vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 5 χρήστες
infernity, manoslykos, JohnDag, teo77, lagoudakis

Twitter

Genesis Line Atomizer

Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1965 στις: Ιουλίου 27, 2012, 11:21 »
εγώ θα έλεγα να περιμένεις να δεις πρώτα τον aris v2 πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε αγορά

Αποσυνδεδεμένος kourou90s

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1966 στις: Ιουλίου 27, 2012, 11:33 »
εγώ θα έλεγα να περιμένεις να δεις πρώτα τον aris v2 πριν προχωρήσεις σε οποιαδήποτε αγορά

Τωρα τον ειδα σαν review αυτον! Γενικα ειχα δει παρα πολλους αλλα ηθελα κατι σαν τον line v2 γι αυτο ρωτησα αλλα και αυτος ειναι σχεδον ολοιδιος! Υπαρχει στην αγορα ο aris g v2 ή απλα περιμενουμε?

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1967 στις: Ιουλίου 27, 2012, 11:47 »
Στο θεμα μας παρακαλω.

Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1968 στις: Αυγούστου 20, 2012, 17:32 »
μπορειτε να μου υπενθυμισετε

διαστασεις του mesh ?

ειναι ιδιο για 325 και για 400?

Αποσυνδεδεμένος DIONYSIS

  • ***
  • 549
  • Φύλο: Άντρας
  • Penelope+ProvariMini Satin/Ιatty +PrecisePlus18500
Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1969 στις: Αυγούστου 20, 2012, 20:41 »
24mm X 38mm και στις δύο περιπτώσεις ;)

αν και μαλλον δεν ειναι για αυτο το νημα απλα μοιαζει τρομερα με το μινι ειπα να το βαλω εδω... :idiot1:
τεσπα καινουργιος επισκευασιμος ερχεται σε κανα μηνα και αν και οσα διαβασα μου αρεσαν (το υγρο δεν ερχεται σε επαφη καθολου με τα ο-ρινγκ η το ανοξειδωτο ατσαλι, εχει βιδες 'κατσαβιδιου' , 'καταλληλη τζουρα' , αρκετα ομορφο και αλλα...) το οτι λενε ομως οτι αν το γυρισεις αναποδα θα εχει διαρροες... :eyesplash:  τεσπα ας βγει με το καλο και το βλεπουμε... http://www.vapinaze.com/

Μεια πρώτη ματιά ο αρνητικός πόλος (βίδα στο πάτωμα) τουλάχιστον στο σχέδιο δείχνει μακριά από το mesh, με πιθανότερο αποτέλεσμα hot spot... είναι κομμάτι αντίστασης που δε παράγει έργο επάνω στο mesh.
Έξυπνο το τάνκ, αλλά υπάρχουν αξιόπιστα genesis και μάλιστα Ελληνικά...´Αν βέβαια κάνει κάποιος τη κίνηση, ας κάνει και ένα μικρό review παρουσίασης όπως και ένα επάνω στο μήνα να πεί εντυπώσεις....δεν είναι κακό...


Sent from my iPhone using Tapatalk


Συγχωνευση
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 20, 2012, 22:38 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1970 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2012, 17:23 »
 Πρόβλημα  με  τον v2  μου.  κάτω  χαμηλά  αποκολήθηκε  το σπείρωμα  απο τον υπολοιπο ατμο  η φωτο ειναι αυτη .  Μπορει να φτιαχτει?

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1971 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 22:21 »
Παιδιά πρόβλημα και εγώ!Βραχυκυκλώνει ο πόλος με το σώμα λόγω μάλλον φθοράς του προστατευτικού καλύμματος του ηλεκτροδίου..
Φτιάχνεται και αν ναι ποιος θα μπορούσε να το φτιάξει εκτός του κατασκευαστή;

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1972 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 16:24 »
Δείτε πως μπορείτε να τον επισκευάσετε, στο λινκ που έχει δώσει ο panaisr απ'το ecf:
Ένα χρήσιμο link για το Genesis line.

http://www.e-cigarette-forum.com/forum/modding-forum/244972-how-fix-leaking-line-complete-disassembly-fix.html

Λύνεται πολύ ποιο εύκολα από ότι περίμενα , αν και ο πόλος κάτω δεν χρειάζεται να βγει σε περίπτωση που θέλεις να στεγανοποίησης το Plexiglas στην δική μου περίπτωση.
Έχω κάνει ήδη μια αντικατάσταση πόλου σύμφωνα μ'αυτές τις οδηγίες λύσης-άρμοσης , με απόλυτη επιτυχία.

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1973 στις: Φεβρουαρίου 12, 2013, 17:06 »
καλο ειναι αν δεν συντρεχει λογος σπασηματος ή ραγισματος στο τζαμακι να μην αφεραιθει το κομματι που ειναι πρεσαριστο και βιδωνει η καμπανα, ο λογος ειναι ο βαθμος δισκολειας ξεπρεσαρισματος   και η περιτη διαδικασια.. (αυτο το λεω διοτι η παραπομπη στο λινκ εχει πληρης αποσυναρμολογησεις, βεβαια πολυ συμαντικη παραπομπη απο τον Βαγγο)
Αν εχει προβλημα (κοπει ) το σπειρωμα 510 τοτε καθαρισμος του εναπομεινοντος κομματιου (με προσοχη μην καταστραφουν τα πλαστικα σωληνακια γιατι θα ψαχνετε για καινουργια )και επανατοποθετησει ενος καινουριου σπειρωματος αφου πρωτα επανακολληθουν τα ασημοσυρματα με καποια ειδικη κολλα (εγω προσωπικα χρησιμοποιησα ασημοκολλα)
Προτεινομενος πολος 510 απο καποιο carto  :)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1974 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 21:04 »
Πρόβλημα  με  τον v2  μου.  κάτω  χαμηλά  αποκολήθηκε  το σπείρωμα  απο τον υπολοιπο ατμο  η φωτο ειναι αυτη .  Μπορει να φτιαχτει?
(Image removed from quote.)


Μετα  από 4 μήνες  ο line  μου φτιαχτηκε  :happy_roll_01: χάρη στον Γιαννηαπό το  ecig-shop.gr δωρεαν . Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Γιαννη .  Χαρηκα ιδιαιτερα  που μπορεσα να τον χρησιμοποιησω ξανά  αφου είναι ο αγαπημενος μου ατμο  αν και εχω  8 επισσκευασιμους.



Αποσυνδεδεμένος akisjon

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1975 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 23:01 »
καλο ειναι αν δεν συντρεχει λογος σπασηματος ή ραγισματος στο τζαμακι να μην αφεραιθει το κομματι που ειναι πρεσαριστο και βιδωνει η καμπανα, ο λογος ειναι ο βαθμος δισκολειας ξεπρεσαρισματος   και η περιτη διαδικασια.. (αυτο το λεω διοτι η παραπομπη στο λινκ εχει πληρης αποσυναρμολογησεις, βεβαια πολυ συμαντικη παραπομπη απο τον Βαγγο)
Αν εχει προβλημα (κοπει ) το σπειρωμα 510 τοτε καθαρισμος του εναπομεινοντος κομματιου (με προσοχη μην καταστραφουν τα πλαστικα σωληνακια γιατι θα ψαχνετε για καινουργια )και επανατοποθετησει ενος καινουριου σπειρωματος αφου πρωτα επανακολληθουν τα ασημοσυρματα με καποια ειδικη κολλα (εγω προσωπικα χρησιμοποιησα ασημοκολλα)
Προτεινομενος πολος 510 απο καποιο carto  :)

εμενα που μου κοπηκανε τα πλαστικα σωληνακια κατα την εγχείρηση του μηπως ξερουμε που μπορω να βρω ;
αλλαξα την βαση εχω κολληση και τους ακροδεκτες και δεν ξερω τι να κανω με τα σωληνακια

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1976 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 23:39 »
εγω ειχα προμηθευτει απο ενα μαγαζι στην Σπυρου Πατση στο βοτανικο(μια μικρη ευθεια ειναι θα το βρεις ;) ).Η αληθεια ειναι οτι δεν βρεικα το το ακριβες μεγεθος αλλα ελαφρος μεγαλητερο,παρολα αυτα το φερνεις(το σωληνακι) στην διαμετρο που θελεις ωστε να περασουν ανετα μεσα,απλα τραβοντας τα  απο τις ακρες του ωστε να τεντωσει , με αυτο τον τροπο μακραινει αλλα μειωνεται και η διαμετρος του.Αυτο εχει και το θετικο του διοτι οταν περαστους στις οπες εχουν την ειδειοτητα της μερικης επαναφορας του αρχικου μεγεθους τους,αποτελεσμα αυτο να στεγανοποιουν τις κατω οπες σε αντιθεση με τα αρχικα σωλινακια του line τα οποια επεπλεαν και για να στεγανωποιηθει μπαζοσανε τον  κατω πολο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2013, 23:47 από vouvouria »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1977 στις: Απριλίου 20, 2013, 15:54 »
και μετα απο τοσο καιρο ξαναβγαινει καινουργιος line σε λιγο καιρο λογικα...



510 SS Connector (it will be part of the SS body)
M2 SS screws
Itegrated isolation (delrin)
Holding capacity: around 2.5ml
Diameter: 14mm
Lenght: 55mm
Material: Stainless steel and full plexi
The wick hole 2.5mm
Air hole 1 mm

full plexi tube inside the SS body 10mm ID, 12mm OD.

http://www.vaporwall.com/vvapehouse/index.php?route=product/product&path=60&product_id=52

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Genesis Line Atomizer
« Απάντηση #1978 στις: Απριλίου 21, 2013, 10:48 »
καλημέρα φίλοι ωραίος φαίνεται μα με αυτούς που έχουν σταλεί για επισκευή και δεν έχουν ακόμα επιστρέψει τι γίνετε?? το χάσαμε το κορμί πατριώτη

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 258 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282122 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66570 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175035 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313281 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14716 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125080 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93781 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix