vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

80 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, gfilip, Jorge, manoslykos, camber, infernity, Doubt

Twitter

Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος babis1993

  • **
  • 398
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν κόψουμε την νικοτίνη δν μπορουν να μας αγγίξουν
Kαλησπερα,
θα ηθελα να παραθεσω μια σκεψη που εχω στο μυαλο μου εδω και καιρο...
Θα ηθελα στις κατηγοριες (mod(ανα είδος,μηχανικα,ηλεκτρονικα),υγρα,αρωματα και ατμοποιητες(ανα είδος,rda,rdta,rta )) να μπορουσαμε να αξιολογουμε διαφορες παραμετρους οπως γευση,αντοχη,ωριμανση,διαρροες αναλογα και την κατηγορια φυσικα για να εχουμε και μια γενικη εικονα ανα κατηγορια με τα αναλογα φιλτρα ταξινομησης. Είμαι προγραμματιστης και είμαι πληρως διατεθημενος να ασχοληθω γιατι αυτο το φορουμ με εχει βοηθησει σε πολλα πραγματα... :respect:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Θα σε έχω στα υπόψιν μου, για ένα άλλο πρότζεκτ που έχω στο μυαλό μου... 8)

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1892 στις: Ιουλίου 21, 2017, 14:24 »
Στη μπάρα που υπάρχει στο κάτω μέρος του κάθε post θα μπορούσαμε άραγε να προσθέσουμε και αλλες επιλογές;
Για παράδειγμα ψηφίζω το 1,το 2,το 3.
Βλέπω οτι ήμαστε αρκετοί που ρωτάμε τι απο αυτα τα δυο η τρια αντικείμενα να πάρω.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1893 στις: Ιουλίου 21, 2017, 16:12 »
Οι επιλογές αυτής της μπάρας είναι καθαρά ένα σύστημα rating. Πιο παλιά υπήρχε το bravo το οποίο δεν είχε διαβαθμίσεις. Δηλαδή ή ναι, ή όχι ή τίποτα, τρεις επιλογές δηλαδή. Τώρα έχεις 8 επιλογές ή 8*2 επιλογές....


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1894 στις: Αυγούστου 12, 2017, 11:06 »
Με αφορμή την συζήτηση για τις αγορές από την Κίνα (και όχι μόνο...) το κειμενάκι που ακολουθεί...

Επειδή δεν μπορούμε να κρατηθούμε και θέλουμε να τα λέμε όλα, κάθε ‘άκρη’ και ‘τρύπα’ που τυχόν βρήκαμε εμείς οι ή φίλοι μας, αυτές οι ‘άκρες’ και οι ΄τρύπες’ θα παύουν να είναι διαθέσιμες η μία μετά την άλλη. Δεν χρειάζεται να αναφέρω παραδείγματα, όλοι τα γνωρίζουμε. Επίσης, αντίθετα με τον νομικό σύμβουλο του Τρύφωνα, δεν είμαι καθόλου βέβαιος ότι δεν θα αντιμετωπίσει πρόβλημα το φόρουμ σε κάποια στιγμή. Και κάτι τέτοιο είμαι σίγουρος πως όλοι το απεύχονται.

Προτείνω λοιπόν την πλήρη διαγραφή των δύο νημάτων («Αναμονή Παραγγελίας» και «Δασμοί και Τελωνεία») και όχι απλώς το κλείδωμα τους. Οι παλιές πληροφορίες δεν ισχύουν πια και οι νέες που ενδεχομένως να είναι ακόμα επίκαιρες, σε λίγο καιρό δεν θα είναι ακριβώς γιατί καρφωνόμαστε συνεχώς μόνοι μας. Τα νέα μέλη που δεν ξέρουν τι και πως, θα μπορούν πάντα να στείλουν ΠΜ σ’ έναν συντονιστή ή σε ένα άλλο παλιό μέλος που θα μπορεί να τους πει με λίγα ξεκάθαρα λόγια τι ισχύει ανά πάσα στιγμή. Μπορούμε να φτιάξουμε και μια απάντηση ‘κονσέρβα’ για να μην αισθανθεί κάποιος ότι του πέφτει έξτρα δουλειά. Και πάντως κάποια στιγμή πρέπει να σταματήσει αυτή η ανευθυνότητα του ‘ΑΦΟΒΑ!’.

Προτείνω επίσης την απάλειψη των πινάκων των ξένων μαγαζιών και την απαγόρευση αναρτήσεων τους με τιμές, προσφορές, εκπτώσεις, κλπ. Την στιγμή που δεν μπορούμε να αγοράσουμε νόμιμα από την Gearbest δεν βλέπω γιατί πρέπει κάθε πρωί να μου σπάνε τα νεύρα τα ποστς για flash sales και «Γατί πρέπει να ρωτήσετε πριν την παραγγελία σας στην Gearbest?». Αν έχω αποφασίσει ότι θα ρισκάρω, ότι θα συνεχίσω δηλαδή να ψωνίζω από τα μαγαζιά της Κίνας, δεν χρειάζομαι υπενθύμιση. Για τις κληρώσεις έχω την ίδια άποψη εκτός κι αν μας διαβεβαιώσουν ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα για τους νικητές. Αλλιώς είναι λίγο σαν δώρο-άδωρο...

Και κάτι ακόμα. Όταν τα πράγματα ζορίζουν, όπως τώρα με τις παρανοϊκές αυτές νομοθεσίες που μας κοπάνησαν στο κεφάλι, καλό είναι να γινόμαστε λίγο πιο έξυπνοι αντί λίγο πιο θυμωμένοι... ;)


ΥΓ. Την στιγμή που γράφονται αυτές εδώ οι γραμμές, κάποιος συνφορουμιστής σε κάποιο άσχετο νήμα ‘έδωσε’ εν ψυχρώ ένα μαγαζί που πουλάει βάσεις 18 mg/ml, 500 ml. Είναι προφανές ότι δεν αντελήφθη πόσο κακό έκανε τόσο στον εαυτό του όσο και σε όλους τους υπόλοιπους ατμιστές. Γι’ αυτό έγραψα αυτά που έγραψα από πάνω...

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1895 στις: Αυγούστου 12, 2017, 11:22 »
[justify]Αν μου επιτρέπει ο φίλος cp, να έρθω να συμφωνήσω σε όλα αυτά που σημειώνει. Το παράδειγμά του με τα δύο νήματα που αναφέρει, προσωπικά δεν με αφορούν, όχι γιατί είμαι large τύπος απλώς είναι δική μου επιλογή να εξαντλώ λύσεις στην εγχώρια αγορά, ακόμα κι αν είχα ελάχιστες δυνατότητες (π.χ. οικονομικές), θα επέτρεπα στον εγωισμό μου μόνο ό,τι φτάνω (π.χ. ένα υπέροχο AIO, / αγκαλιά με προσωπικούς μου φίλους που ήδη σταμάτησαν και το άτμισμα με αυτή την ταπεινή συσκευή). / Βέβαια, δεν θα πω ψέματα, δεν με χαλάει καθόλου να προμηθευτώ από φίλο κάτι απ’ το εξωτερικό, όμως μέχρι εκεί. [/justify]

[justify]Για το φόρουμ. Πιστεύω κι εγώ πως πρέπει να μπει, όπου χρειάζεται, “τσεκούρι και φωτιά”, η Διαχείριση, και πριν και τώρα, είναι υπέροχοι άνθρωποι όπου ανέχονται την ξεχειλωμένη μας άνεση. Αυτοί βέβαια γνωρίζουν καλύτερα τα του οίκου.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1896 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:06 »
Ευχαριστώ για τις προτάσεις. 

Αυτό το οποίο θα γίνει, θα είναι να είναι οι πίνακες των αγορών γενικά, εσωτερικού και εξωτερικού, προσβάσιμοι μόνο από μέλη με πάνω από 5 μηνύματα. 

Όσο για το σπάσιμο νεύρων με τα μηνύματα από τα καταστήματα, υπάρχει και η επιλογή για αγνόηση πινάκων,,,

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1897 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:11 »

Όσο για το σπάσιμο νεύρων με τα μηνύματα από τα καταστήματα, υπάρχει και η επιλογή για αγνόηση πινάκων,,,
Aποφέρουν κέρδη αγαπητέ Τρύφωνα?
Γιατί δεν τα στέλνετε στον αγύριστο?
Ποτέ δεν έχω κάνει ingore σε πίνακα ούτε σε άτομο...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1898 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:17 »
Κέρδη δεν αποφέρουν, αλλά κάνουν κληρώσεις και στέλνουν κάμποσα προϊόντα σε διάφορα μέλη για παρουσίαση.

Και είναι και πολύ συνεργάσιμοι σε διάφορα πράγματα που ετοιμάζονται για το άμεσο μέλλον.

Περισσότερα, όταν έρθει η ώρα...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1899 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:22 »
Ευχαριστώ για την απάντηση Τρύφωνα.

Οκ λοιπόν... όσο αντέξουμε...

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1900 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:29 »
Εχω λοιπον και εγω μια προταση.
Μπορει να την πουν πολλοι οτι ειναι ........ρατσιστικη με καποιο τροπο.
Στις κληρωσεις ΜΕΛΩΝ,(οχι καταστευαστων ή καταστηματων)
να μπορουν να λαβανουν μερος ΜΟΝΟ οσοι εχουν παραπανω απο καποιο αριθμο
ποστ(το νουμερο θα το κρινουν οι admin ή τον τροπο καθος μπορει να εχουν κατι αλλο κατα νου)
και ο λογος ειναι απλος και νομιζω οτι ολοι μας τον ξερουμε.
θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα αν λαβετε σοβαρα το αιτημα μου.


Ζαχαροπουλος Κωνσταντινος
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 12, 2017, 12:35 από dinos_74 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1901 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:36 »
Καλησπέρα Ντίνο.

Έχει συζητηθεί και στο παρελθόν αυτό. Τους όρους και τις προϋποθέσεις για μια κλήρωση, τις βάζει ο δωροθέτης. Η μόνη απαίτηση που έχει το φόρουμ, είναι η ημερομηνία εγγραφής να είναι πριν από την ανακοίνωση της κλήρωσης.

Και φυσικά ελέγχει και κατά πόσο μια κλήρωση είναι "φωτογραφική" για να πάει το δώρο σε συγκεκριμένο άτομο, πράγμα το οποίο δεν έχει παρατηρηθεί μέχρι στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1902 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:41 »
Ρε φιλε με χαλαει τοσο που δεν μπορεις να φανταστεις.

Λιγα πραγματα με χαλανε σε αυτην την ζωη.

Ενα απο αυτα ειναι και οι τσαμπατζιδες.

Δυστιχος τους κανουμε εμεις ΤΣΑΜΠΑ μαγκες.

Anyway,ευχαριστω για την αμεση απαντηση.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1903 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:43 »
CP.  :respect:

dinos  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προτάσεις για την βελτίωση της λειτουργίας του Φόρουμ.
« Απάντηση #1904 στις: Αυγούστου 12, 2017, 12:48 »
Ρε φιλε με χαλαει τοσο που δεν μπορεις να φανταστεις.


Στα είπα και αλλού και διαφώνησες... θα σου περάσει.
Αν δεν το καταλαβαίνεις τώρα έλα σε 5,5 χρόνια αν είσαι εδώ ακόμα να μου πεις ότι διαφωνείς πάλι :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 204 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65991 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124836 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix