vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

188 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, joki, tibolaso

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 22:28 »
Πρωτη ημερα αγορας και για μενα .Αυτονομια μεχρι εδω, παρα πολυ καλη.Δε περιμενω να εχει την ιδια αυτονομια μετα απο ενα μηνα αλλα πιστευω ειναι μια καλη αγορα.Εκτος του οτι ειναι πανεμορφο, πιστευω οτι ειναι πιο διακριτικο απο μια ego μπαταρια.Παρακατω καποιες φωτογραφιες με διαφορους ατμο.Πιστευω οτι με τον kanger mini,ταιριαζει καλυτερα.

Sent from my Note 3 using Tapatalk Pro
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 01, 2014, 22:35 από kapapa »

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #46 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 23:00 »
li-po μπαταρια εχει μεσα ! δεν εχει 18650

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #47 στις: Οκτωβρίου 01, 2014, 23:51 »
Παιδια το σημαντικοτερο..Απο αποδοση πως παει?Βαραει καλα?Ντουμανια δημιουργει?

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #48 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 00:03 »
Από το www.aliexpress.com σε πόσες μέρες έρχεται Ελλάδα;; :)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #49 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 00:12 »
@imjp1982  Εχει καλα ρευματα και δυνατο είναι.


@Μilarepa   οταν ειναι in stock, να υπολογιζεις οτι θα το πάρεις σε 20ημερο περίπου.  Ειδα οτι εχει και spiner II style   1600 mah me 6 ευρ                                                                                                                                                                                                   

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #50 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:03 »
αξιζει να γινει η ερωτηση ,ποσο θα κοστισει η αλλαγη μπαταριας απο την nobacco.


οντως με τον mini kanger δενει υπεροχα. γνωριζουμε την διαμετρο του ατμο?

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #51 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:12 »
14 χιλιοστά ο μινι κάνγκερ. :)

Όσο για τη μπαταρία, να ενημερώσω πως από το πρωί στις 8:30 ατμίζω πιπίλα στα 7.5W και η στάθμη της δείχνει να έχω καταναλώσει τα 4/5 περίπου.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #52 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:17 »
Φανταζομαι οτι η αλλαγη της μπαταριας δεν θα κοστιζει και δεν θα πρεπει να κοστιζει πανω απο 10-15 ευρω με το σκεπτικο οτι τοσο πανω κατω κοστιζει μια 18650 μπαταρια..Αν χρεωνει η Nobacco την αλλαγη πανω απο αυτο το ποσο,τοτε  :thumpdown:  για την Nobacco


14 χιλιοστά ο μινι κάνγκερ. :)

Όσο για τη μπαταρία, να ενημερώσω πως από το πρωί στις 8:30 ατμίζω πιπίλα στα 7.5W και η στάθμη της δείχνει να έχω καταναλώσει τα 4/5 περίπου.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ποσα ml εχεις κανει απο το πρωι και με τι αντισταση? :)

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #53 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:19 »
1,3 αντίσταση και πρεπει να εχω κάνει γύρω στα 8 μουλού...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #54 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:42 »
Ανακεφαλαιώνω τα οσα διαβασα και προσθετω και την αποψη μου η οποια άποψη θα ολοκληρωθεί σε λιγες μερες που θα το έχω και γω στα χερια μου:


1.Μπαταρία : Παιδια μην γκρινιαζετε που δεν μπορει να αντικατασταθει η μπαταρια. Και το MVP "χτισμενη" την εχει την μπαταρια , και το Vaporshark το μικρό επίσης. Το Μεν MVP είναι τριπλάσιο σε μέγεθος και βάρος το δε vaporshark mini είναι τριπλάσιο σε...τιμή! Εκτος αυτου οπως ολοι ξερουμε πολυ καλά οποιου πιανει το χέρι του θα βρει τροπο να την αντικαταστησει την μπαταρια σχετικα εύκολα οποιου δεν πιανει το χερι του το στελνει στην Nobacco ή στον ηλεκτρονικο της γειτονιας του και του την αλλάζει.
Πάμε παρακάτω:


2.Τιμή: Απο οτι ειδα στην Ελλάδα μεχρι στιγμης το έχει η Nobacco και το mpixlimpidi.net ,και οι δυο το έχουν στην ιδια σχεδόν τιμή (το μπιχλιμπιδι εχει διαθεσιμο και ενα χρωμα παραπάνω). Η τιμη των 59 ευρώ είναι τσάμπα πράμα για τετοιο μοντακι παιδια. Ακόμα και αν δεν γινοταν με τιποτα να αλλαξει η μπαταρια και ψοφούσε μετά απο 5 μήνες τα λεφτά του θα τα είχε βγάλει! Αν μαλιστα το παρει κανεις απο έξωτερικό με τιμες 25-30 δολλάρια τότε τι να λέμε? και 2 μηνες να βγαλει μόνο αξίζει! Σε αυτο ας σημειώσουμε πως δεν ειναι μόνο η nobacco που υποστηρίζει πολύ καλά τα προιόντα της αλλά και οι περισσότεροι σοβαροί εμποροι η.τ. στην Ελλάδα, τους ξερουμε ποιοι είναι και το mpixlimpidi είναι ένας απο αυτους!


3. Μέγεθος: Τι να πώ? ολοι ειδαμε ποσο μικρο είναι! θαρρώ πως το vaporshark mini βρηκε δυνατο αντιπαλο... ιδανικο για πρωτο Mod σε αρχάριο αλλα και για προχωρημένυς χρήστες αφου η μπαταρία του απο οτι λενε τα παιδια που το εχουν βγαζει μέρα άνετα.


4.Αντιστασεις και ohm: Ε, καλα παίζει λεει απο 1 μέχρι 3 ομ δηλαδή παίζει πρακτικα ΟΛΕΣ τις αντιστασεις του εμπορίου, οι καμικάζι subohmers έτσι κι αλλιώς δεν θα το αγοράσουν , δεν απευθυνεται σε αυτους.


5. ομορφια: ε,ναι, ειναι κουκλί το άτιμο! θα μπορουσα να πώ πως είναι η εκδίκηση των box mods στον τομεα της εμφάνισης! :-)




Συμπέρασμα: ιδανικό μοντάκι για νεο ατμιστη είδικα αν συνδιαστει με εναν απο τους καλους bottom coil της αγοράς και σε καλή τιμή!Πολύ καλό και για παλιό ατμιστή που θέλει κάτι διακριτικό πλην όμως δυνατό και με αξιοπρεπή αυτονομία!


Φωτογραφίες μόλις το αγοράσω...  ;)





Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:47 »
Και μαζί με τον Joyetech Delta 19, θα σκίζει... :D

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 01:49 »
και με τον "μεγάλο" Delta μια χαρά θα είναι!  ;)

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 04:01 »
Συγνωμη για την καθυστέρηση αλλα τωρα κατάφερα να μπω. Λοιπόν ατμιζω στα 10 βατ με 1.6 αντίσταση κ με χρήση πιπιλα μου βγάζει κανενα 30 ωρο (χρήσης).


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 07:53 »
Προσπαθώ να καταλάβω την διαφορά μεγέθους με το mvp διότι οι φώτο δεν βοηθούν καθόλου. Ίδιο μέγεθος μου φαίνεται.

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 02, 2014, 08:00 »
Απο τις φωτο που ειδα εχω την εντυπωση οτι θα ειναι τελειο ζευγαρι με ΙΑΤΤΥ επανω.
Κυλισε ο τετζερης και βρηκε το καπακι ενα πραγμα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357733 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios