vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

62 επισκέπτες, 2 χρήστες
tasos1976, thanos1071

Twitter

Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #240 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:18 »
Τι ακριβώς εννοείς; Μου το κάνεις λίγο δίφραγκα, γιατί είμαι και αργός;

Αποσυνδεδεμένος NekosAthina

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Εσύ. Πόσο θέλεις να ακουστείς;
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #241 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:20 »
Και εγώ τοσα κάνω

-οφφτοπικ-

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #242 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:20 »
Καιγω μια απτα ιδια..

Στάλθηκε από το HUAWEI U9508 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #243 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:22 »
Ειναι μεγαλη η ημερησια καταναλωση για τσιγαρισιο με (φανταζομαι) λεπτο συρμα και χαμηλα βατ, για τα δικα μου μετρα. Οταν ατμιζα με τσιγαρισιο θυμαμαι καταναλωνα το πολυ 4ml την ημερα υγρο (και αυτο τις πρωτες 1-2 εβδομαδες που το ειχα κοψει). Οποτε δεν με εκπλησσει οτι χρειαζεσαι και δευτερη μπαταρια.
Συγνωμη για το off-topic.

Αποσυνδεδεμένος Stratos Xilog

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #244 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:25 »
Αν το εχεις ''πιπιλα'' αδερφε,τοσα κανεις......και συνηθως ο τσιγαρισιος,χρησιμοποιειτε ''πιπιλα''......κι εγω γυρω στα 8ml κανω.

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #245 στις: Μαρτίου 17, 2017, 22:27 »
@ MAFAKA

Καλό είναι να μην είσαι απόλυτος, νομίζω. Φιλικά.

Αλλά ας κλείσουμε το off topic session.

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #246 στις: Μαρτίου 17, 2017, 23:51 »
Μάλλον είναι και το μόνο του κουσούρι: Τα 2 ml , που τα καταπίνει!
Πρέπει να βγει άμεσα kit... αν και , έτει που το κόβω , ίσως δεν μπορεί να
γίνει η κατασκευή του...
Το πάνω μέρος της  αντίστασης έρχεται πρόσωπο με το χείλος του γυαλιού , οπότε...

Αποσυνδεδεμένος Atmogia

  • **
  • 492
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #247 στις: Μαρτίου 18, 2017, 00:08 »
Δεν το βλεπω και εγω να βγαινει κιτ και βγαλανε και την 0.7 που ρουφαει πιο πολυ τα υγρα και θα υπαρχει θεμα μου φενεται

Αποσυνδεδεμένος mpol

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
  • Μιχάλης
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #248 στις: Μαρτίου 18, 2017, 00:11 »
Αν δεν βγει kit , τότε η μόνη "λύση" για να μετριασθεί το φαινόμενο,
είναι η 1,8....

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #249 στις: Μαρτίου 18, 2017, 01:58 »
10ml είναι πολλά; Σε Ναυτίλο 2 των 2ml; (Keras nano, τον γέμισα 7 φορές. Σήμερις). 

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #250 στις: Μαρτίου 18, 2017, 06:59 »
Μάλλον είναι και το μόνο του κουσούρι: Τα 2 ml , που τα καταπίνει!
Πρέπει να βγει άμεσα kit... αν και , έτει που το κόβω , ίσως δεν μπορεί να
γίνει η κατασκευή του...
Το πάνω μέρος της  αντίστασης έρχεται πρόσωπο με το χείλος του γυαλιού , οπότε...
Κι όμως θα μπορούσε αφού το "καπάκι/μανίκι/πάνω μέρος/όπως θέλετε πείτε το" του Ναυτίλου έχει και την καμινάδα μέσα  του για να βιδώνει η κεφαλή. Με ψηλότερο "όπως θέλετε πείτε το ( :D )", ψηλότερο γυαλί και μεγαλύτερη καμινάδα μια χαρά θα γινόταν η δουλειά. Θα χανόταν λίγο η γεύση βέβαια, θα έμοιαζε περισσότερο κι ο Ναυτιλάκος με προφυλακτικό αν ψηλώσει αλλά οκ, θα "φόρτωνε" και με περισσότερο υγρό για τις δικές μας ανάγκες. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος MAFAKA

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #251 στις: Μαρτίου 18, 2017, 08:50 »
10ml είναι πολλά; Σε Ναυτίλο 2 των 2ml; (Keras nano, τον γέμισα 7 φορές. Σήμερις).
Off-topic mode: στο αντιστοιχο θεμα περι ημερησιας καταναλωσης παντως (το πιο "συγχρονο"), το 80% οσων ψηφισαν δηλωσαν οτι ατμιζουν λιγοτερα απο 8ml την ημερα  ::)
On-topic mode: αν φτασαμε στο σημειο ο καινουργιος Ναυτιλος να καιει τοσο ωστε να προβληματιζει τους κατοχους του μαλλον αυτοαναιρειται ο συγκεκριμενος ατμο στη νεα του εκδοση. Γιατι αν καταναλωνει σαν RTA χωρις να εχει αντιστοιχα επιπεδα γευσης (και με δεδομενη την αναγκη και για εξοδα αγορας εργοστασιακων κεφαλων καθε λιγες μερες) εγω προσωπικα δεν βλεπω το λογο να τον προτιμησει καποιος. Το νοημα των τσιγαρισιων εργοστασιακων οπως το βλεπω εγω ειναι να παρεις αξιοπρεπη αποδοση με σχετικα χαμηλο κοστος κτησης/χρησης, γνωριζοντας οτι θυσιαζεις γευση για ευκολια.
Προσωπικη αποψη παντα ενος ανθρωπου που πλεον δεν ασχολειται με τσιγαρισιες οποτε συγχωρηστε την (οποια) αγνοια μου επι του θεματος.
Καλημερα.  :)

Αποσυνδεδεμένος thangeol1

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #252 στις: Μαρτίου 18, 2017, 10:09 »
Ήμουν στο τσακ να τον πάρω χτες αλλά μου φάνηκε πολύ αρνητικό τα λίγα ml ενώ δεν είδα και μεγάλη διαφορά στην τζούρα από τον triton mini που έχω. Επίσης δεν μου άρεσε που για να τον γεμίσεις πρέπει να βγάλεις όλο το καπάκι .

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #253 στις: Μαρτίου 18, 2017, 10:37 »
Οσο ανεβαινουν τα watt's κ ανοιγει ο αερας, η καταναλωση ειναι λογικο οτι θα παρει την ανηφορα.

Δεν καταλαβαινω τι ζητατε με την 0.7 κ ανοιχτο τον αερα...

Απο την πρωτη μερα εχω την 1.8 επανω στα 10w με τον αερα στην πιο μικρη τρυπουλα...φυσιολογικη καταναλωση κ πολυ καλη γευση για εργοστασιακο

:)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Aspire Nautilus 2 Προεπισκόπηση όχι Επισκόπηση
« Απάντηση #254 στις: Μαρτίου 18, 2017, 11:25 »
Off-topic mode: στο αντιστοιχο θεμα περι ημερησιας καταναλωσης παντως (το πιο "συγχρονο"), το 80% οσων ψηφισαν δηλωσαν οτι ατμιζουν λιγοτερα απο 8ml την ημερα  ::)
On-topic mode: αν φτασαμε στο σημειο ο καινουργιος Ναυτιλος να καιει τοσο ωστε να προβληματιζει τους κατοχους του μαλλον αυτοαναιρειται ο συγκεκριμενος ατμο στη νεα του εκδοση. Γιατι αν καταναλωνει σαν RTA χωρις να εχει αντιστοιχα επιπεδα γευσης (και με δεδομενη την αναγκη και για εξοδα αγορας εργοστασιακων κεφαλων καθε λιγες μερες) εγω προσωπικα δεν βλεπω το λογο να τον προτιμησει καποιος. Το νοημα των τσιγαρισιων εργοστασιακων οπως το βλεπω εγω ειναι να παρεις αξιοπρεπη αποδοση με σχετικα χαμηλο κοστος κτησης/χρησης, γνωριζοντας οτι θυσιαζεις γευση για ευκολια.
Προσωπικη αποψη παντα ενος ανθρωπου που πλεον δεν ασχολειται με τσιγαρισιες οποτε συγχωρηστε την (οποια) αγνοια μου επι του θεματος.
Καλημερα.  :)

[justify]@MAFAKA, καλημέρα, καλημέρα και σε όλους τους φίλους. Δεν ξέρω αν είσαι εκτός θέματος όπως τονίζεις, όμως εγώ αναφέρομαι στον Ναυτίλο 2 των 2 ml. Αναφέρομαι για τη δική μου χρήση και προοπτική, δεν ξέρω τι δηλώνει το 80% των απαντήσεων σε άλλο νήμα. [/justify]

[justify]Η βασική αρχή είναι όσα είπε ο φίλος Lazy Dog. Μεγαλύτερη ισχύς+αέρας= κατανάλωση. Δεν υπάρχει τίποτα περίεργο ή εξωπραγματικό, ούτε εδώ (Nautilus 2). Αν “καίει” παραπάνω, (σε σχέση με ποιους; πάλι με Ναυτίλο ή με άλλους εργοστασιακούς; ). Γεύση, ο Ναυτίλος; σε σχέση με ποιους; Επίσης, αν ανοίξω το ατμιστικό ιστορικό εργοστασιακών, θα δω: τσιγαρίσιος = Ναυτίλος. [/justify]

[justify]Προσωπική τηλεγραφική γνώμη. Ο Ναυτίλος δεν είναι για όλους. Από πολλές απόψεις.  [/justify]

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 190481 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3367 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1105029 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 501 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 286387 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209953 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 69349 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag