vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

128 επισκέπτες, 10 χρήστες
dimitraf, lemon78, ZoeM, Geraki, Sergios, JohnDag, manoslykos, bloodlessz, tibolaso, maprix

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

Αποσυνδεδεμένος ExMortus

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
H MXJO συνήθως χρησιμοποιεί στοιχεία LG. H MXJO IMR 2500mAh 20A ας πούμε είναι σχεδόν σίγουρα LG HE2.


Πολύ πιθανό η συγκεκριμένη να είναι rewrap της LG HG2. Απ' τη στιγμή που μπορείς να βρεις την original σε χαμηλότερη τιμή, δεν βρίσκω το λόγο να πάρεις τη συγκεκριμένη.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Ναι έχετε απόλυτο και προτείνατε τρομερές τιμές....

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απλά το θέμα είναι οτι ο τύπος είναι Σαλόνικα και για να το στείλει Αθήνα θέλει 4 έως 6 ευρώ...
Οπότε μια η άλλη...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 05, 2015, 16:33 από Ksp »

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Η MXJO στα 3000mAh με αποδοση 20 Amps , ξεκινησε βαζοντας μεσα την LG HG2.
Στην πορεια το μετανιωσαν και τωρα πλεον εχουν μεσα καποια Samsung.
Ειναι Samsung , αλλα μαλλον δεν ειναι καλο στοιχειο της 30Q .
Υπαρχει και η πιθανότητα να εχει μεσα μια Samsung , αλλα οχι την 30Q.
To σιγουρο ειναι ομως οτι δεν ειναι η Samsung 30Q ετσι οπως την ξερουμε και με τη γνωστη αποδοση.

Μπορει να φανω καπως κακος , αλλα θα τολμισω να πω.........μακρια κι αγαπημενοι.




Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Ναι έχετε απόλυτο και προτείνατε τρομερές τιμές....


Απλά το θέμα είναι οτι ο τύπος είναι Σαλόνικα και για να το στείλει Αθήνα θέλει 4 έως 6 ευρώ...
Οπότε μια η άλλη...
Δες τιμές στο ατμόραμα. Στα Πετράλωνα είναι, 2 λεπτά από τον ηλεκτρικό.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem

Παιδες η ερωτηση του χαζου!Τα αυτοκολλητα που φαινονται στην φωτο πανω στις μπαταριες πρεπει να τα βγαλω η δεν υπαρχει θεμα?Επισης την κολλα που μενει μετα πως την καθαριζω?

Γιατι να τα βγαλεις;αυτα τα βαζουν τα μαγαζια για να ξερουν τι πουλανε βασικα.για μενα μην υα βγαζεις


Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Και να μην τα βγαλεις δε θα γινει τιποτα. Εγω προσωπικα τα βγαζω και καθαριζω την κολλα με οινοπνευμα.
Αν το οινοπνευμα δεν πιασει (που δε μου εχει τυχει), δοκιμασε να βαλεις ενα νοτισμενο πανι με ζεστο νερο στο σημειο της κολλας για 5 λεπτα και στη συνεχεια τριψτην.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Ρε παίδες να ρωτήσω κάτι μου είπε κάποιος ότι όταν η μπαταρία αρχίζει και εμφανίζει μέσα από το περίβλημα κάτι μάυρες σκιές σαν υγρά έχει αρχίσει να έχει θέμα...
Ισχύει κάτι τέτοιο?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Ναι το είχα παρατηρήσει σε κάποιες δικές μου 18650 πιο παλιά. Ήταν κάτι σαν καφέ στίγματα εσωτερικά από το περίβλημα.
Χωρίς δεύτερη σκέψη τις πέταξα στην ανακύκλωση μπαταριών.
Δεν θέλω να βάζω κοντά στο πρόσωπό μου μπαταρίες που ίσως να υπάρχει η παραμικρή υπόνοια ότι έχουν κάποιο θέμα.
Τώρα πλέον με 7 - 8 ευρώ αγοράζεις καινούργιες τελευταίας γενιάς όπως οι LG HG2 και οι Samsung 30Q :)

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Ναι το ξέρω αλλά η δικιά μου είναι καινούρια και έχει αυτά τα σημάδια...
Και σκέφτομαι μήπως πάρω την καφέ να μην τα βλέπω καν... :laugh1:

Παραθετω φωτο απο ενα ατυχημα μου ευτυχως μικρο..

Η ιστορια ειναι ως εξης.. Εχω ενα κουτακι για μπαταριες 18650 που ειχα μεσα μια μπαταρια lg he2, ενα κατσαβιδακι με αλυσιδιτσα και μια βιδα ανταλλακτικη απο kayfun lite plus.. Τα ειχα με αυτο τον τροπο μηνες χωρις να συμβει κατι..

Ενα βραδυ καθομαι και μου μυριζει πολυ αχνα σαν κυκλωμα περιπου.. Η μυρωδια που βγαζει η τηλεοραση ας πουμε οταν ζεσταθει με απλα λογια..

Δεν καταλαβα τι ειναι ωσπου νιωθω ζεστη στο στηθος μου.. Βγαζω το κουτακι και ηταν ζεστο.. Παω να το ανοιξω και δεν ανοιγει.. Εκει καταλαβαινω οτι εγινε βλακεια και το πεταω κατω..

Ανοιξε και βλεπετε το αποτελεσμα στις φωτογραφιες.. Η αλυσιδιτσα με τη βιδα με καποιο τροπο εκαναν σωμα με την μπαταρια η οποια εβγαλε τα υγρα της ευτυχως ηρεμα..

Το λαθος ειναι 100% δικο μου.. Το αναφερω για να ειμαστε ολοι λιγο πιο προσεκτικοι και να παιρνουμε επωνυμα και ασφαλη πραματα..





Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Βαλε οσες μπαταριες θελεις μαζι , οπως θελεις.
Δεν θα δεις να παθουν κατι.


Εχουμε πει ομως οτι κλειδια ή διαφορα μεταλλικα με αλυσιδες και γενικα μεταλλικα που μπορουν να αλλαξουν μορφη , δεν τα βαζουμε μαζι με μπαταριες.


Ευτιχως ηταν μπαταρια INR/IMR.
Αν ηταν INR/NCR , μαλλον θα ειχες αλλα αποτελεσματα.

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Εχει παραγγειλει κανεις απο ατμοραμα?Εντυπωσεις?Γιατι εχουν πολυ καλες τιμες!On-topic για να παραγγειλω μπαταριες ψαχνομαι!

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Εγώ και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος ;) Πολύ καλές τιμές και ταχύτατη αποστολή :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1932
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Παραθετω φωτο απο ενα ατυχημα μου ευτυχως μικρο..

Η ιστορια ειναι ως εξης.. Εχω ενα κουτακι για μπαταριες 18650 που ειχα μεσα μια μπαταρια lg he2, ενα κατσαβιδακι με αλυσιδιτσα και μια βιδα ανταλλακτικη απο kayfun lite plus.. Τα ειχα με αυτο τον τροπο μηνες χωρις να συμβει κατι..

Ενα βραδυ καθομαι και μου μυριζει πολυ αχνα σαν κυκλωμα περιπου.. Η μυρωδια που βγαζει η τηλεοραση ας πουμε οταν ζεσταθει με απλα λογια..

Δεν καταλαβα τι ειναι ωσπου νιωθω ζεστη στο στηθος μου.. Βγαζω το κουτακι και ηταν ζεστο.. Παω να το ανοιξω και δεν ανοιγει.. Εκει καταλαβαινω οτι εγινε βλακεια και το πεταω κατω..

Ανοιξε και βλεπετε το αποτελεσμα στις φωτογραφιες.. Η αλυσιδιτσα με τη βιδα με καποιο τροπο εκαναν σωμα με την μπαταρια η οποια εβγαλε τα υγρα της ευτυχως ηρεμα..

Το λαθος ειναι 100% δικο μου.. Το αναφερω για να ειμαστε ολοι λιγο πιο προσεκτικοι και να παιρνουμε επωνυμα και ασφαλη πραματα..


Πιθανότατα είχε γδαρθεί το περίβλημα της μπαταρίας στο σημείο όπου και φαίνεται να έχει γίνει και η ζημιά χωρίς να γίνει αντιληπτό. Θέλει προσοχή σε αυτές τις περιπτώσεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 59 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 96 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20439 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280288 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65283 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312491 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124490 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93435 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix