vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια

Αποσυνδεδεμένος ManosRadX

  • **
  • 152
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #75 στις: Ιουνίου 20, 2012, 10:41 »
Τον τελευταιο καιρο ατμιζω σκετη vg αλλα δεν ειχα παρατηρησει το "προβημα" που λετε γιατι δεν συνιθηζω να βγαζω τον ατμο απτη μυτη  :tongue_smilie: χθες που διαβασα το θεμα το δοκιμασα και οντως ετρεχε η μυτη
αλλα εβγαζα συνεχεια τον ατμο απτη μυτη κανα 10 λεπτο.
Δεν ειναι τπτ ανησυχητικο ρε παιδια φυσιολογικο ειναι να υγροποιειται ο ατμος οπου "μπλοκαρει" λιγο
(και στο καπακι της κατσαρολας οταν ψηνουμε υγροποιειται ο ατμος )
Οσον αφορα το αλλο που ειπωθηκε οτι βοηθαει να ανοιξει η μυτη οταν ειμαστε κρυωμενοι και αυτο φυσιολογικο ειναι, αλλωστε δεν ξερω αν το κανατε αλλα  μικρος οταν ημουν μπουκωμενος και δυσκολευομουν να αναπνευσω εβραζε νερο η μανα μου και με εβαζε να αναπνευω τον ατμο πανω απο την κατσαρολα! και φυσικα ειχε αποτελεσμα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Thanassis_R

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #76 στις: Ιουνίου 20, 2012, 11:07 »
Aν κάνεις υγρά δικά σου με 100% VG, δοκίμασε να κατεβάσεις την VG και να προσθέσεις λίγη PG.
Αν παίρνεις έτοιμα δοκίμασε κάποια με αναλογία 50%PG και 50%VG.
Δεν είναι λογικό να έχεις μπούκωμα στην μύτη για 3μήνες, εγώ το αποδίδω στα υγρά που κάνεις,
εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο... :thumpup:

Δοκίμασε να αλλάξεις υγρό και πές μας  ;)

To περίεργο είναι οτι κάνω μόνο Halo που θεωρητικά είναι μόνο PG.  :confused1: . Θα δοκιμάσω και άλλα υγρά και θα ενημερώσω.

Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #77 στις: Ιουνίου 20, 2012, 11:22 »
Εγώ πάλι είμαι καινούριος ατμιστής, 2 μήνες τώρα. Έχω και μούσι και νορμάλ τρίχες στην μύτη αλλά αυτό με τα σταγονίδια δεν το έχω καθόλου και εκπνέω απο τη μύτη την πρώτη τζούρα πάντα.
Καλησπέρα,
Μου έχει σπάσει κ μένα τα νεύρα αυτή η καταρροή εδώ κ κάποιες μέρες! Δεν έχω σχεδόν καθόλου τρίχες στη μύτη(της κόβω με ξυριστική).
Γιατί κάποιοι αναφέρουν τις "τρίχες" στη μύτη ή το "μούσι" !!!! δεν καταλαβαίνω  :hmmm:
Ο ατμός όσο να 'ναι υγροποιείται όταν η εκπνοή γίνεται από τη ρινική κοιλότητα και πολύ πιθανόν να υπάρχει μια σχετική υγρασία ειδικά σε συνδυασμό με υγρασία εξωτερικού περιβάλλοντος επιβαρύνεται περισσότερο το φαινόμενο.
Βέβαια να έχουμε υπόψιν μας και τον παράγοντα αλλεργία που μπορεί να μην είχαμε ως τώρα αλλά να μας εμφανιστεί σε οποιαδήποτε ηλικία και αν βρίσκεται κάποιος. Επίσης ειδικά την άνοιξη εμφανίζονται τέτοια ή παρόμοια φαινόμενα σε πολλούς τα οποία με τον ερχομό των πιο θερμών ημερών του καλοκαιριού εξαλείφονται  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 20, 2012, 11:30 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος Thanassis_R

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εκπνοή από την μύτη και μικροσταγονίδια
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 02, 2012, 16:17 »
Aν κάνεις υγρά δικά σου με 100% VG, δοκίμασε να κατεβάσεις την VG και να προσθέσεις λίγη PG.
Αν παίρνεις έτοιμα δοκίμασε κάποια με αναλογία 50%PG και 50%VG.
Δεν είναι λογικό να έχεις μπούκωμα στην μύτη για 3μήνες, εγώ το αποδίδω στα υγρά που κάνεις,
εκτός αν υπάρχει κάτι άλλο... :thumpup:

Δοκίμασε να αλλάξεις υγρό και πές μας  ;)
 

To περίεργο είναι οτι κάνω μόνο Halo που θεωρητικά είναι μόνο PG.  :confused1: . Θα δοκιμάσω και άλλα υγρά και θα ενημερώσω.

Επανέρχομαι στο θέμα για ενημέρωση…
Λοιπόν άλλαξα υγρά σε 50-50, σε σκέτη VG, σε σκέτη PG ….αλλά τίποτα. Το βούλωμα συνεχίζει… Έτσι το αποφάσισα  χθες και πήγα σε ΩΡΛ.
Η αλήθεια είναι ότι περίμενα να μου πει «ξερά» να κόψω το ΗΤ …αλλά αυτό που μου είπε είναι ότι από την μία είναι ξεκάθαρο ότι η συμφόρηση είναι από εξωτερικό παράγοντα (δηλ  το ΗΤ) αλλά από την άλλη με ενθάρρυνε να το συνεχίσω ώστε να μην ξεκινήσω το κτ!!! (Βέβαια μου τόνισε ότι θα πρέπει σιγά σιγά να κόψω και το ΗΤ).
Έτσι μου έδωσε θεραπεία με συχνές πλύσεις με φυσιολογικό ορό και αλοιφή για την ξηρότητα (άτιμη PG)!

Ελπίζω να πετύχει ώστε να απολαύσω πλήρως το ΗΤ, γιατί είναι ξενέρωμα να ανοίγουν τα πνευμόνια και να κλείνει  η μύτη!  



Το παρόν κλειδώθηκε,
Η συνέχεια εδώ:
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα"


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 22, 2016, 19:54 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21662 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283005 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208786 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67458 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175663 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314492 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix