vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, mathimatikos1966, Milarepa

Twitter

Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1590 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 19:45 »
Νομίζω αυτό είναι. Εσύ είχες κάνει την πρόταση;

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1591 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 21:01 »
anyone? ειμαι ε το δαχτυλο στη σκανδαλη για την παραγγελια!! :D
υγ.φορτιζει με απλο usb καλωδιο η θελει το μανισιο?

ρυθμιστή αέρα , εννοείς τα αυλάκια πάνω στο BOX  για να περνάει ο αέρας ?
πάντως ατμοποιητής όπως η ΣΟΦΙΑ που παίρνει αέρα από κάτω αν κάτσει σε φλάτ μοντ δεν ανασαίνει ,,,αυτό λύνετε με tank όπως το BAYOU που έχει εγκοπές και περνάει ο αέρας

Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1592 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 01:27 »
Καλησπέρα,
Θέλω λίγο την βοηθειά σας και την γνώμη σας!
Εδώ και μέρες ψάχνω νέο mod και έχω μπερδευτεί!
Δεν ξέρω πιο από τα παρακάτω να διαλέξω:
  • IPV D2
  • Evic vtc mini
  • Koopor mini
  • Sigelei 75W
Έχω διαβάσει τα σχετικά θμετα στο forum έχω δει αρκετά review αλλά ακόμα δεν αποφάσισα! :dontknow:
Η αλήθεια είναι οτι αν διάλεγα μόνο από εμφάνιση έχω κολλήσει με το Κοοπορ mini αλλά αξίζει?


Αν μπορείτε να μου πείτε την γνώμη σας, ειδικά όσοι τα έχετε και ακόμα καλύτερα αν έχει τύχει να δοκιμάσετε πεισσότερα από ένα από τα παραπάνω θα με βοηθούσατε πάρα πολύ.


Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος rider77

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1593 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 04:53 »
Για οικονομικο μοντακι, που απο οτι καταλαβαινω ψαχνεις, το Evic vtc mini στα 52 ευρω που ερχεται με το κουπονι απο ecig ειναι πολυ καλη ευκαιρια.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1594 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 04:54 »
Και τα 4 που εβαλες ωραια & καλα ειναι, εξαλλου ειναι προσωπικο γουστο το ποιο κολλαει περισσοτερο στο ματι σου & στη τσεπη σου  :) Εγω θα σου δωσω ακομα μια εναλλακτικη (ετσι για να σου βαλω δυσκολα  :D ).
Το πιο mini & απο τα 4: <<Cloupor Mini Plus>> μολις στα 29$

http://www.efun.top/cloupor-mini-plus-50w-tc-temperature-control-apv-box-mod.html

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1595 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 09:51 »

Ελληνικο βιντεο για το koopor mini.Κοιτα και το νεο istick 60 που σε λιγες μερες θα ειναι Ελλαδα.Στην κατηγορια μονης μπαταριας εχει ξεκινησει μεγαλος ανταγωνισμος αναμεσα στις εταιριες.

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1596 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 09:53 »
Εχω το 1 και 2 και απο τα δυο προτιμώ το ipv d2 παρά το οτι το evic εχει καλυτερη πιο φωτεινή οθονη και αναβαθμίζεται. Με το evic μερικές φορες παίρνω υποτονικές τζουρες ρυθμισμένο με το ego mega νικελίου που εχει το σετ στα 25 watt και στους 240 c  Δεν ξέρω αν αυτο οφείλεται και στην μπαταρια αλλα χρησιμοποιώ την ιδια και στο ipv d2 και δεν συμβαινει ποτε αυτο. Οι μπαταριες ειναι οι πράσινες Panasonic 3400
Να συμπληρώσω οτι εχω βάλει τον ίδιο ατμοποιητή ( απο το δεύτερο σετ που εχω ) εδώ και μια εβδομάδα στο ipv d2 ρυθμισμένο στα 18j στους 220 c και παει ρολόι
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:18 από Λάμπρος »

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 367
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1597 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:23 »
Λαμπρο σε απλη λειτουργια με κανθαλ (χωρις tc) ποιο απο τα 2 ειναι καλυτερο?

Αποσυνδεδεμένος VOLTEROS

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1598 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:40 »
Εχω το ipv d2 και με κάνθαλ σε λειτουργεία power mode τα πάει εξαιρετικά
με κάνθαλ σε λειτουργεία TC ,,,με το γνωστό τρόπο ,,,δηλαδή ορίζοντας μέγιστη θερμοκρασία και μετά παίζεις με τα joule νομίζω ότι τα ρέυματα είμαι ποιο ομαλά ποιο smooth όπως λέμε και στην Ελλάδα  ::) 

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1599 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:10 »
Σε απλή λειτουργία ειναι και τα δυο εξίσου καλά, κανένα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1600 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:16 »

Λοιπόν, θα προσπαθήσω να τα βάλω σε μια σειρά γιατί στο τέλος θα μπερδευτώ περισσότερο.
Θα σας πω τις δικές μου σκέψεις για το καθένα και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη για το σεντόνι!!


1. IPV D2
Από θέμα εμφάνισης, καθαρά υποκειμενικό, μου αρέσει λιγότερα από όλα! Με χαλάει που δεν έχει USB για αναβάθμιση κάτι το οποίο αρχίζει να είναι της μόδας! Αλλά από ότι διαβάζω ίσως λειτουργικά να είναι το καλύτερο από τα 4 και το πιο απροβλημάτιστο (δεν είμαι και σίγουρος!)


2. Evic vtc mini
Από εμφάνιση για εμένα ούτε κρύο ούτε ζέστη αν και έχει πολύ ωραία οθόνη. Με έχει προβληματίσει το θέμα με το test στο καμένο (αν και δεν ξέρω κατά πόσο τελικά αν έχει και τόση σημασία). Πάντως αρκετοί λένε για ότι είναι ίσως πιο υποτονικό από π.χ. το IPV D2 (όπως λέει και ο φίλος παραπάνω)


3. Koopor mini
Αυτό μπήκε στην λίστα μου πρόσφατα και όπως είπα από εμφάνιση το προτιμώ σε σχέση με τα υπόλοιπα. Το μενού του μάλλον είναι απαράδεκτο (!) και έχω και μια επιφύλαξη αφού δεν έχει κυκλοφορήσει και πολύ ακόμα για να μάθουμε τι μπορεί να βγάλει. Επίσης έχω και ένα μικρό ερωτηματικό για την Koopor που δεν την ξέρουμε και καλά (και ας είναι η smoktech  από πίσω!)


4. Sigelei 75w
Επίσης και αυτό από εμφάνιση μου αρέσει αρκετά. Με έχει προβληματίσει όμως το θέμα που αναφέρουν πολύ με την κακή διαχείριση της μπαταρίας και ότι από ότι έχω καταλάβει έχουν κυκλοφορήσει μάλλον 4 version με διάφορες μικροαλλαγές (όπως π.χ στα καπάκια). Επίσης δεν το έχω δει να συζητιέται πολύ και λίγο το φοβάμαι.


Αυτάαααααα, τα έγραψα και πάλι, όπως καταλάβατε, δεν έχω αποφασίσει!


Ελπίζω μόνο να μην μπερδεύω περισσότερο και εσάς! Μάλλον το ψάχνω περισσότερο από όσο πρέπει! Μακάρι να μπορούσα να πάρω πάνω από 1 και τότε νομίζω δεν θα είχα κανένα πρόβλημα!!
Οποιαδήποτε γνώμη για τα παραπάνω εννοείται ότι θα με βοηθήσει!


Ευχαριστώ πολύ όλους!




Χαχαχαχα και μια συμπλήρωση: Πάω μόλις τώρα στο site της ecig να ρίξω ξανά μια ματιά στο vtc λόγω και της έκπτωσης και ξαφνικά βλέπω ότι δεν υπάρχει διαθέσιμο σε μαύρο (που αν κατέληγα σε αυτό μαύρο θα έπερνα)!! Τι να πώ, μάλλον δεν με θέλει! :laugh1:


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:23 από online79 »

Αποσυνδεδεμένος Λάμπρος

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1601 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:26 »
Δεν ξέρω καθολου και δεν εχω δοκιμάσει το 3 και 4 αν ηταν να να επιλέξω τωρα μεταξύ 1 και 2 με την μεχρι τωρα εμπειρία μου θα επέλεγα το 1 που μου φαίνεται πιο σίγουρο λειτουργικά το θέμα εμφάνισης ειναι για τις πρώτες 10 μέρες μετά δεν δίνεις και πολυ σημασία οταν το συνηθίσεις περισσότερο κοιτάς να δουλευει απροβλημάτιστα. Αυτο που λέω για το evic για υποτονικές τζουρες το κάνει μονο σε λειτουργία TC και όχι πάντα αλλα τουλαχιστον στις μισές τζουρες δεν ξέρω αν ειναι θέμα λογισμικού το οποίο διορθώσουν σε επόμενο update.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1602 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:41 »
Είχα και το 1, το 2 και το 4.
Το 3 το δοκίμασα σε κατάστημα.
1 και 2 σχεδόν ισάξια, αλλά εμφανισιακά και με ευκολίες (usb, λειτουργία σαν μηχανικό) προτιμώ το 2.
Επίσης το 1 δεν κάνει step down (σπάνια θα χρειαστεί)
Στο 3 δεν κατάφερα να δω τίποτε στην οθόνη του (πρεσβυωπία) και είναι βαρύ.
Το 4 στην τρίτη μέρα χρήσης τρελάθηκε και έμενε με την οθόνη αναμμένη συνεχώς.
 Κράτησα το evic mini και το μόνο που θα ήθελα είναι μια σιλικονούχα θηκούλα.
Μέτρο σύγκρισης για όλα ήταν το VS Rdna40.
Για την τιμή του το 4 θα το βαθμολογούσα με 9.5 (10 στο VS)


 edit :Για την τιμή του το 2



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 12:17 από netsplit »

Αποσυνδεδεμένος online79

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1603 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:46 »
@netsplit
Νομίζω είσαι ο ανθρωπός μου αφού έχεις δοκιμάσει και τα 4! Την πάτησες, θα σε ζαλίσω στις ερωτήσεις!!! :laugh1:
"10 στο VS" πιο εννοείς??
 

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #1604 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 11:48 »
vaporshark rdna 40

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix