vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

232 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, manoslykos, Jorge, th3ofilos

Twitter

Nobacco Mini & More

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Nobacco Mini & More
« στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 11:03 »
Από τον συντονισμό:
Για όποιον ενδιαφέρεται: Ένα επίσημο review από 5 διαφορετικά μέλη μπορείτε να βρείτε εδώ:

Nobacco Mini & More (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

===================


Μέτα από 2 μέρες full ατμισμα,
Παραθέτω εντυπώσεις!

Ας ξεκινήσω από την συσκευή,
  • Από Desing είναι μια χαρά η συσκευή μιαζει να είναι inox εξωτερικά αποτελείτε απο 2 μέρη μπαταριά & cartomizer και μπροστά υπάρχει το led το σπείρωμα που έχει με 1 ολόκληρη 360 βόλτα έχει σφίξει και είναι έτοιμο προς χρήση.
  • Περιεχέι ότι ακριβώς έλεγε 2 μπαταριές 6 cartomizers και την επαναφορτιζόμενη ταμπακιέρα και τον μετασχηματιστή.
  • Η απόδοση από της μπαταριές είναι καλή με full ατμισμα άντεξε 4 ώρες και κάτι η 1 μπαταριά.
  • Από θέμα ατμού η παραγωγή που κάνει είναι παρά πολύ καλή τραβάς γερή τζούρα και ντουμανιάζει ο τόπος λες και κανείς ναργιλέ.
  • Μειονέκτημα υπάρχει στα cartomizers δεν ξέρεις ποσό υγρό βάζεις μέσα δεν έχει κάπου κάποια ενδείξει να σου δείχνει ποσό υγρό έβαλες, το αποτέλεσμα ήταν να έχω βάλει χτες σε 1 cartomizer υγρό και το βράδυ γυρνώντας από την δουλειά να ξεμέινω από υγρό σήμερα θα γεμίσω 2 cartomizers, το βιβλίο λέει μια σταγόνα ε μια σταγόνα που έβαλα δεν έκανε πολύ παραγωγή ατμού ποσό πρέπει να βάζω? δεν θέλω να το ζορίσω μην μπουκώσει το cartomizer.

Από τα υγρά τώρα:
  • Έχω δοκιμάσει μονο το Tobacco μπορώ να πο οτι είναι ωραίο υγρό δεν σε μπουκώνει και έχει ωραία γεύση.
  • Το Mystic Cosi δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά παρατήρησα μειονέκτημα στο μπουκαλάκι οτι δεν έχει πιπίλα όπως το μπουκαλάκι του Tobacco και θα είναι δύσκολο να γεμίσω το cartomizer μου λογικά θα πρέπει να βγάλω την τάπα απο πίσω στο cartomizer ...

Γενικά τώρα,
Δεν περίμενα να με γέμιζε τόσο είχα μια επιφυλάξει πάντως 2 μέρες που ατμιζο δεν έχω βάλει κανονικό τσιγάρο στο στόμα μου και αυτό με χαροποιεί παρά πολύ ότι αρχίζω και απαλλάσσομαι από το κ. Τσιγάρο.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 00:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 07, 2011, 14:48 »
Κάτι διάβασες λάθος, φίλε Zhen. Δεν είναι δυνατόν να λένε μια σταγόνα οι οδηγίες χρήσης. Το κάρτο πρέπει να χωράει κοντά στο 1 ml . Δηλ 20-30 σταγόνες (εξαρτάται κι από το μέγεθος της σταγόνας).

Αν είναι σαν τα υπόλοιπα κάρτο που ξέρω, υγρό βάζεις μέχρι να δεις ότι το σφουγγαράκι δεν απορροφάει άλλο. Ίσως και να αρχίζει να στάζει από κάτω. Σε μια τέτοια περίπτωση σκούπισέ το πριν το βιδώσεις ξανά στην μπαταρία. (Όταν γεμίζεις να το βγάζεις από την μπαταρία).

Σε λίγες μέρες θα μας τα πούνε αναλυτικά οι δοκιμαστές μας στο επίσημο review, εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,3344.0.html
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 00:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 18:54 »
Κάτι διάβασες λάθος, φίλε Zhen. Δεν είναι δυνατόν να λένε μια σταγόνα οι οδηγίες χρήσης. Το κάρτο πρέπει να χωράει κοντά στο 1 ml . Δηλ 20-30 σταγόνες (εξαρτάται κι από το μέγεθος της σταγόνας).

Αν είναι σαν τα υπόλοιπα κάρτο που ξέρω, υγρό βάζεις μέχρι να δεις ότι το σφουγγαράκι δεν απορροφάει άλλο. Ίσως και να αρχίζει να στάζει από κάτω. Σε μια τέτοια περίπτωση σκούπισέ το πριν το βιδώσεις ξανά στην μπαταρία. (Όταν γεμίζεις να το βγάζεις από την μπαταρία).

Σε λίγες μέρες θα μας τα πούνε αναλυτικά οι δοκιμαστές μας στο επίσημο review, εδώ: http://vaping.gr/index.php/topic,3344.0.html

Όντος δεν κατάλαβα εγώ καλά και γενικά είχα ένα φόβο πόσο να γεμίσω το cartomizer όμως η απορία μου λύθηκε απο τον φίλο @Charas60 που έδειξε στο επίσημο Review του Mine & More πως ανοίγει η τάπα απο το cartomizer πλέων με full γέμισμα 1ML πάει τελεία και δεν ξεμένω κιόλας  :))

3 Μέρα ατμισματος και δεν μου λείπει καθόλου το κ.τ.  8)

Να πω και ένα τεράστιο ευχαριστώ & μπράβο στο forum απο το forum μου λύθηκαν πολλές απορίες!  :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2022, 00:16 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 18:59 »
Παίρνει γύρω στα 0.8ml

Αποσυνδεδεμένος Zhen-Xlogic

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 08, 2011, 19:02 »
Παίρνει γύρω στα 0.8ml

Στο γέμισμα που έκανα σήμερα το πήγα μέχρι που το cartomizer δεν τραβούσε άλλο υγρό.  :)

Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 15:32 »
ποσο αντεχει το cartomizer? τελικα αξιζει σαν επιλογη? και κατι ακομα.σαν τα πρωτα  njoy  που ηταν ολα σε ενα νοικοκοιρεμενα, υπαρχει κατι αντιστοιχο? απο ελλαδα παντα

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 16:04 »
to καρτο το πρωτογεμίζω βάζοντας στο ημιδιαφανές καπάκι υγρό μέχρι το χείλος και βουτώντας μέσα το κάρτο και πατώντας το μέχρι να το πάρει όλο. Στη συνέχεια, τινάζω, σκουπίζω, αφήνω 1 λεπτό και ατμίζω. Οταν δω ότι ο ατμός μειώνεται έστω και στο ελάχιστο προσθέτω από πάνω λίγο υγρό περιμετρικά μέχρι να βραχεί το σφουγγαράκι από πάνω. Ετσι, ουσιαστικά αναπληρώνω ότι χάνεται, χωρίς ποτέ να το ξελιγώνω.
Αν το παρακάνω θα στάξει από κάτω.
Οταν ο κάρτο περάσει τις 2 μέρες χρήσης το αφήνω πότε πότε να ξεχειλείσει για να παρασύρει υπολλείμματα στην αντίσταση και μετά φυσάω δυνατά προς τα έξω (αντίθετα από ότι ατμίζω) για να φύγουν υπολλείμματα υγρού και να ξεμπουκώσει. Αν και μικρό σε διάμετρο το κάρτο, ωστόσο γεμίζει πανεύκολα με ότι επιστόμιο κι αν έχει το μπουκαλάκι και είναι πολύ πρακτικό, γιατί θυμάσαι πότε γέμισες και δε χρειάζεται μεγάλη ποσότητα κάθε φορά. Αν δω επίσης το σφουγγαράκι αρκετά στεγνό, βάζω προληπτικά. Το προτιμώ από το να αποσυναρμολογώ κάθε φορά όλο το η.τ. ή να έχω κάποιον κάρτο μπουρί και να πετάω όλο το υγρό κάθε φορά που χαλάει.
Από αντοχή, κρατάει από 2-5 ημέρες με φουλ άτμισμα (οι δικοί μου τουλλάχιστον) εκτός κι αν πέσεις σε ελαττωματικό. Εχω ακούσει και για περισσότερο, αλλά δε μου έτυχε. Η απόδοσή τους είναι δυσανάλογα καλή σε σχέση με το μικρό μέγεθός τους. Με βάση το κόστος τους είναι μια πολύ καλή επιλογή αναλώσιμων μη επισκευάσιμων καρτο. 8 ευρώ τα 5 δεν τα πουλάει η νομπακο; Πίστεψέ με, 5 τέτοια θα σε βγάλουν πολύ περισσότερο από ένα κάρτο hybrid των 7 ευρώ και με πολύ καλύτερη ποιότητα ατμίσματος, ακόμη και στα τελευταία τους.

Αποσυνδεδεμένος babis70

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 19:58 »
Εχω το  EGO-T. αξίζει να το δοκιμάσω ή θα στεναχωρηθώ;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 12, 2011, 23:47 »
Αξίζει να το δοκιμάσεις, πιθανότατα να σε ενθουσιάσει για κάποιες μέρες αλλά μετά θα αναζητήσεις κάτι άλλο ή θα επιστρέψεις στο eGo-T  ;) Ακόμα και αν έχεις καμιά δεκαριά μπαταρίες......Και βέβαια να επισημάνω ότι αυτές οι μπαταρίες έχουν καλή διάρκεια.

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 07:01 »
Αξίζει να το δοκιμάσεις, πιθανότατα να σε ενθουσιάσει για κάποιες μέρες αλλά μετά θα αναζητήσεις κάτι άλλο ή θα επιστρέψεις στο eGo-T  ;) Ακόμα και αν έχεις καμιά δεκαριά μπαταρίες......Και βέβαια να επισημάνω ότι αυτές οι μπαταρίες έχουν καλή διάρκεια.

Θα συμφωνήσω πως τις πρώτες μέρες η συσκευή σε ενθουσιάζει αρκετά, τόσο λόγω σχεδιασμού όσο και της έξυπνης κασσετίνας που φορτίζει όπου και νάσαι. Όμως η φόρτιση είναι απελπιστικά πολύ αργή. Στη γεύση, εμένα προσωπικά και τα 2 carto που δοκίμασα μέχρι τώρα δεν με ικανοποιούν στην απόδοση της γεύσης, ενώ αντίθετα ο ατμός σε ποσότητα είναι ικανοποιητικός.

Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 08:35 »
κατι σαν το Mini & More  δεν υπαρχει κατι αλλο? και ιδιως να υπαρχουν ετοιμα ψαρτο χωρις να τα γεμιζεις εσυ?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 09:18 »
Στο εξωτερικό υπάρχουν και προγεμισμένα cartomizers που μπορούν να χρησιμοποιηθούν στο Mini & More

Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 09:20 »
προγεμισμενα στην ελλαδα δεν υπαρχουν ποια ε? ποσες μερες διαρκει ο ατμοποιητης του?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9582
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 09:35 »
προγεμισμένα KR808 που κάνουν για το Mini & More δεν υπήρχαν ποτέ στην ελληνική αγορά.
Δεν προσφέρουν κάτι τα προγεμισμένα και ουσιαστικά δεν συμφέρουν αφού πρακτικά ατμίζεις το cartomizer και μόλις τελειώσει το πετάς. Εναλλακτικά βέβαια το γεμίζεις ξανά αλλά τότε δεν υπάρχει λόγος να παίρνεις προγεμισμένα. Προγεμισμένα μπορείς για παράδειγμα να πάρεις από εδώ :
http://www.halocigs.com/g6/electronic-cigarette-cartomizers.html
Επίσης προγεμισμένα παίρνουν τα njoy που ουσιαστικά δεν κυκλοφορούν πλέον εδώ ή κυκλοφορούν μόνο κάποια που έχουν μείνει ως απόθεμα. Τα njoy δεν έχουν κάποια σχέση με το Mini & More. Χρησιμοποιούν cartomizer τύπου RN4081.

Αποσυνδεδεμένος cbf_dim

  • **
  • 136
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εντυπώσεις από Mini & More
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 13, 2011, 18:18 »
Να "ρωτηξω" και γω κατι;
Μετα απο ποση ωρα ατμισμα σταματαει να φερνει το καινουργιο καρτο τη γευση απο τα φυτιλια-"σφουγγαρια";
Ρωταω γιατι πηρα καρτο απο mini & more και εβαλα 2 διαφορετικα υγρα royal steam και golden margy σε 2 καινουργια καρτο, και η βασικη γευση ειναι ιδια, σαν να ειναι απο τα υλικα εσωτερικα του καρτο.
Με τη διαφορα οτι το μεν ενα αφηνει μια ελαφρια επιγευση παστουρμα στο τελος, το δε αλλο μια ελλαφρια επιγευση μελιου.
Το "καιω" με την μπαταρια του hybrid.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 18 8376 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 22:14
από Chris66
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34031 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536615 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59874 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237704 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 601 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 15880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136178 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085396 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12