vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 9 χρήστες
Milarepa, grag, bloodlessz, Sergios, marauder800, lemon78, dvelev, manoslykos, tibolaso

Twitter

Υγρά Halo

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2760 στις: Αυγούστου 19, 2014, 18:32 »
Το μόνο υγρό της Halo που δεν μπορούσα να ατμίσω κατευθείαν με το άνοιγμα είναι το Freedom (κολώνια κανονικά) το οποίο μετά από κανά μήνα  γίνεται απίστευτα νόστιμο, από τα πρώτα μου  αγαπημένα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2761 στις: Αυγούστου 19, 2014, 19:10 »
Για επιχειρισε να τα αραιωσεις με βαση γινονται πολυ πιο ηπια και οικονομικα :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2762 στις: Αυγούστου 19, 2014, 19:10 »
Γιατι δεν παιρνεις τα 10μελα για να δοκιμασεις οσες γευσεις θες κι αν σου αρεσουν, αγοραζεις 30μελα μετα.
Κανα 6€ το ενα κανει.
Εγω ετσι ειχα κανει οταν ξεκινησα τα ατμισμα και ειχα ενθουσιαστει με τα Halo.

10 ML=6 Eυρω

30ML=18 Eυρω.
ΜΙΛΑΜΕ για 30μελα!!!!
Πετρος  :thumpup:

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι η εταιρεία βγάζει συσκευασίες των 7, 15 και 30ml μόνο???

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2763 στις: Αυγούστου 19, 2014, 19:17 »
Δικιο εχεις Τρυφωνα, αυτα εννουσα εγω, τα μικρα πλαστικα μπουκαλακια των 7ml.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2764 στις: Αυγούστου 20, 2014, 01:12 »
Εσύ αυτό εννοούσες, αλλά ο συνατμιστής TsarlyΠέτρος επιμένει ότι η halo βγάζει 10μελα, τα οποία ένα αγνωστο μαγαζί στο Περιστέρι πουλάει όσο ο υπόλοιπος κόσμος τα 7μελα και επίσης πουλάει τα 30μελα πιο φτηνά κι από την αντιπροσωπεία.
Εκτός κι αν τα αγοράζει από τη ... φάσττεκ, μάλλον δε μιλάμε για halo ή κάτι άλλο συμβαίνει... μπέρδεψε ίσως τις μάρκες, τις τιμές, τις συσκευασίες.... ποιος ξέρει;

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2765 στις: Αυγούστου 20, 2014, 01:35 »
Δοκίμασα το

Belgian Cocoa HALO E-Liquid
και έπαθα σοκ!!!


όλη μερα :baby:

Αποσυνδεδεμένος Thorison

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
  • The Hammer will fall on YOU
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2766 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:40 »

Πως αραιώνεις τα halo με βάση ? αν βάλω balanced της atmos σε 30ml halo πόσο πρέπει να βάλω χωρίς να χαλάσω πολύ την γεύση ?

@ paschalis κάνεις παφ με το cocoa και νομίζεις οτι δαγκώνεις την σοκολάτα ! Δοκίμασε το βράδυ με ουισκι !


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2767 στις: Αυγούστου 20, 2014, 13:53 »
Δεν αραιωνεις το Halo με βαση, ειναι ιεροσυλια! Ειναι σα να βαζες coca cola σε 18αρι ουσικι. :))

Περα απο την πλακα, ειναι αναλογα με το υγρο που θες να αραιωσεις. Καποια halo εχουν πολυ εντονο αρωμα και δεχονται μια καποιαα αραιωση,
ενω αλλα προσωπικα θεωρω οτι δεν τα παιρνει να αραιωσουν ιδιαιτερα χωρις να ατονισουν σε αρωμα και γευση.

Δοκιμασε λιγη αραιωση στην αρχη, ενα 10% περιπου κι αν δεις οτι σου αρεσει ακομα συνεχισε με λιγο παραπανω.
Υποψιν τα Halo εχουν κυριως βαση PG, δηλαδη 70% τουλαχιστον, ενω η βαση που θες να βαλεις ειναι 50/50.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2768 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:06 »
Και επίσης να προσέχεις και την περιεκτικότητα νικοτίνης που έχει η βάση που θα προσθέσεις. Γιατί αν δεν έχει την ίδια νικοτίνη με το υγρό σου, τότε θα μεταβληθεί και η συγκέντρωση νικοτίνης του τελικού υγρού σου.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2769 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:19 »
Ta halo έχουν τόσο μα τόσο έντονο άρωμα που σαφέστατα επιδέχονται πολλή αραίωση.
Παραθέτω τις αραιώσεις που χρησιμοποιώ, με την διευκρίνηση ότι χρησιμοποιώ ατμοποιητές με πολύ καλή απόδοση γεύσης.
Σε απλούς εργοστασιακούς ίσως να επιβάλλεται μικρότερη αραίωση
Tribecca: 1 μλ τριμπεκα + 1 μλ βάση
freedom: 1ml freedom + 2 ml βάση
belgian cocoa: 1ml BC + 2.5-3 μλ βάση


Οσον αφορά στη νικοτίνη, επιλέγω να αραιώνω με μηδενική βάση. Ατμίζω 6ρι, οπότε επιλέγω την ανάλογη ποσότητα νικοτίνης στα έτοιμα χαλο: τριμπέκα 12μιτζι, φριντομ 18 μιτζι βελγικο κακάο 24 μιτζι


Δεν ξέρω αν είναι ιεροσυλία, ξέρω όμως ότι τα χαλο δεν τα λες και οικονομικά υγρά. Ούτε απαλά. Δεν βλέπω γιατί να μπουχτίζω από το άρωμα σε εποχές διακετυλίου και γιατί να μην επιμηκύνω τη διάρκεια ζωής ενός δαπανηρού 30μελου.

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2770 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:22 »
ΑΧ τοσο........
Βεβαια μιλαω για 30 μελα και βεβαια οχι ΑΠΟ Κινα αλλα απο το Περιστερι και γραφω οτι τα 30 ml 18 ευρω αρα δια του 3 μας ερχεται 6 ευρω τα 10 ml,οσο περιπου και οι αλλες εταιρειες που πωλουν 10 μελα.!!!
Αυτο εγραψα, αλλα η εμμονη για Κινα φυσικα μπορει να μας πανε οπου εμεις θελουμε....
Κριμα........
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2771 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:27 »
Ta halo έχουν τόσο μα τόσο έντονο άρωμα που σαφέστατα επιδέχονται πολλή αραίωση.

...

Δεν ξέρω αν είναι ιεροσυλία, ξέρω όμως ότι τα χαλο δεν τα λες και οικονομικά υγρά. Ούτε απαλά. Δεν βλέπω γιατί να μπουχτίζω από το άρωμα σε εποχές διακετυλίου και γιατί να μην επιμηκύνω τη διάρκεια ζωής ενός δαπανηρού 30μελου.

Τα Halo που ατμιζω εγω, (Turkish, Torque, Prime) δεν εχουν τα λιγωτικα αρωματα που εχουν αυτα που ατμιζεις εσυ,
γι΄αυτο και λεω οτι καποια επιδεχονται λιγη ενω καποια περισσοτερη αραιωση.

Οσο για το ιεροσυλια, παρολο που το εγραψα αστειευομενος, περιεχει μια ιδεα που πιστευω.
Αν ενα υγρο ειναι 1 μερος Halo, 3 μερη βαση Μπαρμπα-Γιωργος, τοτε προσωπικα δεν το θεωρω πλεον υγρο Halo.

Αποσυνδεδεμένος paschalis

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΤΜΙΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΧΑΝΟΜΑΣΤΕ
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2772 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:28 »
Πως αραιώνεις τα halo με βάση ? αν βάλω balanced της atmos σε 30ml halo πόσο πρέπει να βάλω χωρίς να χαλάσω πολύ την γεύση ?

@ paschalis κάνεις παφ με το cocoa και νομίζεις οτι δαγκώνεις την σοκολάτα ! Δοκίμασε το βράδυ με ουισκι !




Φίλε thorison το ουίσκι το έκοψα γιατί με πειράζει.Πίνω 1 μπουκάλι και ζαλίζομαι.Τώρα το γύρισα στη ΒΟΤΚΑ αλλά κι αυτή με πειράζει για τον ίδιο λόγο.Μαλλον έχω δυσανεξία στο αλκοόλ. :laugh1: Πάντως το cocoa πάει με όλα!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2773 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:32 »
@ ΤΠ
αααα...........καλα............δε γράψαμε την τιμή της συσκευασίας των 7 μλ, αλλά κάναμε αναγωγή πόσο θα μας βγούνε τα 10 μλ αν πάρουμε 30ρι. Ολα αυτά σε συζήτηση για το γεγονός ότι οι δοκιμές με 30μελα είναι ασύμφορες αν πάρουμε αρκετές γεύσεις για δοκιμή και διαπιστώσουμε μετά ότι μας άρεσε μόνο η μια και τα άλλα πάνε για πέταμα.



μάλλον έχουμε διαφορετική αίσθηση στη γεύση. Αυτό κι αν συμβαίνει κατά κόρον. Εσένα σου αρέσουν αναραίωτα, εμένα νερωμένα κατά πολύ και κάποια άλλη ψυχή που γνωρίζω χρησιμοποιεί το μπουκαλάκι του τριμπέκα σαν άρωμα. 4 σταγόνες σε ολόκληρο 4μελο τανκ. Τώρα οσοι μας διαβάζουν, κάνουνε τις δοκιμές τους και καταλήγουν σε ποια κατηγορία υπάγονται. Η μίξη που προτείνω εγώ μπορεί επίσημα να μη λέγεται πχ belgian cocoa, αλλά παραμένει αυτό που εννοεί ο Πασχάλης: κάτι εξαιρετικό

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2774 στις: Αυγούστου 20, 2014, 14:56 »
Εγω εγραψα για την ΤΡΙΜΠΕΚΑ γιατι καποιος ζηταγε που θα βρει.
Και εκανα αναλυση οτι σχετικα η τιμη της ειναι κοντα στον μεσο ορο των ετοιμων υγρων!!!!!
Εγεινε αντιληπτο?
ΤΕΤΟΙΑ ΑΝΤΙΠΑΘΕΙΑ?
Μπερδεψα τα μπουκαλια,η Φαστεκ παντα μεσα στη συζητηση,αν ηταν ενα απλο μελος του Φορουμ δεν θα τον επανεφερες στη ταξη?
Εχω ακομη την νοημοσυνη να καταλαβαινω μερικα πραγματα.....


ΥΓ.
Θα ηθελα οπως και ολα τα αλλα μελη να με αποκαλεις η Τσαρλυ η Πετρο.
Δεν εχω δηλωσει κανενα αλλο ονομα οποτε........
Πετρος  :thumpup:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20418 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207803 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173862 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124451 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93429 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix