vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, alexakisdim, pngtszs1976, Buliwyf, trabaman, Milarepa, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #75 στις: Αυγούστου 06, 2010, 22:57 »
και να του το έλεγες για το ΗΤ δεν νομίζω να έβγαινε τίποτα, ελάχιστοι γιατροί ξέρουν τι είναι, αλλά και να ξέρουν δεν έχει μελετηθεί ώστε να υπάρχει τεκμηριωμένη ιατρική άποψη για τέτοια θέματα.
Μια υπόθεση που κάνω είναι ...αν ατμίζεις πολύ σε σφικτό άτμο (πχ 401) χωρις manual, ίσως το ρούφηγμα δημιουργεί υποπίεση στα αυτιά ( όπως όταν αλλάζουμε υψόμετρο)
Θα σε συμβούλευα οπότε να κάνεις πιό μακρόσυρτες και πιό χαλαρές τζούρες, επίσης (αν πρόκειται γι αυτό τελικά ) αν κλείσεις τη μύτη και φυσήξεις ελαφρά βοηθάει στην αποπίεση, επίσης βοηθάει και το μάσημα τσίχλας .

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #76 στις: Αυγούστου 07, 2010, 17:02 »
Για τι είδους ενοχλήσεις μιλάτε?

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #77 στις: Αυγούστου 07, 2010, 20:41 »
τα eliquid περιέχουν ουσίες που αν δεν έχεις τελειωσει το Χημικό Αθήνας δεν μπορείς να προφέρεις.

Εδώ θα διαφωνήσω φίλε συνατμιστή διότι είμαι στο Χημικό Αθήνας,μην τα παραλέμε.Με λίγο ψάξιμο στο Διαδίκτυο βρίσκεις πληροφορίες για πολλά πράγματα.
Με καλή πρόθεση πάντα η παρέμβασή μου,έτσι; :thumpup:

Γενικότερα να έχουμε υπ' όψιν μας οτι η νικοτίνη συνδέεται έμμεσα με τον καρκίνο,οπότε καλό θα ήταν να απεξαρτηθούμε και απο αυτήν.Σίγουρα όμως το άτμισμα είναι λιγότερο βλαβερό απο το κάπνισμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2010, 20:49 από aggelos_chem »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #78 στις: Αυγούστου 08, 2010, 00:28 »
Παράθεση
Γενικότερα να έχουμε υπ' όψιν μας οτι η νικοτίνη συνδέεται έμμεσα με τον καρκίνο,οπότε καλό θα ήταν να απεξαρτηθούμε και απο αυτήν.Σίγουρα όμως το άτμισμα είναι λιγότερο βλαβερό απο το κάπνισμα.
Σόρυ κι όλας αλλά το διάβασα στο site του χημικού Αθήνας
Η νικοτίνη δεν είναι καρκινογόνος αφ εαυτής, αλλά λόγω του ότι η νικοτίνη βοηθάει στην υπεραιμάτωση των ήδη προσβεβλημένων καρκινικών κυττάρων συντελεί στην επιτάχυνση της νόσου.

Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #79 στις: Αυγούστου 08, 2010, 00:54 »
Σόρυ κι όλας αλλά το διάβασα στο site του χημικού Αθήνας
Η νικοτίνη δεν είναι καρκινογόνος αφ εαυτής, αλλά λόγω του ότι η νικοτίνη βοηθάει στην υπεραιμάτωση των ήδη προσβεβλημένων καρκινικών κυττάρων συντελεί στην επιτάχυνση της νόσου.

Προσοχή,έγραψα οτι συνδέεται έμμεσα,πουθενά δεν ανέφερα οτι είναι καρκινογόνος.Άρα,για κάποιον που πιθανόν κάπνιζε αρκετά χρόνια ή έχει ήδη τη νόσο (εύχομαι κανένας βέβαια),πιθανόν να συνεχίζει την δράση της η νικοτίνη.Το θέμα της υγείας δεν είναι μόνο για τους ολιγόχρονους ατμιστές ή τους υγιείς μόνον,περιλαμβάνει τους πάντες.Η λέξη "κλειδί" που χρησιμοποίησα είναι "έμμεσα".

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #80 στις: Αυγούστου 08, 2010, 06:33 »
Μήπως είχε κάνείς ενόχλησεις στα αυτιά..???? το μόνο που παρατήρησα σε αυτό το λίγο διάστημα....
τι είδους ενόχληση παρατήρησες στα αυτιά Estella ?

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #81 στις: Αυγούστου 08, 2010, 13:15 »
Παράθεση
Προσοχή,έγραψα οτι συνδέεται έμμεσα,πουθενά δεν ανέφερα οτι είναι καρκινογόνος.
Σωστός  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Estella

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #82 στις: Αυγούστου 17, 2010, 01:59 »
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά δεν έχει αλλάξει κάτι...το αυτί το αισθάνομαι ακόμη σαν βουλωμένο μερικές φορές έχω και ένα βουητό....
 :-\
Όντος είναι σαν να είμαι σε αεροπλάνο...αλλά δεν κάνει κάτι ούτε η τσιχλα ούτε πολλά άλλα που κάνουμε για αποπίεση...
Έχω το NPRO ENJOY  με τα έτοιμα φιλτράκια και κάνω το 1.2% ...θα δοκιμάσω να ρουφάω πιο χαλαρά μήπως φταίει αυτό....παντως οκ είναι ενοχλητικό αλλά δεν τα παρατάω...τώρα που έκλεισα και μήνααααα   ;D


Αποσυνδεδεμένος Estella

  • *
  • 8
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #83 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2010, 13:46 »
Κλείνωντας τον 2ο  μήνα έχω καταφέρει να μειώσω το πρόβλημα με έλεγχο όταν ρουφάω. Χωρίς να το εξαφανίσω όμως.
όλα καλά κατα τ'άλλα   ;D

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #84 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 00:32 »
Εγώ ρε παιδιά βασικά, έχω χάσει τον ύπνο μου. Σηκώνομαι απο τις 6:30 pm, και δεν νιώθω κουρασμένος... :nope:
Το πρόβλημα είναι, ότι δεν έχω τι να κάνω μέχρι τις 7:45pm που φεύγω για την δουλειά.. :dontknow:

Πρίν.....βάραγαν τα ξυπνητήρια, και δεν μπορούσα να σηκωθώ μέ τίποτις.. :nope:  Δηλαδή είναι τρέλα η ολη φάση..

Σε μια υπηρεσία που πάω συχνά πυκνά, ανεβαίνω 3 ορόφους με τα πόδια, καθότι το ασανσέρ είναι στον κόσμο του.. :idiot1:

Στο τέλος της ανάβασης, ήθελα τουλάχιστον 3-4 λεπτά να ξελαχανιάσω..
Τώρα έχω πέσει κάτω απο τα 2 λεπτά... :)  Ασε που ανεβαίνω σφαίρα..

Και να πώ και κάτι κουφό, το οποίο παρατηρώ απο την Παρασκευή, και μην γελάσετε.... γιατί ισχύει..

Στην δουλειά, έχω ένα laptop με 15άρα οθόνη..
Ηθελα απαραιτήτως γυαλιά για να μπορέσω να κινηθώ μέσα στα forums γενικότερα...   Δύο μέρες τώρα, τα έχω καταργήσει... :confused1:

Δηλαδή........ που θα πάει αυτή η κατάσταση δεν ξέρω..

Στο sex, ακόμα δεν ξέρω να σας πώ, καθότι χώρισα πρόσφατα.. :-\


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #85 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 01:22 »
Και κατά τα άλλα το αμερικάνικο FDA έχει λυσσάξει να το απαγορεύσει....

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #86 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 07:57 »
Σε μια υπηρεσία που πάω συχνά πυκνά, ανεβαίνω 3 ορόφους με τα πόδια, καθότι το ασανσέρ είναι στον κόσμο του.. :idiot1:
Στο τέλος της ανάβασης, ήθελα τουλάχιστον 3-4 λεπτά να ξελαχανιάσω..
Τώρα έχω πέσει κάτω απο τα 2 λεπτά... :)  Ασε που ανεβαίνω σφαίρα..
Εγώ πλέον θέλω άλλους 3 ορόφους για να..... λαχανιάσω  :laugh1:
Στην δουλειά, έχω ένα laptop με 15άρα οθόνη..
Ηθελα απαραιτήτως γυαλιά για να μπορέσω να κινηθώ μέσα στα forums γενικότερα...   Δύο μέρες τώρα, τα έχω καταργήσει... :confused1:
Εγώ πάλι, δεν βλέπω την ώρα να ατμίσω  :))
Στο sex, ακόμα δεν ξέρω να σας πώ, καθότι χώρισα πρόσφατα.. :-\
Όταν βρεις την επόμενη, να την βάλεις να διηγηθεί την ιστορία στην προηγούμενη ;)  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #87 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 18:00 »
ΣΩΣΤΟΣΤ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #88 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 19:48 »
Εγώ πλέον θέλω άλλους 3 ορόφους για να..... λαχανιάσω  :laugh1:Εγώ πάλι, δεν βλέπω την ώρα να ατμίσω  :))Όταν βρεις την επόμενη, να την βάλεις να διηγηθεί την ιστορία στην προηγούμενη ;)  :yes:
ως προς το sex οντως εχω καλυτερη αποδοση καθοτι δεν αλαξα γυναικα.με τους οροφους δεν ξερω ακομα δεν δοκιμασα

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Μακροπρόθεσμες επιπτώσεις ατμίσματος
« Απάντηση #89 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2010, 21:24 »
Πάντως δεν σας τα συνιστώ σε συνδυασμό
Θέλω να πω ....πολλοί όροφοι και sex μετά ....μη το δοκιμάσετε   :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 199 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21051 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281943 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208027 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66401 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313177 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125024 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93745 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix