vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 5 χρήστες
FaniFox, Jorge, antiklitos140, manoslykos, camber

Twitter

Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #75 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 02:21 »
Η ερώτησή μου αφορoύσε περισσότερο στη τζούρα. Αν αλλάζει, αν γίνεται πιο αεράτη ή πιο...στουμπωτή :tongue_smilie:
Σαφώς και ο Mini Davide είναι καλύτερος στη γεύση από τον Evod. Κατ'εμέ, την αποδίδει πιο καθαρά, δεν τη "θολώνει" τόσο (ακόμα κι αν δεν τον ζορίσεις). Γνωρίζω ότι υπάρχει συμβατότητα λοιπόν. εντυπώσεις γύρευα και ο Slammer με κάλυψε  ;)

Αποσυνδεδεμένος viktor

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 14:49 »
Ήθελα να ρωτήσω κι εγώ για τις κεφαλές από nobacco αλλά απαντήθηκε ήδη, οπότε δεν χρειάζεται...

Είμαι νέος στο άτμισμα ( 1 μήνα χωρίς τσιγάρο ) και ενώ ξεκίνησα με το ego-T για την απλότητα είδα από εδώ τα καλά λόγια για τον Davide mini και τον αγόρασα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής!

Κάποιες ερωτήσεις όμως:

- Κάθε πότε συνιστάται να τον καθαρίζουμε; Διάβασα κάπου περνάμε τα κομμάτια με απιονισμένο νερό και όλα OK, ισχύει;
- Οι κεφαλές γράφουν κάπου, κάτι για την αντίσταση τους ή μπα;
- Προτάσεις για μπαταρία ( mod; κάτι σε συμμαζεμένο μέγεθος ψάχνω ) που θα έπαιζε καλύτερα; ( Τώρα κυρίως τον χρησιμοποιώ με μία eGo Max 900mAh και στα 3.8V αποδίδει αρκετά καλά για μένα αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο κοντό, γύρω στα 7-8cm κι ας έχει μεγαλύτερο πάχος )

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 16, 2013, 15:24 »
Τον καθαρίζεις όποτε νομίζεις εσύ. Δεν χρειάζεται απιονισμένο νερό. Και νερό της βρύσης μια χαρά κάνει. Τους δικούς μου συνήθως τους καθαρίζω όποτε θέλω να αλλάξω υγρό ή κεφαλή.

Γράφουν την αντίσταση λίγο πάνω από το σπείρωμα. Αλλά μη το δένεις κομπόδεμα. Οι προδιαγραφές και οι παρτίδες αλλάζουν συχνά.  :tongue_smilie:

Το πιο μικρό ηλεκτρονικό mod είναι το provari mini στα 8.8 cm. Πρόσφατα βγήκε και το dani που είναι λίγο μικρότερο αλλά δεν θα το συνιστούσα προς το παρόν.


Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 18:23 »
Παιδια εχει δοκιμασει κανεις να φτιαξει φυτιλοαντιστασεις για τον mini davide?


Αν ναι μπορειτε να μου πειτε τι συρματα και τι φυτιλι χρειαζετε???


Απλα εχω τρελαθει με τις κεφαλες,δεν προλαβαινω να αγοραζω....

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 18:33 »
Παιρνει ιδιες κεφαλές με τους evod protank κλπ. Μπορεις να δεις εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,16226.0.html

Αποσυνδεδεμένος Obiwangr

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you Tripping???No i am Dripping!!!
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 19:16 »
Ευχαριστω Πολυκράτη με σώνεις!!!


Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #81 στις: Δεκεμβρίου 19, 2013, 00:26 »
Σημερα τον αγορασα!πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες.αερατη τζουρα.το μονο αρνητικο ο τροπος γεμισματος.ο πρωτος μου ατμοποιητης με κατω την αντισταση.ακομα βεβαια δεν εχει στρωσει.ελπιζω σε λιγες μερες να αποδωσει τα μεγιστα.

Αποσυνδεδεμένος Kostas1989

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Zmax Sigelei & Kayfun 3.1
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #82 στις: Δεκεμβρίου 27, 2013, 15:12 »
Τελικα εχω μεινει υπερευχαριστημενος!!!!Ντουμανι,γευση..το κατι αλλο!καμμια διαρροη υγρων,χωρις μπουρμπουλιθρισμα,το driptipακι του λιγο χαλαρο(μπορει να φταιει το συγκεκριμενο).Γενικα,μονο τα καλυτερα εχω να πω.Αξιζει τα λεφτα του!

Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 13, 2014, 23:31 »
Ξαφνικά μου μπούκωσε και δεν μπορώ να ρουφήξω. Καμιά ιδέα? Τον έχω με κεφαλή προτανκ και 2άρι φυτίλι + 2αρι από πάνω. Πρώτη φορά μου συμβαίνει :hmmm:


Άκυρο, κάθάρισα τος πλαινές τρύπες εξαερισμου και είναι μια χαρά :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2014, 00:28 από erwtas13 »

Αποσυνδεδεμένος vapeoula

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #84 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 13:29 »
Ο mini Davide ήταν από τους πρώτους μου ατμοποιητές.Είναι ο αγαπημένος μου.Αραιάτη τζούρα,μπόλικος ατμός,πολύ καλή γεύση.Του έχω κουμπώσει επάνω και το beck(http://www.replacesmoke.com/beck-adapter-for-the-drippers-by-leo-detail.html),χωρίς το δικό του drip tip.Το μόνο που παρατήρησα είναι ότι στο πρώτο γέμισμα,τα πρώτα 2 με 3 ml ατμίσματος δεν πολυκαταλάβαινα τη γεύση,αλλά μετά έστρωσε. :D

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 15:10 »
Εμένα πάλι... τα νεύρα μου έχουν γίνει κρόσσια! Συνεχώς τρώω καμένο απο τον mini Davide και όχι μόνο... Μόνο με την πρώτη αντίσταση(απο το κουτί) τον ευχαριστήθηκα λιγάκι. Μπορείτε να μου πείτε τι να κανω? Εχω τα ίδια προβλήματα και με τον προτανκ και στο νήμα του, τα παιδιά μου πρότειναν να βγάλω φυτιλακι η το σιλικονακι. Εδω να κανω κάτι παρόμοιο? Μήπως μπορείτε να μου πείτε και κάποιο αξιόπιστο μαγαζί για αντιστάσεις? Εσείς με τι αντιστάσεις τον δουλεύετε? Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλα έχουν σπάσει τα νεύρα μου με το καμμένο... Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω κανέναν ατμοποιητη. Τοσο γκαντεμια?


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 15:15 »
Αν δεν κάνω λάθος έχει ίδιες αντιστάσεις με τον protank οπότε κάνεις το ίδιο κι εδώ. Εγώ φτιάχνω μόνος μου τις αντιστάσεις. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το μαγαζί ή με την παρτίδα, δοκίμασε πάντως κι από άλλο μαγαζί και μη πάρεις περισσότερες από μία μέχρι να δεις ότι δουλεύουν κανονικά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 16:16 »
Ο Mini Davide παίρνει τις ίδιες αντιστάσεις με τον Protank. Oι αντιστάσεις αυτές δεν έχουν ιδιαίτερα μεγάλη αντοχή στο χρόνο.
Ωστόσο δεν μπορούν να χαρακτηριστούν προβληματικές.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 16:20 »
Καλέ μου φίλε, με το που τις βαλω καινούριες, εχω το προβλημα. Δεν ειναι οτι τις κρατάω καιρό... Τι να πω? Να φταίει η παρτίδα? Μήπως το κατάστημα που τις πήρα, μου έδωσε τπτ μούφα αντιστάσεις... Δεν ξέρω τι να υποθέσω αλλα εχω απογοητευθεί. Δεν μπορω να ατμισω.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini Davide - AnyVape Bottom Coil Glassomizer
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 16:23 »
Δεν το αμφισβητώ καθόλου. Επομένως μια λύση είναι αυτή που πρότεινε ο alexis36 παραπάνω.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 181 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66003 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174666 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93607 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4214 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix