vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 4 χρήστες
manoslykos, camber, infernity, bloodlessz

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1050 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 21:54 »
Παιδια καλησπερα..κανω golden margy της nobacco και μου αρεσει παρα πολυ αλλα λογο του οτι ειναι ακριβο θα ηθελα να παω σε γευση της atmos lab τα 30 ml που ειναι πιο οικονομικο...διαβασα καλα λογια για bebeca ,tribeca gina κτλ..ποιο μ προτεινεται?

Αποσυνδεδεμένος Chrisnik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1051 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 16:04 »
Cinnamon Cookies το ετοιμο 20μελο της ατμος 6 mg νικοτινη με 10ml προσθηκη vg του συνδεσμου (chemco) απλα αλλαξε τελειως προς το τελειο!!
Τρομερη παραγωγη ατμου πλεον και πολυ πλουσια γευση και καλο χτυπημα (πριν ηταν υπερβολικα κουραστικη και ανυπαρκτη παραγωγη ατμου και χτυπημα που σε γδερνει κ καιει για subohm ατμοποιητες) για πνευμονικες οτι πρεπει πιπιλα.. Ισως παιρνει και αλλο αραιωση αλλα θα το δοκιμασω αργοτερα μιας και η τιμη του 20μελου 7€ δεν ειναι απαγορευτικη και ισως και με προσθηκη λιγες σταγονες φραουλα..
Και αυτο με δυο μερες ωριμανση μονο.

Αποσυνδεδεμένος Jason

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1052 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 00:32 »
Παιδες βοηθεια!!!

Πριν απο 11 μερες εκανα την αλλαγη απο ετοιμα υγρα σε DIY. Εφτιαξα λοιπον δυο υγρα με βαση Ατμος 50/50 και αρωματα tiramisu και cinnamon cookies. Τα δοκιμασα στις 3 μερες και μου φανηκαν υποτονικα οποτε τα αφησα να ωριμασουν. Σημερα ειναι η 11η μερα ωριμανσης και η γευση ειναι ακομη υποτονικη σε σχεση με ετοιμα υγρα. Η αναλογια που χρησιμοποιησα ειναι αυτη που αναγραφεται στο μπουκαλακι.

Κανω κατι λαθος;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1053 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:32 »
@Jason σχετικα με τα αρώματα της atmos τώρα και 4 μήνες έχω ατμιση μερικά απο αυτά σε DIY μονο..  όπως και το cinnamon cookies τα ποσοστά του μπουκαλιού που αναφέρει το 4% είναι πολύ καλό ποσοστο για μεγάλες ποσότητες που θα ατμιστουν μέσα σε ενα  χρονικό διαστημα  πανω των 2 μηνών για μικρότερες ποσότητες και για ποιο γρήγορη κατανάλωση μπορείς να ανεβάσεισ έως και 6 με 7 % είναι δυνατό άρωμα με ποιο πολύ επί γεύση κανέλας απο το μπισκότου έτοιμα υγρά δεν έχω ατμιση και δεν ξέρω την διαφορά τουσ

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1054 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 08:51 »
τους τελευταιους 2 μηνες με diy υγρα atmos εχω αγοραsσει 8 καπνικα και γλυκα.
αν και ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες (εγω αγορασει και στο παρελθον) ομως απο αυτα τα 2 αρωματα (γλυκα) ειχαν θεμα και δυστυχως πεταχτηκαν..
το ενα εβγαζε ελαχιστα το αρωμα του και εντονα οινοπνευμα,το αλλο εβγαζε πολυ ασχημη μυρωδια και δεν θυμιζε σε τπτ αυτο που εγραφε..
δεν ξερω αν εχει τυχη σε αλλο μελος κατι παρομοιο.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1055 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 09:01 »
Απο ατμοσ εωσ τώρα δεν έχω διαπιστώσει τέτοιο πρόβλημα οινόπνευμα μου έβγαλε ένα άρωμα σοκολάτας από DEA ακόμα και η νικοτινουχεσ βάσης είχαν αυτή την μυρωδιά φυσικά δεν έχω ξανά δουλέψει από τότε

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1056 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 09:10 »
εμενα και τα δυο που ειχα θεμα ητανε σοκολατουχα.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1057 στις: Νοεμβρίου 22, 2015, 09:16 »
Φίλε μου δυστυχώς δεν έχω κάνει σοκολάτα ούτε από ατμοσ και δεν μπορώ να πω κάτι ίσως γενικά από όλες τις εταιρείες αυτό το υγρό να έχει θέμα ακόμα και η σύσταση του να περιέχει κάτι που σε εμάς να μας φαίνεται σαν οινόπνευμα τι να πω κάποιος ποιο έμπειρος ίσως μας δώσει την λύση του μυστηρίου

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1058 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 11:28 »
Τα atmos μαζι με τα inawera ηταν τα πρωτα μου diy πριν απο 3 χρονια για καιρο. Πριν απο κανενα μηνα ξαναπηρα το nutaco που το θεωρουσα ενα αξιοπρεπες αρωμα, για να ξαναθυμηθω τις πρωτες μου ατμιστικες εμπειριες...
Με το που ανοιγω το μπουκαλι του "συμπυκνωμενου" αρωματος (ηταν  :hmmm:  ??)...ελαχιστη μυρωδια, το σταζω στο χερι μου τα ιδια...ψηλιασμενος φτιαχνω απο 15 ml 7% (συσταση κατασκευαστη) και 15ml με 10%. Το τελικο μειγμα απο χρωμα...σαν σχετη βαση (απο αρωμα ας μην το συζητησω). Σημερα μετα απο 15 ημερες τα ιδια :wall: . Στο ατμισμα απλα  υπαρχει υποψια γευσης.  Αυτο το υγρο και 3 χρονια να το αφησεις και 20% αναλογια, ετσι θα μεινει πιστευω.
Νεροχυτης (για να μη πιανει και χωρο), και απλα ποτε πια!!! Παλι καλα που παρομοια εμπειρια δεν ειχα οταν ημουν καινουργιος, γιατι αμφιβαλω αν θα ειχα ξαναασχοληθει με diy.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 12:03 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1059 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 12:29 »
Το σίγουρο είναι πως δεν είναι θέμα ωρίμανσης. Είχα ένα ξεχασμένο 2 μήνες DIY nutacco και είπα να το δοκιμάσω , καθώς παλιότερα μου φαινόταν πολύ βαρύ. Αποτέλεσμα άοσμο, άχρωμο, υποτονικό. Τίποτα δεν πάει όμως χαμένο: πρόσθεσα λίγο έτοιμο nocciola και το αποτέλεσμα ήταν ικανοποιητικό. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1060 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:31 »
Τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτερο ακουγονται προβληματα με βασεις, ετοιμα υγρα, αρωματα.... Στο ξεκινημα ο δημιουργος της συγγεκριμενης εταιριας ηταν ενεργο μελος του forum με αξιολογη συνεισφορα στο χωρο με "σεμιναρια", απαντησεις σε αποριες κλπ. Ετσι του ειχαν "συγχωρεθει" φιδια του τυπου " το Bebeca δεν μπορει να βγει σε diy γιατι ειναι θεμα τροπου παρασκευης και οχι υλικων"  :hmmm:  η' το αμιμητο "η Bebeca δεν περιαχει AP"  :laugh1: ...
 
Στο εμποριο ισχυει οτι οσο ευκολα κερδιζεις τον πελατη (με το μεγαλυτερο δικτυο σημειων πωλησης), ακομα πιο ευκολα τον χανεις και δεν σου ξαναερχεται ποτε, ουτε και τσαμπα. Και μαλιστα τωρα που οι εναλλακτικες ειναι αμετρητες... :yes: 
Και το τελευταιο δεν ισχυει μονο για την ATMOS αλλα και για αλλη ελληνικη εταιρια παρασκευης αρωματων, που μαλλον κι αυτοι ζαλιστηκαν απο την "επιτυχια" ( :dontknow: ) και κανουν διάφορα... (τουλαχιστον βεβαια αυτοι "εδωσαν" το  diyκλωνοtribeca ;) )

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:48 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1061 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 20:58 »
Εγω οσο καιρο χρησιμοποιω τα Atmos Lab δεν ειχα/εχω κανενα προβλημα. Μερικα μαλιστα αρωματα ειναι παρα πολυ γευστικα και μοναδικα. Αστοχιες υπαρχουν παντα και απο ολους. Αυτος δεν ειναι ομως λογος να την πεφτουμε τοσο ευκολα σε μια επιτυχημενη ελληνικη εταιρια υγρων που και καλα "ζαλιστηκε" απο την επιτυχια.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1062 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:12 »
Ετσι του ειχαν "συγχωρεθει" φιδια του τυπου " το Bebeca δεν μπορει να βγει σε diy γιατι ειναι θεμα τροπου παρασκευης και οχι υλικων"  :hmmm:  η' το αμιμητο "η Bebeca δεν περιαχει AP"  :laugh1: ...
Γιατί κάποια εντύπωση που έχεις μετατρέπεται σε "φίδια" του παρασκευαστή που πρέπει να συγχωρήσουμε;

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1063 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:18 »
Τον τελευταιο καιρο ολο και περισσοτερο ακουγονται προβληματα με βασεις, ετοιμα υγρα, αρωματα....

Τι ακούστηκε για τις τις βάσεις;;;;;

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1064 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 21:25 »
Γιατι η "εντυπωση" μου ενισχυεται απο τα γεγονοτα.
για το α): εταιριες κυκλοφορησαν (σε μετεπειτα χρονο) diyτριμπεκοειδη, χωρις να θεωρουν το ετοιμο υγρο και τη συνταγη του τη κοτα με τα χρυσα αυγα...
για το β): οποιος δεν εχει καψει εντελως τους γευστικους του καλυκες καταλαβαινει.


Σ.Σ. Το "συγχωρησουμε" ηταν σε εισαγωγικα και προφανως σχημα λογου...


Clark_G αν πας σε νηματα για βασεις θα δεις, εδω θα ειμαστε off topic, ασε που θα φανω και εμπαθης... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 23, 2015, 22:05 από DIMTH »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20339 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173842 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93409 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro