vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 4 χρήστες
Milarepa, xasapis, manoslykos, camber

Twitter

Kanger Aerotank

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:05 »
 Ευχαριστώ φίλε. Το μόνο (καλό) που σκέφτομαι (για να απαλύνω τον πόνο μου :'( ) είναι οτι δεν είναι ακριβώς μαϊμού αλλά «μεταλλαγμένο». Ίσως η jiksu στην Ολλανδία να είναι κάτι σαν τη Nobacco που αλλάζει το λογότυπο στα προϊόντα της, τα οποία είναι όμως αυθεντικά. Το θέμα είναι, πως ένα μεγάλο κατάστημα εμπορεύεται «μεταλλαγμένα» προϊόντα;  Όταν ζητάς Aerotank πρέπει να σου δώσουν Aerotank. Αν σκεφτώ κακά…άστο καλύτερα. Κάποιος άλλος φίλος με παρόμοια εμπειρία; Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα με Aerotank jiksu!

 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:08 »
Καλό θα ήταν να πας από το κατάστημα μια βόλτα και να τους το πεις , όχι ότι θα στο αλλάξουν μετά από ένα  μήνα ( λογικό )  αλλά να το ξέρουν … εκτός και αν στο διευκρίνισαν και δε το κατάλαβες εσύ

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:24 »
 Προφανώς και θα πάω στο κατάστημα φίλε Απόστολε. Ήθελα να μαζέψω όμως πρώτα τις πληροφορίες μου. Δεν θέλω να κατηγορώ κάποιον άδικα ή θέλω να τον κατηγορώ έχοντας μαζέψει πολλά όπλα. Δεν μου διευκρίνισαν τίποτα. Ζήτησα τον Aerotank της Kanger και μου έδωσαν ένα jiksu. Τίποτε άλλο. Το σφάλμα μου είναι οτι το πρόσεξα μετά από καιρό.  Οι εικασία για «μεταλλαγμένο» είναι μια σκέψη δική μου. Δεν ξέρω αν στέκει.
 

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 15, 2014, 10:36 »
Ευχαριστώ φίλε. Το μόνο (καλό) που σκέφτομαι (για να απαλύνω τον πόνο μου :'( ) είναι οτι δεν είναι ακριβώς μαϊμού αλλά «μεταλλαγμένο». Ίσως η jiksu στην Ολλανδία να είναι κάτι σαν τη Nobacco που αλλάζει το λογότυπο στα προϊόντα της, τα οποία είναι όμως αυθεντικά. Το θέμα είναι, πως ένα μεγάλο κατάστημα εμπορεύεται «μεταλλαγμένα» προϊόντα;  Όταν ζητάς Aerotank πρέπει να σου δώσουν Aerotank. Αν σκεφτώ κακά…άστο καλύτερα. Κάποιος άλλος φίλος με παρόμοια εμπειρία; Δεν μπορεί να είμαι ο μόνος στην Ελλάδα με Aerotank jiksu!
Πριν κάνα τρίμηνο είχα πάρει κι εγώ έναν Aerotank για κάποιον γνωστό που ήθελε να αντικαταστήσει τον Evod ή έναν τέτοιου τύπου ατμοποιητή - δε θυμάμαι καλά. Ανέλαβα εγώ και παρήγγειλα από ένα μαγαζί με πάρα πολύ καλή εξυπηρέτηση. Του τον έδωσα και μερικές μέρες μετά άρχισαν τα παράπονα για μικροδιαρροές, για πολύ σφικτή τζούρα, για μεγάλη θερμοκρασία στο τμήμα με τον ρυθμιστή και λοιπά. Όταν τον είδα έγραφε jiksu και όχι kanger. Δεν έχω δοκιμάσε άλλον Aerotank για να μπορώ να συγκρίνω αλλά δεν θα έλεγα ότι έμεινα ευχαριστημένος.
Το πραγματικά εκνευριστικό είναι ότι τον πουλάει σαν original Kanger έχοντας στο site του φωτογραφίες σαν την συνημμένη...

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 15, 2014, 12:16 »
Φίλε, σ' ευχαριστώ για την πληροφορία. Ακριβώς στην ίδια φάση βρέθηκα κι εγώ. Η εξυπηρέτηση στο μαγαζί, φιλική και άψογη. Δεν έχω παράπονο. Με τον ατμοποιητή δεν θα έλεγα κι εγώ οτι έμεινα ικανοποιημένος. Εκτός του οτι ανακάλυψα οτι δεν έχει "ορινγκάκι" στο κάτω μέρος του (εξ αρχής νόμιζα οτι έτσι είναι από τη μάνα του) η αίσθηση που μου αφήνει στη γεύση και στο ντουμάνι δεν πιστεύω οτι δικαιολογούν τα λεφτά του. Ένας Alter ego A5g που έχω, σίγουρα αποδίδει καλύτερα και έχει το 1/3 των χρημάτων. Αλλά, όπως λες κι εσύ "δεν έχω δοκιμάσει άλλον Aerotank, για να μπορώ να συγκρίνω..."

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 15, 2014, 17:26 »
Φίλε σου πούλησαν 100% μαϊμού κι αυτά περί εξυπηρέτησης και φιλικότητας των πωλητών τ' ακούω βερεσέ >:( Δε μπορούν να πουλούν τσάϊνα μαϊμού για γνήσιο και άποψή μου: ΠΡΕΠΕΙ να αναφέρεις το όνομα του μαγαζιού καιγια να μη την πατήσουν κι άλλοι συνατμιστές αλλά καιγια να συμμορφωθεί ο τύπος που τα πουλάει αυτά! Δεν πρόκειται να στρώσουν τα πράγματα στην αγορά όσο γίνονται τέτοια...

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 15, 2014, 18:16 »
 Φίλε Vimana βεβαίως και θα αναφέρω το όνομα του μαγαζιού. Θέλω όμως πρώτα να τους δω πρόσωπο με πρόσωπο, να μου δώσουν εξηγήσεις – ανεξάρτητα απ’ το  τι θα μου προσφέρουν για να με δελεάσουν - και μετά δεσμεύομαι να ενημερώσω το forum, λεπτομερέστατα.
 

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 15, 2014, 19:18 »
Ωπα παιδιά μην εξωκείλουμε.
Κατ αρχήν, τσάινα είναι ετσι κι αλλιως! Οποτε δεν στέκει το τσάινα μαϊμού.  :tongue_smilie:
Δεν τυγχάνει Ευρωπαϊκή εταιρία η Κάνγκερ.
Απο την αλλη επειδή διαβαζω απο προχτές την εξέλιξη, λέει ο φίλος οτι έψαξε το ονομα και ανηκει Σε Ολλανδικο (?) μαγαζί.
Επειδή ειναι απολυτα συνηθισμένο να μπορει να παραγγείλει το μαγαζί ατμοποιητές και μοντ και μπαταρίες με τα δικά της ονόματα και λογότυπα, λεωγωτώρα, οτι κατα πάσα πιθανότητα ετυχες σε κάτι τέτοιο. Τι δουλειά εχει Ελλάδα?
και πάλι, δεν ειναι ασυνήθιστο να βρίσκει ενα μαγαζί μια καλη ευκαιρία χοντρικής, απο τον κάποιο Ολλανδό οπως εδω, που ίσως πήρε παρα πολλά κομμάτια για να πετύχει καλύτερη τιμή, αλλα θελει να τα διώξει γρηγορότερα για τους Χ λόγους.
Οπότε υπάρχει πιθανότητα να αγοράστηκε απλά απο κεί, και να ειναι και 100% ορίτζιναλ, και η αγορά να έγινε απο κεί, για να φτάσουν Ελλάδα με δυο τρεις μερες εναντι του μηνός και που ισως χρειαζόταν απο κίνα. Μια εξήγηση απο το κατάστημα θα μας πείσει παντως, όπως και νά χει.

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 15, 2014, 20:36 »
 Φίλε alexmach, σ’ ευχαριστώ για το σχόλιο σου. Αυτές τις πληροφορίες θέλω πριν μπω σαν ταύρος σε υαλοπωλείο. Για το ολλανδικό μαγαζί, απλά googl-αρα jiksu και μου έβγαλε το site: http://jiksu.nl/ . Μακάρι να έχεις δίκιο. Είμαι καλοπροαίρετος.
 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 15, 2014, 21:44 »
Ξέρεις στα σίγουρα ότι δεν σου δώσανε αυτό που ήθελες , δε καταλαβαίνω τη άλλο ψάχνεις – περιμένεις ? αν έχεις πρόσβαση στο κατάστημα εύκολα θα έπρεπε ήδη να είχες πάει από εκεί , το να σου λέμε διάφορα εδώ και να βλέπεις για πολλοστή φορά πως όντως πήρες κάτι άλλο από αυτό που ήθελες δεν ωφελεί σε κάτι .. είτε έχει απλά άλλο λογότυπο είτε είναι μαϊμού η ουσία είναι πως εσύ ήθελες να γράφει kαnger , οπότε στη θέση σου θα είχα πάει ήδη στο κατάστημα 
Φιλικά πάντα …. :)

Αποσυνδεδεμένος Galileo

  • **
  • 179
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 20, 2014, 08:19 »
 
Σε συνέχεια των προηγούμενων αναρτήσεων, βρήκα χρόνο εχθές να περάσω από το κατάστημα. Είπα να πάρω και το κουτάκι της συσκευασίας μαζί μου. Τελευταία στιγμή (πως μου ρθε;), έκανα για άλλη μια φορά (4η ή 5η δεν θυμάμαι) το test αυθεντικότητας της Kanger και «ω του θαύματος» τα πάντα λειτούργησαν και  έλαβα το μήνυμα: “The product you purchased are authorized by KangerTech” . Προφανώς, την προηγούμενη εβδομάδα, συνωμότησε το σύμπαν εναντίον μου και για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα δεν λειτουργούσε το test της Kanger.  Πέρασα από το κατάστημα, στο οποίο – πάντα με φιλικό τρόπο - με διαβεβαίωσαν οτι ο ατμοποιητής είναι 100% αυθεντικός Kanger και οτι η jiksu είναι μια ολλανδική εταιρεία η οποία προμηθεύει χονδρικά πολλά μαγαζιά σε όλη την Ευρώπη (ο φίλος alexmach έπεσε μέσα). Ως εκ τούτου, η ευθύνη για αυτή την ιστορία, βαραίνει εμένα.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 20, 2014, 09:19 »
Συγνωμη αλλα... αλλο τσαινα και αλλο τσαινα μαιμου, τσαινα μπορει να ειναι τα παντα, τσαινα μαιμου ομως ειναι τσαινα μαιμου που σημαινει : χαμηλης ποιοτητας αντιγραφη ακομα και καποιου κινεζικου π.χ. οπως η kanger. Οποτε αν υπαρχει καταστημα (που υπαρχει στα σιγουρα) να πουλαει τσαινα μαιμου αντι τσαινα σκετο θα ηθελα να το μαθω :idiot1: :laugh1:


Και ποιος ειπε στο καταστημα οτι μπορει να βαζει φωτογραφια της kanger και να πουλαει ολανδια!!

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 20, 2014, 11:32 »
Micron όσο το τραβάμε, θα υποψιαζόμαστε οτι και οι ντομάτες που παίρνουμε είναι μελιτζάνες μεταμφιεΖμένες.
Δε λεω, μπορει και να ειναι και Μαϊμου κάτι, αλλα οταν πεφτει σε σημαδια που δείχνουν μια πολυ κοινή πρακτική, που γίνεται παντου και πάντα, κάνει και νιαου νιάου, είναι και στα κεραμίδια, θα του ζητήσεις πιστοποιητικό πολιτικών φρονιμάτων για να δεις οτι ειναι γατί?  :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1:


Αν εγραφε Νοbacco με λιγα λογια, θα ανησυχούσαμε λιγότερο, και περισσοτερο θα μας φαινοταν περιεργο το πως κατεληξε στα χέρια αλλου μαγαζιου. Αλλα καπως ετσι προφανως ειναι το θέμα.
ΕΑΝ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ολα αυτά βεβαια, ΔΕΝ υπαρχουν τιποτα διαφορες με το οποιο γραφει κανονικα Κανγκερ έτσι? :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 20, 2014, 13:15 »
Τι ειναι αυτα που λετε ρε παιδια, ειναι δυνατον να λεω kanger και να πουλαω κολοβρυθοξυλο; Η nobaco λεει omicron ypcilon της παναγιας τα ματια δεν λεει kanger! H αγορα εχει κανονες και αυτος ειναι ενας πολυ βασικος και μαλιστα με προστιμα αν αυτο που πουλας δεν ειναι "ακριβως" αυτο που πουλας (για χιλιους λογους, χαμηλοτερη ποιοτητα κτλ κτλ)

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kanger Aerotank
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 20, 2014, 13:21 »
Η Νομπάκο, και η οποια νομπάκο, μετά απο συνεννόηση, και με αντίστοιχη χρέωση, μπορει να πει στην ιδια την κάνγκερ να αφαιρέσει τα δικα της λογότυπα και να τυπώσει πάνω οτι θέλει. Οποτε Μπορει να παίρνεις Αερωτάνκ, και να γράφει επάνω "Θείος Μήτσακλας Ατμο" Εξαρτ'αται απο κει και περα το τι εμπιστοσύνη εχεις στο μαγαζι, η αν εχεις προσεξει λειτουργικες, σχεδιαστικές, η ποιοτικές διαφορές. Αλλο οι περιπτώσεις Μαϊμουδων Φαστεκ που σου κοπανάνε ενα "Style" απο δίπλα και ολα καλα. Αλλα μάλλον και προφανως, στην συγκεκριμενη περιπτωση, δεν πεσαμε σε τέτοιο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194911 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181154 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos