vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 7 χρήστες
sakissalonika, antre, Doubt, bloodlessz, Parolos, manoslykos, Mimhsdr

Twitter

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2790 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:11 »
Το Prime ειναι για μενα το πιο καπνικο απο ολα τα υγρα της Halo...Εχει απαλη γευση,ξεκουραστη για ολη τη μερα που αδυνατο να σε μπουχτισει οπως πολλα υγρα της Halo....Στην εισπνοη ειναι καΘαρα καπνικο και στην εκπνοη καπνικο με μια απαλη αισθηση κακαο αλλα τοσο απαλο που δεν γινεται ευκολα εντοπισιμο αυτο το κακαο...Σε καμια περιπτωση δεν ισχυει οτι μυριζει χαλια κλπ κλπ...Ισως πολλοι εχουν συνηθισει τον ατμο τους να μυριζει καραμελες και βανιλιες δεν ξερω...Ειναι καταπληκτικο υγρο με απαλη και καθολου εντονη γευση...Το Turkish ειναι περιπτωση...Ειναι απο τα λιγα καπνικα της Halo για μενα που νομιζω οτι λες και ειναι φτιαγμενο με αλλη βαση..Τελειως διαφορετικη αισθηση στο ατμισμα απο ολα τα αλλα υγρα της...Εχει γλυκια και πολυ απαλη γευση καπνικη που εμενα ομως μετα απο καποιες ωρες με μπουχτισε παροτι εχει οπως ειπα απαλη γευση και οχι εντονη...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2014, 09:19 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2791 στις: Αυγούστου 27, 2014, 01:48 »
Δεν αποτελει προβλημα για μενα η εντονη γευση αφου εδω και μηνες κανω σκετες βασεις και τον τελευταιο καιρο κανω υγρα τις halo οταν θελω λιγο γευση για απολαυση. Περι ορεξεως βεβαια  :tongue_smilie:
Με φοβιζει λιγο αυτο το κακαο που λες στο prime. Μετα το camila απο την atmos που ειναι κυριολεκτικα γαλα με καοτονικ εχω σιχαθει οτι εχει εστω και μια νοτα απο κατι σοκολατοειδες.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2792 στις: Αυγούστου 27, 2014, 05:08 »
Να μη σε φοβιζει καθολου..Ειναι παρα πολυ απαλη η γευση του κακαο και ειναι κυριως επιγευση οχι το κυριως σωμα του υγρου...Ειναι ΚΑΠΝΙΚΟΤΑΤΟ υγρο...Φαντασου το Midnight Apple..Καπνικο και εχει μια πολυ απαλη επιγευση μεντας και μηλου..Ε φαντασου τωρα το Prime...Η επιγευση του κακαο ειναι πολυ πιο ηπια και απαλη απο το μηλο και την μεντα του Midnight Apple και φυσικα ακομα πιο δυσκολα να το αντιληφθεις γιαυτον ακριβως το λογο..Ειναι τοσο απαλη και μικρη η γευση κακαο...Το υγρο παρεπιπτοντως εχει παρα πολυ καλο ντουμανι αλλα για μενα που κανω 18αρια και 24αρια,το 12αρακι που κανω τωρα μου φενεται αδυνατο στο χτυπημα..Ειμαι φυσικα και με ego μπαταριες οποτε καταλαβαινεις...Παντως να θυμασαι πως μαζι με καφε και μετα το φαγητο,το Prime 15 ειναι απλα απο τα κορυφαια υγρα..Καλυτερο απο κατι Tribeca κλπ κλπ που ειναι για αλλες στιγμες...Δεν θα σε κουρασει,δεν θα σε μπουχτισει...Ολα τα υγρα της Halo που εκανα,οσο και αν μου αρεσουν καποια οπως το Tribeca,καποια στιγμη κουραζουν και μπουχτιζουν και θελεις να κανεις μια αλλαγη για μερικες ωρες-μερες..Το Prime 15 οχι....Δεν το αφηνεις γιατι απλα δεν κουραζει-δεν μπουχτιζει...Ενα αγλυκο υγρο συγκρiτικα με τα επιγλυκα της Halo...

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2793 στις: Αυγούστου 27, 2014, 07:54 »
Ίδια άποψη εχω και εγώ για το  Prime.
Καταπληκτικό καπνικο υγρό, τουλάχιστον για το δικό μου γούστο, χωρίς να με κουράζει καθόλου.
Η γεύση κακάο στην εκπνοή είναι πολύ διακριτική.
Σίγουρα ένα από τα αγαπημένα μου υγρά της  Halo,  μαζί με το  Voodoo και το  Midnight Apple.
Για το  Torque 56 οι εντυπώσεις μου είναι αναμεικτες.
Ενώ στην δοκιμή στο κατάστημα μου άρεσε πολύ λόγω της καθαρά τσιγαρισιας γεύσης, μετά την δεύτερη μέρα ωρίμανσης η γεύση του άλλαξε τελείως προς το χειρότερο.
Μου έβγαζε έντονη γεύση "φρεσκοποτισμενου χώματος".
Πολύ πιθανόν να έπεσα σε ελλατωματικο μπουκαλάκι, σίγουρα πάντως θα το ξαναπάρω για μια δεύτερη δοκιμή.
Πριν δεκαπέντε μέρες είπα να δοκιμάσω και το  Freedom.
Γλυκό καπνικο αλλά υπερβολικά αρωματικό.
Όσοι συνατμιστες το περιγράφουν σαν κολωνια, έχουν απόλυτα δίκιο.
Ακόμα και μετά από δέκα μέρες ωρίμανσης, το άρωμα του είναι έντονο και για αυτό το λόγο με κούρασε γρήγορα.
Να σημειώσω πως όλα τα υγρά που ατμιζω είναι με  12mg  νικοτίνη. 


Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2794 στις: Αυγούστου 27, 2014, 09:37 »
Οντως το Freedom μυριζει σαν κολωνια ακομα και μετα απο πολλεεεεεεεεες μερες ωριμανσης..Γενικα ειναι ενα απο τα χειροτερα υγρα που εχω κανει....Οσο για το Torque το εκανα πριν μερες ακριβως πριν αρχισω το Prime....Ειναι καλο καπνικο αλλα με παρα πολυ εντονη γευση που δυστηχως απο ενα σημειο και μετα με μπουχτιζει..Επισης διακρινω κατι σαν φουντουκι-μεντα στη γευση του.....Και ναι εχεις δικιο....Οταν δεν εχει ωριμασει το Torque, ειναι πιο καπνικο..Οσο περνανε οι μερες,η γευση φουντουκιου-μεντας(δεν ξερω αν ειναι σιγουρα μεντα,αφηνει δροσια παντως)γινεται πιο εντονη οποτε και το υγρο γινεται πιο μπουχτιστικο...Δεν ειναι για ολη μερα σιγουρα....Για το Voodoo ναι καλο για  λιγες τζουρες αλλα ως εκει..Επισης δεν ειναι καπνικο αυτο και ας λεει οτι θελει η Halo...Αυτη τη στιγμη ατμιζω Prime με τον καφε και αντε γεια...Ειναι πορωτικο....Ουτε γλυκαδες,ουτε πικραδες,ουτε καραμελες,ουτε μεντες...Καθαρη καπνικη γευση και μονο...Μου κανει σαν σκετη βαση με ελαχιστοτατη προσθηκη αρωματος κακαο...Υπαρχουν στιγμες που το κακαο δεν γινεται καν αντιληπτο...

Παιδια 1 ερωτηση..Οσοι εχετε κανει την βαση την Fusion της Halo,μεινατε ευχαριστημενοι?Με ενδιαφερει σε 24mg αλλα υπαρχει και σε 36αρα...Επειδη τα ανωτερα σε νικοτινη υγρα της Halo ειναι 24αρια,μηως η 36αρα βαση χτυπαει υπερβολικα πολυ και βγαζει και κατι διαφορετικο σαν αισθηση λογω της περισσοτερης νικοτινης?Επισης μπορει να ατμιστει σκετη οπως αλλες βασεις σωστα?


συγχώνευση συνεχόμενων
Παρακαλούμε: Δεν υπάρχει λόγος να δημοσιεύετε συνεχόμενα μηνύματα. Αν ξεχάσατε κάτι ή θέλετε να πείτε κάτι επιπλέον, κάντε "τροποποίηση" στο τελευταίο σας μήνυμα.
Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 27, 2014, 12:42 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2795 στις: Αυγούστου 27, 2014, 12:22 »
Tη βαση δεν την εχω δοκιμασει (κι ουτε προκειται με την τιμη που εχει), οποτε θα σου πει καποιο αλλο μελος εντυπωσεις.
Στο ερωτημα αν ατμιζεται και σκετη η απαντηση ειναι ναι.

Αλλα γιατι θες να ατμισεις 36αρι υγρο? Δε σε καλυπτουν τα τωρινα σου υγρα?
Απ' οτι καταλαβα ατμιζεις ηδη 24αρια υγρα που κατα τη γνωμη μου περιεχουν μεγαλη ποσοτητα νικοτινης.
Αν δε σε καλυπτει υγρο Halo PG based 24mg/ml νικοτινης θα σου προτεινα να ενισχυσεις τον εξοπλισμο σου κι οχι να ανεβεις κι αλλο σε νικοτινη.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2796 στις: Αυγούστου 27, 2014, 13:01 »
Μα φυσικα και παω για αναβαθμιση..Με ego μπαταριες τα 12αρια Halo δεν εχουν χτυπημα καλο....Τα 18αρια παλευονται και τα 24αρια ειναι μια χαρα...Περιμενω τον νεο Provari P3 να δω ποσο θα κοστιζει και αν δεν,τοτε παω για Provari V2,5....Παντως το Tribeca σε 24αρι με iCube της Nobacco που το εκανα και αντσταση 1.8ohm,δεν ειχε χτυπημα για 24αρι αλλα για 12αρι...Ακομη και στα 4,5 volt..Εχει πεσει το χτυπημα ισως στο Tribeca?Πιθανων γιατι θυμαμαι πριν καιρο πως το 18αρι μια χαρα βαρουσε ακομη και με ego μπαταριες...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2797 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:08 »
Επειδη εχουν ακουστει διαφορα για την αναλογια pg/vg των υγρων της Halo,ρωταω το εξης...Το Prime 15 και το Torque 56 που εχουν σχεδον διαφανο χρωμα,αφηνουν λιγοτερα καταλοιπα στην αντισταση οποτε και την καταπονουν λιγοτερο η το χρωμα δεν εχει να κανει?Βλεπω πως με το Prime 15 που χει διαφανο χρωμα σαν νερακι,η αντισταση μου εχει κρατησει αρκετα...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2798 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:17 »
Οντως τα πιο διαφανα υγρα της Halo οπως τα Τorque, Prime, Turkish κ.α. αφηνουν λιγοτερα καταλοιπα απο τα χρυσοκεχριμπαρομελια, το εχω παρατηρησει κι εγω.
Αλλα αυτο δεν εχει να κανει με την αναλογια PG/VG που εχουν, ολα τα υγρα της Halo ειναι PG based, αλλα με το συστατικα των αρωματων που περιεχουν.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2799 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 00:24 »
Θα συμφωνήσω. Και όποιος έχει αμφιβολία μπορεί να δοκιμάσει 4ml Café Mocha, αν φυσικά αντέξει, και να δει μετά τα κατάλοιπα!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2800 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 01:09 »
Εγω που εδω και 1.5 χρονο βασικο υγρο μου ειναι το  freedom μπορω με βεβαιοτητα να πω οτι αφηνει πααααρα πολλα καταλοιπα. Σε σύγκριση με το cigarillos στο οποιο ξαναγυρισα εδω και 2 μηνες το freedom αφηνει πολυ περισσοτερα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2801 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 01:23 »
Αυτο παιδια συμβαινει κυριως λογω χρωματος του υγρου δηλαδη οσο πιο σκουρο τοσο περισσοτερα καταλοιπα?Η εχει να κανει και με ποσο vg εχει το υγρο?Διοτι η vg ως γνωστο ειναι πιο πηχτη οποτε και περισσοτερα καταλοιπα?Τα υγρα της Halo φυσικα εχουν μεγαλο ποσοστο σε pg

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2802 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 01:30 »
Όχι πάντα.
Σύνοψη και προσθήκη:
Το σκούρο χρώμα μπορεί να οφείλεται...
1) στις ουσίες που αποτελούν τη βάση
2) στις συνθήκες διατήρησης (όσο πιο πολλή έκθεση στο φως = τόσο πιο σκούρο το χρώμα)
3) στη φύση των αρωμάτων (μπορεί ένα άρωμα σοκολάτα να είναι πιο σκούρο αλλά και πιο αθώο από ένα πιο διάφανο υγρό που δεν περιέχει σοκολάτα).

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2803 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 10:50 »
Ως συμπλήρωμα στα γραφόμενα του Spectrum και μόνο, θα πω ότι:

α) υγρά με μεγάλη περιεκτικότητα σε VG
β) Σκουρόχρωμα υγρά
γ) πηχτά υγρά

τείνουν να αφήνουν περισσότερα κατάλοιπα!

Αποσυνδεδεμένος Stelios miro

  • **
  • 372
  • Φύλο: Άντρας
  • Μόνο το καλύτερο είναι αρκετά καλό..!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2804 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 13:50 »
Μια μικρη βοηθεια θελω..Το longhorn που ατμιζω σε 6αρι νικοτινη ως γνωστο αφηνει αρκετα καταλοιπα.. Διαβασα προσφατως οτι πολλοι το αραιωνουν λιγο με βαση, επειδι ειμαι αρχαριος στα DIY υγρα γενικα, μπορει καποιος να μ πει τι βαση πρεπει να αγορασω?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498968 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 89 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20815 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194438 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy