vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 6 χρήστες
yorgoss, Sergios, zalaros, Jorge, manoslykos, infernity

Twitter

ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:54 »
Φίλε δεν είσαι ο μόνος !! Δεν γνωρίζω την απάντηση (ελπίζω σύντομα να μάθουμε) αλλα και σε εμένα συμβαίνει το ίδιο , αγόρασα πριν 3 βδομάδες το EGO-t της Alter και η μπαταρία τις πρώτες μέρες κρατούσε χαλαρά 1-2 μέρες , αργότερα όμως κρατούσε το πολύ ενα μεσημέρι . Παρόλο την αντικατάσταση της μπαταρίας και αργότερα του φορτιστή αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα.
 Το φορτίζω 8 ώρες , το λαμπάκι ποτέ δεν γίνεται πράσινο απο κόκκινο !!! :wall: και κρατάει ένα μεσημέρι όπως είπα , πιστεύω ότι μπορεί να φταίει επειδή το φορτίζω απο Η/Υ και όχι απο πρίζα ... μακάρι να βρούμε λύση γιατί τα οικονομικά δεν μας ευνοούν .
φιλε νοτη το προβλημα που εχει το ειχα και εγω και να ξερει σιγουρα πραγματα τωρα γιατι εγω  :wall: οτι αργη η φωρτιση απο usb ειναι σιγουρο το αλλο τωρα αν δεν αναψει το λαμπακι πρασινο δεν εχει φωρτησει η μπαταρια και τι γινεται τωρα οι φωρτηστες εχουν ενα προβληματακι με την θαρμοκρασια αν φωρτηζα δυο μπαταριες στο καπακι μια μετα την αλλη ξεκωλουσαν η κολησεις απο την μπλακετα αν ειναι δυνατον εκαψα 3 φωρτηστες μεχρει να το καταλαβω και δοκιμασε και με την φωρτηστη πριζα να δεις και πεσμου εγω παντως τωρα δεν εχω προβληματα    (αμην )

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 00:55 »
ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83 δοκιμασα σε αλλους δυο ατμοποιητες. Τιποτα.

σήκωσε λίγο τον πόλο της μπαταρίας που πατάει ο ατμο και θα είσαι οκ :thumpup:

chriscorfu88 θα δοκιμασω αμεσως. Ευχαριστώ!

edit τιποτα,ισως κανω κατι λάθος:)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:04 από Discordia »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:05 »
σωστος ο  chriscorfu88  :thumbsup_move_1:

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:11
ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83 δοκιμασα σε αλλους δυο ατμοποιητες. Τιποτα.

chriscorfu88 θα δοκιμασω αμεσως. Ευχαριστώ!

edit τιποτα,ισως κανω κατι λάθος:)
μετρησε την μπαταρια αν βγαζει τασει περιπου 3.7v αλλιως αν εχει εγγυηση πισω στο καταστημα  :P
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:11 από zalaros »

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:14 »
τον σήκωσες καθόλου.... τον πόλο..... και δεν?

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:15
αν ναί τότε κάνε αυτό που σου είπε ο μανώλης :)

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:22 »
Ναι τον σηκωσα αλλα δυστυχως δεν...

Επισης δεν εχω μετρητη οποτε επιστροφη.

Ευχαριστω πάντως για την βοηθεια σας και τον χρονο σας. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:36 »
Καλησπέρα έχω 2 alter ego μπαταρίες ακριβώς 2 μήνες. Ενώ στην αρχή η φόρτιση διαρκούσε 1,5 με 2 ώρες εδώ και 15 ημέρες παρατήρησα ότι αργούν να φορτίσουν. Ο χρόνος φόρτισης ήταν περίπου 4 με 4,5 ώρες! και σαν να μην έφτανε αυτό εχθές έβαλα την μία μπαταρία στις 22:00 για φόρτιση και το πρωί στις 7 ήταν ακόμα κόκκινο το λαμπάκι του φορτιστή. Πέρνω την δεύτερη και την βάζω για φόρτιση στις 7:30 γυρίζω από την δουλειά στις 16:00 πάλι κόκκινο φωτάκι!!!
Νομίζω ότι κάτι πρέπει να έχει παιχτεί με τον φορτιστή ποια η γνώμη σας ???
έχει τύχει σε κάποιον άλλον??? :'( :'(
όχι τίποτα άλλο αλλά δεν έχω πάρει ακόμα στα χέρια μου και τον provari ο οποίος από μέρα σε μέρα έρχεται...
φιλε chriscorfu88
απαντησα λιγο πριν σε κατι παρομιο εκαψα 3 φωρτηστε μεχρι να το παρω χαμπαρι αν φωρτηζεις μια μπαταρια και καπακι βαλεις την δευτερη ξεκωλανε οι κολησης μεσα απο τον usb και για αυτο το λογο δεν βλεπει το λαμπακι πρασινο ο λογος που γινεται αυτο με τα νεα μετρα και την ανακυκλωση τον ηλεκτρονικων σησκευων  βγαλανε ενα υλικο απο την κολα και δεν αντεχει ποια τοσο πολυ στη θερμοκρασια και ας λενε το αντιθετο  οι κατασκευαστες το εχω δει στην πραξη  με αποτελεσμα να μην σου φωρτηζει ποια το usb  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chriscorfu88

  • **
  • 186
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:45 »
thanks φίλε έκανα στα καπάκια φορτήσεις οπότε αυτό συνέβη.
πάντως προχθές κατάφερα να τις κάψω και τις 2 με έναν βραχυκυκλωμένο άτμο και πάπαλα το πρώτο μου starter kit :(   

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 01:55 »
thanks φίλε έκανα στα καπάκια φορτήσεις οπότε αυτό συνέβη.
πάντως προχθές κατάφερα να τις κάψω και τις 2 με έναν βραχυκυκλωμένο άτμο και πάπαλα το πρώτο μου starter kit :(
φιλε chriscorfu88
αν κανει αγορες απο εξωτερικο δες λιγο ευτο το link  www.rainbowheaventec.com και μια προσφορα που μου εκανε οι ατμοποιητε ειναι i-want led μεσα και οι μπαταριες εινια αυτες που ελλαζουν ταση αν και στο site δεν εχει τα κοματια αυτα μονα τους ζητα οτι θες σε κοματια και θα σου στειλη προσφορα εγω παρεγγειλα τον κλωνο του ovale elips me 30 euro και συν εναν ατμοποιητη ολλα αυτα για να αγορασης ενα ποιο φτηνο πακετο  :thumpup:   10 x CE3 Giantomizer with LED inside,cost=10X3.5=$35.0

10 x pen caps cost=10X1.5=$15.0

5 x USB charger for electronic cigarette for ego-t cost=5X1.5=$7.5.

5 x e-liquid bottle with needle empty cost=5X0.48=$2.4

10 x Variable Volt eGo-T Battery=10X$8.8=$88.0,
Product Value-=$147.9,
Shipping cost via EMS=$38.2.
Paypal fee=$8.4,
TOTAL COST=$194.5

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:15 »
φιλε chriscorfu88
απαντησα λιγο πριν σε κατι παρομιο εκαψα 3 φωρτηστε μεχρι να το παρω χαμπαρι αν φωρτηζεις μια μπαταρια και καπακι βαλεις την δευτερη ξεκωλανε οι κολησης μεσα απο τον usb και για αυτο το λογο δεν βλεπει το λαμπακι πρασινο ο λογος που γινεται αυτο με τα νεα μετρα και την ανακυκλωση τον ηλεκτρονικων σησκευων  βγαλανε ενα υλικο απο την κολα και δεν αντεχει ποια τοσο πολυ στη θερμοκρασια και ας λενε το αντιθετο  οι κατασκευαστες το εχω δει στην πραξη  με αποτελεσμα να μην σου φωρτηζει ποια το usb  :thumpup:

Μπορει ισχυει αυτο που λες, μπορει και οχι. Πρεπει να δοκιμασει με αλλον φορτιστη η με αλλη μπαταρια να δει τι φταει. Καθως και να μετρησει. Σε μενα 3 μπαταριες ego που εχω, οι δυο φορτιζουν κανονικα και γινεται πρασινο το λαμπακι ενω στην αλλη μενει κοκκινο συνεχεια οσες ωρες να την φορτιζω. Το περιεργο ειναι οτι μετρωντας την εχει φορτισει κανονικα και δουλευει και κανονικα  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 02:27 »
Μπορει ισχυει αυτο που λες, μπορει και οχι. Πρεπει να δοκιμασει με αλλον φορτιστη η με αλλη μπαταρια να δει τι φταει. Καθως και να μετρησει. Σε μενα 3 μπαταριες ego που εχω, οι δυο φορτιζουν κανονικα και γινεται πρασινο το λαμπακι ενω στην αλλη μενει κοκκινο συνεχεια οσες ωρες να την φορτιζω. Το περιεργο ειναι οτι μετρωντας την εχει φορτισει κανονικα και δουλευει και κανονικα  :idiot1:
ολα ειναι πηθανα δεν αντιλεγω  :hmmm: παντος εγω ελυσα το προβλημα μου

Αποσυνδεδεμένος Νότης

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 11, 2011, 11:02 »
Φίλε Μανώλη , ευχαριστώ για απάντησή σου , θα πάρω φορτιστή πρίζας τοίχου, θα δοκιμάσω και σύντομα θα ενημερώσω !! Ελπίζω να μην υπάρξουν προβλήματα .  :D

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:26 »
Παιδια, εχω το εξης προβλημα με μια μπαταρια ego 900αρα.
Υστερα απο 1,5 μηνα χρησης, εχθες που την επιασα στο χερι την βρηκα ζεστή.
Οχι πολυ, αλλά πιο ζεστη απο μια αλλη που χρησιμοποιω.
Οση ωρα την ξαναφορτιζα ηταν κρυα. Οταν φορτισε πληρως και την αφησα μονη της, ξαναζεσταθηκε.
Το βραδυ πληρως φορτισμενη εδειχνε 4,20 βολτ. Το πρωι ειχε πεσει στα 3,86 βολτ χωρις καθολου χρηση.
Το ερωτημα ειναι αν ειναι επικινδυνη για κανενα "μπαμ" ή οτιδηποτε αλλο.
Ευχαριστω οποιον γνωριζει και μου απαντησει.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 11:58 »
Δεν μπορώ να σου πώ αν είναι επικίνδυνη αλλά καλλίτερα να την αφήσεις "ήσυχη" κ να την πάς πίσω κ να σου την αλλάξουν γιατί εγώ προσωπικά ζεστή μπαταρία όσο καιρό ατμίζω δεν "είδα"..... Στην θέση σου θα φοβόμουν λίγο.... κ θα την επέστρεφα πίσω  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος pet_cor

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 22:11 »
Ευχαριστω Αγγελικη.
Ειναι αγορασμενη απο Κινα και ετσι την εχω απλα παροπλισει.
Δεν υπαρχει δυνατοτητα επιστροφης οπως καταλαβαινεις.
Το βραδυ την εχω σε καραντινα στο μπαλκονι.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ ΓΙΑ EGO / ΠΡΟΒΛΗΜΑ
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 22:14 »
Κι εγώ να σου πω την αλήθεια, ούτε στο σπίτι δε θα την έβαζα. Πάντως, από Κίνα τα σοβαρά μαγαζιά τηρούν τις εγγυήσεις τους. Μου έχει τύχει στο heavengifts και ήταν άψογοι. Αν θυμάσαι από πού την πήρες, δες στο σάιτ τους αν έχουν εγγύηση μήνα ή τρίμηνη και πράξε τα δέοντα. Τουλάχιστον, δε χάνεις τίποτα να ζητήσεις αντικατάσταση. Με απλό ταχυδρομείο από Ελλάδα, νομίζω ότι πλήρωσα 2 περίπου ευρώ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 213 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281664 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207952 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66064 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174729 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14404 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93631 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix