vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, antiklitos140, goran, Jorge, I.P, white varadero

Twitter

Γενικά περί αεροπλάνων-αεροδρομίων - προτεινόμενες λυσεις και συμβουλές

Αποσυνδεδεμένος tomk8ww

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
παρακολουθώ μερικά παιδιά εδώ μέσα,που προτείνουν στο αεροπλάνο το άτμισμα στις τουαλέτες.
υπάρχει και άλλος τρόπος αν δεν βαστιέστε
......ρουφάμε μια λογική τζούρα,και την κρατάμε όσο μπορούμε,μόλις εκπνεύσουμε θα παρατηρήσουμε ότι ΔΕΝ ΒΓΑΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ :laugh1:

υγ.....εννοείτε ότι η τζούρα θα είναι από κανονικού μεγέθους η.τ,και όχι σαν......από τα κλαρίνα που κυκλοφορούν στον καφέ των ατμιστών ;D

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Σας είχα πει ότι έστειλα μνμ στην Aegean περί της χρήσης η.τ. Ιδού η απάντηση που μόλις σήμερα έλαβα:

CR//327089
Aegean Airlines
Reservations Department
Viltanioti 31
GR-14564 Kifisia
Greece
www.aegeanair.com

Mr.PapadopoulosTryfonas



27/01/2012

Αξιότιμε κ. Παπαδόπουλε

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με την Aegean Airlines.

Απαντώντας στο μήνυμα σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου δεν επιτρέπεται κατά τη διάρκεια των πτήσεων.

Θα θέλαμε επίσης να σας ενημερώσουμε πως σύμφωνα με τον Ευρωπαϊκο Κανονισμό, υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί όσον αφορά τη μεταφορά υγρών στις χειραποσκευές των επιβατών. Όσον αφορά την ποσότητα ισχύουν τα παρακάτω:

Υγρά σε δοχεία χωρητικότητας μέχρι 100 ml ανά συσκευασία. Οι συσκευασίες αυτές θα πρέπει να χωρούν σε μία διαφανή επανασφραγιζόμενη πλαστική σακούλα, μέγιστης χωρητικότητας 1 λίτρου. Επιτρέπεται μία μόνο τέτοια σακούλα ανά επιβάτη, που θα πρέπει να είναι κλειστή και θα παραδίδεται ξεχωριστά στον Έλεγχο Χειραποσκευών για εξέταση.

Ωστόσο παρακαλούμε όπως διαβάσετε προσεκτικά όλες τις απαρίτητες πληροφορίες, όπως αναγράφονται στην ιστοσελίδαμα μας στο www.aegeanair.com/Χρησιμες Πληροφορίες/Πληροφορίες Αποσκευών/ Αποσκεύες στο Αεροσκάφος.

 

Εάν επιθυμείτε ακύρωση της κράτησης σας, επικοινωνήστε μαζί μας μέσω e-mail.

Παραμένουμε στην διάθεση σας για κάθε συμπληρωματική πληροφορία η διευκρίνηση.

 

 

Με εκτίμηση,














Maria Kourti
Customer Relations
E-mail: [email protected]
31, Viltanioti Street
145 64, Kifisia Athens
www.aegeanair.com

""a3"

Καλού κακού λοιπόν τα υγρά στην checked in αποσκευή και στην τσέπη μόνο η θήκη με το η.τ.

Αποσυνδεδεμένος Thodoris

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Τυπική ελληνική αντιμετώπιση, δεν περίμενα τίποτα καλύτερο.
Προκειμένου να ασχοληθούμε να μάθουμε τι είναι, αν βλάπτει, αν εκθέτει σε παθητικό κίνδυνο κτλ, απλά τραβάμε μια απαγόρευση και λύνεται το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Giannis_K

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Εγω εχω το ego-t.

Δεν πιστευω οτι χρειαζεται σε κανεναν παραπανω υγρο απο μια αμπουλα. Ετσι σκεφτομαι οτι αν εχω το τσιγαρο μου μαζιο μου με μονο μια αμουλα φορεμενη, δε θα εχω προβλημα στον ελεγχο.

Το θεμα ειναι, μεσα στο αεροπλανο θα με αφηναν να καπνισω?

Γιατι το ego-t βγαζει αρκετο ατμο!

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
 στο wc σιγουρα ο ανυχνευτης δεν πιανει τον ατμο τσεκαρισμενο σε ανυχνευτη πυρασφαλειας του σπιτιου μου  ;D για στην θεση σου δεν νομιζω λιγο δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Να πώ ότι στα μέιλς οι αεροπορικές εταιρείες απαντάνε τυπικά...για πολλούς ευνόητους λόγους...

Όμως όταν μπείς στον αεροπλάνο  κ αφού έχεις περάσει ομαλά το ητ κ τα υγρά που δεν ξεπερνούν τα 100 ml  (καλλίτερα να είναι χωρισμένα σε μικρά μπουκαλάκια) τότε με πολύ καλό κ ευγενικό τρόπο έχεις δυο επιλογές...

Η μια να βρείς την πιο χαμογελαστή  αεροσυνοδό  κ ρωτάς με καλό τρόπο αν μπορείς να ατμίσεις αφού εξηγείς ότι δεν θα ενοχλείς τον διπλανό σου...αν σου πεί όχι ? Τότε ζητάς από άλλη αεροσυνοδό!!! να πάς να δείς το πιλοτήριο..........αυτό πιάνει πάντα!!!!!!
Να σας πώ ότι  εκεί μέσα καπνίζουν συνήθως κ ο καπετάνιος κ ενα -δυο άτομα από το πλήρωμα ειδικά αν η πτήση είναι μεγάλης χρονικής διάρκειας...... :yes: :yes: :yes:

Όταν ακόμα κάπνιζα κ είχαν απαγορεύσει το κτ στα αεροπλάνα δεν υπήρχε πτήση που εγώ δεν είχα καπνίσει!!!!!!!! (στο πιλοτήριο !!!)  ;) ;)
Παίζει ρόλο πως θα το ζητήσεις κ σε ποιόν το ζητάς...... (ίσως το ότι είμουν αεροσυνοδός να τους κάνει λίγο πιο φιλικούς απέναντι μου...)  :)
Υπάρχουν πάντα κ οι τουαλέτες κ μπορεί κάποιος να ατμίσει εκεί άνετα αλλά κ οι κουζίνες που έχουν τις κουρτίνες.....θέλει τρόπο κ λύσεις βρίσκουμε ειδικά αν είναι μεγαλή η πτήση
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2012, 11:01 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας

Όταν ακόμα κάπνιζα κ είχαν απαγορεύσει το κτ στα αεροπλάνα δεν υπήρχε πτήση που εγώ δεν είχα καπνίσει!!!!!!!! (στο πιλοτήριο !!!)  ;)

α ρε Αγγελική τι μου θυμίζεις..πρώτη φορά που μπήκα σε πιλοτήριο βγάζει ο καπετάνιος κ με κερνάει τσιγάρο..εγώ νόμιζα ότι μου έκανε πλάκα..δεν περίμενα ποτέ ότι θα καπνίζαν στο πιλοτήριο  :) ..και όμως..ντουμανιάσαμε κανονικά  ;D ..καλά χρόνια τότε στην Ο.Α. μας ε?  :'(

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
στο wc σιγουρα ο ανυχνευτης δεν πιανει τον ατμο τσεκαρισμενο σε ανυχνευτη πυρασφαλειας του σπιτιου μου  ;D για στην θεση σου δεν νομιζω λιγο δυσκολο
Στην τουαλετα ο ανιχνευτης αν το ντουμανιασεις χτυπαει,τσεκαρισμενο σε airbus320...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
α ρε Αγγελική τι μου θυμίζεις..πρώτη φορά που μπήκα σε πιλοτήριο βγάζει ο καπετάνιος κ με κερνάει τσιγάρο..εγώ νόμιζα ότι μου έκανε πλάκα..δεν περίμενα ποτέ ότι θα καπνίζαν στο πιλοτήριο  :) ..και όμως..ντουμανιάσαμε κανονικά  ;D ..καλά χρόνια τότε στην Ο.Α. μας ε?  :'(

Ναι ήταν όμορφα χρόνια μα  βαμμένα (από κάποιους ανάξιους) με το μαύρο αόρατο "μελάνι" που σιγά-σιγά εμφανίστηκε το χρώμα του........κ σήμερα δεν υπάρχει η Ο.Α.  :'( :'( :'(
Μέχρι σήμερα καπνίζουν οι πιλότοι κανονικά στα πιλοτήρια !!! Κ τα πληρώματα !! (οι καπνιστές) 

@ arisvzs Σε τουαλέτα 747 δεν χτύπησε ο ανιχνευτής καπνού μα το άτομο που άτμιζε δεν ντουμάνιασε το σύμπαν!!!! Στον ανιχνευτή καπνού που έκανα το πείραμα δεν συνέβη απολύτος τίποτα!!!!  :yes: :yes: :yes: Ψέμματα!!! συνέβη.......με έχουν για τρελή.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 13, 2012, 11:40 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
δεν το είχα δει το θέμα...

ωραιοοο

αχ και αν έχω κάνει πτήσεις... η μεγαλύτερη χωρίς τσιγάρο πτήση με ενδιάμεσες μια ωρα σε κάθε αεροδρόμιο?

λοιπόν απο Honolulu,Hawai -> San Francisco -> Atlanta -> Cape Town,South Africa -> Durban,South Africa 
έκανα 3 μέρες να συνέλθω...

Καλα δεν το συζητάω ...το Αλάσκα - Νότιο Αφρική το είχα πέραμα-σαλαμίνα ένα πράμα.

Η αλήθεια είναι ότι τότε που καπνίζαμε στα αεροπλάνα ήταν καλά...αλλά και τώρα που δεν... πάλι δεν με ένοιαξε και πολύ...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Άτμιζες? είχες πρόβλημα στις πτήσεις σου? η ήταν πρίν το ητ?  :)

Αποσυνδεδεμένος ferrariGTS

  • *
  • 99
  • Φύλο: Άντρας
  • VAPE ON VESPA PA PA PA
    • Vespa Forum Hellas
πριν ητ ήταν όλα αυτά...

θα πρέπει να ξανακάνω μια τέτοια πτήση να δω τι θα γίνει...

Αμερική τι γίνεται?...έχει ρωτήσει κανεις?

(είναι τελείως off topic το πιο πάνω μου μηνυμα το ξέρω) :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Τελικά έκανα αυτό το περιβόητο ταξίδι, δίπλα μου ευτυχώς φίλος συνατμιστής. Το ητ ανα χείρας και κάθε λίγο μία τζούρα και διακριτική εκπνοή. Είχαμε και τα τυχερά μας: το τιραμισού της FA που είχα στο τανκ, αφήνει και ένα άρωμα στους έξω. Ξαφνικά γυρνάει μία ωραία παρουσία από το μπροστινό κάθισμα και λέει " τι ωραίο άρωμα φοράτε, νιώθω ότι βρίσκομαι σε ζαχαροπλαστείο"!

Ε, θέλει κι άλλο για να κάνεις το τιραμισού must στη συλλογή σου???

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Ναι ήταν όμορφα χρόνια μα  βαμμένα (από κάποιους ανάξιους) με το μαύρο αόρατο "μελάνι" που σιγά-σιγά εμφανίστηκε το χρώμα του........κ σήμερα δεν υπάρχει η Ο.Α.  :'( :'( :'(
Μέχρι σήμερα καπνίζουν οι πιλότοι κανονικά στα πιλοτήρια !!! Κ τα πληρώματα !! (οι καπνιστές) 

@ arisvzs Σε τουαλέτα 747 δεν χτύπησε ο ανιχνευτής καπνού μα το άτομο που άτμιζε δεν ντουμάνιασε το σύμπαν!!!! Στον ανιχνευτή καπνού που έκανα το πείραμα δεν συνέβη απολύτος τίποτα!!!!  :yes: :yes: :yes: Ψέμματα!!! συνέβη.......με έχουν για τρελή.... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
:)) :))  :thumpup:

Ο ανιχνευτης καπνου ειναι σιγουρα διαφορετικος απο αεροπλανο σε αεροπλανο και πιανει και καπνο και ατμο....η λεξη κλειδι για τον καθενα ειναι ΠΟΣΟ....αρκετες φορες δεν εχει χτυπησει ουτε οταν καποιος καπνιζει ειδικα στα παλιοτερα Boeing...λειτουργει λοιπον με συγκεκρυμενη ποσοτητα καπνου η ατμου στον αερα και απο ενα οριο και πανω χτυπαει.....αν καποιος ατμιζει στην τουαλετα και φυσαει τον ατμο προς τα κατω(αν κανει και pg ακομα καλυτερα) μεχρι να φτασει στον ανιχνευτη που βρισκεται στην οροφη εχει συνηθως χασει την πυκνοτητα του κι ετσι δεν τον ενεργοποιει...με προσοχη λοιπον και οχι απανωτες τζουρες :angel: ;)

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Τελικά έκανα αυτό το περιβόητο ταξίδι, δίπλα μου ευτυχώς φίλος συνατμιστής. Το ητ ανα χείρας και κάθε λίγο μία τζούρα και διακριτική εκπνοή. Είχαμε και τα τυχερά μας: το τιραμισού της FA που είχα στο τανκ, αφήνει και ένα άρωμα στους έξω. Ξαφνικά γυρνάει μία ωραία παρουσία από το μπροστινό κάθισμα και λέει " τι ωραίο άρωμα φοράτε, νιώθω ότι βρίσκομαι σε ζαχαροπλαστείο"!

Ε, θέλει κι άλλο για να κάνεις το τιραμισού must στη συλλογή σου???
:)) :thumpup:Γιατι δεν εχω παρει ακομα τιραμισου? :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 192388 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4218 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1107191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 179030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1538 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 24104 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 288086 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 211349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 70648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro