vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

98 επισκέπτες, 2 χρήστες
bloodlessz, Tem

Twitter

Joyetech evic vt

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 12, 2015, 20:15 »
χωρης να μπορω να εξηγισω το γιατη , κατα πασα πιθανοτητα ειναι τυχαιο φανταζομαι ,
αλλα ναι η καταναλωση μου εμενα επεσε λιγο σε σχεση χωρης tc , χωρης tc στο ιδιο διαστημα περιπου καταναλωση γυρω στα 15μλ ( γυρω..) οποτε φενεται προς στιγμην να καταλανωλω λιγο λιγοτερο .. σε 6 nic. ,
τωρα το τιτανιο μου φενεται εντελως διαφορετικο και απο νικελιο και πο κανθαλ , δεν μπορω να το προσδιωρισω πληρως ακομη αλλα στο κλασικο μου dyi ( ry dble της tpa και 2 σταγωνες acetl . pyriz ) εχω την εντυπωσει οτι αποδειδει διαφορετικα λιγο την γευση , με διαφορετικη ενταση θα ελεγα ... τωρα σε νικελιο απο το κλωνοχανα που εχω μου φενεται το ιδιο , επισης ομως να επισημανω οτι για πλακα αλλαξα στις 2 μερες το φυτιλη , και μου φανηκε πολυ πιο καθαρο σε σχεση με το κλωνοχανα ...
Να πω ομως οτι ειναι εμπειρια 2 μερων δεν θελω να παρω κανενα στο λαιμο μου  ;)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 12, 2015, 20:46 »
καλησπερα,εννοω οτι τα τιτανια που πωλουνται τουλαχιστον στην χωρα μας ειναι τετοιας συστασης που δεν γινεται να φτιαχτουν αντιστασεις πχ 0,05ωμ που απαιτουνται για την λειτουργια tc
η μηπως εχω κατανοησει λαθος για τις απαιτησεις στο τιτανιο;

Το Evic VT, απ' οτι βλεπω στα χαρακτηριστικα, μπορει να χρησιμοποιησει τον ελεγχο θερμοκρασιας με αντιστασεις 0.05Ω - 1Ω.
Δεν εχει τυχει να δουλεψω μεχρι στιγμης τιτανιο, αλλα απο το steam-engine βλεπω οτι ανετα μπορεις να φτιαξεις αντισταση κατω απο 1Ω με συρμα τιτανιου.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 12, 2015, 22:20 »
Γενικά δεν είμαι του subohming, άλλαξα πλεύση απ'τη στιγμή που πούλησα τον subtank mini κι έχω γαντζωθεί στον kfl+ και τον ναυτίλο. Κολλημένος επίσης στο kanthal και σε αντιστάσεις τύπου 1,4 έως 2.0ohms, watts γύρω στα 8 με 10.. η πλάκα είναι ότι το modάκι μου έχει γίνει εμμονή, αυτό το κίτρινο.. η οθόνη του, το σχήμα του, η μπαταρία. Προς το παρόν δεν με ενδιαφέρει καθόλου το tc, σίγουρα αν υπήρχε σήμερα μόνο το mod χωρίς τον ατμοποιητή θα προχωρούσα καρφί στην αγορά κι ας ξέρω ότι θα αγόραζα "φερράρι" για να τρέχω κάτω απ'τα όρια της ταμπέλας της τροχαίας. :D
Τέλος πάντων δεν αποκλείω να αγοράσω κι όλο το πακέτο στο τέλος, ήδη πούλησα σήμερα το istick50 για να κρατήσω στην άκρη μέχρι να με φάει το σαράκι. Έχω υπομονή, να δω τη συμπεριφορά του γενικότερα από εσάς, τυχόν κουσούρια που λέει κι ο Ρένος, ίσως αύριο μεθαύριο ρίξουν και το modάκι μόνο του στην αγορά, θα δούμε.
Ρίξτε και καμιά παραπάνω εντύπωση εκτός του tc, παρακολουθούμε! :)

Αποσυνδεδεμένος vagkap

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 12, 2015, 23:34 »
Αν δεν το εχεις δει ηδη η gearbest  το εχει σε προπαραγγελια μονο του χωρις τον ατμοποιητη. Δες εδω.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 12, 2015, 23:53 »
Θα το έχω υπόψιν αν και το πιθανότερο είναι να προτιμήσω ελληνικό κατάστημα, αν και όταν έρθει εκείνη η στιγμή βέβαια. Προς το παρόν περιμένω τα πρώτα reviews και το μέλλον θα δείξει. Εμπνέει εμπιστοσύνη πάντως το modάκι, μένει να επιβεβαιωθεί και μετά τα βάζουμε όλα στη ζυγαριά..

Όπως και να'χει ευχαριστώ! Δεν το είχα δει.. ;)

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 13, 2015, 00:11 »
ριχτε μια ματια σε αυτο το βιντεακι απο το 32:40 και μετα,φαινεται οτι μετραει σωστα την θερμοκρασια του συρματος.



Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 13, 2015, 05:24 »
Μολις το παραγγειλα για φιλαρακι που ψαχνωταν για καινουργιο box, στην τιμη της GB, καλυτερα ενα και καλο.
 (ψηνοταν για subox)
Εκτος απο τα reviews, o busardo στο πρωτο του comment για το modακι το χαρακτηρισε το καλυτερο tc που εχει χρεισιμοποιησει μεχρι τωρα...
ειδωμεν...
(μονο του χωρις ατμο η παραγγελια)

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 14, 2015, 00:49 »
Φιλε meyas1987 ο busardo λέει ότι είναι το καλύτερο tc που έχει χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα,μόνο και μόνο γιατί μπορεί να ρυθμίζει την θερμοκρασία πολυ εύκολα...

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 15, 2015, 01:01 »
Να ρωτήσω κάτι: συνδέεται με το προγραμματάκι της joetech(όπως το evic supreme) για να βλέπεις στατιστικά?Αν όχι ξέρουμε αν θα γίνει στο μέλλον με κανένα upgrade στο τσιπάκι???

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 15, 2015, 01:57 »
Το evic-VT δεν είναι συμβατό με το MVR software της Joyetech. Η συσκευή ωστόσο καταγράφει κατά τη χρήση αυτόματα τον χρόνο ατμίσματος καθώς και τον αριθμό των εισπνοών (Vaping Record System). Οι σχετικές πληροφορίες εμφανίζονται στην οθόνη του VT.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 15, 2015, 03:28 »
Καλησπερες! Ισως να ειναι λιγο noob η ερωτηση μου, αλλα γιατι το TC για να παιξει θελει απο 1Ω και κατω;

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 15, 2015, 16:43 »
τα σύρματα που χρησιμοποιεί για να ελέγξουν την θερμοκαρασια είναι πολλή χαμιλης αντίστασης και είναι πολλή δύσκολο να ξεπεράσει ακομα και το μισο ohm

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 16, 2015, 00:03 »
οποτε να υποθεσω οτι για αυτους που δεν παιζουν sub-ohm, αλλα ακομα και αυτους που χρησιμοποιουν sub-ohm αλλα με εργοστασιακους (subtank etc.)  το TC προς το παρων ειναι αχρηστο ε;

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 16, 2015, 00:10 »
Οχι ακριβως , με kanthal (κλασσικο συρμα) πχ εγω δεν πηγαινα κατω του ενος  Ω  αλλα τωρα στο tc φυσικα ειμαι κατω του 0,5 αλλα η αισθηση ειναι σχεδον ιδια... Αλλα συρματα,αλλες αντιστασεις παρομοιος τροπος ατμισματος..

Αποσυνδεδεμένος nikolis2000

  • **
  • 190
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech evic vt
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 16, 2015, 00:46 »
Off topic ON
Πολυ Ρενο βλεπετε και το subohm το εχετε ισοτιμο με τον Βελζεβουλη :)) :tongue_smilie:
Υπαρχει μια συγχυση σε ολα τα θεματα που μπαινω και αφορουν την θερμοκρασια αλλα και ετσι παλι εχει βιντεο του που το εξηγει περα για περα.
Η 0.16 αντισταση ειναι με ΝΙ200 δεν εχει καμια σχεση με την 0.16 σντισταση με κανθαλ.Το τρακτερ μου εχει 240 ιππους το αυτοκινητο μου εχει 200 δεν σημαινει οτι το τρακτερ μου ειναι πιο γρηγορο.Διαφορετικη χρηση το καθενα αρα και διαφορετικη υλοποιηση.Εφοσον εισαι στα ορια που εχει η καθε συσκευη για να δουλεψει με ελεγχο θερμοκρασιας (0.1ωμ κτλ) δεν σε νοιαζει η αντισταση.Με 8ερμοκρασια το δουλευεις.Οσοι το κατεχουν με τα αγγλικα ο ΜΠουσαρδος εχει πολυ ωραια βιντεο που το "τεντωνει" το θεμα
off topic OFF
Εχω ενα κλωνο με 8ερμοκρασια και δουλευει τελεια.Ηθελα να παρω κατι "αυθεντικο" εκει στο κατοσταρικο (κανα ipv4 ή hcigar hb40) αλλα με βλεπω αυτο να με κερδιζει.Μειον του για μενα η ενσωματωμενη μπαταρια.Οχι απο φοβο μην κανει μπαμ αλλα ποσο θα αντεξει μεχρι να αρχισει να πεφτει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 148 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20611 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65709 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174394 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312749 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14076 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124742 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93507 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4175 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix