vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

89 επισκέπτες, 7 χρήστες
bloodlessz, maprix, Yakinthos, Jorge, manoslykos, yorgoss, trabaman

Twitter

Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« στις: Μαρτίου 13, 2010, 15:45 »



Στις παρακάτω γραμμές θα προσπαθήσω να γράψω τις εντυπώσεις μου από την χρήση του Janty eGO.

Η παραλαβή του πακέτου έγινε την αμέσως επόμενη μέρα της παραγγελίας μου.

Η τιμή του μπορώ να πω πως ήταν πολύ καλή αν σκεφτούμε πως ακόμη και η Janty Europe το πουλάει 56,35 ευρώ.

Η συσκευή περιέχεται σε ένα μεγάλο σκληρό κουτί πολύ καλής ποιότητας το οποίο ανοίγει συρταρωτά. Ήδη αν και άδειο το χρησιμοποιώ για να αποθηκεύω τα διάφορα εξαρτήματα από τα τσιγάρα που διαθέτω.
Στο κέντρο δεσπόζει το λογότυπο της janty.

Στο εσωτερικό του με περίμεναν
2 χειροκίνητες μπαταρίες,
1 ατμοποιητής janty Dura,
1 κάλυμα μπαταρίας,
1 φορτιστής 220V ,
1 φορτιστής USB 420 mah,
 5 άδεια φίλτρα,
1 θήκη επίσης με το λογότυπο της janty
και ένα υγρό 20ml της επιλογής μου (κάτι το οποίο είναι προσφορά της εδώ εταιρίας).
Επίσης οδηγίες χρήσης στα Αγγλικά και μετάφρασή τους στα Ελληνικά κάτι πολύ χρήσιμο για ανθρώπους σαν εμένα που δεν ξέρουν καλά αγγλικά. 

Το πακέτο λοιπόν είναι υπερ-πλήρες αν και με στεναχώρησε το γεγονός ότι δίνεται μόνο με υγρό janty και όχι vinirette ή ecopure.

H συναρμολόγηση των υλικών είναι ιδιαίτερα απλή διαδικασία.
Το όλο τσιγάρο συναρμολογημένο μπορώ να πω πως το βρίσκω ιδιαιτέρως εντυπωσιακό. Το μέγεθός του είναι περίπου όσο και ενός κανονικού η.τ.
Ωστόσο το εμπρός του μέρος είναι αρκετά χοντρότερο και θυμίζει αρκετά ένα πουράκι.
Αυτό είναι κάτι το οποίο δεν μου αρέσει. Επίσης είναι βαρύτερο από κάθε η.τ. που έχω δοκιμάσει.
Μία ακόμη διαφοροποίηση είναι ότι δεν ανάβει η καύτρα του αλλά αντί αυτού στην θέση της υπάρχει τη σήμα της janty.(το λογότυπο της janty υπάρχει ακόμα στην απέναντι όψη του διακόπτη και στον ατμοποιητή).

Τα υπόλοιπα στοιχεία είναι λίγο πολύ γνωστά ,οπότε δεν θα επεκταθώ ιδιαίτερα, απλά θα ήθελα να αναπτύξω μια νέα διάσταση του eGo αλλά και κάθε τσιγάρου τύπου 510.

Ποτέ μου δεν αγάπησα τον ατμοποιητή 510 και ως εκ τούτου σκόπευα να χρησιμοποιήσω το ego με αντάπτορα 901.(που ούτε ο 901 μου λέει και πολλά).

Ωστόσο μέσα στον φάκελο που παρέλαβα υπήρχε και μια μικρή έκπληξη: ένας δοκιμαστικός αντάπτορας 510-401 που μου στάλθηκε δωρεάν (ευχαριστώ και πάλι!).

Έτσι λοιπόν δεν αξιώθηκα καν να βιδώσω τον 510 της συσκευασίας. Βίδωμα του αντάπτορα στην μπαταρία, βίδωμα του καλύμματος που τον κρύβει εντελώς και βίδωμα ατμοποιητού και φίλτρου evolution!(σε μαύρο χρώμα βέβαια)

Το αποτέλεσμα μπορώ λίαν επιεικώς να το χαρακτηρίσω ως άκρως εκπληκτικό.
Όλα του πλεονεκτήματα του κατά την προσωπική μου άποψη κορυφαίου ατμοποιητή σε συνδυασμό με μια μπαταρία που πλέον του δίνει 10 ώρες σκληρής συνεχόμενης χρήσης με μια μπαταρία!

Έτσι ουσιαστικά δημιουργείται ένα εντελώς νέο μοντέλο ηλεκτρονικού τσιγάρου με πλούσιο παραγόμενο ατμό, φίλτρο χωρίς διαρροές ,ωραία γεύση, απουσία καμένου ,σφιχτή τζούρα όσο πρέπει και τεράστια αυτονομία μπαταρίας. 

Σαφώς υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν μου αρέσουν (περίπου αυτά που έχουν ήδη ειπωθεί) ωστόσο τίποτα από αυτά δεν θα με έκαναν να μην θέλω να το αποκτήσω σαν τρελός.
Κλείνοντας θα έλεγα πως θα το θεωρούσα  αδιανόητο για έναν έμπειρο χρήστη ηλεκτρονικού τσιγάρου να μην το έχει στην κατοχή του.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #1 στις: Μαρτίου 13, 2010, 16:13 »
Καλοάτμιστο Γιώργο. Σε ζηλεύω για τον αντάπτορα! Ούτε εγώ συμπαθώ το 510 και με τον 901 γίνεται μακρυνάρι! Για να δούμε, θα φέρει αυτούς τους αντάπτορες το funstore?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 13, 2010, 16:38 »
Ωστόσο μέσα στον φάκελο που παρέλαβα υπήρχε και μια μικρή έκπληξη: ένας δοκιμαστικός αντάπτορας 510-401 που μου στάλθηκε δωρεάν (ευχαριστώ και πάλι!).

Έτσι λοιπόν δεν αξιώθηκα καν να βιδώσω τον 510 της συσκευασίας. Βίδωμα του αντάπτορα στην μπαταρία, βίδωμα του καλύμματος που τον κρύβει εντελώς και βίδωμα ατμοποιητού και φίλτρου evolution!(σε μαύρο χρώμα βέβαια)

Το αποτέλεσμα μπορώ λίαν επιεικώς να το χαρακτηρίσω ως άκρως εκπληκτικό.
Όλα του πλεονεκτήματα του κατά την προσωπική μου άποψη κορυφαίου ατμοποιητή σε συνδυασμό με μια μπαταρία που πλέον του δίνει 10 ώρες σκληρής συνεχόμενης χρήσης με μια μπαταρία!

Έτσι ουσιαστικά δημιουργείται ένα εντελώς νέο μοντέλο ηλεκτρονικού τσιγάρου με πλούσιο παραγόμενο ατμό, φίλτρο χωρίς διαρροές ,ωραία γεύση, απουσία καμένου ,σφιχτή τζούρα όσο πρέπει και τεράστια αυτονομία μπαταρίας. 



Αυτό είναι εξαιρετικό νέο!
Ελπίζω σύντομα το funstore να φέρει τέτοιους adaptors...

Αποσυνδεδεμένος ΧΡΗΣΤΟΣ

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • EVO-Ego-901
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 13, 2010, 18:02 »
+1 και απο μενα!!! αν φτιαξουν και  φιλτρακια που να γεμιζουν πιο ευκολα θα ειναι ονειρο!!!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 13, 2010, 18:15 »
Καλή παρουσίαση, Γιώργο. ;)

Όσο για τον - σχετικά δυσεύρετο - αντάπτορα 510 σε 401, αν είναι κάποιος που θα πρέπει να τον φέρει σίγουρα, τότε είναι το funstore λόγω των intellicig evo (401) και των φαν του μοντέλου που θέλουν την αυτονομία των πολλών ωρών που προσφέρει το eGo.

Μιας και τον δοκίμασες, θα έχεις και κάποια σχετική ενημέρωση υποθέτω. Πότε έρχονται οι αντάπτορες 510 > 401;

Και μια ερώτηση ακόμα: Όταν βάζεις το φιλτράκι του 401 με τον αντάπτορα, εφάπτεται καλά στον κώνο ή έχει κενό γύρω γύρω; Δηλαδή εκτός από το λειτουργικό μέρος, φαίνεται ΟΚ;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 13, 2010, 18:18 »
διευκρινηση για τους ανταπτορες.

δεν ... ερχονται.
φτιαχνονται εδω  :)


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 13, 2010, 18:22 »
Σοβαρά;  :o
Πού; Έχεις επισκεφτεί ο εργοστάσιο;  :hmmm:
 
Και πάλι όμως η ερώτηση παραμένει:
Πότε έρχονται - από εδώ;

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 13, 2010, 19:00 »
ναι. σωστα. λαθος το ειπα.
μου ειπε ο κος Μωραιτης οτι θα φτιαξουν ανταπτορες.
εχει ηδη δειγματα.
και ειναι δικη τους σχεδιαση, παραγωγη κλπ.

το εδω... ειναι σχετικο. μπορει να τα φτιαχνει και στην κινα, δεν ξερω!!!!
ομως δεν τα παιρνει απο καπου. τα κατασκευαζει.
οσοι τον εχουν μπορουν να το πουν νομιζω, γιατι εξαλλου δεν εχουν καμια σχεση -και εμφανισιακα- με αυτους που υπαρχουν στα site μεχρι τωρα.

για το ποτε θα διατεθουν ... οχι εγω  :)
(γιατι απλα δεν ξερω.)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 13, 2010, 20:53 »
GIORGOS1969 κατατοπιστικότατος
για το ...to 401 τι να πω ? Πάντα ο κ Περικλής μας εκπλήσσει  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 13, 2010, 20:58 »
Πρώτες εντυπώσεις από το janty ego:

- Οι μπαταρίες τελειώνουν... Καμία σχέση, βέβαια, με τις απλές 510 που κρατάνε μία με μιάμιση ώρα. Οι μπαταρίες του ego κρατάνε 6+ ώρες αλλά καλόμαθα και θα προτιμούσα να κρατάνε παραπάνω.

- Το κουμπί κολλάει καμια φορά σε μία από τις τέσσερις μπαταρίες που χρησιμοποιώ. Μόνο όμως αν το πατήσω λίγο πιο δυνατά για λίγα δευτερόλεπτα παραπάνω. Δεν είναι τραγικό καθώς το άσπρο λεντάκι είναι δυνατό και εύκολα καταλαβαίνω ότι κόλλησε, αλλά είναι κάπως ενοχλητικό. Το κουμπί θεωρώ πως είναι το μοναδικό πράγμα που χρειάζεται βελτίωση στο eGo. Σε τσέπη που το δοκίμασα δεν ενεργοποιήθηκε μόνο του αλλά αυτό δεν αποκλείεται να γίνει αν π.χ. καθίσουμε με το ego σε κάποια τσέπη.

- Ο κώνος... Θερμαίνει περισσότερο τον ατμό και του δίνει μία "βελούδινη" αίσθηση. Ίσως προτιμώ όμως - με μικρή διαφορά - την πιο τραχιά αίσθηση που δίνει χωρίς τον κώνο. Από την άλλη όμως κρατάει φυλακισμένα τα υγρά που δραπετεύουν από υπερχείλιση (και δεν λερώνει χέρια και τσέπες) και βελτιώνει την αίσθηση του κρατήματος. Στις 3 από τις 4 μπαταρίες που τον βίδωσα, τις πρώτες φορές, κάπου κάπου έβρισκε αντίσταση σαν να είχε στραβοβιδώσει και δεν βίδωνε παραπάνω. Μετά από μερικά βάλε βγάλε έστρωσε τόσο καλά που πλέον βιδώνει ακόμα και με τον αντίχειρα με 1-2 γρήγορες κινήσεις.

- Βάρος και σχήμα. Πιο βαρύ από το απλό 510 αλλά καθόλου κουραστικό. Δεν ενοχλεί π.χ. όταν οδηγώ αυτοκίνητο αλλά δεν θα το κρεμούσα και στο στόμα. Στη μηχανή όμως φαίνεται ο επιπλέον όγκος και το βάρος και δεν είναι ότι καλύτερο. Το σχήμα του το βρίσκω πάρα πολύ εργονομικό και δεν κουράζει το χέρι. Η βαφή του είναι εξαιρετική, και σε αίσθηση και σε εμφάνιση με μοναδική εξαίρεση το G στο καπάκι της μπαταρίας όπου το χρώμα δεν έχει την ίδια πυκνότητα παντού και κατά συνέπεια δείχνει λίγο σαν λεκιασμένο.

- Συνέπεια μπαταρίας. Δεν ξέρω αν είναι απλά αίσθηση αλλά νομίζω πως στις πρώτες φορτίσεις οι μπαταρίες δεν ήταν ιδιαίτερα ζωντανές... Είχαν εξίσου μεγάλη διάρκεια αλλά ήταν σαν να έδιναν 2.5V... Μετά από 2-3 φορτίσεις όμως έδειξαν τα δόντια τους και πλέον δεν έχω κανένα παράπονο.

- Φορτιστής. Γρήγορος και απροβλημάτιστος, κάνει ότι πρέπει να κάνει και φορτίζει τις μπαταρίες σε δύο ώρες περίπου.

- Ατμοποιητής. Είναι ο 510 που όλοι ξέρουμε και - κάποιοι - αγαπάμε.

Συμπέρασμα: Έτσι θα έπρεπε να είναι το 510 εξ' αρχής! Μεγάλη διάρκεια, ξεκούραστο στο χέρι, ποιοτικό φινίρισμα. Αν δεν το έχετε, αγοράστε το, αν το έχετε, πάρτε ένα ακόμα  :))

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 13, 2010, 22:26 »
Όσον αφορά την διάρκεια μου κάνει εντύπωση αυτό το 6+ που αναφέρει ο zoobi. Προσωπικά σχεδόν κάθε φορά βλέπω 8-10 ώρες και κάποιες χαλαρές μερες είδα και παραπάνω.
Ίσως ευθύνεται το γεγονός ότι το χρησιμοποιώ αποκλειστικά με ατμοποιητή 401.Με τον 510 δεν γνωρίζω ,καμια 20αρια τζουρες τραβηξα και τον παρατησα.
Επίσης με μπαταρία 280 mah του 510 που  δουλεψα τον αντάπτορα 2 φορές ως τώρα είδα 4-5 ώρες  σε φουλ χρήση. Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής καταναλώνει λιγότερη ενέργεια.

Ουσιαστικά αυτό που δεν μου αρέσει στο ego είναι πάλι αυτό που αναφέρει ο Zoobi: η οδήγηση στο αμάξι και στην μηχανή καθώς να το έχεις κρεμασμένο από το στόμα απαιτεί αρκετό γναθομπίλντινγ που θα έλεγε και ο atloupa. :))

Σε αυτό που ρωτάει ο atmos, ναι εφαρμόζει τέλεια σε διάμετρο και βίδωμα και  άλλωστε η ένωση κρύβεται από το καπάκι. Σε ύψος του προσθέτει έναν πόντο κάτι που κατά την γνώμη μου το κάνει ακόμα πιο αρμονικό. Μάλιστα η γέφυρα του ατμοποιητή ίσα που εξέχει όταν βγάζεις το φίλτρο οπότε μπορείς και στάζεις και στην γέφυρα !
Ούτε εγώ ξέρω κάτι για την διάθεσή τους.

Όσον αφορά το κουμπί που τόσο έχει συζητηθεί θα έλεγα ότι είναι μια χαρά. Δεν μου έχει κολλήσει ποτέ και γρήγορα το συνήθισα.(ίσως φταίει το ότι είμαστε μαθημένοι σε μαλακά κουμπιά όσον αφορά την αίσθησή του).Το φως δεν θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικό μιας και καλύπτεται πάντα από το δάχτυλο. Και εύκολα βλέπεις αν λειτουργεί με μια λοξή ματιά.

Ωστόσο δεν ξέρω τι θα συμβεί σε περίπτωση πτώσης ακόμα και απλά αν το έχετε αφήσει στο τραπέζι σε όρθια θέση .

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 13, 2010, 22:38 »
Το φως δεν θα έλεγα ότι είναι ενοχλητικό μιας και καλύπτεται πάντα από το δάχτυλο. Και εύκολα βλέπεις αν λειτουργεί με μια λοξή ματιά.
Δεν εννοούσα ότι είναι ενοχλητικό το λαμπάκι, δεν με έχει ενοχλήσει πουθενά μιας και κρύβεται εντελώς από τον αντίχειρα.

Ενοχλητικό είναι που κολλάει το κουμπί. Κι αυτό όμως δεν είναι τραγικό γιατί κατ' αρχήν το καταλαβαίνεις με το δάχτυλο ότι δεν πετάχτηκε έξω και κατά δεύτερον με το μάτι αν κοιτάξεις το λαμπάκι.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 13, 2010, 23:20 »
Κάνα δυό φορές που μου έπεσε από 1 μέτρο , δεν έτρεξε τίποτα, το καουτσούκ έχει καλή γκέλα ¨)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 13, 2010, 23:59 »
Λογικά θα πρέπει να κυκλοφορήσει σύντομα ο αντάπτορας 510-401.
Χωρίς αμφιβολία ο 401 είναι καλύτερος ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος atloupa

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δοκιμή του Janty eGO απο Funstore
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 14, 2010, 01:45 »

οσοι τον εχουν μπορουν να το πουν νομιζω, γιατι εξαλλου δεν εχουν καμια σχεση -και εμφανισιακα- με αυτους που υπαρχουν στα site μεχρι τωρα.


Έχω κι εγώ την τύχη να έχω έναν. Απ' ότι κατάλαβα είναι αντάπτορες που έφτιαξε ο κύριος Μωραίτης με το τεχνικό τμήμα του funstore. Ήταν πρωτότυπα για να δουν αν συμφέρει να κάνουν οι ίδιοι παραγωγή. Τελικά όμως φαίνεται ότι δεν θα προχωρήσουν. Θα φέρουν απ' έξω. Αυτά τα μεταφέρω με κάθε επιφύλαξη.  :)


η οδήγηση στο αμάξι και στην μηχανή καθώς να το έχεις κρεμασμένο από το στόμα απαιτεί αρκετό γναθομπίλντινγ που θα έλεγε και ο atloupa. :))


Έχεις δίκιο Γιώργο. Στο αμάξι έχω πάντα και ένα evo με αυτόματη! ;)








 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 179 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20667 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281286 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207895 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65806 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14157 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124776 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4184 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix