »
Λοιπον! Είδα προχτές το ποστ αλλα δεν ειχα αλλαξει κεφαλη ακομα, με της μανας του ήμανε.
Αλλαξα χτές και κράτησε μια βδομαδα ή τρία τάνκ. Τα δύο απο αυτά ηταν Μπεμπεκα.
Με την Μπεμπεκα δεν μετράς μλ, μετράς χρόνο. Οσο ειναι το υγρό στον ατμο και βρέχεται η αντισταση, μαζευει καταλοιπα. Οποτε Μια βδομαδα κρίνεται ικανοποιητική ζωή αντίστασης. Αυτά για την κεφαλή που είχε μεσα.
Η επομενη του πακέτου μπηκε ανευ επιτυχίας, εβγαζε καμμενο κλπ, παροτι τη εβρεξα πριν της δώσω ρευμα κλπ. Πηγε φουντο. Μια ανταλλακτικη που είχα, εβαλα μετά και είναι οκ. Θα δουμε αν κρατήσει το ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος tasfot

  • **
  • 462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #233 στις: Ιουλίου 28, 2014, 12:27 »
Να ξαναπώ.. όσοι έχετε θέμα με καμένο.. δοκιμάστε να μην γεμίζετε το τανκ πάνω από τα 4μλ... θέλει να έχει αέρα μέσα για να τροφοδοτήσει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #234 στις: Αυγούστου 02, 2014, 10:50 »
Ανακοίνωσις:]Οι κάτοχοι του Ναυτίλου(και ξέρω ότι είστε αρκετοί..) βρείτε τις νέες κεφαλές BVC.Παίζω με μια από εχθές και προβλήματα τέλος.Είμαι ήδη στα 10ml κατανάλωσης,ούτε ένα dry hit ακόμα και με το airflow τέρμα ανοιχτό.Στα υπόψιν ότι είναι στα 1,8ohm κάτι που δεν είναι καλό για μηχανικά mods.Oπότε δοκιμή με το kick2 στα 8,10 και 15 watt.Οlala!!Αντέχουν!Οι bdc κεφαλές πάνω από τα 10watt απλά τα έφτυναν,εδώ ακόμα και στα 15watt παίζουμε απροβλημάτιστα!Σε διάφορα βίντεο αναφέρουν ότι και στα 20+ watt πάλι δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ενδιαφέρει κάποιους αυτό το βατάζ.Προσωπική προτίμηση στα 10watt.


Aνακοίνωσις νο2:Όσοι σκέφτεστε να τον αγοράσετε,μην το κάνετε!Καλά ρε θείο,θα μας τρελάνεις;Όχι.Θεωρώ ότι είναι εξαιρετικός με τις BVC κεφαλές,αλλά κατόπιν δοκιμής ανακάλυψα ότι υπάρχει γευστικότερη λύση.Ο mini Nautilus.ΙΜΗΟ η μικρότερη χωρητικότητα είναι μια ''θυσία''(τύποις καθότι γεμίζει πανεύκολα) που κάποιος μπορεί εύκολα να κάνει για να κερδίσει σε απόλαυση..

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #235 στις: Αυγούστου 02, 2014, 14:31 »
Που βρηκες bvc κεφαλες;;;

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #236 στις: Αυγούστου 02, 2014, 14:39 »
Σε κατάστημα,μου έδωσαν τη μία που υπήρχε στη συσκευασία του mini.
Έκατσα,άτμισα και τον mini.Moυ φαίνεται καλύτερος από τον κανονικό,εικάζω λόγω της κοντύτερης διαδρομής που κάνει η κεφαλή της ''καμπάνας'' και λόγω του γεγονότος ότι η αντίσταση δεν είναι χωμένη όπως στον κανονικό.Όσοι έχουν Ναυτίλο θα έχουν παρατηρήσει ότι η αντίσταση είναι κάπως βυθισμένη σε σχέση με την ευθεία που κάνει το πλαστικό απομονωτικό.Στον mini είναι ψηλότερα και μάλλον αυτό επιτρέπει να υπάρχει ευκολότερη τροφοδοσία προς τις τρύπες εισαγωγής υγρού της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #237 στις: Αυγούστου 02, 2014, 15:54 »
Αχαααα... ενδιαφερουσα παρατηρηση. Και... για πιο καταστημα μιλαμε; Εδω Θεσσαλονικη; Για αλλου;

Στάλθηκε απο το Lg D320N


Αποσυνδεδεμένος gstriftos

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλιά έστριβά τσιγάρα,τώρα αντιστάσεις..
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #238 στις: Αυγούστου 02, 2014, 16:23 »
Αθήνα,Vapeland Καλλιθέας.

Αποσυνδεδεμένος epyloxias

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus
« Απάντηση #239 στις: Αυγούστου 04, 2014, 23:07 »
Οσο ζεις μαθαινεις.
Λοιποοοοον... Μετα απο 2μιση εβδομαδες με τον Ναυτιλο ανα χειρας και αφου εμαθα τα "χουγια" του, μπορω (πιστευω) να κανω μια μικρη παρατηρησουλα οσον αφορα τα "καμμενα" που ανεφεραν σε προηγουμενες αναφορες φιλοι συνατμιστες.
Κατα βασην, φταιει το υγρο. Τι εννοω: Στη δικια μου περιπτωση που ατμιζω υγρα της Liqua, πλεον, μετα απο καθε αδειασμα του τανκ (και μιλαω για 6ml φουλαρισμενο παντα) θελει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ ενα πλυσιματακι με νερο (της βρυσης, οχι βρασμενο δεν ειναι απαραιτητο), σαν ξεπλυμα ενα πραμα, αλλα καλο. Στη συνεχεια ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΣΤΕΓΝΩΜΑ (και εδω χρησιμοποιω πιστολακι για μαλλια) και ειμαστε ετοιμοι.
Ετσι, ΚΑΙ το υγρο δεν κιτρινιζει (απο τα καταλοιπα του προηγουμενου που ειχα μεσα) ΚΑΙ οι τρυπουλες ειναι ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΕΣ και χωρις υπολοιματα και αυτες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 1 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:38
από chkontog
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20385 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207799 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65207 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312462 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124428 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4128 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix