vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 4 χρήστες
infernity, manoslykos, mathimatikos1966, agelosd

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5940 στις: Απριλίου 23, 2015, 18:48 »
απο FA παρε το soho  και θα δεις οτι ειναι αρκετα καλο .... γλυκο και καπνικο

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5941 στις: Απριλίου 23, 2015, 20:22 »
Ποιό καπνικό θα προτείνατε που να μήν είναι ιδιαίτερα γλυκό (είχα δοκιμάσει της fa παλιά και ίσως λόγω ότι ήταν σκέτη vg δεν με αρέσαν και βγάζανε μία τασακίλα) και να να ατμίζεται όλη τη μέρα, δηλαδή κάτι ελαφρύ;

EDIT: Είδα ότι όταν λέτε τασακίλα εννοείται πιό ξηρή γεύση, οπότε ίσως κάτι τέτοιο. Βλέπω αρκετή πέραση έχει το turkish tobacco, ίσως να δοκιμάσω αυτό.


Σχεδον  ολα  τα  flavourart   ηδη  υπαρχουν  και  σε  50VG/50PG  .......Base Traditional


    RY4. σε   Base Traditional      :thumpup:     υπεροχο  και  απαλο 

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5942 στις: Απριλίου 23, 2015, 20:41 »
Είχα την ευκαιρία να δοκιμάσω αρκετά καπνικά και δεν μου άρεσε κανένα. Γενικά κάτι αγρίνια, βιρτζίνια και παρόμοια που έχουν μία γεύση που μου προκαλεί την πλήρη απέχθεια, δεν μπορώ να προσδιορίσω τί είναι άλλά μου φάνηκε κάτι σε στύλ κάπαρης ή κάτι ανάλογο. Το μόνο που ας πούμε ήταν πιό ουδέτερο το american της liqua q, αλλά και πάλι δεν μου άρεσε. Έφαγα καραμέλα μέντα μετά και έκανα και ένα κ.τ να φύγουν οι γέυσεις. Αυτό που είδα είναι ότι μιά χαρά είναι τα φρουτάκια για μένα και το sweet prudence που έχω κλπ. Φεύγεις απο τη λογική του τσιγάρου. Είναι διαφορετικό στον καθένα όπως και να το κάνουμε. Το μόνο σε στύλ καπνικό ας πούμε που έκανα παλιότερα λίγο ήταν κάτι η.τ. της ecocig άν θυμάμαι καλά που ήταν με φιλτράκι, που έπαιρνες το σετ και είχε τα η.τ και φιλτράκια μέσα, ήταν πιό ουδέτερο. Γενικά είδα ότι μου αρέσουν οι απαλές γεύσεις, δοκίμασα και το vamp vape και με ψιλο-λίγωσε, ενώ το sweet prudence όχι τόσο, είναι πιό διακριτικό. Όταν αισθάνομαι ότι θέλω πιό πολύ χτύπημα έχω στον έναν ατμοποιητή ένα τέτοιο που έχει περισσότερη pg και είναι οκ.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 23, 2015, 20:55 από Stathis1 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5943 στις: Απριλίου 23, 2015, 20:57 »
Ποιό καπνικό θα προτείνατε που να μήν είναι ιδιαίτερα γλυκό (είχα δοκιμάσει της fa παλιά και ίσως λόγω ότι ήταν σκέτη vg δεν με αρέσαν και βγάζανε μία τασακίλα) και να να ατμίζεται όλη τη μέρα, δηλαδή κάτι ελαφρύ;

EDIT: Είδα ότι όταν λέτε τασακίλα εννοείται πιό ξηρή γεύση, οπότε ίσως κάτι τέτοιο. Βλέπω αρκετή πέραση έχει το turkish tobacco, ίσως να δοκιμάσω αυτό.

Για φρουτενιο που λες στο απο πανω ποστ δεν μπορω να σου προτεινω, υπαρχουν δεκαδες καλα, αναλογως και το συνδιασμο φρουτων που ψαχνεις.
Για καπνικο-τσιγαρισiο, μπορεις να δοκιμασεις το Primo Verde της T-Juice, αρκετα ξηρο, τσιγαρισιο.
Αν εισαι σε καποια μεγαλη πολη, κανε μια βολτα απο καποιο καταστημα με δοκιμαστηριο υγρων να ατμισεις οσα πιο πολλα αντεξεις και να διαλεξεις κατι που σου ταιριαζει.

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5944 στις: Απριλίου 26, 2015, 20:54 »
Ποιό καπνικό θα προτείνατε που να μήν είναι ιδιαίτερα γλυκό (είχα δοκιμάσει της fa παλιά και ίσως λόγω ότι ήταν σκέτη vg δεν με αρέσαν και βγάζανε μία τασακίλα) και να να ατμίζεται όλη τη μέρα, δηλαδή κάτι ελαφρύ;

EDIT: Είδα ότι όταν λέτε τασακίλα εννοείται πιό ξηρή γεύση, οπότε ίσως κάτι τέτοιο. Βλέπω αρκετή πέραση έχει το turkish tobacco, ίσως να δοκιμάσω αυτό.

Το πιο ουδέτερο καπνικό που έχω δοκιμάσει είναι το bright tobacco της Liqua. Παρόλο που γενικά είμαι στα 6mg νικοτίνης στα περισσότερα υγρα, αυτό το παίρνω σε 12άρι και το χρησιμοποιώ όποτε θέλω τσιγάρο (σπάνια πλέον δηλαδή, αλλά τη δουλειά του την κάνει).

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5945 στις: Απριλίου 26, 2015, 23:01 »
Ποιό καπνικό θα προτείνατε που να μήν είναι ιδιαίτερα γλυκό (είχα δοκιμάσει της fa παλιά και ίσως λόγω ότι ήταν σκέτη vg δεν με αρέσαν και βγάζανε μία τασακίλα) και να να ατμίζεται όλη τη μέρα, δηλαδή κάτι ελαφρύ;

EDIT: Είδα ότι όταν λέτε τασακίλα εννοείται πιό ξηρή γεύση, οπότε ίσως κάτι τέτοιο. Βλέπω αρκετή πέραση έχει το turkish tobacco, ίσως να δοκιμάσω αυτό.


Δοκίμασε το εμένα είναι από τα βασικά υγρά. Ειδικά το καινούργιο q έχει καλύτερη απόδοση γεύσης για μένα

Αποσυνδεδεμένος kkourk

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5946 στις: Απριλίου 27, 2015, 00:37 »
Για φρουτενιο που λες μπορω να σου προτεινω to ΒΕRRΥ ΜΙΧ της LIQUA. Το ανακάλυψα εδώ και μια βδομάδα και ήδη ένα 30μελο εξαφανίστηκε.

Βέβαια η γεύση είναι υποκειμενική.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 00:50 από kkourk »

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5947 στις: Μαΐου 02, 2015, 19:41 »
Καλησπέρα, είμαι εντελώς καινούριος και στο η.τ αλλά και στο φόρουμ( ενός μήνα και στα δύο).Διάβασα διάφορα τόπικ εδώ αλλά τελικά χάθηκα και απάντηση δεν βρήκα.Είμαι σίγουρος ότι κάπου έχει απαντηθεί αλλά δεν το βρίσκω.Αγόρασα ένα istick 20w το οποίο το λειτουργώ συνεχώς ως passthrough λόγω του ότι περνάω πολλές ώρες μπροστά στον υπολογιστή.Στην ουσία είναι μονίμως φορτισμένο εκτός από σπάνιες περιπτώσεις.Κάνω κακό στην μπαταρία του;Μειώνεται τελικά η διάρκεια της;

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5948 στις: Μαΐου 02, 2015, 19:47 »
Σε καμια  μπαταρια και σε καμια συσκευή με μπαταρια δεν  ειναι καλο να φορτίζει συνεχεια.. Και σιγουρα το κύκλωμα του θα πιέζεται περισσοτερο οταν απο τη μια τραβάει ρεύμα και  απο την αλλη δίνει ρεύμα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5949 στις: Μαΐου 02, 2015, 20:06 »
Aκριβώς. Μην το συνδέεις στον υπολογιστή μόνιμα.
Εχε τον χωρίς το καλώδιο και σε κάποια διαλείμματα που κάνεις από το η.τ. φόρτιζέ το. Δεν είναι απαραίτητο να κάνει ολοκληρωμένη φόρτιση από άδεια μέχρι φουλ γεμάτη μπαταρία.
Αν έχεις πάρει το πλήρες σετ με τον 1Α φορτιστή, προτίμησέ τον, διότι φορτίζει στον μισό χρόνο. Εκτός αν έχεις usb3 θύρα.

Αποσυνδεδεμένος havales

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5950 στις: Μαΐου 02, 2015, 21:02 »
Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση  :)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ποιό καπνικό θα προτείνατε που να μήν είναι ιδιαίτερα γλυκό (είχα δοκιμάσει της fa παλιά και ίσως λόγω ότι ήταν σκέτη vg δεν με αρέσαν και βγάζανε μία τασακίλα) και να να ατμίζεται όλη τη μέρα, δηλαδή κάτι ελαφρύ;

EDIT: Είδα ότι όταν λέτε τασακίλα εννοείται πιό ξηρή γεύση, οπότε ίσως κάτι τέτοιο. Βλέπω αρκετή πέραση έχει το turkish tobacco, ίσως να δοκιμάσω αυτό.

Συνιστώ(ανεπιφύλακτα θα έλεγα, αλλά υπάρχει και ο υποκειμενικός παράγοντας πάντα) το Traditional Tobacco της Liqua και ακόμη περισσότερο το Arabic Tobacco της Innovation.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 02, 2015, 21:08 από havales »

Αποσυνδεδεμένος whatever

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5951 στις: Μαΐου 03, 2015, 21:22 »
Σαν νέος στο άθλημα έχω μια (χαζή) ερώτηση. Τις μπαταρίες (mod,ego ότι να 'ναι) πρέπει να τις αφήνουμε να ξεφορτίζουν τελείως πριν τις βάλουμε για φόρτισμα ή δεν παίζει ρόλο (ρωτάω τι είναι καλύτερο για την διάρκεια ζωής της μπαταρίας). Έχω ρωτήσει αρκετά άτομα αλλά οι απαντήσεις ποικίλουν. Άλλοι λένε ότι αυτό ισχύει, άλλοι ότι δεν παίζει ρόλο και άλλοι ότι πρέπει να την αφήνουμε να ξεφορτίσει εντελώς τουλάχιστον μια φορά τον μήνα και να κάνουμε πλήρη φόρτιση. Τι ισχύει τελικά??

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5952 στις: Μαΐου 03, 2015, 21:25 »
Αυτό ίσχυε στις παλιές μπαταρίες. Σ' αυτές που χρησιμοποιούμε τώρα στο άτμισμα και στα κινητά δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος anaisg

  • *
  • 10
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5953 στις: Μαΐου 03, 2015, 21:41 »
Ο whatever δεν έχει άδικο που ρωτάει... Σε όλα τα καταστήματα που πουλάνε ηλ.τσιγάρο (τουλάχιστον σε αυτά που έχω πάει εγώ) σου λένε να φορτίζεις την μπαταρία φουλ και να την ξεφορτίζεις κατα τον ίδιο τρόπο ότι συσκευή και να πάρεις...
Για τις μπαταρίες λιθίου όμως δεν ισχύει κατι τέτοιο !! Εγω την φορτίζω όποτε με βολέυει.. Αυτό έλειπε να περιμένω να ξεφορτίσει και να μείνω χωρις τσιγάρο... ;D

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5954 στις: Μαΐου 03, 2015, 22:17 »
Αυτα τα κάναμε επί Σημίτη, που σε αντίθεση με την πολιτική μας τοποθέτηση, ειχαμε τα φαινόμενα μνήμης στις μπαταρίες και έπρεπε να ξεφορτιστούν ωστε  να υπάρχει η μεγιστη δυνατή χωρητικότητα. Με τις λιθίου που χρησιμοποιούμε τωρα, δεν υπάρχει το φαινόμενο της αδυναμίας φόρτισης στην μέγιστη δυνατή χωρητικότητα.
Βέβαια, οι μπαταρίες δεν θα διαρκέσουν για όσο επιθυμούμε, υπάρχουν και εδω μεσα αναρτήσεις που δείχνουν την κατευθυνση απώλειας των μπαταριών που χρησιμοποιούμε.
 Για αυτο το λόγο (ανάμεσα σε 1-2 ακόμα) υπάρχουν τα mod με τις χωριστες μπαταρίες, όταν δουμε ότι πέφτει καποια-ες, τις αλλάζουμε με το κόστος αυτών.
Επίσης, δεν ειναι οι χωρητικότητες που αναφέρουν ακριβώς, ούτε σε καινούργιες.
Αρα, το βασικό δεν ειναι τι σου λένε, αλλά ποιος το λέει. Οταν ακους εναν πωλητή να δίνει οδηγίες, σπαταλάς το χρόνο σου, Εκτος και ειναι κάτι σαν χόμπι, οπότε αστον να λέει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282200 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313343 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14741 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix