vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, xasapis, manoslykos, camber, Blackwolf

Twitter

Ιδιοκατασκευές υγρών από εκχύλισμα καπνού

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:53 »
Μια χαρά θα γίνει φίλε μου, να ξέρεις όμως ότι εκτός απο το άρωμα του καπνού θα πάρεις και άλλες ουσίες που περιλαμβάνει αυτός.
Για καλύτερα αποτελέσματα τον κόβεις σε πολύ λεπτά κομματάκια και τον βράζεις σε ένα μπόλ σε χαμηλή φωτιά μαζί με την γλυκερίνη.

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:13 »
Όταν λες άλλες ουσίες τι εννοείς; Καλές ή κακές;;;;;

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:14 »
Έχει καλές ουσίες ο καπνος?

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:16 »
Σωστός  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:17 »
Εγώ για δειλητηριαση το κόβω παντός..το νουσου..

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:22 »
Eγω εφτιαξα αλλα πολυ χορταριλα ! το πεταξα ! :yes:

Αποσυνδεδεμένος themainman

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:24 »
Λές;;;; Το πετάω τώρα, ετσι κι αλλιώς μικρο το κακό. Το πείραμα ναυαγησε, ο σώζων εαυτώ σωθήτω :laugh1:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Εγώ για δειλητηριαση το κόβω παντός..το νουσου..
Δεν είμαστε για τέτοια τωρα στα γεράματα :thumpup: Μη πάμε να γλυτώσουμε απο τον λύκο και μας φάει η αρκούδα :))

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:32 »
Εγώ πάντως δεν έχω καταλάβει γιατί θέλετε να πάρετε την βρώμα του καπνού ενώ υπάρχουν τόσα και τόσα αρώματα που μπορούμε να ατμίσουμε πλέον. :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:43 »
εγω παντος στα 3 και χρονια που ατμιζω χωρις ουτε μιση τζουρα κ.τ. , καταλαβα πως αυτο που κυριως γουσταρω στον ατμο, ειναι οι ομορφες γευσεις που απολαμβανω. αν καποια στιγμη θελισω την αμιγως καπνικη γευση του καπνου, δεν θα εκανα προσπαθεια να την παρω απο υγρο.... θα εστριβα τσιγαρο.

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:49 »
Πάρε ενα καλό καπνικό υγρό,καπνικό όμως χωρίς βανίλιες και καραμέλες.Σαν τα el toro ή τα wanted.Θα γλιτώσεις τη σιχαμάρα απο το τσιγάρο που θα στρίψεις!

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:55 »
χαριν λογου ειπα για στριψιμο τσιγαρου, για να δειξω το ατοπο μιας τετοιας προσπαθειας.. ουτε να το μυρισω απο αλλον δεν μπορω πια. αλλωστε οταν σκεφτομαι τσιγαρο στο μυαλο μου εχω μπαταριες, ατμοποιητες, φυτιλια, συρματα... αυτη την μορφη εχει πλεον το τσιγαρο για μενα.

Sent from mobile.


Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 01:16 »
Δεν υπάρχει καλύτερο άρωμα απο σοκολάτα και μπανάνα σε ατμό και ας είναι και σε ce5 :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 12:14 »
Οφείλω να σας προτρέψω να διαβάσετε όλο το παρόν νήμα από την αρχή. Περιέχει αρκετές πληροφορίες καθώς και παρόμοια πειράματα που έχουν επιχειρήσει συνατμιστές. Ιδιαίτερα όμως, θα εφιστήσω την προσοχή στο πρώτο ποστ!

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 10:58 »



Καλημέρα. Επαναφέρω το thread απ' τ' άχρηστα.
Να υπενθυμίσω όλες τις προειδοποιήσεις που υπάρχουν σε αρκετά σημεία του thread. Ό,τι κάνω, το κάνω για εμένα μιας και είμαι μεγάλο αγόρι και μου αρέσει να παίζω τον χημικό. ΔΕΝ ΠΑΡΟΤΡΥΝΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ Ο,ΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ.
Επίσης θα εκτιμούσα να μην με αρχίσετε στα "Γιατί το κάνεις; Το νόημα είναι να απαλλαγείς απ' τον καπνό" κτλ. Ο καθένας ατμίζει ό,τι του γουστάρει. Όπως δε λέω τίποτα σε όσους κάνουν φρουτένια, όπως εσείς δε λέτε τίποτα σε όποιον κάνει Ν.Ε.Τ.'ς από εταιρίες, έτσι θα ήθελα να μη με αρχίσετε στο παραμύθι. Οπότε παρακαλώ ας μου σχολιάσουν όσοι έχουν παρόμοιες εμπειρίες για να βρούμε ένα καλό τρόπο για diy Ν.Ε.Τ.'ς. Πάμε λοιπόν.


Τον τελευταίο καιρό έχω συλλάβει τον εαυτό μου να καπνίζω. Αυτό συμβαίνει όταν πίνω αλκοόλ. Δυστυχώς το η.τ. δε με καλύπτει, κι έτσι αηδιάζω και με τη μπύρα μου, και με το η.τ.
Οπότε αποφάσισα να δοκιμάσω τις δυνάμεις μου. Αγόρασα ένα καπνό Skandinavik 50 γρ, τον έβαλα σε ένα γυάλινο βάζο και τον κάλυψα με περίπου 250 ml [size=78%]β[/size][/size]άση 70/30 Pg/Vg. Το ανακάτεψα λίγο και το άφησα δύο μέρες τυλιγμένο με ένα κασκόλ, ωστέ να ζεσταίνεται λιγάκι και να μην περνάει φως.[size=78%]
[/size]Σήμερα το άνοιξα και το μείγμα μου έχει πάρει ένα πάρα πολύ σκούρο χρώμα. Αφού το σούρωσα, το πέρασα από φίλτρο του καφέ (διαδικασία ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ πολύ βαρετή και χρονοβόρα. Πέφτουν 2 σταγόνες κάθε 5 δευτερόλεπτα).[size=78%]
[/size]Όπως καταλαβαίνετε το αποτέλεσμα είναι πολύ συμπυκνωμένο. Το αραίωσα 50% με βάση 6άρα και πήρα ένα υγρό και πάλι πολύ σκούρο. Το φόρτωσα στον Kayfun κλώνο και πυρ.[size=78%]
[/size]Λοιπόν. Η γεύση μοιάζει πολύ με το cubano της T-Juice, όσο το θυμάμαι βέβαια, γιατί έχει περάσει καιρός από την τελευταία φορά. Είναι αρκετά έντονο και δε θα το έκανα για όλη μέρα. Ίσως σηκώνει περαιτέρω αραίωση με βάση. Θα δείξει. Το χτύπημα είναι πολύ καλό, το οποίο σημαίνει ότι πέρασε νικοτίνη από τον καπνό, αλλά όχι πάρα πολλή.[size=78%]
[/size]Εν ολίγοις τα αποτελέσματα είναι πάρα πολύ ενθαρρυντικά γιατί μάλλον θα σταματήσω τα τσιγάρα με τις μπύρες μου. [size=78%]

[/size]Γνωρίζει κανείς πως θα κάνω το αρχικό μου μείγμα πιο "υδαρές", δηλαδή μειώσω το ιξώδες; Το φιλτράρισμα είναι πραγματικά ένα βάσανο.[size=78%]

Αποσυνδεδεμένος cho oyu

  • **
  • 175
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από εκχύλισμα καπνού
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 11:47 »
Εχε κατα νου οτι ο skandinavik οσο και οι υπολοιποι καπνοι πιπας με αρωμα (διαφορες γευσεις) ειναι ηδη φορτωμενος με PG μιας και η διαδικασια αρωματισμου των καπνων πιπας ειναι με ραντιση τους με PG και το αρωμα που θελουν να του δωσουν. καπου εχω μια φωτογραφια , αν τη βρω θα την ανεβασω .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12093 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499643 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 308 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1712 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109790 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181150 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2116 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos