vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, tasos1976, 2Fdeal, manoslykos, camber

Twitter

OVALE Elips-C

Αποσυνδεδεμένος mastrakis

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 18:24 »
Παιδιά νέος ατμιστής και εγώ. Ήθελα να πω ότι μέχρι τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το elips c. Πρώτα είχα το hybrid της nobacco ,το οποίο είναι αρκετά καλό, αλλά μόλις δοκίμασα το elips μου άρεσε περισσότερο σχεδόν στα πάντα. Το μόνο του θεματάκι είναι η μικρή του μπαταρία αλλά με το μέγεθός του δεν πιστεύω ότι θα μπορούσε να γίνει κάτι καλύτερο. Είναι αρκετά τα λεφτά έχω να πω αλλά εγώ έμεινα 100% ικανοποιημένος με την επιλογή μου.

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:07 »
Μόλις πριν από δύο ημέρες αγόρασα το καινούργιο elips.Το παλιό έτυχε να το χρησιμοποιήσω αρκετά μέσω φίλων και τα προβλήματα του τα διαπίστωσα από την αρχή..και τα θετικά του όμως.


Ε λοιπόν το καινούργιο έχει μόνο ένα αρνητικό για μένα.Την τιμή!!


Διαρροές δεν υπάρχουν,υγροποίηση ατμών στο επιστόμιο επίσης,το τανκάκι είναι πιο σταθερό κι από κολώνα.Δεν παίζει να τσακίσει μέσα στην τσέπη.Πολύ καλή διαχείριση μπαταρίας.Πλέον τα αναλώσιμα είναι στο 1/3..


Η κεφαλή έτσι όπως εφαρμόζει μέσα στην μπαταρία και κλειδώνει με την ασφάλεια δεν επιτρέπει υγρό να κατέβει στην μπαταρία ..Σε περίπτωση που μετά από καιρό τα o-rings στα σημεία εφαρμογής αρχίσουν και φθείρονται,έχει στη συσκευασία 3 μαύρα μεγάλα και άλλα τόσα διαφανή μικρότερα.


Είναι το ομορφότερο μικρό η.τ(για μένα) και πλέον δεν έχει προβλήματα ούτε πανάκριβους ατμοποιητές.Η διαφορά της τιμής του σε σχέση με ένα κλασσικό επώνυμο η.τ είναι στα 20 ευρώ παραπάνω.Είμαι σίγουρος ότι τα αξίζει !! Το καλύτερο δώρο που έκανα στον εαυτό μου!!


Ατμίζω με el greco City 9mg ...πίνω εσπρεσσάκι..και μόλις τελείωσα!! :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Giorgos_Ptol

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 30, 2012, 20:20 »
Ρε παιδια για τανκακια που λετε το elips δεν ειναι το ιδιο ακριβως η.τ. με το Smart της Nexxton? Δεν ξερω απο σπειρωμα σαν συσκευες ιδια μ φαινονται.. :hmmm:   νομιζω... :tongue_smilie:
http://www.nexxton-ecig.com/index.php?route=product/product&path=40&product_id=206

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 31, 2012, 00:17 »
Τα συγκεκριμένα tanks δεν έχουν κάποια σχέση με τα tanks του Elips-c.

Αποσυνδεδεμένος way2dangerous

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #49 στις: Μαρτίου 13, 2013, 20:26 »
Αν κατάλαβα καλά όπως λένε παιδιά πιο πάνω, μπορώ να χρησιμοποιήσω για το Elips-C και τους ατμοποιητές alter ego-c;
Και αν ναι, πια η διαφορά των ατμοποιητών alter ego-c και alter ego-c τύπου Β;

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #50 στις: Μαρτίου 21, 2013, 23:21 »
Που μπορώ να βρω ανταλλακτικό ατμοποιητη για τη συγκεκριμένη συσκευή, φθηνότερο των 5 ευρώ που τον έχουν τα καταστήματα Ovale?
Συγγνώμη για το off topic αλλά επειδή είναι νέος δεν ξέρω τι τύπος είναι για να ψάξω στο ανάλογο νήμα
Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Όχι είναι νέος, εγώ είμαι νέος στο άθλημα και δεν ξέρω τι τύπος είναι.Συγγνώμη για το ορθογραφικό

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #51 στις: Μαρτίου 21, 2013, 23:43 »
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/category&path=25_30

http://www.atmistique.gr/en/atmopoiites?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=51&category_id=8

http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-electroniccigarettesparts/joytech-ego-c-atomizer-lr-detail.html

αυτα ειναι τα τρια πρωτα που μου ηρθαν στο μυαλο.
Η σωστη απαντηση βεβαια θα ηταν να σε βαλω να ψαξεις μονος σου χωρις να κανω διαφημιση.
Στην συσκευη που εχεις ταιριαζουν ολοι σχεδον οι ατμοποιητες τυπου ego/c ανεξαρτητος μαρκας,οι joyetech,alter ego και οι ovale εχουν αποδειχτει οι καλυτεροι αν και λιγο πιο ακριβοι.




« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 00:05 από thodouris »

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #52 στις: Μαρτίου 26, 2013, 20:43 »
Για όσους έχουν κάποια εμπειρία και από τα 2 χρώματα, θα προτείνατε το μαύρο ή το ασημί; Υποκειμένικο αλλά δεν έχω δει από κοντά το ασημί και έχω ακούσει ότι το μαύρο ξεφτίζει με τη χρήση.

Αποσυνδεδεμένος kostmark

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
  • e-ατμιστής
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #53 στις: Μαρτίου 26, 2013, 23:23 »
Εγώ το έχω ένα μήνα το μαύρο και μου έχει ήδη ξεβαψει λίγο το επιστομιο και το ασημένιο δακτυλίδι.Παρόλα αυτά το προτιμώ από το ασήμι

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος Giwrgos7

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #54 στις: Μαρτίου 31, 2013, 15:37 »
Τελικά το αγόρασα κι εγώ την Παρασκευή που μας πέρασε μαζί με υγρό old tobacco 9mg. Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη καθώς δεν έχω καμία εμπειρία από ητ. Θέλω όμως να ρωτήσω, είναι φυσιολογικό να κάνει θόρυβο όταν πατάς το κουμπάκι; Κάτι σα να βράζει. Επίσης ο καταστηματάρχης όταν μου το έστησε, έριξε λίγο από το υγρό απευθείας πάνω στον ατμοποιητή και μου είπε να το κάνω αυτό κάθε φορά που θα τον αλλάζω. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, απλώς το αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 31, 2013, 17:55 »
Ολα ειναι φυσιολογικα μην ανησυχεις,στο λινκ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html
με λιγο διαβασμα θα σου λυθουν ολες οι αποριες για το ''τσιγαρο''σου,
Ελπιζω να καταλαβαινεις...
αλλα δυστηχως μας  ''επιασες'' σε πολλη δυσκολη στιγμη
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2013, 18:02 από thodouris »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 01, 2013, 23:34 »
...............θέλω όμως να ρωτήσω, είναι φυσιολογικό να κάνει θόρυβο όταν πατάς το κουμπάκι; Κάτι σα να βράζει. Επίσης ο καταστηματάρχης όταν μου το έστησε, έριξε λίγο από το υγρό απευθείας πάνω στον ατμοποιητή και μου είπε να το κάνω αυτό κάθε φορά που θα τον αλλάζω. Δε ξέρω αν παίζει ρόλο, απλώς το αναφέρω.
O θόρυβος είναι απόλυτα φυσιολογικός. Αν δεν ακουγόταν κάτι δεν θα υπήρχε ουσιαστικά διαδικασία ατμοποίησης. Οι eGo-C  έχουν εργοστασιακό υγρό και επομένως δεν είναι πάντα απαραίτητο το στάξιμο υγρού πάνω στον ατμοποιητή

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 04, 2013, 13:15 »
Τελικά εμείς που όλο και δοκιμάζουμε καινούριους ατμοποιητές προς αναζήτηση της μεγαλύτερης απόλαυσης, με τον καιρό ξεχνάμε την απόδοση αυτών με τους οποίους αρχίσαμε...
Το πήρα χθες (την είχα άχτι τη συγκεκριμένη συσκευη) και ξανανακάλυψα τους ατμοποιητές C. Eίχα ξεκινήσει με Ego-C και Giant. Ε λοιπόν τελικά ο C έχει την καλύτερη ίσως απόδοση γεύσης από εργοστασιακούς για μένα. Και για να επιστρέψω στα της συσκευής, είναι ένα μικρό κόσμημα βιομηχανικού σχεδιασμού... Γιαυτό είναι και ακριβό.

Αποσυνδεδεμένος thodouris

  • **
  • 379
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #58 στις: Απριλίου 04, 2013, 21:13 »
Ενω δινει απο τις καλυτερες γευσεις εργοστασιακου ισως λογο κεραμικου,
ενω αν το βαλεις σε μοντ και του δωσεις λιγο παραπανω ρευμα ειναι ενα μικρο θαυμα.....
για νεο ατμιστη που συνηθως το επιλεγει παραμενει πονοκεφαλος
λογο διαρροων,προβληματων τροφοδοσιας,τανκ,σιλικονακια και κοστος ατμοποιητη!!
παντως για οποιον ασχοληθει και εχει την υπομονη,ανταμοιβει!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: OVALE Elips-C
« Απάντηση #59 στις: Απριλίου 04, 2013, 21:23 »
............. Γιαυτό είναι και ακριβό.
Είναι βέβαια και το λογότυπο της συγκεκριμένης εταιρείας που είναι ακριβό.

...........για νεο ατμιστη που συνηθως το επιλεγει παραμενει πονοκεφαλος
λογο διαρροων,προβληματων τροφοδοσιας,τανκ,σιλικονακια και κοστος ατμοποιητη!!
παντως για οποιον ασχοληθει και εχει την υπομονη,ανταμοιβει!

από τα προβλήματα που αναφέρεις θα αφαιρούσα το κόστος του ατμοποιητή αφού ο eGo-c είναι πλέον αρκετά φτηνός

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 284 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 226 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282505 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208322 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66872 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175243 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313883 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94272 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4504 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix