vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

94 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, manoslykos, amdnikos

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #645 στις: Απριλίου 11, 2014, 20:50 »
Δεν ξέρω ρε φίλε...Εβαλα 10 σταγόνες σε 10 μλ ετοιμης 9αρας vg και ήταν κάπως και λες και είχα βάλει ξύδι μέσα.Το αραιωσα λίγο μετά αλλά πάλι τα ίδια....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #646 στις: Απριλίου 11, 2014, 21:07 »
Κατ' αρχήν, να ξεκαθαρίσουμε ότι η αντίληψη της κάθε γεύσης υγρού αναπλήρωσης είναι "υποκειμενική". Ότι έγραψα πριν σχετικά με το Puro Cubano, αντανακλά την προσωπική μου άποψη (και μόνον). Μπορεί να μην ταιριάζει στα προσωπικά σου γούστα.  :)

Κατά δεύτερον, νομίζω ότι είναι ένα βαρύ καπνικό υγρό, και οποιαδήποτε βάση με κάτω απο 70% PG το αδικεί γευστικά. Επίσης, η διάλυση που έκανες είναι περίπου στο μισό από το ποσοστό που προτείνει ο κατασκευαστής.

Δώστου μία ευκαιρία ακόμη με την δική μου συνταγή, και αν δεν.., δεν πειράζει. Το πρώτο ή το τελευταίο υγρό θα είναι που σε απογοητεύει?  ;)

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #647 στις: Απριλίου 11, 2014, 22:03 »
Ναι καλα τα λες :)

Για την επιδοκιμασία κάποιου μηνύματος υπάρχει το bravo
Μηνύματα χωρίς ουσιαστικό περιεχόμενο θα διαγράφονται.


Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 11, 2014, 23:25 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #648 στις: Απριλίου 12, 2014, 01:22 »
Η γνωμη αν ενα αρωμα ειναι καλο η' οχι ειναι πραγματι υποκειμενικη. Αν ενα αρωμα ειναι καπνικο η' οχι ΕΝ ΜΕΡΕΙ ειναι υποκειμενικη επισης. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΑ ΑΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΡΟ Η' ΟΧΙ , ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ (το αν ειναι καλο πουρο ειναι παλι υποκειμενικη  :D  )...

Αποσυνδεδεμένος sensk3

  • ***
  • 858
  • Φύλο: Άντρας
  • Η πραγματικότητα ξεπερνάει την ανθρώπινη φαντασία!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #649 στις: Απριλίου 12, 2014, 03:05 »
Το ούζο είναι καταπληκτικό (για όποιον του αρέσει το ούζο). Επιτυχία απόλυτη κατά τη γνώμη μου και επιπλέον δεν χικ χικ  :P Απολαμβάνεις χωρίς να μεθάς  ;) Βέβαια αφήνει λίγη οσμή στο χώρο.... Ίσως κάποιος να νομίσει οτι μπεκροπίνεις, αλλά για το σπίτι είναι εξαιρετικό  :)

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #650 στις: Απριλίου 12, 2014, 10:17 »
Η γνωμη αν ενα αρωμα ειναι καλο η' οχι ειναι πραγματι υποκειμενικη. Αν ενα αρωμα ειναι καπνικο η' οχι ΕΝ ΜΕΡΕΙ ειναι υποκειμενικη επισης. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΑ ΑΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΡΟ Η' ΟΧΙ , ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ (το αν ειναι καλο πουρο ειναι παλι υποκειμενικη  :D  )...

Καλημέρα.

Μιάς και βρισκόμαστε στο θέμα "Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab":

Το Agrinio είναι καπνικό?
Το Nutacco είναι καπνικό?
To Habana είναι πούρο?

 8)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #651 στις: Απριλίου 12, 2014, 14:26 »
Καλημέρα.

Ρωτάς τον κατασκευαστή, ρωτάς τον αμέσως επόμενο που θα το δει, ή ρωτάς τα μέλη γενικώς? Γιατί στην 3πλή ερώτησή σου, θα πάρεις περίπου 10000 διαφορετικούς συνδυασμούς απαντήσεων, αν λάβουμε υπ' όψιν και τις παραμέτρους που μπορεί να θέσει ο καθένας.

Εγώ θα εκφέρω μόνο την προσωπική μου άποψη. Όσα "καπνικά" της Atmos έχω δοκιμάσει, δηλαδή όλα εκτός από Maxx & Barbara, και αυτά χάρη στο renesis που έκανε καταδρομική και τα ψώνισε όλα, ακόμα και τα καινούρια, δεν έχουν καμία σχέση με καπνικά, τουλάχιστον όπως εγώ αντιλαμβάνομαι την έννοια της γεύσης καπνού ή καπνών(3ο πληθυντικό).

Είναι εξαιρετικά υγρά, με όμορφες γεύσεις και αρώματα, αλλά καπνικά, δεν τα λέω. Εγώ δεν τα λέω. Ακόμα και η μπεμπέκα που πολύς λαός πίνει νερό στο όνομά της (ή διάφορα άλλα αλκοολούχα), για μένα δεν. Ή το νουτάκο, που όσοι το πρωτοδοκίμασαν προσκυνούσαν γονυπετείς ορκιζόμενοι/ες ότι βρήκαν την ατμιστική τους Ιθάκη, εμένα δεν. Αλλά αυτά, είναι απλά γούστα.

Μην θέτεις λοιπόν ερώτημα "είναι καπνικό?", αλλά καλύτερα "το θεωρείτε καπνικό?" και πάλι με σκοπό την απλή ανταλλαγή απόψεων, χωρίς να προσπαθεί κάποιος να πείσει κάποιους κλπ.

Επαναλαμβάνω: αν μου τα έδινε κάποιος να τα ατμίσω χωρίς να μου πει ότι είναι καπνικά, θα μου άρεσαν περισότερρο. Όταν όμως μου λές "πάρε Puro Cubano" ή Habana, άλλο περιμένω με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι.

Η γνωμη αν ενα αρωμα ειναι καλο η' οχι ειναι πραγματι υποκειμενικη. Αν ενα αρωμα ειναι καπνικο η' οχι ΕΝ ΜΕΡΕΙ ειναι υποκειμενικη επισης. ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΝΑ ΑΡΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥΡΟ Η' ΟΧΙ , ΕΙΝΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ (το αν ειναι καλο πουρο ειναι παλι υποκειμενικη  :D  )...

Εν μέρει, έχεις δίκιο. Λάβε τώρα υπόψιν το εξής: τύπος που όταν κάπνιζε, τα μόνα "πούρα" που έχει δοκιμάσει, είναι τα Al Capone sweets. Την ίδια άποψη θα έχει για το άν ένα υγρό είναι πούρο με τον χψζ που έχει δοκιμάσει ότι καπνά έχει να προσφέρει η Λατινική Αμερική και κάποια νησάκια της Καραϊβικής? Και που με τη σειρά του, ως καπνιστής πούρων, μπορεί να μην θεωρεί καν πούρο το Cohiba Siglo VI, μιας και το θεωρεί κλάσεις κατώτερο από ένα παλαιωμένο Pre Castro Cohiba maduro?

Ότι έχει να κάνει με γεύση, είναι καθαρά υποκειμενικό.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #652 στις: Απριλίου 12, 2014, 15:14 »
To kamaki τώρα που ωρίμασε είναι αρκετά καπνικό, σίγουρα περισσότερο από τα υπόλοιπα. Θα το δοκιμάσεις παλι τη Δευτέρα. Επίσης, αραίωσα και το puro cubano μήπως και αυτό το αίσχος οφειλόταν σε τυχόν μεγάλη συγκέντρωση αρώματος.

@30smokinyears Το pc το αραίωσες με καμιά καπνική βάση (π.χ. dirty inawera) ή με απλές pg/vg;

Βάση της δικής μου γεύσης κατατάσσω τα atmos με σειρά «καπνικότητας» ως εξής:

fotia>apache>kamaki>camila>nutacco>kapnos>ry69>gina>agrinio>velvet>puro cubano>nice>livani>habana



Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #653 στις: Απριλίου 12, 2014, 19:12 »
Καλημέρα.

Ρωτάς τον κατασκευαστή, ρωτάς τον αμέσως επόμενο που θα το δει, ή ρωτάς τα μέλη γενικώς? Γιατί στην 3πλή ερώτησή σου, θα πάρεις περίπου 10000 διαφορετικούς συνδυασμούς απαντήσεων, αν λάβουμε υπ' όψιν και τις παραμέτρους που μπορεί να θέσει ο καθένας.

Εγώ θα εκφέρω μόνο την προσωπική μου άποψη. Όσα "καπνικά" της Atmos έχω δοκιμάσει, δηλαδή όλα εκτός από Maxx & Barbara, και αυτά χάρη στο renesis που έκανε καταδρομική και τα ψώνισε όλα, ακόμα και τα καινούρια, δεν έχουν καμία σχέση με καπνικά, τουλάχιστον όπως εγώ αντιλαμβάνομαι την έννοια της γεύσης καπνού ή καπνών(3ο πληθυντικό).

Είναι εξαιρετικά υγρά, με όμορφες γεύσεις και αρώματα, αλλά καπνικά, δεν τα λέω. Εγώ δεν τα λέω. Ακόμα και η μπεμπέκα που πολύς λαός πίνει νερό στο όνομά της (ή διάφορα άλλα αλκοολούχα), για μένα δεν. Ή το νουτάκο, που όσοι το πρωτοδοκίμασαν προσκυνούσαν γονυπετείς ορκιζόμενοι/ες ότι βρήκαν την ατμιστική τους Ιθάκη, εμένα δεν. Αλλά αυτά, είναι απλά γούστα.

Μην θέτεις λοιπόν ερώτημα "είναι καπνικό?", αλλά καλύτερα "το θεωρείτε καπνικό?" και πάλι με σκοπό την απλή ανταλλαγή απόψεων, χωρίς να προσπαθεί κάποιος να πείσει κάποιους κλπ.

Επαναλαμβάνω: αν μου τα έδινε κάποιος να τα ατμίσω χωρίς να μου πει ότι είναι καπνικά, θα μου άρεσαν περισότερρο. Όταν όμως μου λές "πάρε Puro Cubano" ή Habana, άλλο περιμένω με αποτέλεσμα να απογοητεύομαι.

Εν μέρει, έχεις δίκιο. Λάβε τώρα υπόψιν το εξής: τύπος που όταν κάπνιζε, τα μόνα "πούρα" που έχει δοκιμάσει, είναι τα Al Capone sweets. Την ίδια άποψη θα έχει για το άν ένα υγρό είναι πούρο με τον χψζ που έχει δοκιμάσει ότι καπνά έχει να προσφέρει η Λατινική Αμερική και κάποια νησάκια της Καραϊβικής? Και που με τη σειρά του, ως καπνιστής πούρων, μπορεί να μην θεωρεί καν πούρο το Cohiba Siglo VI, μιας και το θεωρεί κλάσεις κατώτερο από ένα παλαιωμένο Pre Castro Cohiba maduro?

Ότι έχει να κάνει με γεύση, είναι καθαρά υποκειμενικό.

Cruiser79, σε ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο γιά τόσο μακροσκελή απάντηση, αλλά οι ερωτήσεις μου ήταν προς τον DIMTH, και από εκείνον περιμένω απαντήσεις, σχετικά με την τοποθέτησή του περί υποκειμενικότητας και αντικειμενικότητας.

Εγώ, νομίζω, ξέρω τι είναι τα τρία συγκεκριμένα αρώματα...

Agrinio: Γευστικότατη τσιχλόφουσκα Big Babol - Bubbaloo
Nutacco: Τα Φουντούνια αυτοπροσώπως
Habana: Μαλακτικό ρούχων (ή σαμπουάν) πικραμύγδαλο

Φυσικά, οι παραπάνω περιγραφές απεικονίζουν την δική μου γευστική και οσφρητική αντίληψη, και σε καμμία περίπτωση δεν θεωρώ αυτά τα αρώματα "καπνικά".

Κατά τα άλλα, συμφωνούμε.  :thumpup:

@30smokinyears Το pc το αραίωσες με καμιά καπνική βάση (π.χ. dirty inawera) ή με απλές pg/vg;
Με απλές Mist και Thunder (Atmos Lab).  :)


Συγχωνευση ποστ


« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2014, 20:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #654 στις: Απριλίου 12, 2014, 19:46 »
Είναι εξαιρετικά υγρά, με όμορφες γεύσεις και αρώματα, αλλά καπνικά, δεν τα λέω. Εγώ δεν τα λέω. Ακόμα και η μπεμπέκα που πολύς λαός πίνει νερό στο όνομά της (ή διάφορα άλλα αλκοολούχα), για μένα δεν. Ή το νουτάκο, που όσοι το πρωτοδοκίμασαν προσκυνούσαν γονυπετείς ορκιζόμενοι/ες ότι βρήκαν την ατμιστική τους Ιθάκη, εμένα δεν. Αλλά αυτά, είναι απλά γούστα.

Μην θέτεις λοιπόν ερώτημα "είναι καπνικό?", αλλά καλύτερα "το θεωρείτε καπνικό?" και πάλι με σκοπό την απλή ανταλλαγή απόψεων, χωρίς να προσπαθεί κάποιος να πείσει κάποιους κλπ.
Απόλυτα τίμια άποψη -αν και ανήκω στους νουτακομανείς.
Αναζητώντας, πάντως, κάποια ίχνη αντικειμενικότητας βρίσκω δυο παράγοντες:

1. Όταν ο παρασκευαστής κατατάσσει ένα υγρό στα καπνικά ίσως οφείλουμε να το κρίνουμε αναλόγως.
Γι αυτό λέω πως η Φωτιά είναι ένα καπνικό που δεν μου αρέσει ενώ μου αρέσει το Νουτάκο.

2. Νομίζω πως καπνικό σημαίνει κάποια πράγματα: να περιλαμβάνει μια αίσθηση στεγνού φυτού, μια συγκεκριμένη πικρίλα, κάτι ξυλώδες και λίγο τραχύ (πάντα σε σύγκριση με μια φράουλα, ας πούμε, που πρέπει απλά να είναι φράουλα).
Γι αυτό θεωρώ την Φωτιά καπνικό αλλά το στόμα μου δυσκολεύεται να θεωρήσει καπνικό το Αγρίνιο. Κανένα από τα δύο δεν μου αρέσει, αλλά στο ένα αναγνωρίζω τα καπνικά γνωρίσματα ενώ στο άλλο καθόλου. Ας αναφέρω πως στο Νουτάκο σαφώς και βρίσκω αυτά τα γνωρίσματα, οπότε και το θεωρώ σίγουρα καπνικό (άσχετα αν προστίθεται και η γεύση των ξηρών καρπών). Υπάρχει σαφής διαφορά με ένα υγρό σαν το Νοτσιόλα που δεν έχει καπνικά στοιχεία.

Πάντα όμως αναφέρομαι στους δικούς μου γευστικούς κάλυκες και την δική μου όσφρηση, ξέροντας πως είναι τελείως προσωπική η αίσθηση. Ίσως ο μόνος μπούσουλας είναι ο μέσος όρος των απόψεων για ένα υγρό -με πλήρη γνώση πως μπορεί να μην συμφωνήσουν οι δικές μου αισθήσεις.
Το Αγρίνιο είναι και για μένα Big Babol. Είναι για μένα. Δεν είναι για όλους, ούτε ακριβώς, ούτε σίγουρα. Στο 90% των ατμιστών μπορεί να παίρνει τελείως διαφορετική γεύση γιατί εγώ έχω το περίεργο γονίδιο ή... το λάθος ζώδιο! Αν επιμείνω, τότε μπορεί απλά να λέω ψέματα στους άλλους πως η δική τους εμπειρία θα είναι σαν τη δική μου.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #655 στις: Απριλίου 24, 2014, 20:37 »
Το 1ο μου atmos lab σημερα με bebeca.
Η το υγρο ειναι αψυχολογητο η εγω  :))
Υπαρχουν φασεις μεσα στη μερα που μου αρεσει και φασεις που λεω τι %$% ειναι αυτο?
Πραγματικα δε ξερω.
Θα ηθελα να μου προτεινεται κατι σε πιο καπνικο και ουδετερο και οχι τοσο γλυκο σαν το bebeca αν γινεται.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #656 στις: Απριλίου 24, 2014, 21:11 »
Προτείνω με κάθε επιφύλαξη:
1. Νουτάκο (καπνικό με άρωμα ξηρών καρπών). Το αγαπημένο μου υγρό.
2. R69. Θυμίζει λίγο Μπεμπέκα αλλά λιγότερο γλυκό/αρωματισμένο.
3. Καμήλα. Θαμπό, ξυλώδες καπνικό, χωρίς πολλή γλύκα ή οξύτητα.

Έχουν κι άλλο ατού: σε αντίθεση με τη Μπεμπέκα, αν σου αρέσουν θα τα βρεις και σε αρώματα για DIY υγρό.

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #657 στις: Απριλίου 25, 2014, 01:29 »
Συμφωνό απολύτως με τον από πάνω κι έχω να προσθέσω το apache. Καπνικό, χωρίς πολλές πολλές γλυκάδες, αρκετά ουδέτερο θα έλεγα. Και το kamaki. Ίδια κατηγορία με το apache, ίσως λίγο πιο ξηρό.
Υπάρχει και το fotia, του οποίου το όνομα είναι άκρως αντιπροσωπευτικό, αλλά μόνο αν σου αρέσουν οι έντονες και πικάντικες γεύσεις. Καπνικό, ναι. Βαρύ, ναι. Καυτερό, ναι. Γλυκό, όμως, δεν είναι με τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος TakisStam

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Κανεις δεν παιρνει αυτο που πρεπει να παρει.
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #658 στις: Απριλίου 25, 2014, 07:57 »
Καλημερα.Ειχα ενα θεματακι απο τη στιγμη που ξεκινησα bebeca,δεν το εγραψα αμεσως για να δω τι φταιει.
Ειχα στομαχοπονο και ανακατοσουρα.Οταν σταματησα να ατμιζω το συγκεκριμενο υγρο ηρεμησα.
Το εχει παθει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #659 στις: Απριλίου 25, 2014, 14:31 »
Δεν το έχω ακούσει για Bebeca, αλλά πολλοί ατμιστές κάποια στιγμή συναντάνε ένα συγκεκριμένο υγρό που κάνει τον οργανισμό τους να διαμαρτύρεται. Απλά το αποφεύγεις και προχωράς.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 55 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20304 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312341 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13580 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1395 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro