vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, JohnDag, manoslykos

Twitter

Εργοστασιακοί ατμοποιητές (με έτοιμες κεφαλές) για τσιγαρίσιες - σφιχτές τζούρες

Αυτόν δεν τον έχω δοκιμάσει. Πολύ σημαντικό αν κρατάει 15 μέρες. Με τι αντιστάσεις ατμίζεις;

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
1,8 ή 1,5 τον έχω για τσιγαρίσιες τζούρες και καθημερινή χρήση. Επίσης ξέχασα να αναφέρω γύρω στα 4ml την μέρα καθότι δεν τα καίει εύκολα λόγω της μεγάλης αντίστασης.

Εγώ με Triton mini ατμίζω γύρω στα 5ml την ημέρα, οπότε θέλω 3 γεμίσματα. Δεν μπορείς να πας πουθενά χωρίς μπουκαλάκι μαζί.
Θέλω κάποιον τουλάχιστον 3ml.

Δουλεύει κάποιος τον Triton 2 με VG υγρά. Είδα ότι έχει αντίσταση 1.8 με μεγάλες οπές.

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Υπάρχει και η λύση Ναυτιλος Χ με αντάπτορα 4ml!!! :thumpup:

Πού βρίσκουμε αντάπτορα; Κυκλοφορεί;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2017, 13:14 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Kυκλοφορει κανε μια αναζητηση στο google ανταπτωρας  για naytilus x και εισαι οκ εχει πολλες επιλογες περιπου 6 με 6,5 ευρω εχει

Καλό! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Από ότι βλέπω έχει μεγάλες οπές η αντίστασή του.

Τον έχει δοκιμάσει κανείς με τον αντάπτορα; Από γεύση και απόδοση μήπως χάνει έτσι; Και θα είναι το ίδιο στεγανός;

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Ρωτα τα παιδια που τον εχουνε στο θεμα του http://vaping.gr/index.php?topic=30007.0 γιατι και εγω των κοιταω τελευταια ψηνομαι να κανω ανταλαγη βεβαια και ακομη διαβαζω δεν εχω καταληξη ποιον να ζητησω αλλα μου αρεσει ο naytilus X θα δω και ποιον θα πουνε τα  εμπειρα ατμοπαιδα εδω και θα βαλω αγγελια ανταλλαγης Τη λετε φιλοι μου εφωσον εγραψα μηνημα θελω να παρω και εναν τσιγαρισιο να παω σε Naytilus X H στον κανονικο naytilus τον 5ML παντα ?????

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Τον εχω  τον  -Χ-    απο τους πρωτους, με προαγορά μαλιστα.....Αρχικα με κεφαλες 1.5 , πηρα και το κιτ 4μλ και κεφαλές 1.8.... Διαρροες , υψηλά wat για να ατμισεις ικανοποιητικά....δυσκολο αιρ φλοου...

Μακρυά και αγαπημένοι

Τώρα μας τα χάλασες.. κι έλεγα ότι βρήκα άκρη.

Διαρροές με το κιτ επέκτασης ή και χωρίς;
Τα βατ τα πρόσεξα κι εγώ, από 12 λέει στην 1.8 αντίσταση. Είναι βέβαια dual coil.

Εγώ πάντως με Nautilus X και υγρά 70/30 αλλάζω κάθε 15 μέρες περίπου και αυτό όχι ότι έρχεται καμμένο αλλά για να είμαι σίγουρος! Δεν είναι τόσο σφιχτός όσο ο μίνι αλλά είναι πάρα πολύ καλός και γεμίζει από πάνω!

Gempgr εσύ είσαι εντάξει με τον Χ από διαρροές κ.λπ;

Και είναι πολύ πιο αεράτος από τον Triton mini ή ένα κλικ παραπάνω;

Από ότι βλέπω για να γεμίσει βγαίνει όλο το πάνω μέρος και ρίχνεις κατευθείαν στο γυαλί. Βολεύει αυτό το πράγμα; Σε σχέση με τους τρίτωνες εννοώ.




Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2017, 13:39 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Tις διαρροες με το κιτ 4μλ και προσεκτική πληρωση, φυσικά στο σπιτι , η , στο γραφείο , οχι ομως στην καφετερια, μπορεις να τις αποφυγεις... :D
Ομως δυσκολο το αιρ φλοου, οι κεφαλές χαλανε ευκολα εμφανιζοτας υπερτροφοδοσια  και γιατι να παω 12-14 βατ (5+ βολτ) οταν σε αλλους ατμοποιητες στα 10 -11 βατ εχω καλυτερα αποτελεσματα και πιο ανετο ατμισμα?
Τον παιρνεις μαζι σου εξω και  σε τρωει η αγωνια πως και αν θα δουλεψει! Και αν χρειαστει συμπληρωμα υγρων?Θα τα διαλυσεις ολα! :))

Και ο τριτον μινι αν και δυσκολος και αυτος, καλυτερος του- Χ-

Αποσυνδεδεμένος teargas

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Ποια η δυσκολια στον triton mini?

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Το πολύ σφιχτο αιρ φλοου .
Το πανω καπακι στην πληρωση , το στριβεις να ανοιξουν οι τρυπες για βαλεις υγρο και μετα δεν πρεπει να ξεχασεις να το βαλεις παλι σε θεση ατμίσματος γιατι καίγεται η κεφαλή.
Πληρωση κατά τα 2/3 του τανκ , γιατι διαφορετικά εχεις υπερτροφοδοσία και διαρροη.
Επισης η μικρη χωρητικότητα του , κατά την γνωμη μου , είναι λιγο μεινοκτημα.... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Το πολύ σφιχτο αιρ φλοου .
Δεν συμφωνω γιατι ειμαι λατρης της σφιχτης τζουρας και στο τερμα ανοιχτο ειναι αρκετα αερατος αλλα οχι για πνευμονικες.
Πληρωση κατά τα 2/3 του τανκ , γιατι διαφορετικά εχεις υπερτροφοδοσία και διαρροη.
Δεν συμφωνω γιατι τον γεμιζω μεχρι επανω μονιμως και δεν μου παρουσιασε ποτε υπερτροφοδοσια η διαρροη και τον δουλευω συνεχεια πανω απο 2 μηνες με 7-8 ml την ημερα.

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2017, 20:07 από gipsy »

Αποσυνδεδεμένος gempgr

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Gempgr εσύ είσαι εντάξει με τον Χ από διαρροές κ.λπ;

Και είναι πολύ πιο αεράτος από τον Triton mini ή ένα κλικ παραπάνω;

Από ότι βλέπω για να γεμίσει βγαίνει όλο το πάνω μέρος και ρίχνεις κατευθείαν στο γυαλί. Βολεύει αυτό το πράγμα; Σε σχέση με τους τρίτωνες εννοώ.
https://www.fasttech.com/products/0/10009954/5923100-authentic-aspire-nautilus-x-clearomizer εδώ είναι το κιτ 4€. Για τον Triton δεν ξέρω γιατί δεν τον έχω. Εγώ μέχρι στιγμής διαρροή δεν έχω δει. Μία προσοχή στο δέσιμο τη θέλει καθώς αν η αντίσταση δεν δέσει καλά στο deck θα περάσει το υγρό. Με το κιτάκι μπορώ να πω ότι έχει ελαφρώς καλύτερη τζούρα αλλά δεν μου αρέσει στο μάτι καθώς μεγαλώνει πολύ. Όσο για την γνώμη του spykal1 οι απόψεις μας διίστανται. ;D Εγώ γεμίζω και σε καφετέρια!!! :)) :)) :))  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 282267 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 208108 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 66717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175079 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 313411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14768 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125172 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix