vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, mathimatikos1966, Milarepa

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
http://m.banggood.com/1pcs-LG18650HG2-3_6V-3000mAh-20A-Rechargeable-Lithium-Battery-p-984326.html εγώ πήρα αυτήν φίλε και είναι αυθεντικοτατη .την συγκρίνα με την ελαττωματική παρτίδα και όντως είναι μια χαρά .

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Αυτή είναι rewrapped. Αν έχει μέσα την LgHg2 θα είναι μια χαρά. Θα είναι όμως το καλό στοιχείο ή θα είναι από καμιά παρτίδα διαλογής?
Αυτό δεν μπορεί να στο απαντήσει κανείς! :dontknow:
έχει κι άλλες keeppower και στις φωτο είναι LG κανονικές
http://www.banggood.com/1PC-Keeppower-LG-Chem-INR-18650-MJ1-10A-3_6V-3500mAh-Battery-p-994340.html


Πωλείται επίσης και στο Amazon
http://www.amazon.com/gp/offer-listing/B018ZKYRP0/ref=dp_olp_0?ie=UTF8&condition=all

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
http://m.banggood.com/1pcs-LG18650HG2-3_6V-3000mAh-20A-Rechargeable-Lithium-Battery-p-984326.html εγώ πήρα αυτήν φίλε και είναι αυθεντικοτατη .την συγκρίνα με την ελαττωματική παρτίδα και όντως είναι μια χαρά .

Η δική σου γράφει: 1pcs LG18650HG2 3.6V 3000mAh 20A Rechargeable Lithium Battery και έχει 7,99 δολάρια. Δεν γράφει πουθενά Keeppower.
Του φίλου γράφει: 1PC Keeppower LG Chem INR 18650 HG2 3.7v 3000mah Li-ion Battery, δεν αναφέρει τα Αμπέρ στον τίτλο του προϊόντος, παρά μόνο στα χαρακτηριστικά παρακάτω και έχει 6,80 δολάρια. Επίσης το product name στα specs είναι διαφορετικό.
Στη φωτό είναι ίδιες, είναι όμως? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Το γράφω για να του δείξω ποια πήρα εγώ από το banggod να του δείξω δηλαδή ποια είναι η αυθεντική . Τι είναι αυτή που πήρε μόνο όταν του έρθει θα ξέρει . :ρ

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Mη μπερδευεστε.......


Η Keeppower , μπορει να ειναι εταιρια που δεν κατασκευαζει μπαταριες και απλα τυλίγει ξενες κατω απο την ταμπελα της , ΑΛΛΑ ειναι μια απο τις κορυφαιες σε εμπιστοσυνη για οτι λεει.


Υπαρχου  καποιες εταιριες  που ειναι λες και αγοραζεις αυθεντικα και σιγουρα πρωτης ποιοτητας μπαταριες .
Keeppower , AW , Obtronic , Enerdan και μια αλλη που δεν τη θυμαμαι τωρα .... (γερασα) , που οτι λεει στην ετικετα , αυτο εχει και μεσα.


Καμια σχεση με Efest,AWT,Sockli,Vappower,Vamped... και γενικα με αλλες εταιριες που δεν ξερεις ποτε τι εχουν απο κατω.


Η Keeppower και οι αλλες που αναφερω πιο πανω , ειναι πολλα χρονια στην αγορα και δεν ειναι εταιριες που βγαζουν (θεωρητικα) μπαταριες μονο για το η.τ.
Η Keeppower ειναι μια απο τους κυριους ''παικτες'' σε φακο , αλλα εχει πολυ μεγαλη γκαμα για pack ποδηλατων και διαφορων αλλων εφαρμογων .
Μη τα βαζουμε ολα σε ενα τσουβαλι γιατι υπαρχουν και οι εταιριες ''μαπα''.
Η AW ειναι κι αυτη εταιρια που τυλιγει ξενες μπαταριες.
Δεν εχει δωσει σκαρτο δειγμα στην αγορα μεχρι τωρα , οπως ακριβως η Keeppower , η Obtronic , η Enerdan και η αλλη η ρουφιανα που εχω ξεχασει....


Για το θεμα τωρα , γραφει Keeppower γιατι ηταν να τη δουμε και σαν Keepower ΙΜR3000 mAh 35A , αλλα τελικα επιλέχθηκε η Samsung 30Q .
Υπηρξαν καποια κομματια στην αγορα με την LG HG2 μεσα πάντως.......
Ηδη εχουν αρχισει την παραγωγη και θα τη δουμε σε λιγο και στην αγορα με την Samsung 30Q ομως μεσα.



Στην πιο πανω ερωτηση για το ποσα Amperes ειναι η Ultrafire , δεν ξεπερνα τα 2 Amps.
Ακομα και αυθεντικες να ειναι , τα ιδια σκ...α ειναι...
Απλα οι μαϊμου , ειναι και πιο επικινδυνες...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2016, 17:11 από shadockan »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Σύμφωνοι Βασίλη. Κι εγώ έχω μια μαύρη Keeppower 3200mAh, 20A (10A πραγματικά) και δεν ξεπερνάω μαζί της τα 18-20W και είναι σκυλί εδώ και 14 μήνες.
Μου κάνει εντύπωση όμως που το site έχει βάλει φωτό της καφέ LG και πάνω δεν γράφει πουθενά Keeppower!
Ως Keeppower δε θα έπρεπε να έχει διαφορετικό περιτύλιγμα? Το ίδιο με την hg2 έχει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος marios-arv

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά αν μπορείτε και κάποιος γνωρίζει άς μου απαντήσει να την ακυρώσω ή όχι την παραγγελία;και αν ακυρώσω γίνεται refundτα λεφτά η όχι;

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Nαι Γιωργο.
Θα επρεπε να εχει αλλο καλυμμα , αλλα μη νομιζεις οτι κι αυτοι δινουν μεγαλη σημασια.Αν τους ρωτησεις , θα σου πουν -- δεν ξερουμε , ετσι μας ειπαν να το γραψουμε --... :tongue_smilie: 
Η Keeppower που εχεις , ειναι η Panasonic NCR18650BE.Ειναι δυνατον να μην ειναι σκυλι...;;;;   ;D 

Φιλε marios-arv , δεν μπορει καποιος να σου πει ναι ή οχι.Μπορει να ειναι σωστες , μπορει και οχι.
Προσωπικα πιστευω οτι θα ειναι καλες οι μπαταριες , αλλα δεν μπορω να το πω με σιγουρια αυτο , απο τη στιγμη που ειναι δυσκολο να τις βρεις και υπαρχουν δειγματα με μικροτερη αποδοση απο τις αυθεντικες....

Αποσυνδεδεμένος katemhs

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
καλησπερα

επειδη ειμαι νεος στο ατμισμα,μπορω απο καπου να δω αν οι samsung 25R που αγορασα ειναι αυθεντικες;
παραθετω φωτο

http://postimg.org/image/jgpuda5wl/

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Από όσο γνωρίζω, δεν έχει ακουστεί ποτέ κάτι για "ιμίτα" Samsung...
Βέβαια το χρώμα αυτό φαίνεται λίγο περίεργο που είναι έντονο λαχανί...
Τι να σου πω..


Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Μία ερώτηση,πήρα χθες μια LG HG2(με κωδικό 0328K242AL),την αποφόρτισα μέχρι τα 3,16V,την φόρτισα στον xtar VC2 και μου έγραψε 2616mha!Λογικά είναι τριχίλιαρη,αλλά φαντάζομαι είναι οι καλές?Ή και αυτές που είχε αναφέρει ο Ribot ή ο Thorin13(δεν θυμάμαι ποιός από τους δύο),τα ίδια έκαναν?? :dontknow: Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Η χωρητικοτητα ειναι σωστη. Για να δεις 3000mah πρεπει να τις αποφορτισεις στα 2,5V. Η δικια μου Samsung 30q απο τα  3.2-3.3V για να φτασει στα 4.2 παιρνει περιπου 2500+ mah απο τον VC2.
H HE2 (2500mah) παιρνει γυρω στα 2100+ οταν κανω το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Το ξέρω ότι πρέπει να την πάω στα 2,5 απλά αναφέρθηκε ότι υπήρξαν-υπάρχουν κάποιες "ελλατωματικές" σε σχέση με τη πρώτη φουρνιά για αυτό ρωτάω.αν η φόρτιση-χωρητικότητα και ο αριθμός παρτίδας λέει κάτι παραπάνω σαν πληροφορία.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Σου απαντησα οτι η Samsung 30q (3000mah) παιρνει τα ιδια mah με την δικια σου. Οι μπαταριες των φιλων επαιρναν καπου 1800 αν θυμαμαι καλα (η λιγοτερο) και ο αριθμος παρτιδας ηταν αλλος , νομιζω τελειωνε σε AC (δεν ειμαι σιγουρος).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208088 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66688 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313354 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93808 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix