vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 7 χρήστες
funes, Tem, manoslykos, Geraki, tibolaso, george kotsopoulos, Buliwyf

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 19:51 »
υπαρχει  κ εδω με 35 ευρω κ δωρεαν μεταφορικα!
http://www.aliexpress.com/item/AUTHENTIC-iStick-20w-Mod-from-eLeaf-2200mAh-in-Stock-

VV-VW/2042278899.html





Και ειναι και πλήρες πακέτο.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 20:04 »
Αν ηταν έτσι , θα ειχε τα διπλά λεφτά...

...ναι,αλλά μπορεί και λιγότερο από τα μισά (rocket ο αποπάνω)

ή http://www.heavengifts.com/20W-Eleaf-iStick-Express-Kit-with-OLED-Screen-MOD-Battery.html

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 20:55 »
Αν ηταν έτσι , θα ειχε τα διπλά λεφτά...
Υποθέτω οτι εννοεις  να ανοίγη και να ειναι αφαιρούμενη η μπαταρία.
Αν σε βάθος χρονου αντεχει και εχει την ιδια καλή αυτονομια με 300 θεωρητικές φορτίσεις, καλα ειναι...
Σαφως και θα ηταν πιο ευχρηστο αν εβγαζες καπακι και την αλλαζες μονος σου την μπαταρια..Ενω ετσι οπως ειναι τωρα,ξερω απο την αρχη οτι αργα η γρηγορα θα πρεπει να το στειλω για να μου κανουν αλλαγη μπαταριας...Τιθεται αλλο ενα σημαντικοτατο θεμα ομως..Καθως mod,πρεπει να δουμε οσο αδειαζει η μπαταρια,αν εχει την ιδια αποδοση με το οταν ειναι φουλ φορτισμενη...Καλα αν τωρα πεσει η αποδοση στις 2-3 τελευταιες τζουρες δεν ειναι και κατι..Αλλα αν πεφτει η αποδοση πχ οταν η μπαταρια ειναι λιγο πιο κατω απο την μεση τοτε  :nope:

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 20:57 »
το οτι δεν μπορει ο χρηστης με μια απλη κινηση να αλλαξει μπαταρια το θεωρω σημαντικο μειον,παρολο που ειναι ενα πολυ ομορφο μοντακι

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:06 »
Ακριβως αυτο..Ειναι οντως μειονεκτημα το να μην μπορει ο χρηστης αμεσα να αλλαξει την μπαταρια,απλα δεν το θεωρω το μειονεκτημα εκεινο που θα αποτρεψει καποιον απο το να το αγορασει...Και δεν νομιζω οτι ειναι απλα ενα πολυ ομορφο μοντακι..Νομιζω ειναι απο τα ΟΜΟΡΦΟΤΕΡΑ και απο τα πιο ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ μοντακια που υπαρχουν..Στο εξωτερικο να αναφερω πως απο τοτε που κυκλοφορησε επικρατει ενας πανζουλισμος θαυμασμου για το συγκεκριμενο μοντακι λογω κυριως της τιμης του,του μικρου μεγεθους και της εξαιρετικης εμφανισης που εχει :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:08 »
Όπως το βλέπει ο καθένας. Εμένα η λογική μου είναι η εξής: Αντί να πάρω με 70 κάτι ευρώ 2 Aspire VV 1600άρες μπαταρίες, δίνω κάτι πάνω από 100 και παίρνω 2 μποξάκια αρκετά μεγαλύτερης χωρητικότητας, με πιο κομπακτ μέγεθος, που είναι και VW μέχρι τα 20W, και έχω και αξιόπιστο service αν γίνει κάτι. Καλό deal νομίζω. Και δεν με νοιάζει κι αν βγαίνει η μπαταρία...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:09 »
οντως ειναι κοσμημα απο θεμα εμφανισης,,,μου το δειξε σημερα το πρωι ενας φιλος που το αγορασε χθες

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:12 »
Επιτέλους βλέπω respect για τα μικρά.
Εχουμε και λέμε
...ναι,αλλά μπορεί και λιγότερο από τα μισά (rocket ο αποπάνω)

ή http://www.heavengifts.com/20W-Eleaf-iStick-Express-Kit-with-OLED-Screen-MOD-Battery.html
Τα μεταφορικά τους όμως είναι τσουχτερά


το οτι δεν μπορει ο χρηστης με μια απλη κινηση να αλλαξει μπαταρια το θεωρω σημαντικο μειον,παρολο που ειναι ενα πολυ ομορφο μοντακι


Δηλαδή αν ήταν μικρό, δυνατό και με δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας από το χρήστη γιατί να είχε μόνον τόσα; Δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα. Αλλά βλέπω ότι με τις δικές του μπαταρίες είναι στην τιμή του βάμο, που το δοκίμασα και δε με ενθουσίασε καθόλου η πλακέτα του σχετικά με το βασικό μου μοντάκι. Με τις δε generic μπαταρίες της συσκευασίας η απόδοσή του είναι πιο κάτω από μιας σπίνερ. Η δε αυτονομία του τραγική, καθώς με 18650 απλά δεν κρατιέται στο χέρι. Αν στο ίδιο κόστος υπάρχει μικροσκοπικό και δυνατό 2200 κουτάκι, εννοείται ότι κάπου θα πρέπει να έχει μεγάλο μειονέκτημα για να προσφέρεται σ΄αυτά τα χρήματα. 

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:13 »
Το χρησιμοποιω 4 ημέρες .Εχει και προς το τελος της μπατ. ιδια δυναμη, ακόμη και οταν αναβοσβήνει η ενδειξη της μπαταρίας ατμίζεις καλά.
Ειδικα στην τιμή (35 ευρω φουλ πακέτο) πολύ καλή και συμφέρουσα αγορά.

http://www.aliexpress.com/item/AUTHENTIC-iStick-20w-Mod-from-eLeaf-2200mAh-in-Stock-

Αποσυνδεδεμένος xristoskap11

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:14 »
Εγω παντως αυριο παω για αγορα!!! ;D
Το μονο που με προβληματιζει ειναι για το πως θα καθεται πανω του ο μινι ναυτιλος

Αποσυνδεδεμένος rocket-1

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
  • Bitcoin expert
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:17 »
δες εδω  στις φωτος πως καθεται
http://www.aliexpress.com/item/AUTHENTIC-iStick-20w-Mod-from-eLeaf-2200mAh-in-Stock-VV-VW/2042278899.html




Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2014, 22:28 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Nikos123

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:19 »
οταν το πάρεις και βάλεις τον ναυτίλο βγάλε μια φώτο να δούμε και εμεις πως ειναι!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος giorgos_mel

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
  • the sky is not my limit...it is my playground
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:33 »
πρωτη ολοκληρη μερα χρησης του MAS και εχω να πω οτι δεν εχει καμια σχεση με τις απλες μπαταριες.μεχρι τωρα χρησημοποιουσα τη VEVE 1500 της nobaccoη οποια
μετα απο 2 μηνες επεσε η αποδοση της και η διαρκεια της.
η τζουρα ειναι πιο δυνατη (λογικο επειδη ειναι καινουρια μπαταρια)
απο την εργοστασιακη φορτιση με εβγαλε ακριβως ενα 24ωρο
αν αλλαζει και η μπαταρια απο τη nobacco θα ειναι το ιδανικο γκατζετ λογω μεγεθους αυτονομιας και ομορφιας
ο χρονος φορτισης ειναι 2 ωρες για πληρη φορτιση και δεν χανει αποδοση μεχρι το τελος
ειναι φρεσκος ακομα και τα δινει ολα...στο μελλον μετα απο χρηση θα δουμε...
κατ εμε αξιζει την αγορα του

Συνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:50 »
Θεωρώ λογικό οι κινέζοι να έβαλαν κάποια φτηνή 18650 μέσα.
Ότι όμως και να έβαλαν το χρόνο θα τον βγάλει χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα.

Το να δώσεις 30-60€ να πάρεις ένα μοντάκι
- μικρό και όμορφο
- αρκετά δυνατό για την πλειοψηφία των ατμιστών
- vv/vw
- που θα αντέξει (λογικά) τουλάχιστον ένα χρόνο
είναι value for money που λένε και στο χωριό μου  :laugh1:

edit
το μόνο που με κρατάει και δεν έχω κάνει ακόμα παραγγελία είναι ότι όλοι οι ατμοποιητές μου είναι 22αρηδες και δεν ταιριάζουν στο μοντ.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2014, 21:59 από Geraki »

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 22:21 »
Παντως φαινεται πως το Vamo αποκτα εναν δυνατο αντιπαλο, στη κατηγορια χαμηλης τιμης!!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 0 5 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:01
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 79 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20366 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207796 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65192 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312443 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124416 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix