vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, camber, Milarepa, manoslykos, nXtLs, itinenkoaz

Twitter

Ulton VWM Innova RTA

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 29, 2023, 14:52 »
Επειδή σκέφτομαι να πάρω και εγώ τον Innova είδα ότι σαν αξεσουάρ έχει ακόμα δύο δαχτυλίδια του αέρα το ένα είναι με μία τρύπα και το άλλο δαχτυλίδι είναι με δύο τρύπες εγώ είμαι στο mtl και ο αέρας μου είναι κοντά στο 1.3 1.4 βαριά χρειάζεται να πάρω τα επιπλέον δύο δαχτυλίδια του αέρα κάθε συμβουλή βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Αποσυνδεδεμένος kostas...

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #76 στις: Οκτωβρίου 29, 2023, 16:03 »
Θα έλεγα να μην πάρεις τα επιπλέον δαχτυλίδια εκτός κι αν θέλεις να έχεις όλο το 'πακέτο', ή όλες τις επιπλέον επιλογές αέρα.
Ο αέρας μου είναι στο 1.0 με 1.2, μαζί με τον Innova πήρα και το δαχτυλίδι με την μία τρύπα.
Με το δαχτυλίδι που έρχεται και με αυτό τον χρησιμοποιώ, μπορείς να έχεις είτε μόνο την τρύπα του 1.0mm είτε την 1.0 και μισή από την 1.2 από την άλλη πλευρά.
Στο 1.0mm, υποθέτω ότι ο αέρας του είναι γύρω στο 1.3
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2023, 16:22 από kostas... »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #77 στις: Οκτωβρίου 29, 2023, 16:55 »
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια Kωστα πιστεύεις οπότε ότι ο αέρας μου στο 1,3 με βαριά βαριά 1.4 θα είμαι εντάξει. Και αντί για το δαχτυλίδι του αέρα να βάλω κανένα επιπλέον τανκακι να υπάρχει.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #78 στις: Οκτωβρίου 29, 2023, 18:39 »
Οπως ειπώθηκε, τα έξτρα δαχτυλίδια δεν είναι απαραίτητα. Αξεσουάρ που απευθύνονται στο mtl είναι. Αυτό με την μία τρύπα το καρφώνεις εκεί που θες & τέρμα. Ενώ αυτό με τις δύο τρύπες τις έχει τοποθετημένες διαμετρικά αντίθετα.
Στην δική σου περίπτωση (1.4mm) o Innova έχει τις διαμετρικά μικρότερες αντίθετες τρύπες εισαγωγής 1.00mm από την μία πλευρά & 1,2.mm από την άλλη. Το αποτέλεσμα που θα πάρεις με το δαχτυλίδι των 2 τρυπών θα είναι αυτό περίπου που ζητάς (1.4mm-1.5mm).
*** με το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών θα το δεις να περιστρέφεται μαζί με το τανκάκι & να επιστρέφει ξανά στη θέση που είχες επιλέξει. Δηλαδή ο ατμοποιητής ανοιγοκλείνει ΚΑΙ τα υγρά αλλά ΚΑΙ τον αέρα (κατά την αναπλήρωση).  :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 29, 2023, 20:39 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος xloupas

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #79 στις: Οκτωβρίου 29, 2023, 20:30 »
Παιδιά ευχαριστώ και τους δυο σας με βοήθησατε πολύ με τις πληροφορίες που μου δώσατε σχετικά με τον innova θα πάω κανονικά μόνο για τον ατμοποιητή και θα βάλω και ένα έξτρα τανκακι πλαστικό να βρίσκεται

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #80 στις: Οκτωβρίου 30, 2023, 10:00 »
Οπως ειπώθηκε, τα έξτρα δαχτυλίδια δεν είναι απαραίτητα. Αξεσουάρ που απευθύνονται στο mtl είναι. Αυτό με την μία τρύπα το καρφώνεις εκεί που θες & τέρμα. Ενώ αυτό με τις δύο τρύπες τις έχει τοποθετημένες διαμετρικά αντίθετα.
Στην δική σου περίπτωση (1.4mm) o Innova έχει τις διαμετρικά μικρότερες αντίθετες τρύπες εισαγωγής 1.00mm από την μία πλευρά & 1,2.mm από την άλλη. Το αποτέλεσμα που θα πάρεις με το δαχτυλίδι των 2 τρυπών θα είναι αυτό περίπου που ζητάς (1.4mm-1.5mm).
*** με το άνοιγμα-κλείσιμο των υγρών θα το δεις να περιστρέφεται μαζί με το τανκάκι & να επιστρέφει ξανά στη θέση που είχες επιλέξει. Δηλαδή ο ατμοποιητής ανοιγοκλείνει ΚΑΙ τα υγρά αλλά ΚΑΙ τον αέρα (κατά την αναπλήρωση).  :respect:


Γενικά ο innova, πέρα από mtl, με τις επιλογές αέρα ενδύκνειται και για πιο αεράτος? Ας πούμε προς rdl?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #81 στις: Οκτωβρίου 30, 2023, 11:35 »
Γενικά μιλώντας, κανένας από τους ατμοποιητές της VWM δεν σχεδιάστηκε για mtl. Απλά είναι RDLs που κάνουν & MTL. Ως προς την ερώτησή σου, ο Innova με όλες τις τρούπες ανοιχτές, κατά τον Todds (τον οποίο θεωρώ αξιόπιστο), χαρακτηρίζεται ως ανοιχτός rdl με αίσθηση κάπου στα 4.00mm αέρα. Είναι 1.00mm-1.4mm-1.6mm από την μία μεριά & 1.2mm-1.4mm-1.6mm από την άλλη, όλες υπό γωνία ώστε όλες να χτυπούν την αντίσταση στο κέντρο της. Ενώ έχεις την δυνατότητα 11 διαφορετικών συνολικά συνδυασμών με την χρήση του δαχτυλιδιού αέρα με το οποίο έρχεται default. 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 30, 2023, 22:48 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος Kostik1982

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #82 στις: Οκτωβρίου 30, 2023, 15:38 »
Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! Πέφτει παραγγελία και σε ένα 20ημερο θα τον έχω για δοκιμή

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #83 στις: Οκτωβρίου 30, 2023, 17:08 »
Να έχεις κατά νου μόνο, πως, όσα έχεις διαβάσει εδώ αφορούσαν τον Ulton. Θα τον βρεις & σε SXK, αλλά δεν έχουν γραφεί κριτικές, μέχρι στιγμής, γι'αυτόν.

*** Προσοχή επίσης & στα γυάλινα "τζαμάκια". Οι κινέζοι έχουν βγάλει & μία δική τους έκδοση tank-αξεσουάρ & τα γυάλινα ανταλλακτικά τζαμάκια είναι γι'αυτά.

Αποσυνδεδεμένος George Pap

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
  • People are abusively called rational.
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #84 στις: Οκτωβρίου 31, 2023, 00:55 »
ULTON VWM Innova Style Titanium Alloy 22MM RTA 5ml PCTG Version - Silver  ..... Καλημερα........και εγω σημερα εκανα την παραγγελια.......οταν φτασει τα λεμε.να ειστε καλα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 31, 2023, 01:44 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ahill2

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #85 στις: Νοεμβρίου 08, 2023, 16:11 »
Καλησπερα , είπα και εγώ να παραγγείλω τον ULTON VWM Innova απο 2fdeal αλλά απο την μια δεν δεχεται visa απο την αλλη το paypal ειναι κλειστο? για την ωρα και πρεπει λεει να επικοινωνησω με αυτους.... πως στο διαολο μπορω να παραγγειλω τον innova. :P
PS. ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τζαμακια για ULTON VWM Innova Ελλαδα? η ειναι μονοδρομος τα κινεζομαγαζα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2023, 16:24 από ahill2 »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #86 στις: Νοεμβρίου 08, 2023, 18:27 »
Ρίξε μιά ματιά στο  e mail σου. Ακολούθησες την διαδικασία που θα βρεις; Επίσης, έχουν βάλει & έναν άλλο τρόπο πληρωμής (με wallet σε θυγατρική της εταιρία) που μου έστειλαν πρόσφατα & δεν τον έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος tasos1976

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #87 στις: Νοεμβρίου 11, 2023, 20:12 »
Λοιπόν πήρα και εγώ τον innova της SX k το δοκίμασα σε rdl και μπορώ να πω ότι πλησιάζει την απόδοση ενός μικρού dripper με μεγάλη κατανάλωση υγρού και εξυπακούεται και πάρα πολύ μπορώ να πω άριστη γεύση όσο αφορά το mtl του ακόμη και στην πιο μικρή τρύπα με το δαχτυλίδι με τη μία τρύπα είναι αεράτος δηλαδή το ένα χιλιοστό μπορεί να είναι και 1,4 αλλά εξακολουθεί και στο mtl του να είναι ένας από τους ποιο γευστικούς ατμοποιητές όσο αφορά τη λειτουργικότητα και την κατασκευή του ατμοποιητή το μόνο που με ενοχλεί είναι η ρύθμιση υγρών που είναι πολύ μικρή διαδρομή και γυρίζει πολύ εύκολα λειτουργικά προβλήματα  δεν είδα στον ατμοποιητή πάντως η τροφοδοσία του είναι εξαιρετική σπάνιο φαινόμενο

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #88 στις: Νοεμβρίου 11, 2023, 23:10 »
Μπορούμε λοιπόν, αν & με ανεπαρκές δείγμα, να κάνουμε μία αντιπαραβολή μεταξύ του Ulton Innova & SXK Innova. Με προβληματίζει που σαν ελάχιστη εισαγωγή αέρα παίρνεις αίσθηση 1.4 mm. Σε τρεις Ulton Innova, η δική μου αίσθηση είναι αυτή που θα έπρεπε, δηλαδή γύρω στο 1.00 mm. Σκέφτομαι βέβαια & το κακό προηγούμενο της SXK (& ο βασικός λόγος που έπαψα να την αγοράζω). Επεμβαίνει στα χαρακτηριστικά των κλώνων της & δεν μπορείς να την εμπιστευτείς ότι οι αντιγραφές της είναι όντως 1:1 κλώνοι ως προς το γνήσιο.
Βέβαια & οι δύο μας μιλάμε για "αίσθηση" & όχι για "μέτρηση". Προσωπικά η μόνη "επιβεβαίωση¨που έκανα ήταν η αντιπαραβολή τους με ταυτόχρονο άτμισμα με άλλους ατμοποιητές μου στο 1.00mm & με στήσιμο με μπόλικο το βαμβάκι, για να τον πνίζω (επίτηδες αυτό).  :)
Η διαδρομή της ρύθμισης των υγρών είναι όντως μικρή, αλλά αυτό το υπαγορεύει η κατασκευή του. Εχει να κλείσει απλά δύο στρογγυλές τρύπες των 2.00mm, οπότε τί διαδρομή να ζητήσεις. Στην κυριολεξία είναι "άνοιγμα/κλείσιμο" των υγρών περισσότερο & όχι "έλεγχος".
Στην περίπτωσή σου πάντως, βρίσκω διαφορά στο πόσο εύκολα γυρίζει ο μηχανισμός. Οπως έχω ξαναγράψει, οι δύο Ulton ss μου έχουν μία αντίσταση κατά την περιστροφή (που μου αρέσει). Οχι όμως & ο titanium, ο οποίος γυρίζει σχετικά εύκολα (όχι η προτίμησή μου). Και στις δύο περιπτώσεις όμως, δεν υπάρχει λειτουργικό θέμα, πχ, να αλλάζει θέση μόνος του.

Αποσυνδεδεμένος tasos1976

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ulton VWM Innova RTA
« Απάντηση #89 στις: Νοεμβρίου 12, 2023, 08:19 »
Όσο αφορά τον αέρα του έστησα λίγο πιο ψηλά την αντίσταση και λίγο περισσότερο βαμβάκι και καλυτέρευσε αισθητά τώρα το άνοιγμα κλείσιμο των υγρών στη μέση της διαδρομής κάνει ένα πάρα πολύ μικρό κλικ αλλά και πάλι συνεχίζεις να δίνει την αίσθηση κάτι ψεύτικου συν ότι η βάση εκεί που ενώνεται με το δαχτυλίδι του αέρα κουνιέται ελάχιστα ίσως μισό χιλιοστό και μου δίνει την εντύπωση μιας χαζό δουλειάς ακόμη δεν τον εμπιστεύομαι να τον πάρω μαζί μου στη δουλειά μες στη βδομάδα λογικά θα δείξει τι θα γίνει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 347 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21831 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283312 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67931 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15042 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4918 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix