vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

522 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Jorge, giorgos1999, bloodlessz, Tazz, manoslykos

Twitter

MIni and more - Προβληματα

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #30 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2013, 23:48 »
δεν είναι πρόβλημα τα κασιματα? :hmmm: :hmmm: :hmmm:
ωρε τι παθαμε :eyesplash:


δεν ειναι ομως μονο αυτό. Άλλα υπολειτουργουν τελείως σε σημείο να με πιάνει ο λαιμος μου απο το πολύ ρουφηγμα.
δεν τραβάνε με τίποτα. Αλλά οταν λειτουργουν κανονικά δεν εχω κανενα πρόβλημα.


Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #31 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 01:10 »
Θα συμφωνησω και εγω. Ειμαι απο αυτους που 1,5 χρονο τωρα εχω παραμεινει σταθερα στο mini&more, και χρησιμοποιω μονον προιοντα απο την επισημη Nobacco. Εχω δοκιμασει και τα πρωτα clearo που ειχε φερει, με το πρεσσαριστο στομιο αλλα και αυτο που διαθετει τωρα με το βιδωτο.

Το πρωτο ηταν απλα σκετη απογοητευση και μετα απο 2-3 δοκιμες δεν το ξανατολμησα. Δοκιμασα ομως ενα απο αυτα που διαφημιζει στα μαγαζια της σημερα, ως καλυτερης ποιοτητας και αποδοσης και μετα απο 1-2 χρησεις, περα απο το μειονεκτημα της γρηγορης καταναλωσης υγρου και το πλεονεκτημα της καλυτερης γευσης σε σχεση με τα κλασσικα καρτα, η αποδοση του δεν ειναι ουτε σταθερη, τις περισσοτερες φορες ειναι φτωχη ενω εχω και συχνο προβλημα με διαρροες απο την πλευρα που βιδωνει στην μπαταρια.

Δεν ξερω αν επεσα στο κομματι καθως δοκιμαζω μονον ενα ή αν ειναι γενικο προβλημα. Θα με ενδιεφερε παντως η αγορα και χρηση ενος clearo και απο αλλη πηγη, εκτος των καταστηματων της Nobacco.

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #32 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 01:59 »
εχω βρεί αυτά αλλα δε ξέρω αν είναι τα ιδια με της nobacco :hmmm: :hmmm:


http://www.e-cigvapor.gr/index.php?route=product/product&path=60_69&product_id=484

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #33 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 02:04 »
Γραφει πως ειναι για αυτο, στη σελιδα τους πουλανε και αντιστοιχες μπαταριες ( σε τιμες κινεζου απο οτι ειδα ), αλλα στη φωτογραφια το σπειρωμα το βλεπω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #34 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 02:09 »
ναι το είδα κι εγω το σπειρωμα . Υποθέτω οτι είναι λάθος φωτο αφου γραφει το μοντελο και το πουλαει κιολας.


τωρα ειδα οτι εχει τις μπαταρίες 6Ε :o :o 

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #35 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 02:15 »
Iδια τιμη με αυτες που περιμενω απο τον Κινεζο !! Εντυπωση μου κανει γιατι σε ολα τα αλλα μαγαζια, ελληνικα εννοω, δεν εχω βρει τετοια τιμη. Αναρωτιεμαι αν η σελιδα τους εχει λαθη, γενικα. Δυστηχως δεν εχω χρονο να περασω μια βολτα απο εκει.

Edit: Για οσους ενδιαφερονται, το link εδωhttp://www.heaven-gifts.com/gallery-index---0---186.html




Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 10:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #36 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 16:40 »
Εγω παρατησα τα μικρα clearo απο οταν αλλαξε η παρτιδα και αρχισαν να κυκλοφορουν με φιμε τζαμι μιας και δεν με ικανοποιουσαν απο πλευρας αποδοσης και γευσης.Πλεον κοτσαρω τον epsilon 901 πανω και απολαμβανω.Στο αισθητικο βεβαια ειναι χαλια αλλα τουλαχιστον κανω δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος 29gk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #37 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 16:53 »
Κουμπωνει απευθειας πανω στη μπαταρια ;

Τι διαρκεια λειτουργιας εχει ; Ποσο καιρο τον χρησιμοποιεις δηλαδη χωρις προβληματα ;

Καταναλωνει και αυτος το υγρο με τους ρυθμους των κλασσικων clearo ;

Διαρροες καθολου ;

Αποσυνδεδεμένος angelin

  • *
  • 74
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #38 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2013, 17:14 »
Λογικά κουμπώνει απευθείας πανω στη μπαταρία λογω του οτι έχει το ιδιο σπείρωμα αλλα υποθέτω οτι θα είναι τεραστιο για το mini και θα προεξέχει σε φαρδος. Κι εγώ αναρωτιεμαι , αποδίδει? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #39 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 11:21 »
Μια χαρα κουμπωνει ο epsilon 901.Απο αποδοση ειναι πολυ καλος απλως ειναι λιγο σφιχτη η τζουρα του αλλα οχι τρελα πραγματα.Η διαρκεια ατμισματος βεβαια ειναι λιγο μειωμενη σε σχεση με τους μικρους clearo.Ειπα και πριν οτι αισθητικα ειναι χαλια μιας και ο epsilon εχει διπλασιο παχος απο τη μπαταρια αλλά δεν καθομαι να αγχωνομαι πλεον γι αυτο.Μου φτανει που βγαζει σωστα τις γευσεις.Απο καταναλωση μια χαρα τα παει ενω διαρροες δεν εχει καθολου.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2013, 13:30 »
Μου θυμίζεις τον εαυτό μου 1 χρόνο πίσω.  :)
Πήρα για δοκιμή τον epsilon για το m&m. Μου άρεσε αλλά η εμφάνιση ήταν αστεία. Έτσι πέρασα σε hybrid και βελτιώθηκε η εμφάνιση, αυτονομία αλλά και ποιότητα ατμίσματος. Μετά αφού συνήθισα το μέγεθος πήρα τον κακό δρόμο των mod  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tfekman

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 05:56 »
Εγώ πήρα το hybrid οταν είχε γίνει πιπίλα το m&m και δε προλάβαινα τις φορτίσεις :P
Πλέον το m&m το έχω στο αυτοκίνητο μόνιμα με τον epsilon για να μην γινόμαστε και ρόμπα με την εμφάνιση ;-)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MIni and more - Προβληματα
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 01:26 »
Βάλτε μια οδοντογλυφίδα ωστε να βουλώσει προσωρινά η τρύπα στο κέντρο, και ρίχτε σπρέυ πεπιεσμένου αέρα στο αυλάκι γύρω από τον πόλο της μπαταρίας.Θα γίνει καινούργιο...

 :thumpup: :thumpup:
Ποια τρυπούλα ?
Αυτή που είναι στο κέντρο του πόλου της μπαταρίας. Τη βουλώνουμε με την οδοντογλυφίδα για να μη μπεί υγρό μέσα...
Για Ego δεν μιλάμε ? δεν βλέπω τίποτα  :o :o :o :o
Όχι,για Μ&Μ μιλάτε,αυτό λέει κ ο τίτλος του θέματος. :yes:
πω πω, συνεννόηση μπουζούκι.


Εναμιση χρονο μετα απαντω, αλλα δεν πειραζει :)) :))
Δεν ειναι μπουζουκι η συνεννοηση  :tongue_smilie:


Δεν εχουν ολα τα m&m τρυπα στη μεση του πολου. Ενα που πηρα για συγγενη μου πριν 2 βδομαδες δεν εχει, ενω ενα που πηρα για φιλη πριν 1 βδομαδα (απο το ιδιο καταστημα) εχει τρυπα.



==============

Από τον συντονισμό:
Για να μην έχουμε τρία διαφορετικά θέματα για την ίδια συσκευή, η συζήτηση συνεχίζεται εδώ:

http://vaping.gr/index.php/topic,3353.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 28, 2022, 08:25 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:33
από funes
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8309 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33951 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536150 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59769 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 580 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15565 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136117 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085295 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35401 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12