vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

68 επισκέπτες, 8 χρήστες
papoys, takis201, Jorge, I.P, manoslykos, infernity, lagoudakis, paiktaras

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1020 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 18:37 »
Δεν καταλαβα...........


Με ειπες γέρο  ;;;;;;


Eτσι εεεεε.........
Να παρεις καμενο απο το 200αρι και να εισαι στα 100Watts και μαλιστα οχι με τον Eviva , αλλα με τον TNS........ :))

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1021 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 00:20 »
Ειπα σημερα να στησω με ud 316l... :)

(
.)

Έργο τέχνης για το Λούβρο!!!!! Προσκυνώ!!!!! :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1022 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 00:51 »
@malossi 1.8mm τρυπανακι χρησιμοποιησα :)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1023 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 01:56 »
και βαμβάκι ;

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1024 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 02:04 »
Ασπρο.................... ;D








sorryyyy........

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1025 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 03:12 »
Ναι βρε παιδιά....  :D
Το βαμβάκι δεν έχει τίποτα το ειδικό για να αναφέρεται με σημασία. Αν τηρούνται οι βασικές προϋποθέσεις υγείας τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες κατά το γούστο του καθενός μας. Λεπτομέρειες που μας έχουν πουλήσει ως σημαντικές και τις αγοράζουμε πανάκριβα.

Αποσυνδεδεμένος atmismos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
  • Το πιο βίαιο στοιχείο της κοινωνίας είναι η άγνοια
    • Atmismos
Απ: Eviva
« Απάντηση #1026 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 03:23 »
Κι εγώ μπαμπακάκια απ'το σουπερμάρκετ βάζω, νο πρόμπλεμ.  Ειδικά αυτά για αφαίρεση μέϊκ-απ που έρχονται και με κάλυμμα πλεγμένο μπαμπάκι είναι ότι πρέπει για να τυλίγεις BVC.  Τα βράζω όμως και τα στεγνώνω μέσα σε ένα σουρωτό αφού τα στίψω καλά.  Μερικές φορές βάζω κι ένα κλαράκι φασκόμηλο μέσα αλλά δεν έχω καταλάβει γεύση απ'αυτό.

Αυτό που πρέπει να προσέξετε με κάποιες οδηγίες που λένε ότι μπορείτε τα VG να τα διαλύσετε με λίγο νερό, το νερό της βρύσης έχει μέσα και χλώριο/χλωρίνη.  Το χλώριο είναι το πιο επικίνδυνο στοιχείο για πολλά ατσάλια (όλα αυτα τα κράματα των αντιστάσεων είναι διάφορες μορφές ατσαλιού) και μπορούν να το κάνουν να οξιδωθεί.  Μικροσωματίδια από τα διάφορα μέταλλα που εμπεριέχονται στο ατσάλι αυτό μπορούν σε μικροποσότητες να φτάσουν θεωρητικά και στο στόμα μας, αν και χλωμό το βλέπω λόγο βάρους.  Κυρίως προσβάλουν το ατσάλι όταν αυτό λυγίζει και ίσως με τις αυξομιώσεις θερμοκρασίας να κουνιέται. 

Ένα μπουκάλι απιονισμένο ή απεσταγμένο νερό ίσως να ήταν καλύτερο αν διαλυθεί το υγρό ατμισμού.  Λένε ότι μερικά μπαμπάκια για φαρμακευτική χρήση έχουν περάσει από καθαρισμό με χλωρίνη.  Δεν νομίζω όμως αυτό να αφήνει κάτι στο μπαμπάκι.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Eviva
« Απάντηση #1027 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 05:16 »
Είμαστε off topic αλλά -ενημερωτικά- όταν μιλάμε για νερό στα υγρά μας στο φόρουμ πάντα εννοούμε WFI (water for injection).  Το απλό απιονισμένο μπορεί να περιέχει ποσότητες βαρέων μετάλλων που θέλουμε να αποφύγουμε. Πάντως ακόμα και της βρύσης σε έκτακτες περιπτώσεις δεν είναι καταστροφή.
Μπαμπάκια προτιμούμε βιολογικά με όσο δυνατόν λιγότερη επεξεργασία. Κυκλοφορούν πλέον και μάρκες (υπερτιμημένες) για χρήση στο άτμισμα. Γι αυτά έγινε η κουβέντα.
Μια βόλτα στα διάφορα νήματα του φόρουμ θα σε βάλει στο κλίμα.  :)

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1028 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 09:54 »
Ναι βρε παιδιά....  :D
Το βαμβάκι δεν έχει τίποτα το ειδικό για να αναφέρεται με σημασία. Αν τηρούνται οι βασικές προϋποθέσεις υγείας τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες κατά το γούστο του καθενός μας. Λεπτομέρειες που μας έχουν πουλήσει ως σημαντικές και τις αγοράζουμε πανάκριβα.


διαφωνώ, αλλά το περί ορέξεως ισχύει, οπότε....

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1029 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:06 »

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon Atomizer RBA
« Απάντηση #1030 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:08 »
Παιδιά βοήθεια! Εξακολουθώ να έχω πιο υποτονική γεύση απο το phenomenon που θεωρώ ότι δεν ειναι φυσιολογικό. Έχω στήσει με 0.20 kanthal 4 σπείρες σε 1.6 διάμετρο στα 1.5Ω. Οι σπείρες στάνταρ δεν ακουμπάνε στο κεραμμεικό, έχω καλό ντουμάνι και χτύπημα, ίχνος καμμένου αλλά από γεύση.. Τι στο @#¥% παίζει ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Απ: Phenomenon Atomizer RBA
« Απάντηση #1031 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 10:31 »
Παιζει ρολο η θεση της αντιστασης για την γευση τουλαχιστον απο την δικια μου μικρη εμπειρια!Εαν εχεις δοκιμασει με το 1/3 του coil εκτος κεραμικου και δεν εχεις γευση τοτε δοκιμασε η αντισταση να ειναι στην μεση της σχισμης του κεραμικου!Το κεραμικο ανεβαζει την θερμοκρασια στο σημειο ατμοποιησης οποτε εξαρταται απο το υποκειμενικο κριτηριο του καθενος το που θα τοποθετηθει η αντισταση!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 13:05 από robbinsrules »

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1032 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 12:14 »
Είμαστε off topic αλλά -ενημερωτικά- όταν μιλάμε για νερό στα υγρά μας στο φόρουμ πάντα εννοούμε WFI (water for injection).  Το απλό απιονισμένο μπορεί να περιέχει ποσότητες βαρέων μετάλλων που θέλουμε να αποφύγουμε. Πάντως ακόμα και της βρύσης σε έκτακτες περιπτώσεις δεν είναι καταστροφή.
Μπαμπάκια προτιμούμε βιολογικά με όσο δυνατόν λιγότερη επεξεργασία. Κυκλοφορούν πλέον και μάρκες (υπερτιμημένες) για χρήση στο άτμισμα. Γι αυτά έγινε η κουβέντα.
Μια βόλτα στα διάφορα νήματα του φόρουμ θα σε βάλει στο κλίμα.  :)
Αρκεί να γνωρίζουμε πως το ενέσιμο νερό εχει ημερομηνία μικρής λήξης ΟΤΑΝ ανοιχθεί το μπουκαλάκι, γί´ αυτο να αγοράζουμε την μικρότερη ποσότητα!

Αποσυνδεδεμένος Xainis

  • **
  • 239
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1033 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 12:19 »
Άρα να δοκιμάσω την αντίσταση πιο ψηλά; Μου κάνει εντύπωση ότι έχω πολύ καλή τροφοδοσία. Η γεύση όμως δεν είναι κεραμμεικού.


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος commander

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
  • ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΛΑΣ !!!!!
Απ: Phenomenon Atomizer RBA
« Απάντηση #1034 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 12:23 »
Παιδιά βοήθεια! Εξακολουθώ να έχω πιο υποτονική γεύση απο το phenomenon που θεωρώ ότι δεν ειναι φυσιολογικό. Έχω στήσει με 0.20 kanthal 4 σπείρες σε 1.6 διάμετρο στα 1.5Ω. Οι σπείρες στάνταρ δεν ακουμπάνε στο κεραμμεικό, έχω καλό ντουμάνι και χτύπημα, ίχνος καμμένου αλλά από γεύση.. Τι στο @#¥% παίζει ;


Sent from my iPad using Tapatalk HD
Δίκη μου γνώμη ειναι πως έχεις λίγες σπείρες άρα μικρή επιφάνεια ατμοποιηςης του υγρού σου.ΕΓΩ βάζω σύρμα 0.25 σε 2mm πυρήνα, μετά βάζω το coil σε οδοντογλυφίδα που ειναι μεν 2mm αλλά εχει μια σχετική ελαστικότητα ώστε να περνάει απο τις σχισμές του κεραμικου χωρίς να το σπάει.Ετσι παίρνω 1,3 με 1,4 Ωμ και σχετικά μεγάλη επιφάνεια.
Και μην ξεχνάμε πως στον Εviva δεν αποδίδονται καλά ολα τα DIY υγρά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 186 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 165 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281368 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312845 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93553 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix