vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

114 επισκέπτες, 8 χρήστες
dvelev, myiorgos, grag, Jorge, tibolaso, vasim, athanasiosm, manoslykos

Twitter

ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 17:27 »
Είναι λιγες οι πληροφοριες που δοθηκαν για το εν λογω  θέμα.Υπάρχει κάπου δημοσιευμένη κάποια εργασία η ανακοίνωση?

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 17:34 »
Εγώ το γκούγκλαρα και βρήκα δημοσιεύσεις πως η νικοτίνη δρα σαν
ασπίδα κατά του αλτσχάϊμερ, της σχιζοφρένειας, του πάρκινσον κλπ!
http://filosofia-erevna.blogspot.gr/2010/09/alzheimer-parkinson-tourette.html

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 18:28 »
Σε μικρές ποσοτήτες όπως και η καφεινη ,αναφερεται οτι παρατηρείται τέτοια δράση.
Εκείνο  που είναι  γνωστό στους περισσοότερους , ειναι οτι το μεγαλύτερο μέρος της νικοτίνης αποβάλεται ταχέως απο τον οργανισμό και μία μικρη ποσότητα ερεθίζει το σχετικό κεντρο του εγκεφάλου και δημιουργεί τον εθισμό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2014, 18:43 από nikospap »

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 19:53 »
παιδες η πεθερα μου η γυναικα μου και η κουμπαρα μου,γιατροι..καρδιολογος,νεφρολογος,παθολογος κατα σειρα..εχω ολο το ιατρικο προσωπικο στα ποδια μου χαχαχχαα...και μου λενε να ατμιζω αντι να καπνιζω..ο νευρολογος ειναι σιγουρα καπνιστης..ολοι ειναι καπνιστες γιατι εχουν καποιο θεμα..με τα νευρα τους..αντε να δουμε  :angry_orange: ..μου ηρθε να βρισω αλλα σεβομαι το φορουμ..atmos σβησε το θεμα τελειως γιατι κανει κακο και παραπλανα νεους ατμιστες..ο καπνιστης δεν θελει και πολλα να παει περιπτερο.

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 20:41 »
Το εγραψα κι αλλη φορα, αντε να το γραψω αλλη μια. Οι δικοι μου γιατροι, που με παρακολουθουν για τα θεματακια που εχω με ζαχαρο και υπερταση αλλα και η οδοντιατρος ηρθαν απλα και επιβεβαιωσαν αυτο που ηδη ενιωσα απο τον τριτο μηνα ατμισματος...... Μου εδωσαν συγχαρητηρια που εκοψα το κοινο τσιγαρο και με κατατασσουν στις σημειωσεις τους ως πρωην καπνιστη. Ακομη και πνευμονιολογος σε εξεταση ρουτινας με σπειρομετρηση δεν πιστευε οτι ειμαι πρωην καπνιστης των τριων πακετων ημερησιως..." φαινεται σαν να μην εχεις καπνισει ποτε σου" ηταν τα λογια του.
Αντε με τον καθε βλαμμενο. :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος ΑΕΤΟΣ

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 21:04 »
στα επειγοντα στο πνευμονολογικο στον ευαγγελισμο κοιταζοντας την ακτινογραφια μου μου ειπαν κοψε το τσιγαρο αμεσως.. ηταν περιπου οταν αρχισα το ηλεκτρονικο... το διαταυτα δεν ειναι αυτο αλλα το οτι μολις ειπα αρχισα ηλεκτρονικο τσιγαρο εδω και λιγες μερες μου ειπε η πνευμονολογος .. ειναι κιαυτο μια καλη αρχη... δεν μου ειπε οτι ειναι χειροτερο κτλ ...

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 21:44 »
Αλίμονο αν δεν υπήρχε  κριτική κατά του ητ. Καλοδεχούμενη. Δεν είμαι υπέρ των αφορισμών και του δρόμου προς την πυρά όσων δεν πηγαίνουν το ητ. Αν τα επιχειρήματά τους και οι έρευνές τους είναι σοβαρές ας κάτσει ο καθένας να σκεφθεί τι θα κάνει. Προσωπικά θα συνεχίσω να ατμίζω.

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 23:23 »
Χερετω σας...
Αν και ειμαι παλιο μελος στο φορουμ και ατμιστης 3 μιση χρονια περιπου εχω καιρο να μπω να δω μηπως υπαρχει καποιο λημμα για το θεμα που θα γραψω.
Βρηκα σημερα στην δουλεια εναν συναδελφο ο οποιος ειχε ξεκινησει το η/τ πριν 4 μηνες και το σταματησε γυριζοντας το παλι στο κανονικο τσιγαρο.
Τον ρωτησα γιατι σταματησε το η/τ και μου ειπε
"Τις προαλλες σε μια εκδηλωση ατμιζα οταν με πλησιασε ενας γιατρος (τον οποιο ξερω και εγω και προκειται πραγματικα για...γιατραρα πολυ γνωστο στην σαλονικη) και μου ειπε ...φιλε η πετα το τωρα το η/τ η θα στο σπασω εγω"
Συμφωνα με τον γιατρο η νικοτινη σε υγρη μορφη επικαθεται πιο ευκολα στα αγγεια και κανει μεγαλυτερη ζημια.
Χαρακτηριστικα του ειπε "καλυτερα κανε 10, 20 κανονικα τσιγαρα παρα αυτο"
Λογικο ειναι να προβληματιστω καθοτι ειμαι και φανατικος του ατμισματος γαμοτο μου και δεν μπορω να φανταστω να ξαναγυριζω στο κολοτσιγαρο.
Περιμενω γνωμες η αν ξερει καποιος κατι παραπανω




Να του πεις ότι αυτό που είπε αγγίζει (ή μάλλον, ξεπερνάει) τα όρια του ανέκδοτου, και δεν έχω πρόβλημα να πεις και το όνομά μου! Κάθε λέξη από αυτά που είπε (υγρή νικοτίνη, επικάθεται στα αγγεία) είναι τελείως λάθος........


Η δε σύστασή του να πάρεις 10 τσιγάρα αντί γι'αυτό, είναι απλά εγκληματική!!!

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 14, 2014, 23:57 »
Εγώ θα έλεγα να γράψεις εδώ το όνομα του γιατρού (γιατράρα όπως τον είπες). Αφενός να τον αποφεύγουμε εμείς από τη Θεσσαλονίκη και αφετέρου να του στείλουμε κάποιο mail του ανθρώπου να δει τα ιατρικά άρθρα εδώ στο φόρουμ. Κι αν θέλει ας απαντήσει. Δεκτές όλες οι απόψεις αρκεί να είναι τεκμηριωμένες.


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 00:22 »
Αν μου έλεγε εμένα "πετα το ή θα στο σπάσω το ητ" η μοναδικη απάντηση που θα λάμβανε θα ήταν "για δοκίμασε ρε αν σου βαστάει να δούμε πόσο μάγκας είσαι και ποιος απο τους δυο μας θα χρειάζεται γιατρό μετά! " :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΥΓΡΗ ΝΙΚΟΤΙΝΗ ΚΑΙ ΑΓΓΕΙΑ
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 15, 2014, 00:29 »
Και μόνο η έκφρασή του αυτή μόνο αντικειμενικό επιστήμονα - ερευνητή της αλήθειας - δεν δείχνει. Δυστυχώς...


Για συζητήσεις σχετικά με τη νικοτίνη, η συνέχεια εδώ: Νικοτίνη : Γενική συζήτηση γύρω από αυτήν
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 07, 2015, 16:07 από Atmos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 313 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21630 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208679 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67377 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix