vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1350 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 20:14 »
Οι οπες οπως εγραψαν και τα παιδια πιο πανω θα πρεπει να ειναι απο την αλλη μερια των πολων , αλλα και ετσι μπορεις να τον στησεις.
Πολυ πιο ευκολα ομως θα το στησεις με τις οπες απο την αλλη μερια.

Θα πρεπει δηλαδη να βαζεις το συρμα στις βιδες και οταν τις σφίγγεις , οι βιδες να τραβανε το συρμα και οχι να το σπρώχνουν οπως γινεται στη δικια σου περίπτωση.

Το βαμβακι να ειναι πλουσιο μεσα στο deck και ακριβως πισω απο την τρυπα τροφοδοσιας.
Σε καμια περιπτωση το βαμβακι δεν πρεπει να μπαινει μεσα στην τρυπα , γιατι θα διασταλει και θα φραξει την τροφοδοσια

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Eviva
« Απάντηση #1351 στις: Φεβρουαρίου 29, 2016, 22:29 »
το συρμα ειναι 5-6 ημερων το βαμβακι πριν απο λιγο
(Image removed from quote.)

Bre Μάνο να με συγχωρείς αλλά αφού αλλάζεις βαμβάκι τόσο δύσκολο είναι να αλλάξεις και μια αντίσταση με ένα καθαρό κεραμεικό?
ατμίζεις από εκεί μέσα :))

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1352 στις: Μαρτίου 04, 2016, 10:37 »
Κάτοχος Εβίβα κι εγώ από χθες το βράδυ (θενκς iPant) και αν και δεν είχα το κατάλληλο σύρμα (είχα μόνο χοντρό 24άρι που χρησιμοποιώ για το Σμοκ TFV4) δεν άντεξα να περιμένω μέχρι σήμερα που θα πάω μια βόλτα από Atmistique για εφοδιασμό και τον έστησα.

Τέσσερις σπείρες, μπόλικο βαμβάκι και παρ' όλο που το χοντρό σύρμα μου έβγαλε τον αδόξαστο μέχρι να το στηρίξω καλά πάνω στους πόλους, τελικά τα κατάφερα και ατμίζει φανταστικά. Πού να εφοδιαστώ σωστά και να του κάνω και ένα σωστό στήσιμο...

Ακόμα δεν ξέρω τα κόλπα του αλλά μου έκανε εντύπωση ότι ήταν αρκετά πιο αεράτος από αυτό που περίμενα αλλά και θα ήθελα. Ξέρετε με ποιο τρόπο μπορώ να έχω πιο σφιχτή τζούρα;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2016, 10:53 από hippie.killer »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1353 στις: Μαρτίου 04, 2016, 10:40 »
Καλοάτμιστος. Δοκίμασε να έχεις μισή τρύπα ανοιχτή. Δε νομίζω να σου φανεί αεράτος έτσι.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1354 στις: Μαρτίου 06, 2016, 14:06 »
Για όσους θέλουν να στήσουν με ss replacement και δεν το έχουν, μπορούν απλά να πάρουν ένα κεραμικό και να σπάσουν τα αυτάκια (με προσοχή)  :)

Αποσυνδεδεμένος iakinthos

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1355 στις: Μαρτίου 06, 2016, 18:13 »
Ωραίο tip φίλε μου. Μιας και το έψαχνα και δεν υπάρχει για αγορά το συγκεκριμένο από atmistique. (ο Τάσος μου είπε τη περασμένη βδομάδα ότι θα αρχίσουν πάλι παραγωγή από Μαίο)

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1356 στις: Μαρτίου 07, 2016, 17:02 »
Έχω ένα θέμα παίδες. Κάθε φορά που του βάζω υγρό αρχίζει τις διαρροές από τις τρύπες του airflow για κάνα 5λεπτο και μετά σταματάει. Το έπαθα για δεύτερη φορά σήμερα. Την πρώτη νόμιζα ότι έφταιγε το γεγονός ότι τον γέμισα ίσως περισσότερο απ' όσο θα έπρεπε αλλά τώρα δεν συνέβη αυτό. Το έψαξα λίγο και βρήκα σε παλιότερη δημοσίευση εδώ ότι μάλλον φταίει το ότι μένει για αρκετή ώρα ανοιχτός από πάνω. Παίζει όντως να ισχύει αυτό; Και αν ναι, πώς αλλιώς θα γεμίσω όταν έχω υγρό με σταγονόμετρο; Καμιά λύση;

Κατά τ' άλλα ΤΙ ΓΕΥΣΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ, Ω ΘΕΟΙ!

Πέρα από το παραπάνω πρόβλημα και το γεγονός ότι με τη μία τρύπα ανοιχτή σφυρίζει έντονα, πρόκειται για ένα μικρό κομψοτέχνημα. Πανέμορφος, με αδιανόητη γεύση, πολύ ικανοποιητικό ντουμάνι και αρκετό χτύπημα αν και θα το ήθελα δυνατότερο.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1357 στις: Μαρτίου 07, 2016, 17:07 »
Παίρνοντας ως δεδομένο ότι έχεις την σωστή ποσότητα και τοποθέτηση του βαμβακιού, όταν γεμίζεις κλείνεις τις τρύπες του αέρα με τα δάχτυλα?
Εγώ το κάνω πάντα και γεμίζω μέχρι τέρμα, χωρίς ποτέ διαρροή. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1358 στις: Μαρτίου 07, 2016, 17:17 »
Υποθέτω ότι το στήσιμο είναι σωστό γιατί μου το έκαναν τα παιδιά της Atmistique.

Θα δοκιμάσω την επόμενη φορά να τις έχω κλειστές να δω. Θενκς μαν.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1359 στις: Μαρτίου 07, 2016, 18:06 »
Γεμιζεις μεχρι την αρχη των σπειρών και μετα βιδωνεις το καπακι μεχρι να αισθανθεις οτι το O-ring απο το καπακι ηρθε σε επαφη με το τανκ.
Μετα γυριζεις τον ατμ/τη αναποδα και βιδωνεις το καπακι τερμα.
Ετσι φευγει ο αερας χωρις να παρασύρει και υγρο μαζι στις τρυπες του αερα.

Αληθεια , το SSτανκ εχεις ή το διαφανο  ;;;

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Eviva
« Απάντηση #1360 στις: Μαρτίου 07, 2016, 18:26 »
Να και ενα δικό μου στησιματακι.
Το κεραμικό το εχω ανοίξει ελάχιστα με ντρεμελ για να παίρνει άνετα 2μμ διάμετρο.
Κανθαλ α1 28, δεν θυμάμαι σπείρες, η αντίσταση περίπου 1,5Ω





Συνδυασμός των συμβουλών των παιδιών στο atmistique με scottish roll.
μυτερό διαγώνιο κόψιμο στο βαμβάκι, (αυτό προτείνεται ακόμη και για παντ χωρίς scottish roll)  



Ρολλαρισμα και εισαγωγή στο coil ετσι ωστε η μεγαλη πλευρά να βρεθεί στην εισαγωγή υγρών



τοποθέτηση του βαμβακιού πανω στο ντεκ χωρις να φοβηθείτε το ύψος...



φτιάξιμο πριν βρέξουμε με υγρό, μπλοκάροντας ελαφρά την τρύπα και χωρις να το πατησουμε .




με αυτήν την τοποθέτηση δεν είχα ποτέ διαρροή.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 08, 2016, 09:37 από chzamp »

Αποσυνδεδεμένος hippie.killer

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1361 στις: Μαρτίου 07, 2016, 20:04 »
Γεμιζεις μεχρι την αρχη των σπειρών και μετα βιδωνεις το καπακι μεχρι να αισθανθεις οτι το O-ring απο το καπακι ηρθε σε επαφη με το τανκ.
Μετα γυριζεις τον ατμ/τη αναποδα και βιδωνεις το καπακι τερμα.
Ετσι φευγει ο αερας χωρις να παρασύρει και υγρο μαζι στις τρυπες του αερα.

Αληθεια , το SSτανκ εχεις ή το διαφανο  ;;;
Θα το δοκιμάσω και αυτό αν και σε επικοινωνία με τον Κωνσταντίνο από την Atmistique που μου έστειλε pm από μόνος του (τι φάση με δαύτους, εξυπηρετούν και χωρίς να τους το ζητήσουμε;  :thumpup: ) καταλήξαμε ότι κατά πάσα πιθανότητα φταίει η αρκετή ώρα που αφήνω ανοιχτό το καπάκι. Περίεργο πολύ αυτό πάντως, δηλαδή πόσο πιο γρήγορα να το γεμίσω με τη μ@λακία το σταγονόμετρο;

Το διάφανο τανκάκι του έχω βάλει.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 07, 2016, 20:38 »
Είναι περίεργο...
Έχω το πλαστικό τανκ, γεμίζω συχνά με σταγονόμετρο (με το πάσο μου...), συνήθως ΔΕΝ γυρνάω καν ανάποδα μετά να φύγει ο αέρας αλλά διαρροή δεν είχα ποτέ. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 07, 2016, 21:03 »
Δεν γυρίζω ποτέ ανάποδα τον ατμό βιδώνοντας το καπάκι και δεν έχω συνήθως διαρροές. Μου έχει τύχει 2 φορές να έχω διαρροές στο 3ο ή 4ο γέμισμα. Πιθανότατα μετακινείται το βαμβάκι κάνοντας κάποια απότομη κίνηση κατά την χρήση.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 07, 2016, 23:51 »
Θα το δοκιμάσω και αυτό αν και σε επικοινωνία με τον Κωνσταντίνο από την Atmistique που μου έστειλε pm από μόνος του (τι φάση με δαύτους, εξυπηρετούν και χωρίς να τους το ζητήσουμε;  :thumpup: ) καταλήξαμε ότι κατά πάσα πιθανότητα φταίει η αρκετή ώρα που αφήνω ανοιχτό το καπάκι. Περίεργο πολύ αυτό πάντως, δηλαδή πόσο πιο γρήγορα να το γεμίσω με τη μ@λακία το σταγονόμετρο;

Το διάφανο τανκάκι του έχω βάλει.



Βγαλε το O-ring απο το καπακι.
Με το διαφανο δεν χρειαζεται και θα μπορεις να κλεινεις το καπακι ανετα χωρις να το αναποδογυριζεις.
Θα μπορει να φευγει ανετα ο αερας απο μεσα .
Δεν εχει διαρροη , μη το φοβασαι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281254 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65782 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14134 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4180 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix