vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Power σε στρατιωτικές ασκήσεις , ελεύθερα κάμπινγκ και άλλα.

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
 :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:
 :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow: :bow:

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
να σαι καλα  :thumpup: ;)
το σκεφτομαι και εγω για το καλοκαιρι :))

Αποσυνδεδεμένος adiohosk

  • *
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • ο καθένας με την τρέλα του
Βρήκα φορτιστή 5000 mah με usb φορτίζει Η-τσιγάρο ipad iphone οτι έχει usb δηλαδή
να δούμε όταν έρθει αμα αξίζει τα τσιμπιμένα λεφτά του

Αποσυνδεδεμένος dm4891

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
69e  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Παιδια κανα νεο για αυτο το θεμα εχουμε?
Γιατι εγω το καλοκαιρι ειμαι πιο πολυ του ελευθερου οποτε ρευματα και λοιπες ιστοριες ειναι πολυτελειες για μενα. Το μονο που ειχα ηταν ενας ηλιακος φορτιστης της πλακας που με το ζορι φορτιζε το κινητο για να δουλεψει μια ωρα.

Εχει κανενας υποψιν του κανεναν ηλιακο φορτιστη που να μπορει να φορτισει ego-C αξιοπρεπως? Ειτε που να τον εχει δοκιμασει ο ιδιος ή που να εχει διαβασει καποιο review για τετοια χρηση

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Ο XTAR wp2 έχει μια πολύ καλή λειτουργία παιδιά
http://www.atmomixani.gr/index.php/en/component/virtuemart/productcategory-chargers-en/xtar-wp2-ii-charger-detail.html?Itemid=124

Εκτός απο το να φορτίζει μπαταρίας μπορεί όταν ειναι εκτός πρίζας απο μια μπαταρία 18650 (3000mah+) να φορτίσει οποιαδήποτε usb συσκευή, όπως ipad, iphone, htc κινητά κ.τ.λ.
Επίσης έχει την δυνατότητα επαναφόρτισης των μπαταριών απο αυτοκίνητο πέρα απο πρίζα.

Τον έχω βρει απίστευτα βολικό σε ταξίδια.

Για όσους τώρα απορούν που μπορούν να βρουν 18650 φτηνές έως τζάμπα μπαταρίες, αν σας έχει ξεμείνει καμιά παλιά χαλασμένη μπαταρία λαπτοπ, ανοίξτε την, θα βρήτε μέσα 6-8 στοιχεία 18650 Unprotected που για την απο πάνω χρήση όπως και για φακό κάνουν μια χαρά.!
Κολλητήρι να τα ξεκολλήσετε και είστε έτοιμοι!!
Καλο καμπινγκ

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Αψογα, θα το δοκιμασω. Για αρχη θα ψαξω να βρω τις μπαταριες :D

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Η φώτο απο dell μπαταρία



6 x 18650 samsung unprotected 2800mah

Παιδιά πολύ προσοχή με οποιαδήποτε lipo μπαταρία εννοήται, όσοι δείτε εδώ αλλά δεν ξέρετε να τις χειρίζεστε και να τις ελέγχετε σωστά, καλύτερα να πάτε να αγοράσετε κάποια protected απο μαγαζί.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Bρε παιδιά εδώ δεν είμαστε απλό φόρουμ Πανεπιστήμιο είμαστε. :)) :)) :))

Δεν έχω πρόβλημα για φόρτιση μπαταριών όπου κινούμαι υπάρχει ρεύμα ή αυτοκίνητο με αναπτήρα.

Αλλά από περιέργεια κάθησα και διάβασα όλη την ενότητα.

Άπειρες λύσεις . Η ισχύς εν τη ενώσει. :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Μαρέσει αυτό το φόρουμ.Γιαυτόκάθε μέρα περνάω πολές ώρες μαζί του.. :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Επειδή δεν τα πάω καλά με ανταπτοράκια και μπαταρίες και ευτυχώς έχω 2 μπρίζες 220
στο αυτοκίνητο και χρησιμοποιώ usb και μπρίζα ρεύματος όπως σπίτι μου λύνει τα χέρια :yes:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Αν υπαρχει αυτοκινητο κοντα ειναι ευκολα τα πραγματα.

Το προβλημα ειναι σε ελευθερα camping και αλλες τετοιες καταστασεις.

Γιατι με το τσιγαρακι ειναι απλο, αναβεις και με καρβουνο (μη πω για κατι core καταστασεις με μεγενθυντικο φακο).

Με το Η.Τ. ομως ειμαστε power dependent ρε γμτ...

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Οποιοδήποτε μικρό φωτοβολταικό με έξοδο usb και
είτε χωρίς μπαταρία αλλά με ισχύ τουλάχιστον 4-5W
είτε  μικρότερο, αλλά με μπαταρία τουλάχιστον 2000-3000 mAh κάνει τη δουλειά....

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Και το output ποσο πρεπει να ειναι?
Δηλαδη αυτός http://www.ebay.com/itm/2600mAh-Solar-Power-Charger-PDA-Cell-Mobile-Phone-MP3-MP4-Adapter-USB-Cable-/280870881891?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item4165358a63 ο φορτιστης ειναι καλος για να φορτισεις ενα ego-c?

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Ο φορτιστής που έχω για Ego γράφει τις απαιτήσεις εισόδου 5V/450mA, αρα θέλουμε 5V και τουλάχιστον 450 mA
Αυτό που δείχνεις είναι μια χαρά, έχει έξοδο 800mA , τα 5.5V είναι επίσης ΟΚ.
Με 2600 mAh, από πλήρη φόρτιση θα γεμίζει χαλαρά 2 650άρες μπαταρίες.... μπορεί και τρείς, τουλάχιστον στην αρχή....

ΥΓ: Κάπου είχα δεί κάτι παρόμοιο με 5600αρα μπαταρία και καλό μέγεθος....

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδη εγω που εχω το ego-c με 1000αρα θα μου φορτιζει 2;αν βρεις το αλλο στειλε μου link

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 80 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 280337 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 173892 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312527 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 13690 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124532 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4138 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix