vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tol1as, lounik, Buliwyf

Twitter

Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1215 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:14 »
[justify]Πρώτα 24ωρα και οι πρώτες μου παρατηρήσεις για τα 2 αρώματα (Banana & RY69), με 4% και 8% προτεινόμενη διάλυση από την εταιρεία. Τελικά επέλεξα τις 20 ημέρες ως ελάχιστο χρόνο ωρίμανσης και για έτοιμη βάση χρησιμοποίησα την Revolute (50/50, 6mg/ml). [/justify]

[justify]Ο χρωματισμός άλλαξε στο καπνικό (RY69), ενώ στο Banana ελάχιστα. Στο RY69 το άρωμα, από τις πρώτες κιόλας ώρες, ήταν ελαφρύ κι ευχάριστο (επίσης, αν το αποτέλεσμα είναι αξιοπρεπές, τότε μπορεί να προσθέσω μικρή ποσότητα καραμέλας, ίσως). Αντίθετα, στο Banana ήταν έντονο κι αρκετά ενοχλητικό. Μετά από ένα 24ωρο (και με την απαραίτητη ανάδευση), με ανοικτό το μπουκαλάκι το άρωμα μαλάκωσε αρκετά (αν κι ακόμα έντονο), και σιγά σιγά αρχίζει να θυμίζει μπανάνα.[/justify]

Θα επανέλθω όταν κλείσουν οι 20 ημέρες κι ελπίζω το αποτέλεσμα να είναι καλό. Αυτά, καλή σας ημέρα.


Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1216 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:20 »
στο 69 θα σου προτεινα λιγη πυραζινη...θα φερει κατι σε bebeca

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1217 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:24 »
@kostasmoke, καλημέρα.
Ευχαριστώ πολύ. Η αλήθεια είναι πως σκέφτηκα να ρωτήσω κι αυτό αλλά μετά είπα καλύτερα όχι. Αν κι εδώ έχω καλό αποτέλεσμα θα σε ζαλίσω, (είναι αλήθεια πως όσες φορές το έχω δοκιμάσει το ry69, ενώ μου αρέσει αρκετά θα το ήθελα ακόμα πιο γλυκό, σαν ry69 πάντα). Ευχαριστώ και πάλι. 

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1218 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:33 »
εμενα μου φενεται γλυκουτσικο τοσο οσο πρεπει..με την πυραζινη θα δειξει και αλλο τα αρωματα του και θαναι κομπλε πιστευω..τωρα με την μπανανα θα πηγαινε κανενα ry4 που ειναι πιο ουδετερο και δεν θα γινει μπαχαλο γευσεων..αποψη μου παντα..κανε ενα 10μελο μιξη και πες μας εντυπωσεις

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1219 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:38 »
Θα το κάνω, πολύ πιο σωστό μου ακούγεται αυτό που λες. Απλώς κάθε φορά στα diy είμαι επιφυλακτικός (δεν το 'χω...). 

Αποσυνδεδεμένος Νικόλας Λογγινιδης

  • **
  • 396
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθεις
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1220 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:41 »
Καλημέρα παιδιά. Βλέπω τις παρατηρήσεις σας για το RY69 και κλωνίζομαι. 4 μήνες DIY μόνο αυτό έφυγε νεροχύτη. Έφτιαξα αρχές μαρτίου ένα 100μελο γιατί το έτοιμο μου είχε φανεί αξιοπρεπές και από τότε μέχρι την προηγούμενη Δευτέρα το δοκίμαζα ανά 3-4 μέρες. Κάθε φορά το ίδιο φαρμάκι. Σαν να μυρίζω νοσοκομείο. Με την ίδια βάση έχω ατμίσει στο ενδιάμεσο καμμια 200μλ Smoke και άλλα τόσα Apache με Nocciola ή/και καραμέλα και δεν είχα κανένα θέμα.
Τι Νοτσιόλες του έβαλα, τι πυραζίνες, τι βανίλιες δεν έφευγε το φαρμακείο με τίποτα... Στο μπουκαλάκι του αρώματος μυρίζει μια χαρά για RY, αλλά στην μίξη κλάμα.
Συγνώμη αν σας την χαλάω Κυριακάτικα, αλλά ήθελα να πω τον πόνο μου...

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1221 στις: Ιουνίου 12, 2016, 11:48 »
τωρα σαυτο το θεμα δεν εχω να σου δωσω απαντηση φιλε μου..καποιος που ειναι χρονια στο κουρμπετι θα πρεπει να σου πει..εγω που τοχω κανει το ry69 μαρεσε αλλα δεν θα το παρω ας πουμε να φτιαξω ολοκληρο 100μελο.ειναι γουστα.σε καποιους για παραδειγμα αρεσει το black honey της tpa..εμενα οχι οτι βρωμαγε αλλα πηγε νεροχυτη ολο και μιλαμε για 200 μλ..τεσπα.μπορει απλα να μη σου εκατσε το αρωμα τι να πω?

Αποσυνδεδεμένος gr1goris

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1222 στις: Ιουνίου 12, 2016, 12:00 »
Μηπως κανεις λαθος εισαι σίγουρος οτι ηταν το RY69 
Εγω ειμαι πολυ παραξενος με τις γευσεις στους 13 μηνες ατμισματος εχω σουταρει παρα πολλα υγρα 2 τζουρες και στα σκουπιδια τα περισοτερα .Ατμιζω αποκλειστηκα RY69 σε 3-5 % αραιωση  και δεν το αλαζω με τιποτα παντα βεβαια με βασεις umami 70-30 

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1223 στις: Ιουνίου 13, 2016, 12:36 »
Πηγα και δοκιμασα ολα τα Nature και τα βρηκα ολα υποτονικά .Το μονο που κάπως ξεχωρισε ηταν το zen οπου και το αγορασα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1224 στις: Ιουνίου 13, 2016, 19:45 »
Τα δοκίμασα και γω.
Χίλιες φορές έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να μην εμπιστευτώ ξανά τους άθλιους CE5 των καταστημάτων και κάθε φορά κάνω το ίδιο λάθος: Μου άρεσε περισσότερο το FILI, το οποίο και πήρα. Στον kayfun V3 μου μοιάζει πολύ με το sin cookie της Umami αλλά με πολύ λιγότερη (ευτυχώς) κανέλα (μπλιαχ). Στην αρχή μου έβγαζε και κάτι καπνικό αλλά όσο ποτίζει μέρα με τη μέρα το βαμβάκι (ή οι κάλυκές μου), τόσο το καπνικό εξαφανίζεται.
Πάντως δεν είναι άσχημα υγρά, έχουν άποψη και το FILI σε καμία περίπτωση δεν είναι υποτονικό.

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1225 στις: Ιουνίου 13, 2016, 22:34 »
Η δοκιμή έγινε με magma...Φαντάσου με dripper και δεν κατάλαβα τίποτα.Τωρα ατμιζω το Zen σε kayfun v3 και απλά αισθάνομαι μόνο λίγο το μπισκότο.Συμφωνώ βέβαια ότι ο καθένας έχει τις δικές του "γεύσεις"

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1226 στις: Ιουνίου 16, 2016, 10:12 »
Εχεο δοκιμασει καποιος το bebeca σε high vg?

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1227 στις: Ιουνίου 16, 2016, 11:11 »
To bebeca είναι απίστευτο υγρό και σε high vg. :respect:
Σύγκριση με το κανονικό δεν μπορώ να κάνω, γιατί το high vg το κάνω στον phenomenon ενώ το προηγούμενο balanced bebeca το είχα κάνει πριν καιρό σε άλλους ατμοποιητές συνεπώς ήταν εντελώς διαφορετική εμπειρία. Την επόμενη φορά θα πάρω το κανονικό και για σύγκριση και γιατί συνήθως ατμίζω σε αναλογία 50-50.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1228 στις: Ιουνίου 27, 2016, 13:32 »
[justify]Επανέρχομαι για τα 2 αρώματα της Atmos Lab, το ry69 και το Banana (4% & 8% προτεινόμενη διάλυση). Μετά από 20 ημέρες ο χρωματισμός άλλαξε, όχι ιδιαίτερα (δεν βοηθάει κι ο διαφορετικός φωτισμός στις εικόνες, όμως ξεχωρίζει η αλλαγή). [/justify]

[justify]Αυτά που μπορώ να πω: απλά και καθημερινά υγρά τα οποία προσωπικά τα ατμίζω ευχάριστα. Όταν άνοιξα τα μπουκαλάκια (30ml), στο ry69 από την αρχή είχα απαλό και ωραίο άρωμα, αντίθετα στο Banana, τις πρώτες ημέρες είχα υπερβολικά ενοχλητικό άρωμα και τώρα με εντυπωσίασε στο πώς άλλαξε. Σήμερα βγάζει άρωμα αρκετά ώριμης μπανάνας (ίσως το μόνο ενοχλητικό είναι το γεγονός πως σου δίνει την εντύπωση πως έβαλες περισσότερο άρωμα).[/justify]

[justify]Στο άτμισμα, ελάχιστα που δοκίμασα, το ry69 είναι πολύ ωραίο (ίσως να ήθελα ακόμα πιο γλυκό τελείωμα, όμως θα άλλαζε κι ο χαρακτήρας του). Το Banana, πολύ όμορφο κι αυτό, συμφωνώ όμως με όσους το ατμίζουν ως συνδυασμό με άλλα (π.χ. κάποιο μπισκότο). [/justify]

Όπως κι αν έχει, χάρηκα γι' ακόμα μια φορά την όλη διαδικασία. Καθημερινά και πολύ απλά υγρά, που προσωπικά δύσκολα με κουράζουν. 

α) 1η εικόνα τις πρώτες ημέρες:


[justify]β) 2η εικόνα μετά από 20 ημέρες:[/justify]


Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά / αρώματα από την Atmos Lab
« Απάντηση #1229 στις: Ιουνίου 27, 2016, 16:49 »
Το RY69 7% με προσθήκη 0,5% black vanilla είναι ένα από τα καθημερινά μου υγρα. Σε 50-50 βάση, απλό, ελαφρύ, ισορροπημένο, ολοήμερο.
Θέλει ένα μήνα ωρίμανση, αλλα κάνω ποσότητες όποτε δεν με πειράζει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 566255 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 241707 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 814 152370 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:57
από Tem
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291572 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 502190 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 456 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3374 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7893 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21552 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis