vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

AVOCADO by Geek Vape

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #75 στις: Απριλίου 12, 2016, 10:59 »
To κακο με τα ανταλλακτικα ειναι οτι πολλοι φερνουν εναν ατμοποιητη και δεν εχουν support σε ανταλλακτικα κ σπαει ενα γυαλακι μια βιδα και μενεις ξεκρεμαστος ,πρεπει να αρχισεις τα τηλεφωνα στα μαγαζια και αν δεν υπαρχει μπορει να βρεθει κ καποιος σωστος επαγγελματιας που να σπασει σε κομματια εναν και να εξυπηρετει τουλαχιστον τους πελατες του μεχρι και αν φερει ανταλλακτικα.

Σημερα τον πηρα στα χερια μου κ εγω,ισα που τον ελυσα να δω πως ειναι ,η βιδα αυτη βιδωνει στον θετικο πολο ,το σπειρωμα του θετικου πολου ομως οταν βαλεις την βιδα εχει τζογο κ γιαυτο δεν κανει καλη επαφη η βιδα με τον πολο ,οσο και να σφιξεις το βιδακι απο πανω δεν λεει κατι γτ στο τελος θα φας τα σπειρωματα,αυτο το βιδακι ειναι σαν ασφαλεια για να μην λυσει η βιδα θα το ψαξω ομως καλυτερα μετα στο σπιτι,σιγουρα θα φτιαχνει με καμια ροδελιτσα  εστω για να κανει καλυτερη επαφη.


Επανερχομαι το βραδυ ;)

Λοιπον... αφου τον περιεργαστηκα λιγο βρηκα και ενα ραγισμα στην βαση (ωραια ξεκινησαμε) :(
Μετα αφου τον επλυνα πριν λιγη ωρα με σαπουνονερο αρχιζω να στεγνωνω τα κομματια και βλεπω οτι λειπει το peek του θετικου πολου.. :confused1:
Ψαξε ψαξε,πουθενα, τελικα αποφασιζω να κανω τον υδραυλικο και λυνω τα σιφωνια του νεροχυτη..
Ευτυχως δεν ειχε  παρει δρομο ακομα κ εκανε παρεα με δυο κριθαρακια που ητανε εκει κ τα λεγανε  :))
Παλι καλα δλδ γτ μετα αντε βρες peek.
Aυτα τα λιγα προς το παρον η συνεχεια σε μερικες ωρες  :))

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Mια σταλια φαινεται διπλα στο bellus... ;D

« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2016, 21:32 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #76 στις: Απριλίου 15, 2016, 09:38 »
Τον δοκιμασία με μονη αντισταση ss316 0.30 κ 0.40 με το λεπτότερο σύρμα δεν είχε ζεστό ατμό αλλά καλη γευση με το 0.40 απογειώθηκε ο μικρός γεύση φοβερη, χτύπημα κ ζεστός ατμός όπως ακριβως τον θέλω στα 20-22 βατ
Παρολο που είναι μικρός και η αντίσταση είναι κοντα στο στόμα .,ουτε φτυσιματα κανει ουτε σε καίει ο ατμός επειδή η αντίσταση είναι στο πλαι..πυκνός ατμός κ  ρύθμιση αέρα για όλα τα γούστα
Θέλει ενα oring στον σπείρωμα του πόλου όμως γτ δεν πατάει τέρμα στο vtc mini κ κουναει
Όσο για τις αυξομειώσεις στην αντίσταση ..τίποτα μέχρι στιγμης με απλό σφίξιμο των βιδων.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2016, 09:06 από thomasprevere »

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #77 στις: Απριλίου 18, 2016, 14:01 »

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #78 στις: Απριλίου 18, 2016, 14:58 »
Έχει ξεφύγει το θέμα εντελώς με τα νέα μοντέλα των ατμοποιητών.  :fight_hammered2:


:eleos:



ΥΓ. Ωραίος φαίνεται όμως ο καινούριος. :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #79 στις: Απριλίου 18, 2016, 19:05 »
Διορθωνει ολες τις ατελειες του προηγουμενου με γεμισμα εξυπνο απο πανω 
χωρις να πειραζεις τις αντιστασεις  :)

Αποσυνδεδεμένος BlaCkMamba

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
  • VTC+Pico, CloudOne V3, Kayfun L+, Vaporesso Gemini
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #80 στις: Απριλίου 18, 2016, 19:30 »
Όντως πολύ όμορφος ο νέος! Πόσο μου γυαλίζουν αυτοί οι μαύροι ατμο, και οσο σκεφτομαι πως θα γινει αργοτερα τοσο μου κόβεται η φόρα και παω σε SS..

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #81 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:15 »
Μήπως έχει πάρει το μάτι κάποιου τον avocado 24 σε ελληνικό κατάστημα?

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #82 στις: Απριλίου 20, 2016, 22:44 »
Τώρα ανακοινώθηκε σαν κυκλοφορία... Υπομονή κάνα μήνα!  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #83 στις: Απριλίου 26, 2016, 03:22 »
Γενικά με κατανάλωση υγρού πως τα πάει παιδιά; Ρουφήχτρα;

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #84 στις: Απριλίου 27, 2016, 11:05 »
Κάτοχος και εγώ του Avocado εδώ και 3 μέρες και έχω ενθουσιαστεί. Πρώτο στήσιμο με 2 αντιστάσεις clapton στα 0.5 ohm. Τεράστιο deck, απίστευτη γεύση, απίστευτη παραγωγή ατμού. Τον δοκίμασα με Furiosa Lava Drops και πραγματικά έχω ενθουσιαστεί.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #85 στις: Απριλίου 27, 2016, 11:58 »
Δεν εισαι ο μόνος  ;)
Σε κατάστημα που πήγα να πάρω υγρά τον είχε ο καταστηματάρχης πιπιλα κ μου λέει έχω φαει κολλημα μαυτον..
Τον είχα κ εγώ μαζί μου κ άνοιξαν τσέπη λεγοντας του ..συμφωνω :thumpup:
Μικρός με μεγάλες επιδοσει!

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #86 στις: Απριλίου 27, 2016, 13:32 »
Γενικά με κατανάλωση υγρού πως τα πάει παιδιά; Ρουφήχτρα;
αφού τον έχετε ρε παίδες πείτε και σε εμένα αν έχει υψηλή κατανάλωση που ψαχνομαι

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #87 στις: Απριλίου 27, 2016, 14:03 »
Burku318,  θα έλεγα ότι καίει τα αναμενόμενα. Τί εννοώ? 

Κατά τη γνώμη μου, είναι ένας ατμοποιητής που φτιάχτηκε για παιχνίδι. Έχει πολλές και διαφορετικές ρυθμίσεις αέρα, αλλά σε καμία περίπτωση δεν είναι σφιχτή η τζούρα του, κατά βάση αεράτη. Με λίγα λόγια, χαμηλές αντιστάσεις, αυξημένα ρεύματα, αεράτες τζούρες = αυξημένη κατανάλωση.

Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #88 στις: Απριλίου 27, 2016, 14:32 »
Με διπλή clapton στα 0.5 ohm, έχει κατανάλωση. Δεν είχα ποτέ ατμοποιητή με τόσο μεγάλο deck και 2 αντιστάσεις, αλλά σε σχέση με τον expromiser πχ ναι καταναλώνει πολύ περισσότερο. Θα τον στήσω και με μονή εντός της εβδομάδας για να δω και έτσι πως αποδίδει και θα σου πω. Πάντως από γεύση φίλε τα σπάει απλά...

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: AVOCADO by Geek Vape
« Απάντηση #89 στις: Μαΐου 01, 2016, 00:12 »


Μετά από συμβίωση με τον avocado για περισσότερο από μια εβδομάδα, δηλώνω ενθουσιασμένος. Συγκεκριμένα...

Τα θετικά είναι τα εξής:

  • ευκολία στησίματος
  • πολύ καλή γεύση
  • ποιότητα κατασκευής
  • αρκετά καλούδια στη συσκευασία (o-rings, 2 κεραμικα, 2 drip tips, 510 αντάπτορας, 2 γυαλάκια)
  • πολλές ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα (από τέρμα αεράτος μέχρι αυτό που λένε restrictive lung hit)

Στα αρνητικά τώρα:

  • πιθανότητα διαρροής σε πλάγια θέση
  • χρειάζεται λίγο παιχνίδι, ειδικά με το βαμβάκι
  • για να καθαριστεί, απατείται πλήρες λύσιμο
  • ο αέρας δεν θα βολέψει όλους (mtl και γίνεται και δεν γίνεται, σίγουρα δεν είναι "τσιγαρίσια" η τζούρα του

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 19388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 191043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 502 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3596 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 23130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286774 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 210324 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69691 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro