vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

48 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Jorge, manoslykos, camber

Twitter

Μπαταριες για τα mod μας....Ποιες ειναι ασφαλεις? Ποιες οι διαφορες τους?

αν καταλαβα καλα λεει οτι δεν δινει 30αμπερ αλλα 15...............δηλαδη η sony λεει ψεματα??

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
Παιδιά μια ερώτηση. Σε mod  με τρεις μπαταρίες (i stick 200w), που θα παίζει 50-100watts max, ποιές μπαταρίες είναι ασφαλέστερες ανάμεσα σε  LG HG2 3000mah 20A και LG HD2 2000mah 25A? Θεωρητικά οι δεύτερες αλλά υπάρχει και η διαφορά στην αυτονομία. Τι λέτε?

Παρε οποιες απο τις τριχιλιαρες θελεις, ολες ειναι ασφαλεις (εδω με 2 μπαταριες μονο για τα 100 βατ εισαι  υπερκαλυμμενος , ρωτας και για τις 3;)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Έχω την εντύπωση ότι οι LG οι καφέ και οι κίτρινες οι παλιές χάνουν γρήγορα την χωρητικότητα τους. 2600 οι καφέ και 2250 οι κίτρινες μετά από ένα χρόνο χρήσης. Αντίθετα στον opus φορτίζει με 2430 περίπου οι σχεδόν 2 χρόνων Sony vtc5.

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
αν καταλαβα καλα λεει οτι δεν δινει 30αμπερ αλλα 15...............δηλαδη η sony λεει ψεματα??
Δεν λέει ψέματα η Sony. Στις προδιαγραφές της VTC6 αναφέρει ότι η αποφόρτιση πρέπει να σταματάει στους 80οC.
Στα 30Α ξεπερνάς αυτούς τους βαθμούς σε πλήρη αποφόρτιση έως 2.5V. Επομένως δεν μπορεί να χαρακτηριστεί μπαταρία 30Α.
Δες κι εδώ. Είναι για τη VTC4 αλλά ισχύουν τα ίδια


ευχαριστω φιλε :thumpup:

Καλησπέρα σας. Έχω μια απορία έχω της Panasonic ncr 18650B ο φορτιστής μου έχει ένα κουμπάκι που επιλέγεις 3.0v και 3.6v σε ποια επιλογή να της βάλω και τι ρόλο παίζει αυτό το κουμπί στον φορτιστή επάνω. Ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Θα το βαλεις στο 3.6V 
Το 3.0 V ειναι για αλλες μπαταριες 

Ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά.

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος michalis1269

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Δεν ξέρω αν υπάρχει ξανά αυτό το link αλλά είναι αρκετά χρήσιμο μιας και βάζοντας τα στοιχεία που αναγράφονται στην ετικέτα της μπαταρίας μας, μας δίνει την ημερομηνία παραγωγής της.
Είναι σημαντικό νομίζω να ξέρουμε αν οι μπαταρίες μας είναι παλιές ή όχι.
Date Code Lookup Tool-18650

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Εχω μια ωραια οικογενεια απο .....................





:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:



Y.Γ.

Λαθος ...........

Πρεπει να ειναι στην Αγγλικη γλωσσα.
Πραγματικα ειναι σωστα τα στοιχεια.
Δεν το περιμενα .

Μπραβο φιλε Μιχαλη και ενα μπραβο στο ΒΒ....


Υ.Γ. 2

Στις Samsung 30Q εχω δωσει ρεσιταλ............
Ειμαι πολυ μπροστα λεμε αδερφακι μου.........
Υποκλιθειτε ............ :wall: :laugh1:





    [/list]


    18650 Date Code Lookup Tool

    Choose brand Samsung Sanyo Panasonic Sony LG





    SDI
    SDIEM

    [font=Lato, "Helvetica Neue", Arial, Helvetica, sans-serif]Calculate[/font][/color]

    Production date is Tue Mar 06 2018


    « Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2016, 14:29 από shadockan »

    Αποσυνδεδεμένος thodorhs

    • *
    • 9
    • Φύλο: Άντρας
    Καλησπέρα παιδιά ! εχω ενα ψιλοσόβαρο θέμα με τη μπαταρία μου και το γράφω εδώ , ελπιζώ να μην ειμαι off topic. Μετα απο 2 βδομάδες με I stick pico ( 1.8 ohm coil , 11.5 W άτμισμα ) ανοίξα να δω αν είναι οκ η μπαταρία . Στο θετικό πόλο ήταν σαν σκουριασμένη (πορτοκαλί χρόμα και η υποδοχή της είχε επίσης υπολειμματα) , ακομα το φορτίζω με usb σε πρίζα κάθε βράδυ. Μια αμέση απάντηση θα βοηθούσε γιατι δε ξερω τι να κανώ . Ευχαριστω εκ των προτέρων . η μπαταρία είναι η Joyetech Avatar ICR 30A 2000mah

    Αποσυνδεδεμένος Θεώρημα

    • *
    • 6
    • Φύλο: Άντρας
    Πιστεύω ότι μάλλον η μπαταρία πάει για πέταμα και θα σου πρότεινα να της φορτίζεις σε φορτιστή και όχι μέσα στη συσκευή.

    Αποσυνδεδεμένος thodorhs

    • *
    • 9
    • Φύλο: Άντρας
    Θεώρημα
    ευχαριστω για την άμεση απάντηση , μπόρω να ατμίζω κανονικά μέχρι αύριο τουλάχιστον ? μέχρι στιγμής φένεται οτι λειτουργεί κανονικά

    Αποσυνδεδεμένος megst

    • ****
    • 1278
    • Φύλο: Άντρας
    • Γιώργος
    Επειδή η ασφάλεια πάνω από όλα, ΟΧΙ! Πιθανότατα έχει βγάλει υγρά, αλλά δεν ξέρω γιατί. Στην ανακύκλωση και αγοράζεις άλλη....

    Αποσυνδεδεμένος drum

    • *****
    • 5371
    • Φύλο: Άντρας
    Θεώρημα
    ευχαριστω για την άμεση απάντηση , μπόρω να ατμίζω κανονικά μέχρι αύριο τουλάχιστον ? μέχρι στιγμής φένεται οτι λειτουργεί κανονικά
    ατμισε κ σημερα με αυτην μιας κ δεν εχεις αλλη, αλλα μην την ξαναβαλεις στη φορτιση. ΠΕΤΑΜΑ στην ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ χωρις δευτερη σκεψη.

     

    Τελευταία θέματα

    Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
    DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 285 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
    από Geraki
    Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
    από zamploutos
    Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
    από georgeboy
    Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282522 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
    από Ηρακλης
    Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208326 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
    από Xxristos
    BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66886 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
    από axilleaspro
    Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175250 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
    από Olga68
    MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
    από ThioVag
    καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
    από Sergios
    Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125498 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
    από Chris66
    HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
    από Tem
    Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4512 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
    από Aoratix