vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος mouko

  • ***
  • 514
  • Φύλο: Γυναίκα
  • σήματα... ατμού!!!
ωραίος ο Γερμανός!!!!  ;D    :thumpup:

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
@ Abet, έκανες μια πολύ καλή πράξη εκείνη την ημέρα!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος Manolis1979

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Vmax SS, Lava 1.5, VV by me
Σωστος ο German !!!!!!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Dr Farsalinos

  • *****
  • 892
  • Φύλο: Άντρας
Την ερχόμενη εβδομάδα ταξιδεύω προς Δουβλίνο μέσω Λονδίνου για το πανευρωπαϊκό συνέδριο προληπτικής καρδιολογίας. Θέλω να πάρω μαζί μου το mini lava και 2 ego μπαταρίες. Για τον Ελ. Βενιζέλο απ'όσα διάβασα δεν θα έχω πρόβλημα. Για Ιρλανδία ξέρουμε τι ισχύει;

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απο Βενιζέλο σιγουρα δεν θα εχεις προβλημα διοτι τυγχανω ελεγκτης χειραποσκευών...  ;) αλλα κ στο γυρισμο νομιζω πως θα σαι οκ!  8)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Την ερχόμενη εβδομάδα ταξιδεύω προς Δουβλίνο μέσω Λονδίνου για το πανευρωπαϊκό συνέδριο προληπτικής καρδιολογίας. Θέλω να πάρω μαζί μου το mini lava και 2 ego μπαταρίες. Για τον Ελ. Βενιζέλο απ'όσα διάβασα δεν θα έχω πρόβλημα. Για Ιρλανδία ξέρουμε τι ισχύει;
Οι κανονισμοί είναι διεθνείς ότι ισχύει εδω ισχύει και στην Ιρλανδία. Οι μπαταρίες δεν απαγορεύονται απλά το mini πιθανώς να προκαλέσει την προσοχή και να σου ανοίξουν την τσάντα. Για τα υγρά δεν υπάρχει πρόβλημα είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια. Αν σε ρωτήσουν πες ότι είναι φάρμακο για τη διακοπή του καπνίσματος (πράγμα που μεταξύ μας δεν είναι και ψέμα ! )
Αν πάρεις μαζί άοσμο υγρό PG με άφθονη νικοτίνη , μπορείς να ρίξεις μερικές "σκαστές" τζούρες στο αεροπλάνο, αν μάλιστα πας νωρίς και πιάσεις παράθυρο κανείς δεν θα καταλάβει τίποτα.
Συνήθως αν θες να ατμίσεις φανερά τότε το ζητάς απο αεροσυνοδό η οποία ρωτά τον πιλότο που είναι ο άρχων του σκάφους με αμφίβολη κατάληξη αν θα σου επιτρέψει ή όχι.

Εγώ πάντως νομίζω πως πέρα από τους διεθνείς αεροπορικούς κανονισμούς είναι στην
διακριτική ευχέρεια των ελεγκτών να σε περάσουν με υγρά ή όχι, γιατί πέρυσι που ταξίδευε
η σύζυγός μου για Ρωσία της κράτησαν μέχρι και αρωματάκι vaporisater και τα υγρά η.τ.
σε μια ναύλον με κλιπ τσάντα και πήγε με τις αποσκευές σε ειδικό χώρο. :dontknow:
Της την παρέδωσαν στην έξοδο στο χώρο των αποσκευών.
 

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Εγώ έχω πάντοτε ένα μικρό μπουκαλάκι στην τσέπη, για το παραπάνω ενδεχόμενο.

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Ερώτηση μετα απο τις διαφορες απόψεις...καλύτερα να εχω κανά 2 μπουκαλακια με υγρά πάνω μου ή να τα βάλω σε σάκο που θα πάρω πάνω στο αεροπλάνο;Είτε λάβα είτε πρόβατο πάνω μου ή στο σάκο και αυτο;Σίγουρα ο σάκος περνάει απο κάμερα ελέγχου και θα τα δουν αν τα δουν πάνω μου όμως θα με ψάξουν;λογικα το πρόβατο θα χτυπήσει καμπανάκι περνώντας απο το τσεκ...χμμμμ...;

Αποσυνδεδεμένος Elias_kall

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Ερώτηση μετα απο τις διαφορες απόψεις...καλύτερα να εχω κανά 2 μπουκαλακια με υγρά πάνω μου ή να τα βάλω σε σάκο που θα πάρω πάνω στο αεροπλάνο;Είτε λάβα είτε πρόβατο πάνω μου ή στο σάκο και αυτο;Σίγουρα ο σάκος περνάει απο κάμερα ελέγχου και θα τα δουν αν τα δουν πάνω μου όμως θα με ψάξουν;λογικα το πρόβατο θα χτυπήσει καμπανάκι περνώντας απο το τσεκ...χμμμμ...;

Μπουκαλακια με υγρα δεν υπαρχει προβλημα αν ειναι μεχρι 100 ml (αναγραφομενη ποσοτητα) και τα παιρνεις μαζι σου σαν χειραποσκευη... Οσο αφορα το Η.Τ. ανετα τα παιρνεις μαζι σου πανω στο αεροπλανο.. Δεν υπαρχει κανενα προβλημα..  ;)

Αποσυνδεδεμένος geost2012

  • **
  • 113
  • Φύλο: Άντρας
Φοβάμαι μην τον πάρουν για φονικό όπλο :D

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Μολις επεστρεψα απο Σμυρνη.

Στο αεροδρομιο περιμενοντας να επιβιβαστω, ατμιζα ...ημιδιακριτικα. Ερχεται κοπελα σεκιουριτυ, μου λεει απαγορευεται το καπνισμα. Της λεω (δειχνοντας το) "σιγκαρέτ ελεκτρονίκ" (με τουρκογαλλικη προφορα). Α οκ! λεει, χαμογελαει και φευγει.

Ενα προβλημα που αντιμετωπισα ειναι η αλλαγη πιεσης. Αλλαξα 4 αεροπλανα, και στς 4 πτησεις ο ce4 οταν φταναμε ψηλα και πηγαινα να κανω λιγο στα κλεφτα, ειχε γεμισει το εσωτερικο της ενωσης με την μπαταρια υγρο. (Με τον ιδιο ατμοποιητη στη ...γη δεν εχω προβλημα).
Επισης στην τελευταια πτηση για Αθηνα χυθηκε υγρο απο ενα μπουκαλακι μεσα στη θηκη - δεν ξερω αν οφειλεται στην αλλαγη πιεσης ή αν δεν το ειχα κλεισει καλα (το βρηκα καλα κλειστο ομως).

Άτμισες και μέσα στο αεροπλάνο ?
Το η.τ. και τα υγρά πάντως δεν στα πήραν κατά την αναχώρηση...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Πέρσυ που ταξίδευα κ άτμιζα κανονικότατα σε όλες μου τις πτήσεις δεν αντιμετώπισα καμία διαροή στο ητ.
Πρόσεξα  όμως μια μιρκή ξηρότητα στον λαιμό που φυσικά πέρασε όταν κατέβηκα από το αεροπλάνο. :)

Καλό είναι να ζητάμε την άδεια για να  ατμίσουμε για να μην μας κοπεί η χαρά ξαφνικά... ;)


Αποσυνδεδεμένος nikosier

  • **
  • 188
  • Φύλο: Άντρας
  • If you can’t convince them, confuse them.
στην aegean πριν ενα μηνα με αφησαν να κανω αλλα μου ειπαν οτι πρεπει να βγαλουν ανακοινωση και να ενημερωσουν εναν εναν επιβατη χωριστα για το η.τ. και αυτο θα καθυστερουσε την πτηση...
ετσι το εβαλα στην ακρη μην καθυστερουσε η πτηση και τα ακουγα απο τους επιβατες...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 261 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66595 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175041 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93784 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix