vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 10 χρήστες
manoslykos, Milarepa, athanasiosm, grag, ΨΗΛΟΣ, camber, dvelev, myiorgos, Jorge, tibolaso

Twitter

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ ΕΘΙΣΜΟΣ; ΑΝ ΝΑΙ ΠΙΑ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΕΞΗΓΗΣΗ;

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
E καλα δεν διναν κ ολοι 150 και 200 ευρω σε τσιγαρα
..Εγω π.χ εδινα 50 με 60 ευρω το μηνα σε καπνο...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Ρε γιωργο κ με το dd κανω την δουλεια μου..Τι παραπανω θα μου δωσει το gg για πες μου?

1ον>Φίλε Βilly,άλλο το GGTS,άλλο το Divided,άλλο το Provari και άλλο οι eGo τύπου,έτσι? :)
2ον>Τί είναι το DD?Μπρούτζος...Τί είναι το GGTS?Xάλυβας....Τί είναι το Provari?aircrafted aluminum+steel.Tί είναι οι ego τύπου?Κοροϊδία για να σου τρώνε λεφτά ξανά και ξανά.
3>Βγαίνουμε τελείως off topic αν κάτσουμε να συζητήσουμε τις διαφορές,εδώ,των mods. ;)
Φιλικά! :D

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Ρε γιωργο κ με το dd κανω την δουλεια μου..Τι παραπανω θα μου δωσει το gg για πες μου?

Μια χαρα ειναι το dd.
οσο για το αλλο αυτα που σου ειπα πιο πανω :)
Πρεπει να το δεις μονος σου :thumpup:
Οχι να το τεσταρεις απλα σε καποια συναντηση για λιγο... :nope:
Πρεπει να ''ζησεις μαζι του τουλαχιστον για 1 ημερα και τοτε θα καταλαβεις :yes: :thumpup: :D

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Ωραιος ο χαλυβας αλλα Κ με την ego κοβεις το Κ.Τ βαγγεληηηηη..... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
E καλα δεν διναν κ ολοι 150 και 200 ευρω σε τσιγαρα
..Εγω π.χ εδινα 50 με 60 ευρω το μηνα σε καπνο...

Αν είναι έτσι,το δέχομαι...
Και το έχω πει και γω πως εξαρτάται απ το τι ζητάει ο καθένας,για πιο λόγο έκοψε το κ/τ,αν το έκοψε,τι οικονομική άνεση έχει,πόσο κάπνιζε πριν,κλπ,κλπ.
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Αν είναι έτσι,το δέχομαι...
Και το έχω πει και γω πως εξαρτάται απ το τι ζητάει ο καθένας,για πιο λόγο έκοψε το κ/τ,αν το έκοψε,τι οικονομική άνεση έχει,πόσο κάπνιζε πριν,κλπ,κλπ.
 :thumpup:

σωστος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Σε αυτο συμφωνω ναι το τι ζηταει ο καθενας...!!Χαλυβαααααααα :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Αλλά,όπως είπα,βγήκαμε πολυυυυυυύ offtopic.... γκουχου..γκουου... :)) 8)

Αποσυνδεδεμένος hunter

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Επιστροφή λοιπόν ... στο θέμα.

Εθίζεσαι με οτιδήποτε σε "φτιάχνει" και ενεργοποιεί περίεργες ορμόνες
και κέντρα του εγκεφάλου ... :)

Απλά, αν αυτό με το οποίο έχεις εθιστεί είναι κάποια ουσία,
είναι πάρα πολύ δύσκολο να το κόψεις.

Όλα τα άλλα κόβονται ευκολότερα.

Οπότε, όσο βάζω νικοτίνη στο Η.Τ. μου,
μάλλον είναι δύσκολο να το αποχωριστώ.
Άμα την πάω στο 0,θα σας πω ...

Πάντως πιστεύω ότι θα το αποχωριστώ ευκολότερα.
 :)

βαλτε ενα ο στο πια..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
εννοείται ότι είναι εθισμός.
Πρώτα πρώτα στη νικοτίνη για τους περισσότερους που ατμίζουν νικοτινούχα υγρά.
Κατά δεύτερον είναι το ψυχολογικό που έχει να κάνει γενικότερα με την κίνηση, την απασχόληση των χεριών, την τελετουργία του όλου θέματος.
Να γίνω πιο συγκεκριμένη; Αν για κάποιο λόγο δεν μπορούμε να ατμίσουμε μισή, μια δυο ώρες, δεν αισθανόμαστε να μας "γεμίζουν" οι πρώτες εισπνοές; Πόσες φορές ρίξαμε τη νικοτίνη στο μισό και μετά από λίγο διαπιστώσαμε ότι κάτι λείπει;
Το δεύτερο. Λένε κάποιοι επιστήμονες ότι 1 βδομάδα αποχής από τη νικοτίνη αποφέρει σωματική απεξάρτηση. Κι όμως, καπνιστές που έκαναν θεραπεία βελονισμού και το έκοψαν μαχαίρι, ή με τσιρότα και άλλα σκευάσματα το έκοψαν σταδιακά, γιατί το ξαναρχίζουν ακόμη και μετά από πολύ καιρό; Διότι υπάρχει η ψυχολογική εξάρτηση. Η διαδικασία. Τασάκι, αναπτήρας, πακέτο, κίνηση χεριού, εισπνοή, τίναγμα στάχτης, σβήσιμο κλπ. Στο η.τ. η αντιστοιχία είναι το γέμισμα, η συναρμολόγηση και όλα τα υπόλοιπα. Αν προσθέσουμε το κυνήγι της τέλειας για τα δεδομένα του καθενός συσκευής και του best value for money υγρού, να και τρίτος εθισμός.
Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ που δουλεύω ώρες ατελείωτες υπό καθεστώς εναλλασσόμενης πίεσης-αναμονής και τούμπαλιν, βρίσκω απίστευτο ψυχοφάρμακο το η.τ. Ξεδίνω εκνευρισμό, παίρνω μια ουσία που με ηρεμεί. Εννοείται ότι είμαι εξαρτημένη. Εννοείται ότι η απενοχοποίηση του η.τ. σε σχέση με το κανονικό επιτείνει τον εθισμό. Και εννοείται ότι δε με απασχολεί, μια και εξαρτημένη είμαι με μια σειρά ουσίες (καφές, σοκολάτα κλπ - μην πάει ο νους σας στο πονηρό) κινήσεις, δραστηριότητες, άτομα, όπως οι περισσότεροι νομίζω. Στο βαθμό που δεν είμαστε εξαρτημένοι σε σημείο επικίνδυνο, λογικό είναι να μην ανησυχούμε, αλλά απαραίτητο είναι να το αναγνωρίζουμε.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Σταματησα το κτ γιατι αγαπησα το ατμισμα διχως ποτε πριν να το εχω δοκιμασει..
Τρελο ....ισως ναι ισως οχι....θελω να πω οταν βρηκα το φορουμ εδω ηξερα καλα οτι το ατμισμα ειναι οτι καλιτερο!!!! Εκοψα το κτ 10 μερες κ περιμενα να παραλαβω το  πρωτο μου ατμοπλοιο...(ητ)

Για μενα δεν εναι εξαρτηση καθολου!!!!!!! Γιατι κανω κ διχως αυτο!! Μα καποτε πολυ παλια ...δεν εφευγα απο το σπιτι αν δεν ειχα μαζι μου δεκα αναπτηρες κ τρια πακετα τσιγαρα!!!!!!! κ ενα υφος....... που ελεγε¨μην με πλησιασεις αν δεν καπνισω πρωτα!!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Εχω ομως κ εγω ενα κολλημα οσον αφορα να το φροντιζω κ να καμαρωνω για αυτο σαν να ειναι κατι τοσο μα τοσο μοναδικο.  ;) ;)

Οτι κ αν αυτο ειναι η σημαινει, εγω λατρευω τον κυριο που ανακαλυψε το ητ!!!!!!
 :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Dark Angel, μήπως ήρθε η ώρα να παραγγείλουμε στον seb ροζουλιά modάκια με κρυσταλάκια σβαρόφσκι, modάκια με γουνίτσα και πούπουλα, ή σε δέρμα ζέβρας; εμείς οι κυρίες; Εκεί να δεις καμάρι που θα κάνουμε!!! :D :D :)) :))

Αποσυνδεδεμένος yannis

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
οποιος ασχολειτε με hobby χαλαει λεφτα
απο το να βαφει στρατιωτακια μεχρι δεν ξερω εγω τι.

το η/τ ειναι διφορουμενο σαν υποσταση .
οι νεοι σε αυτο ασχολουνται μαζι του για να κοψουν το καπνισμα
οσοι ασχολουνται και εμβαθυνουν τις γνωσεις τους σε αυτο αρχιζουν να το βλεπουν και σαν hobby (οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι)

εχω φιλο με e-go πανω απο ενα χρονο δεν ειναι μελος του φορουμ και δεν ξερει ουτε το 1/1000 απο αυτα που ξερω εγω σε 20 μερες .....με την ενασχοληση μου στο φορουμ
και εγω το εκοψα και αυτος
και εγω πινω ατμο στο ονομα του η/τ και αυτος
και για τους δυο μας την ιδια δουλεια εκανε και κανει

αν εγω παω απο τoν  giant sto gg εκτος απο ατμιστης θα ειμαι και hobbistas  ατμιστης.(οχι οτι ειναι κακο....ισα ..ισα)

η δικια μου λοιπον εξαρτηση θα ειναι και gadgetistiki  αλλα και νικοτινης
του φιλου μου μονο νικοτινης.

μια φορα μου δωθηκε η ευκαιρια να οδηγησω στο muggello  μια  lamborginni... δεν το εκανα....και ακομα εχω το opelaki   μου..........και ο νοων νοειτο!!!

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
οποιος ασχολειτε με hobby χαλαει λεφτα
απο το να βαφει στρατιωτακια μεχρι δεν ξερω εγω τι.

το η/τ ειναι διφορουμενο σαν υποσταση .
οι νεοι σε αυτο ασχολουνται μαζι του για να κοψουν το καπνισμα
οσοι ασχολουνται και εμβαθυνουν τις γνωσεις τους σε αυτο αρχιζουν να το βλεπουν και σαν hobby (οχι ολοι αλλα οι περισσοτεροι)

εχω φιλο με e-go πανω απο ενα χρονο δεν ειναι μελος του φορουμ και δεν ξερει ουτε το 1/1000 απο αυτα που ξερω εγω σε 20 μερες .....με την ενασχοληση μου στο φορουμ
και εγω το εκοψα και αυτος
και εγω πινω ατμο στο ονομα του η/τ και αυτος
και για τους δυο μας την ιδια δουλεια εκανε και κανει

αν εγω παω απο τoν  giant sto gg εκτος απο ατμιστης θα ειμαι και hobbistas  ατμιστης.(οχι οτι ειναι κακο....ισα ..ισα)

η δικια μου λοιπον εξαρτηση θα ειναι και gadgetistiki  αλλα και νικοτινης
του φιλου μου μονο νικοτινης.

μια φορα μου δωθηκε η ευκαιρια να οδηγησω στο muggello  μια  lamborginni... δεν το εκανα....και ακομα εχω το opelaki   μου..........και ο νοων νοειτο!!!

ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΕ
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282937 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208705 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67396 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14932 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125827 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4726 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix