vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

66 επισκέπτες, 6 χρήστες
infernity, Sergios, FaniFox, ZoeM, Jorge, chara22

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1200 στις: Μαΐου 26, 2016, 12:42 »
Προσωπικά δεν έχω δοκιμάσει το ροδάκινο της άτμος αλλά γενικά τα φρούτα της μου αρέσουν πολύ, κυρίως το πράσινο μήλο, το ρόδι, το μάνγκο, το βερίκοκο και το πεπόνι. Θεωρώ πως είναι από τις πιο νόστιμες αποδόσεις φρούτων που έχω δοκιμάσει.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1201 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:33 »
Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου. Ποσες σταγονες βαζεις δοσολογια στα 10ml?? Η γευση του βερυκοκου εχει διαρκεια κατα το ατμισμα ή μετα απο καμια ωρα δεν αισθανεσαι καθολου γευση κ αρωμα??

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1202 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:53 »
Καλημερα σε ολους!!! Εχετε δοκιμασει τα φρουτενια αρωματα της atmos?? Σκεφτομαι να αγορασω το ΡΟΔΑΚΙΝΟ αλλα επειδη δεν υπαρχει για δοκιμη δεν ξερω αν ειναι καλη επιλογη.......

Καλησπέρα. Σε γενικές γραμμές, τα φρουτένια της εταιρείας είναι καλά, σίγουρα πολύ καλύτερα από τα "καπνικά". Όσο για τη δοσολογία, κάθε μπουκαλάκι γράφει επάνω ποσοστό συγκέντρωσης επί τοις εκατό, καθώς για κάθε άρωμα είναι ξεχωριστό.

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1203 στις: Μαΐου 26, 2016, 13:56 »
Εγώ τα φτιάχνω με 8-10 σταγόνες ανά 10ml αλλά είμαι και των απαλών γεύσεων. Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι πως δε χρειάζονται και πολύ ωρίμανση, απλά ρίχνω τις σταγόνες σε ένα 10μελο και προσθέτω λίγο-λίγο τη βάση ανακατεύοντας κυκλικά στα ενδιάμεσα. Τα ατμίζω αμέσως ή το πολύ μετά από μια μέρα.
Τώρα όσον αφορά τη γεύση στο βερύκοκο θεωρώ πως μιλάς για κορεσμό, αλλά δεν το έχω συναντήσει καθώς συνήθως κάνω διάφορες γεύσεις μέσα στη μέρα και δεν μου έχει τύχει. Πάντως δε νομίζω να χάσεις τη γεύση σε μια ώρα ατμίσματος.
Προσωπικά έχω κολλήσει με το ρόδι που μου είχε χαρίσει φίλος από το φόρουμ, είναι τρομερό υγράκι και πάει και με μενθόλη.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τα καπνικά τους αλλά και τα γλυκά τους κατά τη γνώμη μου είναι όντως επιεικώς μέτρια.

Αποσυνδεδεμένος Geo1

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1204 στις: Μαΐου 27, 2016, 11:55 »
Σήμερα στα γρήγορα δοκιμασα  το superior σε k1 λόγω δουλειάς.Είναι πολύ κοντά στο supreme .Για τους φαν του supreme όπως εγώ .Μετα την δουλεια θα το δοκίμασω  και στο ναυτιλο.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Περιμένω και απο κάποιον έμπειρο τα φώτα του για το superior

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1205 στις: Μαΐου 27, 2016, 16:32 »
Λατρης του supreme αγορασα το superior με μεγαλες προσδοκιες. Το δοκιμασα στον phenomenon lite καθως σ αυτον τον ατμο απολαμβανω το αντιστοιχο γαλλικο υγρο. Το αποτελεσμα με απογοητευσε. Υποτονικη η γευση χωρις ενταση. Το μονο που ξεχωριζει καπως ειναι η βανιλια κι αυτη μενει σαν αρωμα. Δεν πλησιαζει καν στο supreme. Σε γενικες γραμμες αναλαφρο υγρο για ολοημερη χρηση χωρις να κουραζει. Το κυριοτερο θετικο του εστιαζεται στην πολυ καλη τιμη του.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1206 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:12 »
απτην στιγμη που ειναι ετοιμο υγρο δεν χρειαζεται οριμανση..δωστου να καταλαβει!!!

Τα έτοιμα υγρά δεν είναι ντε και καλά στιπαρισμένα. Έχει τύχει να αγοράσω Bebeca που είχε ημερομηνία παραγωγής 10 μέρες πριν την αγορά άρα δεν ήταν τελείως έτοιμη.

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1207 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:26 »
ως προς αυτο εχεις ενα δικιο αλλα απτη στιγμη που τα σκαω και αγοραζω αυτο το υγρο περιμενω να παρω το αναμενομενο.διαφορετικα ποιος ο λογος..?απτην στιγμη που μπενει στα ραφια επρεπε ναναι οριμασμενο ηδη.

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1208 στις: Ιουνίου 03, 2016, 23:47 »
καλυτερα φιλε να 'ναι το υγρό φρέσκο κι ας περιμένεις 5-6 μέρες παρά να ναι 3-4 μήνες στο ράφι. Το ιδανικό θα 'ταν είναι έτοιμο αλλά μια χαρά ατμίζεται και 10 ημερών υγρό.

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1209 στις: Ιουνίου 04, 2016, 03:13 »
Τα έτοιμα υγρά δεν είναι ντε και καλά στιπαρισμένα. Έχει τύχει να αγοράσω Bebeca που είχε ημερομηνία παραγωγής 10 μέρες πριν την αγορά άρα δεν ήταν τελείως έτοιμη.
Μήπως τα υγρά ωριμαζονται πριν τη συσκευασία τους;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1210 στις: Ιουνίου 04, 2016, 15:18 »
Όχι όλα.
Πάντως όσα Bebeca έχω ατμίσει, και δεν είναι πολλά γιατί δεν το συμπαθώ ιδιαίτερα, ήταν μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1211 στις: Ιουνίου 10, 2016, 23:30 »
[justify]Ακόμα μερικά diy επεισόδια...[/justify]
[justify]Αυτή τη φορά με 2 αρώματα της Αtmos Lab. Ελπίζω να αποδίδουν καλά και ως αυτόνομα υγρά, δεν έχω ιδέα πραγματικά. Τέλος πάντων. Το πρώτο είναι το Banana (με 4% προτεινόμενη διάλυση) και το δεύτερο το κλασικό ry69 (με 8%). [/justify]

[justify]Να πω την αλήθεια, δεν έχω δοκιμάσει ποτέ το Banana, μάλιστα έχω και κακή ανάμνηση από μία -ασφαλώς- αποτυχημένη μου προσπάθεια (με πεπόνι αν θυμάμαι καλά) και το φοβάμαι το αποτέλεσμα. Το ry69, το ξέρω, το έχω δοκιμάσει κι από φίλους και μου άρεσε πολύ.[/justify]

Αν θέλει κάποιος φίλος ν' απαντήσει: α) ο χρόνος ωρίμανσης, καλό είναι να πάει στις 20 μέρες; β) τελικά το Banana, λέει κάτι σαν αποτέλεσμα μόνο του;  

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1212 στις: Ιουνίου 11, 2016, 00:48 »
Τα έτοιμα υγρά δεν είναι ντε και καλά στιπαρισμένα. Έχει τύχει να αγοράσω Bebeca που είχε ημερομηνία παραγωγής 10 μέρες πριν την αγορά άρα δεν ήταν τελείως έτοιμη.
Κάποια έτοιμα υγρά μπορεί να απαιτούν ωρίμανση μετά την αγορά. Όχι τα υγρά της AtmοsLab όμως -όπως και των περισσότερων εταιριών εξάλλου. Το "΄αρα δεν ήταν τελείως έτοιμη" δεν ισχύει. Εφόσον βγήκε προς πώληση είναι ακριβώς αυτό που θέλει να δώσει ο δημιουργός της.

Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1213 στις: Ιουνίου 12, 2016, 02:33 »
Παιδιά είπα να πάρω το superior. Στο δοκιμαστήριο μου άρεσε, μου θύμησε λίγο το supreme, αλλά μου φάνηκε πιο ελαφρύ και για τα γούστα μου καλύτερο. Να σημειώσω πως το supreme δεν το προτιμω, γιατι αν κ ωραιο μου φαίνεται πολύ 'μπουχτιστικό'. Απογοητεύτηκα όμως και από το superior. Μου φαίνεται σαν να πήρα άλλο υγρό απο αυτο που δοκίμασα!! Αναρωττιέμαι, αν το αφησω στην άκρη για καμιά βδομαδα, αν υπάρχει πιθανότητα βελτίωσης. Είχε κάποιος ανάλογη εμπειρία; Εμενα πάντως πρωτη φορά μου συμβαινει αυτο. 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1214 στις: Ιουνίου 12, 2016, 02:42 »
Εκτός από την "ωρίμανση", που αυτό του δοκιμαστηριου μπορεί να είναι ανοιχτό βδομάδες ή και μήνες, παίζει ρόλο και ο ατμοποιητης στον οποίον το δοκίμασες. Δεν έχουν όλοι την ίδια απόδοση των γεύσεων ενός υγρού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 182 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20832 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207949 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66061 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312965 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4225 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix