vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

67 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, FaniFox, Jorge, manoslykos

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8730 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 21:56 »

@Κoskol
Η clapton λόγω kanthal πάιζει σε VW.  Μόνο τα βατ ανεβοκατεβάζουμε στο VW.
H qcs είναι ss (notch coil)  παίζει κα σε VW αλλά και σε TC (ss)  (έλεγχο θερμοκρασίας). Προτείνω το δεύτερο λόγω notch αλλά και για να δεις πως δουλεύει αυτή η επιλογή.

Νι Ti είναι νικέλιο και τιτάνιο αντίστοιχα που παίζουν ΜΟΝΟ σε tc.

Δεν ξέρω για τη λειτουργία smart mode αλλά φανταζομαι θα μπορούν να παίξουν και εκεί.
Βypass δεν ανεβοκατεβάζουμε τίποτα. Παίρνουμε την δύναμη της μπαταρίας τη δεδομένη στιγμή. Σαν μηχανικό μοντ.
Ευχαριστώ,  savo είσαι πολύ αναλυτικός και αρκετά κατατοπιστικός στις απάντηση σου.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8731 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 22:39 »
καλπησπερα μαγκες
Αρχικα sorry αν το μηνυμα ειναι στο λαθος μερος του forum αλλα οντας νεος δεν ξερω που αλλου να απευθηνθω (μιας και απο οτι καταλαβα δεν μπορω να ανοιξω δικο μου θεμα)
Αγορασα σημερα το πρωτο μου ηλεκτρονικο τσιγαρο HYBRID απο NOBACCO , οποτε η ερωτηση που θελω να κανω ειναι αυτη : εχει κανεις καποια χρησιμη συμβουλη(εκτος του να καθαριζω το τσιγαρω κτλπ , αυτα εξυπακουονται)?Παρατηρω οτι υπαρχει πληθος ορολογιων καθως και προιοντων που σχετιζονται με τα ηλεκτρονικα τσιγαρα , ως ενα ατομο που θελει να κανει μονο το τσιγαρακι του , με αφορουν καθολου ολα αυτα η ειναι για τους ψαγμενους μονο? 

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8732 στις: Νοεμβρίου 18, 2016, 22:46 »
Καλως ηρθες φιλε μου,περασε πρωτα μια απο Εδω να σε γνωρισουμε,κ μετα μπορεις να περιηγηθεις στα νηματα του φορουμ για να παρεις τις πρωτες απαντησεις που ψαχνεις,κ μετα ειμαστε εδω για να σε βοηθησουμε σε οτι χρειαστεις

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8733 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:29 »
@ Herc ρώτα εδώ . Μπορείς αρκεί να μην πειράξεις τα ζεύγη των μπαταριών.
Ευχαριστώ savo  :D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8734 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:32 »
Καλησπέρα σε όλους!
Πρώτη ημέρα στο φόρουμ και πρώτη ερώτηση  :-[
Λαμβάνω την επομενη εβδομάδα ενα Ijoy Maxo Quad ( ναι ξέρω,τούβλο αλλα ατμίζω σε υψηλά watt
και χρειάζομαι αυτονομία ). Η ερώτηση μου εχει να κάνει με τις μπαταρίες . Έχω 4 samsung 30Q απο τις οποίες
2 είναι χρησιμοποιημένες (αλλα παντρεμένες γιατι τις είχα σε 2x18650 mod) και 2 καινούριες.Κάπου διάβασα πως
το Maxo χρησιμοποιεί τις μπαταρίες σε ζευγάρια  παράλληλα (δλδ 2 σε σειρά, και παράλληλα άλλες 2 σε σειρά αν με καταλαβαίνετε). Αν αυτό ισχύει τότε μπορώ να χρησιμοποιήσω τις μπαταρίες που ανέφερα πρίν ??
Το έχω αυτό το μοντ και μπορώ να σου επιβεβαιώσω ότι είναι τούβλο. Μόλις τελειώσω τις δοκιμές μου, θα γράψω και πιο αναλυτικά γι αυτό. Για το πάντρεμα των μπαταριών, θα διαφωνήσω με το Σάββα:
Αν έχεις σκοπό να χρησιμοποιήσεις το μοντάκι με μόνο δύο μπαταρίες, τότε το σετάπ που προτείνεις δεν έχει πρόβλημα. Αν έχεις σκοπό να το παίξεις με 4, πάρε μια καινούρια τετράδα ίδιας παρτίδας.
Βάσει λογικής, αν είχες ένα μοντάκι με δύο παράλληλες μπαταρίες, θα του έβαζες μέσα δύο μπαταρίες διαφορετικής κατάστασης?  ;)

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8735 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:51 »
Έχεις δίκιο Cruiser , σε ευχαριστώ πολύ  :bow:

Απλά ήλπιζα μηπως γινόταν αυτό που είπα και γλύτωνα την αναμονη απο fasttech :P

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8736 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 15:53 »
Να μην βάλει μαζί διαφορετικής καταπόνησης μπαταρίες είπα κ εγώ Τρύφωνα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8737 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 16:29 »
Έχεις δίκιο Cruiser , σε ευχαριστώ πολύ :bow: Απλά ήλπιζα μηπως γινόταν αυτό που είπα και γλύτωνα την αναμονη απο fasttech :P

Η αλήθεια είναι πως αν παραγγείλεις μπαταρίες από Fasttech θα περιμένεις πάαααρα πολύ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8738 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 19:06 »
Να μην βάλει μαζί διαφορετικής καταπόνησης μπαταρίες είπα κ εγώ Τρύφωνα. (Image removed from quote.)
Σάββα, αν αυτό εννοούσες, έχει καλώς. Ο φίλος λέει ότι έχει 2 ζεύγη: ένα παντρεμένο και χρησιμοποιημένο και ένα καινούριο. Από το μήνυμά σου, βγαίνει το νόημα ότι μπορεί να τα χρησιμοποιήσει ως τετράδα όμως  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8739 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 19:11 »
A αυτό το μοντακι είναι με τέσσερις ε ?  Νόμιζα διμπάτερο.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8740 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 19:26 »
4 παίρνει, δύο ζεύγη σε σειρά, συνδεδεμένα παράλληλα. Μπορεί να δουλέψει είτε με ένα ζεύγος είτε και με τα δύο. Αυτό είπα και πριν, ότι αν το δουλέψει με τις δύο μπαταρίες, τότε άνετα μπορεί να τις χρησιμοποιήσει όπως του προτείνεις. Την τετράδα όμως,  :nope:

Αποσυνδεδεμένος Herc82

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8741 στις: Νοεμβρίου 19, 2016, 20:44 »
  Τελικά παράγγειλα άλλες 2 νέες 30Q και έναν 4slot φορτιστή για να χω το κεφάλι μου ήσυχο όπως προτείνατε.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά :)

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8742 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 13:52 »
γεια στην ομαδα..καινουριος στο ατμισμα και μετα απο προτροπη φιλου χρονιου ατμιστη εχω στην κατοχη μου το istick pico με ατμοποιητη toptank της kangker. θελω μια μεση κατασταση στις "τζουρες" δηλαδη ουτε τσιγαρισιες αλλα ουτε και τερμα πνευμονικες. οσα υγρα εχω χρησιμοποιησει μεχρι τωρα ειναι 70% VG περιεκτικοτητα. μεσα στην μερα χαλαω 4 με 5 ml απο το υγρο αναπληρωσης. οι αντιστασεις που εχω βαλει ειναι 1,2 ohm και το δουλευω το πολύ μέχρι 15 - 15,5W και τα βολτ δεν ξεπερνουν 4.2-4.3. ειναι δυνατο να μου καιγονται οι αντιστασεις μεσα σε 3 μερες?  οι αντιστασεις ειναι της kangker.  τι με συμβουλευτε να κανω?  να βαλω μικροτερες αντιστασεις σε ohm ή να βρω αντιστασεις αλλης εταιρειας?
Υ.Γ. δεν εχω ασχοληθει ακομα με το να φτιαχνω μονος μου αντιστασεις και θα αργησω να ξεκινησω λογω φορτου εργασιας..

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8743 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 14:03 »
Φίλε hugegou1 καθώς έχω και εγώ τον ίδιο για πρώτο θεωρώ πως σου στεγνώνουν οι αντιστάσεις από υγρό καθώς αν παρατηρήσεις οι τρύπες της αντίστασης δεν είναι κάτω κάτω αλλά στη μέση. Ελπίζω να είναι αυτό αλλά κάποιος πιο έμπειρος ίσως έχει κάποια άλλη γνώμη!

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8744 στις: Νοεμβρίου 20, 2016, 14:07 »
Λογικά αυτό ειναι. Μην αφήνεις την στάθμη του υγρού να πέφτει κάτω από τις τρυπές με το βαμβάκι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207948 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312962 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93627 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix