vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

207 επισκέπτες, 8 χρήστες
dkostas, ertyanna, maprix, gigelis78, camber, manoslykos, lagoudakis, kurtz

Twitter

"Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1065 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 11:42 »
Και γώ αυτή την εντύπωση έχω .

Αποσυνδεδεμένος axilleaspro

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1066 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 18:20 »
4 χρόνια τώρα ατμίζω την tribeca 2 ανεβοκατεβάζοντας τα ποσοστά

Έχω καταλήξει σε πιο μικρά ποσοστά, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό:

10 % Double RY4
1.5% Graham Cracker
1% Pyrazine
1,5% ethyl maltol (cotton candy)


Μαρια Νεφελη,πολυ ωραια τα ποσοστα που εδωσες.
50/50 4.5mg 10 μερες ωριμανση και το υγρο ειναι ηδη καταπληκτικο.
Ευχαριστω. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1067 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 18:23 »
60/40 4,5mg

Κοντά είμαστε  :))

Όσο ωριμάζει γίνεται πιο έντονο το υγρό. Εγώ που φτιάχνω 150μελα τα αφήνω ... και τα ξεχνάω (πάνω από μήνα).

Αποσυνδεδεμένος mike01

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1068 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 19:50 »
ΜΝ σε ζηλευω...μακαρι να εκανα ενα υγρο μονιμα 
Να εφτιαχνα και γω κανα λιτρο....να μη ψαχνομαι συνεχεια.

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1069 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 20:06 »
Έγραψα 150ml για να μη σας τρομάξω  ::)

500 ml ετοίμασα την τελευταία φορά, για εμένα και τον σύζυγο.

Όμως για να αποφύγω τον κορεσμό κι επειδή έχω καλούς φίλους που με ενημερώνουν, παράλληλα ατμίζω κι άλλα υγρά και πολλές φορές σταματάω την tribeca για ένα διάστημα για να μη χάσω τη γεύση.  :yes: 

Όμως θα μπορούσα να την ατμίζω μόνη, για πάντα. :)

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1070 στις: Ιανουαρίου 18, 2019, 23:13 »
Παντως και το αρωμα τριμπεκα με προσθηκη 2% ry4 double είναι κοντα με το παλιο καλο τριμπεκα.
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1071 στις: Ιανουαρίου 19, 2019, 13:02 »
Γενικά αυξάνοντας τα ποσοστά, φυσικά είναι γευστικότερο.  :thumpup:

Απλά, κρατιέμαι  :))

Αποσυνδεδεμένος yorgoss

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1072 στις: Ιανουαρίου 24, 2019, 10:11 »
πολύ καλό άρωμα είναι τελικά το DEA MEXICO
το φτιάχνω συνήθως στο 6-7 % και είναι από τα καλύτερα καπνικά που έχω κάνει
δεν βγάζει γλυκάδα ενώ και το virginia που περιέχει δεν είναι έντονο ώστε να είναι ενοχλητικό σε κάποιον που δεν του αρέσει ή να βγάζει άσχημη μυρωδιά στο χώρο
χαλαρό ολοήμερο και με μικρό κόστος

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1073 στις: Φεβρουαρίου 26, 2019, 23:37 »
Golden flapjack από cotswold vapour.
Φτιαγμένο σε 70vg/30pg , 10% αραίωση , 20 μέρες στην άκρη , δοκιμές σε πνευμονικούς.
Η εταιρεία στην περιγραφή του υγρού μιλά για νιφάδες βρώμης,πλούσιο χρυσό σιρόπι και καστανή ζάχαρη.
Πολύ ευχάριστο υγρό,νόστιμο, με εξέπληξε θετικά,παίρνω αυτό που λέει η περιγραφή.
Το άρωμα αγοράστηκε στα τυφλά,για να κλείσει η παραγγελία,καθώς ήταν σε προσφορά στο e-smokers,
3 euro το 30μελο ...:D :D
Πλεον out of stock εκεί ,το βρίσκω κάτω απο 10άρικο στο fastvape.
Αν σας αρέσει αυτό το προφίλ ,αξίζει την δοκιμή σας...

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1074 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:12 »
Creme de la Creme - Vanilla Creme

Την περασμένη Παρασκευή ανηφόρισα προς Αγία Παρασκευή αφού ορκίστηκα στην εικόνα της θείας Πελαγίας πως δεν θα αγοράσω ούτε ένα υγρό, ούτε ένα συρματάκι, ούτε καν βάση φαρμακείου! Εντάξει. Τον κράτησα τον λόγο μου. Σχεδόν. Πάντα ορκίζομαι και πάντα δοκιμάζω καμιά 25αριά υγρά (και αγοράζω καμιά 10αριά). Ε, αυτή τη φορά δοκίμασα μόνο τέσσερα και αγόρασα αυτά τα τέσσερα. Μόνο! Και ένα σύρμα γιατί ξέμεινα. Και ένα μοντάκι γιατί ήταν ακριβώς ότι ονειρευόμουνα τόσα χρόνια. Και μία βάση φαρμακείου για να πλένω τους εβίβες μου. Και ένα ultem drip tip υπέροχο γιατί κρίμα είναι να χαραμίζεται ένας μαγικός ατμοποιητής με κάποιο μεταλλικό παλιο-επιστόμιο. Δεν πήρα όμως βαμβάκι. Ήμουν εγκρατής! Από τα τέσσερα λοιπόν αυτά υγρά, έφτιαξα το Vanilla Creme και η ζωή μου άλλαξε νομίζω για πάντα! Μία λέξη μόνο: ΟΝΕΙΡΟΦΑΝΤΑΣΙΑ! Βανίλια, μονοσήμαντη, απλή, χωρίς κανένα άλλο συστατικό έτσι για διαφοροποίηση, αλλά η καλύτερη βανίλια που έχω ποτέ ατμίσει (και έχω ατμίσει πολλές δεκάδες...). Το υγρό μάλλον γλυκίζει αλλά σε καμιά περίπτωση δεν είναι akai ή buttermilk. Έχει ακριβώς τα γλυκαντικά που χρειάζεται! Όπως ξέρουν καλά όσοι με έχουν γνωρίσει από κοντά, κουβαλάω πάντα μαζί μου 4-5 μοντάκια (γράψε 6-7 για να 'σαι μέσα...) και σπάνια τραβάω πάνω από 2 συνεχόμενες τζούρες απ' το καθένα. Τώρα που είμαι στο σπίτι μου και έχω 504 μοντάκια στη διάθεση μου, εδώ και μία ώρα ατμίζω με το ίδιο μοντάκι που έχει επάνω του έναν εβίβα με το Vanilla Creme! Απίστευτο! Λες να γίνω σαν τον φίλο μου τον Μήτσο που 5 χρόνια τώρα ατμίζει μόνο Tribeca; Μακάρι! Να σταματήσει και αυτό το καθημερινό σαφάρι στα ατμομάγαζα για καινούργια υγρά που έχει καταντήσει κουραστικό και μου τρώει και ώρες από τις πρόβες του μπαλέτου. Κάτσε να πάρω 2 τζούρες και επιστρέφω...
Το υγρό δεν είναι Shake n' Vape, είναι one shot. Δηλαδή στην τιμή ενός SnV αγοράζεις ένα one shot (ένα μπουκαλάκι με 30ml άρωμα) που σου δίνει πολύ μεγαλύτερη ποσότητα τελικού υγρού. Μια χαρά! Εδώ παράκουσα (λίγο...) τον Παλούκαρο (πρώτη φορά που δεν ακολουθώ κατά γράμμα την συμβουλή του) που μου είπε η αραίωση να είναι 25%, αλλά εγώ αποφάσισα να το κάνω λίγο πιο αραιό και τελικά το έσπασα στο 20%. Με τα 30ml δηλαδή που περιέχει το μπουκαλάκι θα φτιάξω 150ml τελικού υγρού. Υπέροχου τελικού υγρού! Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι θέλει μόνο τέσσερις μέρες ωρίμανση! Εδώ πλέον πανηγυρίζουμε!!!
Το καταπληκτικό βέβαια ήταν πως μπόρεσα να το δοκιμάσω πριν το αγοράσω. Συνήθως με τα one shots αγοράζεις γουρούνι στο σακί, όπως και με τα κλασικά αρώματα δηλαδή, γιατί τα περισσότερα μαγαζιά δεν τα φτιάχνουν για το δοκιμαστήριο τους. Και έχω πάρει πολλές φόλες one shots! Εύγε λοιπόν στο μαγαζί!
Δεν ξέρω ποιος κρατάει λογαριασμό αλλά το υγρό είναι προφανώς νέο παπαγαλόζουμο απλώς δεν είμαι σίγουρος για το ακριβές νούμερο του. Περιττό να σας πω πως γράφοντας αυτό το κειμενάκι κατανάλωσα ένα ολόκληρο τανκάκι Vanilla Creme! Δεν πάμε καλά. Θα μου πεις βέβαια πότε πηγαίναμε καλά για να πάμε τώρα και δίκιο θα 'χεις. Αυτά...

Next up: Creme de la Creme - Caramel Apple...


Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1075 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:19 »
απο καταλοιπα πως τα παει?γιατι οι βανιλιες το εχουν το θεματακι τους.

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1076 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:23 »
Δεν ξέρω ακόμα. Δεν έχω κλείσει ακόμα ούτε 24 ώρες με το υγρό. Θα αναφέρω σε μερικές μέρες!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1077 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:26 »
Πω πω σεντόνι έγραψες πάλι και πρέπει να πάω να τσικνίσω.  

Αν δεν είχαμε κι εσένα πού θα ξοδεύαμε τα χρήματά μας?

Ο Μήτσος  :tongue_smilie:

Για χάρη του νήματος να αναφέρω ότι λατρεύω τις βανίλιες, αλλά φοβάμαι την εξέλιξη της γεύσης τους μετά από λίγο καιρό.  :hmmm: 

Αποσυνδεδεμένος CaptainMorgan

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1078 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:29 »
Πριν από λίγο παρέλαβα το ίδιο υγράκι ιντερνετικά σε one shot, χωρίς φυσικά να το έχω δοκιμάσει,
οπότε χαίρομαι ιδιαιτέρως για τα σχόλια σου :thumpup:
Μάλλον θα πάει αμέσως σήμερα για μαγείρεμα ;)
Δε μας λες και ποιο μοντάκι είναι αυτό που ονειρευόσουν χρόνια ολόκληρα,
έτσι από περιέργεια ; 8)
( αν είναι να βγούμε εκτός θέματος βέβαια δεχόμεθα και ΠΜ :tongue_smilie: )

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: "Gourmet" αρώματα - όλα σε ένα
« Απάντηση #1079 στις: Φεβρουαρίου 28, 2019, 14:38 »
E γμτ τα παπαγαλόζουμα. Θα τσικνίσω άδειο μπουκαλάκι από Vanilla Creme γιατί δεν έμεινε φράγκο για κρεας.

Τι εννοείς δεν κάνει να αναπνέουμε αναθυμιάσεις απο πλαστικό?   :idiot1: :idiot1: :idiot1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2109 310409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:46
από Antiprosopos
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1811 278745 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:33
από stavax
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 12972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 123851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 233 64059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 10, 2024, 14:19
από Ελένη Π
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1395 206788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 23:14
από Xxristos
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 173190 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15614 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias