vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #330 στις: Απριλίου 11, 2016, 23:41 »
Δλδ να μαζευτούμε πολλοί , να πούμε πως επειδή είμαστε πολλοί θα σας φυσάμε τον ατμό στα μούτρα και δεν θα λέτε κουβέντα, εκτός αν θέλετε να εκθειάσετε το θεσπέσιο άρωμα που αφήνουμε στον χώρο..?? Γιατί είμαστε σύλλογος και έχουμε και πρόεδρο και γραμματέα και κόβουμε και πίτα κάθε χρόνο στα μπουζούκια..
Αυτό το κλίμα τραμπουκισμού που περιγράφεις... θα παρακαλούσα να μου πεις από ποιά ακριβώς πρόταση που έχεις διαβάσει σε τόσες σελίδες νήματος προκύπτει. Ποιός το πρότεινε αυτό το σενάριο που σε σοκάρει τόσο και γιατί έναν σύλλογο ατμιστών τον φαντάζεσαι με τέτοιο τρόπο;
[Ο λόγος που δεν έχουμε σύλλογο στην Ελλάδα είναι η... αυτοσυγκράτηση μην αρχίσουμε να καταπιέζουμε τα υπόλοιπα 10 εκατομμύρια του πληθυσμού; Βρε για δες αυτοσυγκράτηση οι ατμιστές! Τόση δύναμη στα χέρια μας κι εμείς να την αρνιόμαστε!]

Αποσυνδεδεμένος Psitgr

  • ***
  • 761
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #331 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:14 »
Ναι modivin συμφωνω σ οτι λες. Αλλωστε γι αυτο εγραψα ολο το παραπανω κατεβατο..
Ποιος θα μας φωτισει τι κανουμε οταν δεν ισχυει τιποτα...???
ή...ποιος θα φωτισει τους παράλογους?
Να περιμενουμε να τους φωτισει ο θεος ή να οργανωσουμε παντα ομαδικα, μια θεία φώτιση εκ του νομου? Γι αυτο μας εδωσε μυαλο ο θεος, οχι να περιμενουμε να τα κανει ολα για να μη κουνηθουμε εμεις...

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό Big το διαβάζες και καταλαβαίνεις κάτι άλλο..?? Γιατί από αυτό ξεκίνησε η κουβέντα και αυτό συζητούσαμε..

Και σε ρωτάω, να κάνουμε σύλλογο να διεκδικήσουμε το δικαίωμα μας να ενοχλούμε κάποιους άλλους, χωρις αυτοι να αντιδρούν..?? Γιατί αν αντιδρούν είμαστε στο ίδιο σημείο με τώρα, που αντέδρασαν και η Margo σταμάτησε να ατμίζει.. Και μετά να κάνουν και αυτοί σύλλογο και να τους μετράμε ποιος τον έχει "καλύτερο"..

Αλλά γι αυτό θα μας το κόψουν μαχαίρι παντού τώρα, γιατί ααντί να μάθουμε να είμαστε διακριτικοί και μη ενοχλητικοί, σκεφτόμαστε με ποιον σύλλογο θα περάσει το δικό μας.. Ελα μου όμως που οι άλλοι είναι περισσότεροι και τον δικό τους σύλλογο θα τον έχουν μεγαλύτερο και θα περάσει το δικό τους..

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #332 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:25 »
Παιδιά, αν είναι να συνεχίσετε τη συζήτηση περί συλλόγου, πηγαίνετε σ' αυτό το θέμα:
http://vaping.gr/index.php/topic,3192.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 29, 2022, 04:04 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #333 στις: Απριλίου 12, 2016, 00:41 »
Απαντώ στο νήμα που προτείνει ο Atmos.

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #334 στις: Απριλίου 15, 2016, 04:20 »
Ωραια. ..και φτασαμε εδω π αρχισαμε..μονο λογια ειμαστε. Και βαζω και τον εαυτο μου μεσα..
Και τωρα που...το λυσαμε.. να ανοιξουμε ενα αλλο νημα πιο χαλαρο..κι ευτραπελο..
μανιωδης καπνιστης ετυχε να καθεται διπλα μου..και να δυσφορει με τον ατμο μου και να μην μ αφηνει σε ηρεμια ..μεχρι και κηρυγμα: τι μ@@@ες ειναι αυτες , αναψε ενα κτ να καταλαβεις, μ ενοχλει το μαραφετι σου..μυριζει..μπανανα ή μου φαινεται..σαν εργοστασιο μοιαζεις..
Ειχα ολες τις απαντησεις, βερωμοκοπησα την κσπνιλα του σε 5 λεπτα μυριζα σαν να καπνιζα..μ ενοχλουσε που το εβαζε προς τη μερια μου..και μαλιστα παραμεριζε και το μοντακι μου και εβαζε μοριστα μου τασακια, αδεια και γεματα πακετα..λες και ολο το τραπεζακι ηταν δικο του..και δωστου να με προσβαλλει..και με ηξερε ελαχιστα.
Δεν θα σας πω τι του απαντησα ουτε τι εκανα..για να του κοπει..ο βηχας πολυ γρηγορα..
Εσεις τι θα κανατε?
Υ.Γ. παρακαλω τον συντονιστη μας να με βαλει στο σωστο νημα..
Επισης συμπληρωνω οτι ο χωρος ηταν καφετερια οπου επιτρεποταν το κσπνισμα, ασχετα αν απαγορευεται εκ του νομου..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετακινήθηκε
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2016, 09:59 από caros »

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #335 στις: Απριλίου 15, 2016, 12:10 »
Δεν εχω αντιμετωπίσει ποτε τετοια θέματα ίσα ίσα.. Χτες σε καφετέρια πήγαμε 6 ατομα παρέα κάπνιζαν όλοι και εγω ατμιζα. Κανενα προβλημα ούτε με ενοχλούσαν ούτε τους ενοχλούσα. Αντίθετος 2-3 με ρωτούσαν συνέχεια για το ητ και έδειξαν ενδιαφέρον να μπουν και αυτοι στο τρυπακι.. Βέβαια παρατήρησα οτι ατμιστες ήμασταν κανά δυο σε σύνολο καπου 20 και καπνίζοντων. Ο κοσμος το εχει συνηθίσει και δεν κοιτάζει περίεργα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #336 στις: Απριλίου 15, 2016, 12:58 »
Ωραια. ..και φτασαμε εδω π αρχισαμε..μονο λογια ειμαστε. Και βαζω και τον εαυτο μου μεσα..
Και τωρα που...το λυσαμε.. να ανοιξουμε ενα αλλο νημα πιο χαλαρο..κι ευτραπελο..
μανιωδης καπνιστης ετυχε να καθεται διπλα μου..και να δυσφορει με τον ατμο μου και να μην μ αφηνει σε ηρεμια ..μεχρι και κηρυγμα: τι μ@@@ες ειναι αυτες , αναψε ενα κτ να καταλαβεις, μ ενοχλει το μαραφετι σου..μυριζει..μπανανα ή μου φαινεται..σαν εργοστασιο μοιαζεις..
Ειχα ολες τις απαντησεις, βερωμοκοπησα την κσπνιλα του σε 5 λεπτα μυριζα σαν να καπνιζα..μ ενοχλουσε που το εβαζε προς τη μερια μου..και μαλιστα παραμεριζε και το μοντακι μου και εβαζε μοριστα μου τασακια, αδεια και γεματα πακετα..λες και ολο το τραπεζακι ηταν δικο του..και δωστου να με προσβαλλει..και με ηξερε ελαχιστα.
Δεν θα σας πω τι του απαντησα ουτε τι εκανα..για να του κοπει..ο βηχας πολυ γρηγορα..
Εσεις τι θα κανατε?
Υ.Γ. παρακαλω τον συντονιστη μας να με βαλει στο σωστο νημα..
Επισης συμπληρωνω οτι ο χωρος ηταν καφετερια οπου επιτρεποταν το κσπνισμα, ασχετα αν απαγορευεται εκ του νομου..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μετακινήθηκε

και γιατί δεν παραπονέθηκες στον μαγαζάτορα για το κάπνισμα;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #337 στις: Απριλίου 15, 2016, 13:55 »
Παράθεση
Δεν θα σας πω τι του απαντησα ουτε τι εκανα..για να του κοπει..ο βηχας πολυ γρηγορα..
Δεν ξέρουμε αν δεν το έκανε ή τι έκανε...
Πάντως, για να απαντήσω στην ερώτηση, αν είχα τέτοιο αναιδή στην παρέα μου θα τον είχα αναγκάσει να φύγει. Έχω σωπάσει μία και μόνη φορά και υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην το ξανακάνω. Δεν αφορά μόνο το άτμισμα. Αν κάποιος είναι τόσο επιθετικός πραγματικά θα ανταποδώσω στο πολλαπλάσιο. Δεν είναι σωστό να επιβραβεύονται τέτοιες συμπεριφορές. Άλλο ευγένεια, άλλο το να κάθεσαι να σε κακοποιούν.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #338 στις: Απριλίου 15, 2016, 14:17 »
Το μπιρι μπιρι και η μιρλα αν μου τυχει,περι του οτι *αυτο ειναι χειροτερο λενε* απανταω απλα οτι αν το τσιγαρο εχει 1000 *πραγματα* αυτο εχει 10 και δε δινω παραπανω σημασια.Περι σχολιων μυρωδιας (αν καπνιζει ο αλλος) απανταω οτι και η τσιγαριλα (πλεον) μου βρωμαει και εμενα αλλα δε κανω ετσι (βουλωνουν τα στοματα).Τωρα στη περιπτωση της margo (αν και δεν ημουν μπροστα ουτε ακριβως ξερω ποσο *γνωστος* ηταν ο αλλος(οχι οτι εχει και σημασια)),απο την στιγμη που απλωνει και χερι στα προσωπικα μου αντικειμενα σε πρωτη φαση θα τον ρωτουσα αν ειναι λ@κ@μ@ς .Αν υπηρχε αντιδραση εντονη θα εφευγε απο το τραπεζι ΟΠΟΙΟΥ γνωστος και αν ηταν(νευρικος δεν ειμαι,αλλα αμα τελειωσει η υπομονη παθαινω ενα κατιτις :angel: ).Αυτο βεβαια το σκηνικο δεν νομιζω οτι εχει σχεση με το νημα καθεαυτου μιας και προκειται περι ενος βλαμμενου ατομου σε χωρο που επιτρεποντε καπνισμα\ατμισμα.(συγχωρεστε με για τα *επιθετα*) :))

Αποσυνδεδεμένος grigorios

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
  • keep vaping
    • GrigoriosMoraitis.com
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #339 στις: Απριλίου 15, 2016, 15:08 »
Σε χώρο που καπνίζουν θα ατμίσω βέβαια κανονικότατα. Σε ευαίσθητους χώρους ( νοσοκομεία ) ή μικρούς χώρους (μέσα μεταφοράς ) θα το αποφύγω. Δεν θέλω να ενοχλώ τους γύρω μου ούτε να εμπλακώ σε ηλίθια συζήτηση με κάποιον καραγκιόζη ( εκενευρίζομαι εύκολα και χαλάει η διαθεσή μου).
Όταν κάπνιζα κανονικό τσιγάρο στο σπίτι μου, σκεπτόμενος τα παιδιά μου κάπνιζα πάντα στο μπαλκόνι. Το ίδιο και σε φιλικά σπίτια εκτός και αν το είχαν ήδη ντουμανιάσει οι ένοικοι.
Τώρα ατμίζω μεσα στο σπίτι μου γιατί εγώ γνωρίζω ότι δεν βλάπτω κανέναν. Πάντως φροντίζω ο χώρος να αερίζεται. Όσον αφορά την μυρωδιά, πλέον ατμίζω σκέτη βάση ή πολύ ελαφρά αρώματα, οι έντονες μυρωδιές με μπουχτίζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2016, 15:13 από grigorios »

Αποσυνδεδεμένος kgalaz

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #340 στις: Απριλίου 15, 2016, 15:13 »
Πιστευω ξινωμαστε στην γκλίτσα του τσοπάνη χωρις λόγο.. Αρκεί να ακολουθήσουμε την κοινή λογικη χωρις παρεξηγήσεις άνευ ουσίας. Δεν χρειάζεται κατάχρηση της ελευθερίας ούτε να χαλάμε τις καρδιές μας για το χόμπι μας.. Περίεργοι θα υπαρχουν παντα σε όλους τους τομείς της ζωής. Απλα τους προσπερνάμε


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #341 στις: Απριλίου 15, 2016, 18:29 »
Άλλο ευγένεια, άλλο το να κάθεσαι να σε κακοποιούν.

Αυτό νομίζω τα λέει όλα. Πιο σύμφωνος, δεν γίνεται!

Αποσυνδεδεμένος margo

  • **
  • 276
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #342 στις: Απριλίου 16, 2016, 00:45 »
Ειναι να μην σας τυχει!
Ωραια απαντησατε ολοι, ολα δεκτα αλλα υπαρχουν και τοσοι παραγοντες που συμβαλλουν στο να πραξει κανεις ετσι ή αλλιως..π.χ. η ιδιοκτητρια ηταν γνωστη μου, δεν θα επιθυμουσα φασαρια στο μαγαζι της. Αλλα και να μην ηταν..σεβομαι τον καθε ιδιοκτητη που βγαζει το ψωμι του και επιτρεπει το καπνισμα.
Ημασταν παρεα σχεδον 18 ατομων..τι μου εφταιγαν..ακομα δυο ατμιζαν αλλα σ αυτους ο διπλανος μου ηταν...κοτα γιατι εχει αλλα συμφεροντα. Χωρος δεν υπηρχε να καθησω αλλου..του ειπα ευγενικα απο  την αρχη να καθισει αλλου αν ενοχλειται απο το ατμισμα. Τιποτα. Του ειπα μετα τις απανωτες του προσβολες οτι με ενοχλει ο καπνος του..τιποτα. να του μιλησω περι ητ? Κουφος. μετακινουσα τα τσιγαρα του μπροστα του ..σε λιγο παλι μπροστα μου τα εβρισκα. Ηξερα οτι ειναι αγενης γενικα  και. .μισογυνης..αλλα δεν φανταζομουν τοση γαιδουρια. καθοτι και φαρδυς και με εντονες κινησεις των χεριων οταν μιλουσε, μ εσπρωχνε- στενος ο χωρος- με αποτελεσμα να  φοβαμαι μη μου πεσει το μοντακι απ τα χερια..οταν ηρθε η ωρα να συμπληρωσω υγρο στον ατμο..τα χρειαστηκα. Οποτε γυρνω και του λεω με υφος σοβαρο: τωρα προσεχε, αν με σκουντησεις ..αυτο το υγρο..θα εκραγει! Και το πιστεψε ο καραγκιοζης!!
κατα τα αλλα..μιλαμε για ατομο πανεπιστημιακου επιπεδου..στελεχος της εκπαιδευτικης "μορφωσης" των παιδιων μας..
κοινωνικη και ψυχικη μορφωση: αγραμματος!
Επειδη υπαρχουν τακτες συναντησεις με τη παρεα, την επομενη φορα και αν τυχει να ειναι διπλα μου..δεν θα ειμαι ανεκτικη..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosallos

  • *****
  • 1613
  • Φύλο: Άντρας
  • ..έχει ο θεός...
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #343 στις: Απριλίου 16, 2016, 00:54 »
Είπαμε. άλλο παιδεία...άλλο εκπαίδευση....
ο τύπος στην παρέα σου δεν είναι καραγκιόζηε επειδή είναι καπνιστής...είναι σκέτο καραγκιόζης
και συγνώμη για τους χαρακτηρισμούς.... θα φερόταν το ίδιο σε αρκετούς τομείς εκτός καπνίσματος / ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Άτμισμα σε κλειστούς δημόσιους χώρους.
« Απάντηση #344 στις: Απριλίου 16, 2016, 01:36 »
Ειναι να μην σας τυχει!
Ωραια απαντησατε ολοι, ολα δεκτα αλλα υπαρχουν και τοσοι παραγοντες που συμβαλλουν στο να πραξει κανεις ετσι ή αλλιως..π.χ. η ιδιοκτητρια ηταν γνωστη μου, δεν θα επιθυμουσα φασαρια στο μαγαζι της. Αλλα και να μην ηταν..σεβομαι τον καθε ιδιοκτητη που βγαζει το ψωμι του και επιτρεπει το καπνισμα.
Ημασταν παρεα σχεδον 18 ατομων..τι μου εφταιγαν..ακομα δυο ατμιζαν αλλα σ αυτους ο διπλανος μου ηταν...κοτα γιατι εχει αλλα συμφεροντα. Χωρος δεν υπηρχε να καθησω αλλου..του ειπα ευγενικα απο  την αρχη να καθισει αλλου αν ενοχλειται απο το ατμισμα. Τιποτα. Του ειπα μετα τις απανωτες του προσβολες οτι με ενοχλει ο καπνος του..τιποτα. να του μιλησω περι ητ? Κουφος. μετακινουσα τα τσιγαρα του μπροστα του ..σε λιγο παλι μπροστα μου τα εβρισκα. Ηξερα οτι ειναι αγενης γενικα  και. .μισογυνης..αλλα δεν φανταζομουν τοση γαιδουρια. καθοτι και φαρδυς και με εντονες κινησεις των χεριων οταν μιλουσε, μ εσπρωχνε- στενος ο χωρος- με αποτελεσμα να  φοβαμαι μη μου πεσει το μοντακι απ τα χερια..οταν ηρθε η ωρα να συμπληρωσω υγρο στον ατμο..τα χρειαστηκα. Οποτε γυρνω και του λεω με υφος σοβαρο: τωρα προσεχε, αν με σκουντησεις ..αυτο το υγρο..θα εκραγει! Και το πιστεψε ο καραγκιοζης!!
κατα τα αλλα..μιλαμε για ατομο πανεπιστημιακου επιπεδου..στελεχος της εκπαιδευτικης "μορφωσης" των παιδιων μας..
κοινωνικη και ψυχικη μορφωση: αγραμματος!
Επειδη υπαρχουν τακτες συναντησεις με τη παρεα, την επομενη φορα και αν τυχει να ειναι διπλα μου..δεν θα ειμαι ανεκτικη..

Στάλθηκε από το X5pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Ο καλος στον εγκεφαλο δε κοιταει πτυχια....τι να πει κανεις :)) Στην επομενη συναντηση μακαρι να εισαι πιο *τυχερη* ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176915 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 556 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22415 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285644 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68837 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95380 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem