vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

65 επισκέπτες, 8 χρήστες
John K, camber, Jorge, maprix, Doubt, tibolaso, Ribot, enyalios21

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1545 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 17:51 »
Νομίζω τα είχαμε συζητήσει αυτά μερικές σελίδες πιο πίσω.
Εξάλλου η fp στο αντίγραφο του email που περιέχει το άρθρο λέει (πολύ προσκεκτικά διατυπωμένα) ότι καμία από τις χειροποίητες αρωματικές μας ουσίες δεν χρησιμοποιεί AP, DP.
Για μένα άλλο το δεν χρησιμοποιεί άλλο το δεν περιέχει.
Η απάντηση της FP δείχνει προσεκτικά διατυπωμένο δόλο. Γνώριζαν τι τους ρωτούσαν, ήξεραν την απάντηση, την έκρυβαν για ένα χρόνο.
Εφόσον υπάρξουν νεότερα, μπορεί να τα ξανασυζητήσουμε και μερικές σελίδες αργότερα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1546 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 19:32 »
Εγώ ένα δεν μπορώ να καταλάβω με τα υγρά της εν λόγω εταιρείας: Προσωπικά σιχαίνομαι το βούτυρο και ότι παραπέμπει σε αυτή τη γεύση, όπως γάλατα (στο άτμισμα γιατί στην καθημερινότητά μου το σκίζω) και κρέμες (αυτές ούτε για βρώση τις συμπαθώ).

Έχω δοκιμάσει όλα τα υγρά της εταιρείας, και το μοναδικό στο οποίο βρήκα γεύση κρέμας, σε ένταση που να με παιδεύει, ήταν το BFF. Όσο για βούτυρο, ούτε λόγος, ακόμα και τα Lucena και Gambit τα οποία προσομοιάζουν πίτες αμερικάνικου τύπου που συνήθως βουτυρίζουν απείρως.

Που μα τον Μεγάλο Μανιτού βρέθηκε διακετύλιο σε Grandmaster και Castle Long, όταν ούτε σε επίπεδο microns δεν κατάλαβα βούτυρο εκεί???

Εντάξει, δεν διεκδικώ και τον τίτλο του φασματογράφου γεύσεων, αλλά όταν κάτι δεν μας αρέσει, συνήθως είναι το πρώτο που αντιλαμβανόμαστε αν υπάρχει σε αυτό που δοκιμάζουμε... Και θεωρώ ότι αν κάποια από τις γεύσεις παρέπεμπε έστω και λίγο σε βούτυρο, βουτυρόκρεμα, γαλακτομπούρεκο, φακές, μπάμιες, φέτα, κεφαλοτύρι και ροκφόρ, νομίζω θα το καταλάβαινα χιλιοστά του δευτερολέπτου πριν τρέξω να πλύνω το στόμα μου με χλωρίνη. Φίλος αμτιστής φύσηξε καταλάθος πάνω μου Bavarian Cream τις προάλλες (icedcloud, για σένα χτυπάει η καμπάνα!) και ήρθαν στο νου μου σκηνές από τον Αττίλα τον Ούνο!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1547 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 20:02 »

ειδικά επειδή μιλάνε/μιλάμε για την fp, η τρίχα θα γίνει τριχιά  κι η τριχιά καραβόσκοινο πολύ εύκολα...


Τρύφωνα, οκ να μη σου αρέσει το βούτυρο, άντε να το παλέψω που δεν σου αρέσει το γαλακτομπούρεκο, αλλά το ροκφόρ ρε φίλε είναι νόστιμο που λέει και η διαφήμιση :laugh1:
Εμένα με την fp μου έχει κάνει εντύπωση ότι ενώ δεν έχω βρει ένα μη καπνικό υγρό άλλης εταιρείας που να μπορώ να το ατμίσω σε καθημερινή βάση, της fp τα ατμίζω όλα άνετα, με πιο δύσκολο το grandmaster.
Έχουν βρει οι μαγειρες της το "κατι" που αρέσει, τώρα αν αυτό είναι το διακετύλιο προσωπικά δεν με πολυνοιάζει  :bye:


ΥΓ
Τρύφωνα δεν διεκδικείς τον τίτλο φασματογράφου γεύσεων γιατί είσαι ήδη τέτοιος ανθρωπος  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 20:07 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1548 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2015, 21:57 »
Δεν έχουν μόνο τα βούτυρα διακετύλιο. Μια κρέμα βανίλια με άλλα συστατικά μπορεί απλά να δίνει υφή και να μην βγάζει κρεμίλα. Στο Grandmaster εντάξει peanutBUTTER έχει μέσα.  :)) Γενικά το ένοχο άρωμα μπορεί να κρύβει την γεύση του και απλά να δένει τα υπόλοιπα, δεν σημαίνει ότι μόλις δοκιμάσεις το υγρό θα πεις: μμμ, Βιταμ!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1549 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 11:25 »
Αν διαβάσεις ποτέ γραπτό μου και δεις "μμμ, Βιτάμ", κάντο αναφορά γιατί κάποιος θα μου έχει χακάρει το λογαριασμό και κινδυνεύετε όλοι!

Δεν είχα συνδυάσει ποτέ το βούτυρο ως συστατικό που δένει γεύσεις και δεν εμφανίζεται. Θα μου πεις, σε τόσα γλυκά συμβαίνει, γιατί όχι και στο άτμισμα. Όσο είναι κρυφό, καλά είναι.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1550 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 22:16 »
Μολις τσιμπησα και γω το δικο μου Castle Long απο Five Pawns και πραγματικα δεν εχω λογια...Αξιζει και το τελευταιο ευρω το συγκεκριμενο υγρο!!  :thumpup:
Ερωτηση τωρα...Επειδη δουλευω με ελεγχο θερμοκρασιας και ειμαι ακομα σε σταδια πειραματος, πρεπει να δουλευω το συγκεκριμενο υγρο σε μια συγκεκριμενη θερμοκρασια ή δεν υπαρχει κανεναν απολυτως θεμα...?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1551 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 22:35 »
Εξαρταται απο τον ατμοποιητη βεβαια και το αποτελεσμα που ζητας.
Στο phenomenon με tc παιζω στους 200-210 βαθμους το castle long.
Σε γενικες γραμμες, ρυθμισε εκει που το νοιωθεις καλυτερα αρκει να μην καις το υγρο με πολυ υψηλες θερμοκρασιες.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1552 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 02:55 »
Ειμαι σε Kayfun L+ με IPV D2...ειμαι μεταξυ 200-220 βαθμους..καλα ειναι εκει?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1553 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 10:02 »
Για να καταλάβεις αν είσαι καλά, θα πρέπει να κάνεις μια αγγαρεία: όταν αδειάσει το τανκ σου (και βάλεις και ένα τανκ σκέτη βάση μετά, αμαρτία να χάσεις τη γεύση), στήσε τον ατμοποιητή σου με Kanthal, όχι τρελά πράματα, κάπου στο 1.5+Ω σε 2+mm αξονάκι. Δοκίμασε το υγρό σου στα 12-14W και μετά θα έχεις ένα μέτρο σύγκρισης.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1554 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 16:56 »
Τρύφωνα, μακάρι να μπορούσα με ένα τανκ σκέτη βάση να είχα ακόμα τη γεύση του CL, αλλά δεν έχουμε όλοι την ίδια ευαισθησία στους γευστικούς μας κάλυκες  :'(

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1555 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 09:48 »
Παιδιά, εκτός από την απευθείας περιεκτικότητα σε διακετύλιο, αυτό αρκετές φορές μπορεί να προέρχεται έμμεσα από μερική αντίδραση/υδρόλυση άλλου συστατικού του αρώματος/υγρού. Οπότε ακόμη κι αν στη γεύση δεν υπάρχει ίχνος γαλατίλας/βουτυρίλας κλπ, σε μια ανάλυση πολύ πιθανόν η συγκέντρωση των συγκεκριένων ενώσεων να βρεθεί άνω του ορίου ανίχνευσης.

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1556 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 22:26 »
Γνωριζουμε κατι??? Ποτε,που,πως... :dontknow: :dontknow: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1557 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 13:23 »
Είναι ήδη διαθέσιμο για δοκιμή στη vapeland στο Χαλάνδρι :)
Είχα ρωτήσει πριν λίγο καιρό, αν θυμάμαι καλά προς τέλος Σεπτέμβρη / αρχές Οκτώβρη θα είναι διαθέσιμο.

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1558 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 19:00 »
Οποιος το δοκιμασε να μας πει παρακαλω εντυπωσεις😃😃😃😃

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #1559 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 19:11 »
Μια μικρη περιουσια φανταζομαι θα εχει αυτο το ζουμι.


Mobile klaz speaking...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4681 498199 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:47
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7114 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 193859 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1737 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24713 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 289040 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης