vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8760 στις: Νοεμβρίου 25, 2016, 17:49 »
να'σαι καλα φιλε

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8761 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 11:56 »
Καλημέρα παιδιά μετά απο μια αποχή περίπου 4 χρόνων όπως βλέπω απο το ητ θέλω να ξεκινήσω πάλι απο την αρχή.
Πετάω τα παλιά κάτι λάβα μοντ και Α2 ατμοποιητες και ψάχνω πακέτο.

Mod 18650 ορθογώνιο ρυθμιζόμενο
2Χ 18650
φορτιστή (εχω ενα παλιο δεν ξερω τι παιζει)
ατμοποιητες με τανκ καλύτερα η σφουγγάρι αν υπάρχουν...Εχω τους Α2 αλλα μαλλον δεν θα ασχοληθώ να φτιάχνω αντιστασεις δεν εχω χρονο.
υγρα κανω μεντα/δυόσμο κοντα στα 10mg μονο VG και τα τα φτιάχνω εγω.

Αγορα Κινα με paypal (ψωνιζω συχνα απο gearbest)
Ελλαδα με καπελο 30% απο τιμες Κινας το κουβεντιάζω.

Τιμη οσο χαμηλότερα τοσο καλύτερα και αγορα μονο απο ενα μαγαζί.

Ευχαριστω
Βασιλης.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8762 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 16:21 »
Εννοείς πως είχες κόψει και το ηλεκτρονικό ή κάπνιζες τα 4 τελευταία χρόνια;

Αποσυνδεδεμένος blade

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Fod2-unflw2-Zst2-Huss-Sky-KFV5-Dog-cloud1-Berser
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8763 στις: Νοεμβρίου 27, 2016, 18:29 »
Ναι εχω κοψει το ηλεκτρονικο εδω και 4 χρονια.
Νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να περασω απο φυσικο καταστημα να τα δω γιατι εχουν αλλαξει πολλα πραγματα απο τοτε.
Κανα mod οικονομικο σε κανα μαγαζι εκει κοντα στην παλληνη υπαρχει να προτεινετε;

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8764 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 02:44 »
Οι ατμοποιητες πως πρεπει να καθαριζονται? Πλενουμε απλα με σαπουναδα και σκουπιζουμε και τον αφηνουμε να στεγνωσει? Η θελουν και περασμα με οινοπνευμα?

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8765 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 03:02 »
Με τη σκέψη ότι ούτε τα ποτήρια ούτε τα κουταλοπίρουνα με τα οποία τρώω τα περνάω με οινόπνευμα, μου φαίνεται υπερβολή το πέρασμα με οινόπνευμα.

Αποσυνδεδεμένος persefoni

  • **
  • 118
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8766 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 04:06 »
Ναι εχεις δικιο. Το σκεφτηκα και γω αυτο που λες.  :)  Αλλα απο την αλλη σκεφτηκα (ισως χαζο βεβαια) οτι ο ατμος του υγρου παει στον πνευμονα και μηπως ειναι διαφορετικο το θεμα μικροβια-εισπνοη-πνευμονας.
Τα μπουκαλακια που  φτιαχνεις υγρο απλα τα σαπουνιζεις και τα αφηνεις να στεγνωσουν για να φτιαξεις υγρο η τα αποστειρωνεις κιολας? 
Καπου νομιζω ειχα διαβασει για αποστειρωση  στα μπουκαλακια για αυτο εχω τις αποριες αυτες.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8767 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 08:21 »
Νερό, σαπούνι κουζίνας, καλό ξέβγαλμα, στέγνωμα. Τίποτε άλλο.
Αυτό για τα γυάλινα μπουκαλάκια. Τα πλαστικά δεν τα χρησιμοποιώ ξανά.

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8768 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 08:26 »
@ Persa καλημερα. Να σου γραψω τι κανω τα τελευταια 3 χρονια για τον καθαρισμο των ατμο και μπουκαλιων.
Απ΄τη στιγμη που ανοιγει ολος ο ατμο, ζεστο νερο (οχι καυτο) με μικρο σφουγγαρακι και μια σταγονα fairy (μην βαλεις πολυ υγρο, γιατι θα σου βγαλει μυρωδια στον ατμο). 
Τα πλαστικα τανκακια τα πλενεις χωριστα με κρυο νερο, γιατι αλλιως θολωνουν.
Τα στεγνωνεις με χαρτι κουζινας, βρεχεις με υγρο τα ο-ρινγκς και συναρμολογεις. 
Και τα μπουκαλακια το ιδιο. Να προτιμησεις τα γυαλινα, καθαριζουν καλυτερα.
Υπαρχουν μικρα βουρτσακια στο εμποριο για τις καμιναδες και τα ντριπ-τιπς.
Αποστειρωση με οινοπνευμα κλπ, ειναι λιγο υπερβολη !
Αυτα. Πιστευω να βοηθησα.  ;)

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8769 στις: Νοεμβρίου 30, 2016, 14:21 »
Ένα ακόμα πράγμα που μπορείς να κάνεις αν θέλεις να καθαρίσεις μυρωδιά από υγρό προκειμένου να βάλεις άλλο διαφορετικό, είναι να λύσεις τον ατμοποιητή και να τον βάλεις σε ένα μπωλ με χλιαρό νερό μαζί με μία παστίλια Corega (ναι, αυτή για τις μασέλες). Τον αφήνεις 1-2 ώρες και τέρμα οι μυρωδιές.

Αποσυνδεδεμένος vagos2

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8770 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 08:15 »
Kαλημέρα σε όλους και όλες, με λένε Βαγγέλη και προσπαθώ να ενημερωθώ περί ΗΤ για λογαριασμό της γυναίκας μου που δεν το έχει και τόσο με το ιντερνετ... Καπνίζει πολλά χρόνια, πέρασε πρόσφατα και πνευμονική εμβολή μετά τη γέννα αλλά μυαλό δεν βάζει :idiot1:! Τουλάχιστον έχει περιορίσει δραματικά το κάπνισμα και εδώ και κάποιους μήνες το έχει γυρίσει στο άτμισμα με άμεσα ορατά αποτελέσματα στην υγεία της.

Της είχα πάρει αρχικά ένα nobacco epsilon bvc650 το οποίο δεν φτούρησε και τόσο.. επόμενη αγορά ένα nobacco hybrid, βελτίωση στο άτμισμα και στους 3 μήνες βγήκε off :eyesplash:.. Τσεπούλα μου καημένη, κάτι πρέπει να κάνω :hmmm:!

Εχθές μου δάνεισε ένας φίλος ένα ΗΤ που το έχει για δεύτερο με ατμοποιητή επισκευάσιμο kanger και ένα μοντ από κάτω με 18650 μπαταρία (δώρο από το φιλαράκι: σεμινάριο υγρών-αντιστάσεων-ρυθμίσεων κτλ και ουτέ καν ατμίζω ;D, άντε καμιά ξόφαλτση τζούρα). Πρώτες εντυπώσεις σαφώς καλύτερες εκτός των:

1. ακόμα και με τέρμα κλειστό τον ατμοποιητή και χαμηλωμένο το mod της φαίνεται κάμποσο το ντουμάνι
2. λόγω της δουλειάς της θα προτιμούσε να είναι όσο το δυνατόν συμαζεμένο σε όγκο
3. έβγαλε λίγο λάδι από την τρυπούλα που παίρνει αέρα και στολή ταμία/λάδι είναι κακός συνδυσμός.

Οπότε εάν σας είναι εύκολο, θα ήθελα κάποια πρόταση για ατμοποιητή με τα εξής χαρακτηριστικά: "κοντούλη", να μην ενεργοποιεί την πυρασφάλεια στο αεροδρόμιο και να μην έχει το δυνατόν διαρροές... Εάν είναι και επισκευάσιμος ακόμα καλύτερα (..και ότι είχα σταματήσει με τις πατεντοδουλειές..). Έχω αρχίσει να διαβάζω το φόρουμ αλλά θεωρώ ότι η εμπειρία σας θα είναι μεγάλη βοήθεια να μην πετάξω λεφτά.. Mod μάλλον θα της πάρω ένα Pico που είναι μικρό σε όγκο αλλά εάν έχετε να προτείνετε και κάτι άλλο το βλέπουμε

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια και για τον κόπο σας να διαβάσετε το "σεντόνι"..
Φιλικά, Βαγγέλης


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8771 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 09:35 »
Καλώς ήλθες! Αν κοιτάς και για εργοστασιακούς ατμοποιητές θα σου πρότεινα nautilus mini ή triton mini.
Τώρα σε επισκευάσιμους, οι επιλογές είναι αρκετές αλλά εξαρτάται από τα χρήματα που μπορείς να δαπανήσεις. Υπάρχουν φθηνοί (συνήθως κλώνοι με αγορά από εξωτερικό) και γνήσιοι, αλλά αυτοί συνήθως κοστίζουν από €100 και πάνω. Από εσένα εξαρτάται και τα χρήματα που θες να διαθέσεις. Για mod, το pico που γράφεις είναι μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος vagos2

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8772 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 10:20 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση Γιώργο. Επειδή τα έξοδα τρέχουν θα προσανατολιστώ σε κλώνο, επισκευάσιμο και πιθανά από το εξωτερικο. Έχει ο φίλος μου τα εργαλειάκια για τις αντιστάσεις οπότε θα φτιάχνω ένα απόθεμα περιστασιακά και θα είναι οκ η κυρά κι η τσέπη για κάμποσο καιρό.

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8773 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 10:36 »
Τότε ρίξε μια ματιά εδώ και εδώ

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #8774 στις: Δεκεμβρίου 07, 2016, 12:08 »
Εγώ πάλι θα σου κάνω μια πρόταση λίγο ρετρό:

Επισκευάσιμος σε καλή τιμή, ακόμα και ο αυθεντικός, μαζεμένος, με τσιγαρίσια τζούρα, πανεύκολος στο στήσιμο και απροβλημάτιστος, είναι ο Kayfun Lite Plus. Και αν θες να τον συμμαζέψεις ακόμα περισσότερο, υπάρχουν αρκετά aftermarket κοστούμια να στον κάνουν πραγματικά ΑΦΑΝΤΟ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571311 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8448 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827303 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511081 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios