vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

GeekVape Aegis Solo

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
GeekVape Aegis Solo
« στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 14:51 »

προειδοποίηση
ο γραφών είναι ο ποιο ανορθόγραφος και αγράμματος κάτοικος της μπανανιάς .
εξολοκλήρου το κείμενο βασίστηκε σε ορθολογραφικο έλεγχο . αν λοιπών αισθανθείτε τσούξιμο στα μάτια μην κράξετε εμένα ,  αλλά το ορθολογραφικο έλεγχο που δεν έκανε σωστά την δουλειά του . :grapse:


το aegis solo το έχω στην κατοχή μου 5-6 μήνες η εντυπώσεις μου είναι η καλύτερες , απόδοση , πιάσιμο τιμή . κρίμα να μην έχει το δικό του νήμα τόσο καιρό


Το νέο GeekVape Aegis Solo box mod είναι μια συμπιεσμένη έκδοση του πολύ μεγαλύτερου αδερφού Aegis . Η νέα συσκευή έχει το ίδιο σχήμα και μορφή , με δερμάτινη λαβή και την οθόνη 0,96 ιντσών προς τα εμπρός. Η οθόνη διαθέτει επίσης τη διαμόρφωση ελέγχου του τριών κουμπιών .

Το Solo είναι λεπτότερο από το Aegis με πλάτος μόλις 41mm , και έχει ύψος λίγο πάνω από 86mm . Το Aegis Solo είναι επίσης πολύ πιο ελαφρύ, ζυγίζοντας σε 112g . μια ακόμα αξιοσημείωτη ομοιότητα με το παλιό aegis είναι ο σχεδιασμός κατασκευής του νέου Solo που το καθιστά άφθαρτο σαν το πρώτο aegis .


Το πλαίσιο ψευδαργύρου-κράματος αλουμινίου προστατεύει το εσωτερικό AS-100 chipset από το νερό, τη σκόνη και το τράνταγμα . Όλα τα μοντέλα Aegis έχουν τα ίδια χαρακτηριστικά κατασκευής όπως η  σιλικόνης LSI που προστατεύει το κύκλωμα από το νερό (το μέγιστο επιτρεπτό βάθος κάτω από το νερό είναι 1 μέτρο .

Ακόμη και η θύρα USB για τη φόρτιση της μπαταρίας και την εγκατάσταση των αναβαθμίσεων καλύπτεται από μια ελαστική τάπα για να κρατήσει το νερό (ή οποιοδήποτε υγρό) έξω. Υπάρχει ένα λογότυπο της Aegis χαραγμένο στη μία πλευρά της συσκευής - και στην αλλη πλευρά έχει την θύρα USB -  στο κάτω μέρος είναι η πόρτα της μπαταρίας που έχει επίσης αδιάβροχο σχέδιο.


Η πόρτα της μπαταρίας έχει μια μαζεμένη λαβή που οι χρήστες πρέπει να ανοίξουν και στην συνέχεια να την ξεβιδώσουν όπως στο παλιό aegis . υπάρχει ειδικό εργαλείο που περιλαμβάνεται στην συσκευασία για το άνοιγμα της μπαταρίας αν και στην πράξει δεν χρειάζεται .
TIPS...για εύκολο βάλε βγάλε της μπαταρίας .. ΒΓΑΛΤΕ ΤΟ ΟΡΙΝΓΚ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΑΠΑ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΒΟΥΤΑΤΕ ΣΕ ΝΕΡΟ .


Στην κορυφή του mod υπάρχει ένας μεγάλος ανοξείδωτος κονεκτορας  510 με ελατήριο και διάμετρο 31,5mm .


Το Aegis Solo κρύβει μέσα του το chipset AS-100 που διαθέτει παρόμοια διαμόρφωση εμφάνισης με οποιοδήποτε άλλο GeekVape mod. Η οθόνη είναι εύκολη στην ανάγνωση και παρέχει όλες της αναγκαίες πληροφορίες στους χρήστες του Mod καθώς εμφανίζει πληροφορίες όπως , mode , ισχύ, υπόλοιπο μπαταρίας , αντίσταση , watt και χρονόμετρο σε διάταξη από πάνω προς τα κάτω.

Το chipset AS-100, μας προσφέρει λειτουργία , watt , έλεγχο της θερμοκρασίας , την καμπύλη μεταβλητής ισχύος ,  TCR ,και  bypass.

Η οθόνη είναι 0,96 ίντσες, και είναι ένα καλό μέγεθος για αυτόν τον τύπο mod, αν και είναι λίγο σκοτεινή.

Χρησιμοποιώντας την οθόνη χρειάζονται μόνο τρία κλικ του κύριου κουμπιού για να εισέλθουμε στο μενού και σε συνδυασμό με το - και+ να επιλέξουμε οποιαδήποτε λειτουργία εμείς επιθυμούμε . γενικά το μενού είναι απλό και εύκολο στην χρήση του .

Το Aegis Solo στην θεωρία μπορεί να πυροδοτήσει μέχρι 100W, αλλά με μόνο μία μπαταρία 18650, το όριο ισχύος δεν είναι σίγουρο. Η λειτουργία του μενού και του chip είναι εξαιρετικές. Δεν υπήρχαν προβλήματα κατά την κύλιση των διαφόρων επιλογών. Τα κουμπιά ανταποκρίνονται και δεν έχει καθυστέρηση .

VPC (καμπύλη μεταβλητής ισχύος) του τσιπ AS επιτρέπει μια πιο προσαρμόσιμη εμπειρία, καθώς υπάρχουν πέντε διαφορετικές υποδοχές για μια καμπύλη που ο χρήστης μπορεί να προγραμματίσει. Όσο για τη ζωή του single 18650, διατηρώντας τα ρεύματα κάτω από 30w, το Aegis θα βγάλει όλη την μέρα.

GeekVape Aegis Solo Προδιαγραφές
Διαστάσεις 41 mm x 86 mm x 31,5 mm
Βάρος 112g
Τάση εισόδου 3.2V-4.2V
Μπαταρία Ενιαίος 18650
Τάση εξόδου 0,1V-8V

Πλεονεκτήματα :thumpup:

-Εξαιρετική ποιότητα κατασκευής
-Ελαφρύ - ιδανικό το βάρος του
 -γρήγορα και δυνατά ρεύματα
 -πολλή καλή διαχείριση της μπαταρίας
 -χωράει όλους σχεδόν τους ατμοποιητες της αγοράς
 -το καλύτερο πιάσιμο χούφτωμα σε μοντακι
 - τιμή γύρω στα 45 ευρώ είναι από τα ποιο τίμια της αγοράς

μειονέκτημα :thumpdown:

λέει ψέματα δεν βγάζει 100watt
μαζεύει ευκολα σκόνη

-παράκληση-

παρουσιάστε ατμοιστικα προϊόντα που χρησιμοποιείτε .
έτσι εμπλουτίζουμε της γνώσης μας και διευρύνουμε της επιλογές μας.
μαθαίνουμε για τυχών προβλήματα και κάνουμε καλύτερες επιλογές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2020, 15:08 από ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ »

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 14:54 »
Το έχω και εγώ εδώ και κάνα μήνα. Μου αρέσει πολύ και η αίσθηση στιβαρότητας που έχει είναι εντυπωσιακή. Σε σχέση με τα pico 21700 και 75W που έχω, μου δίνει  μια αίσθηση και ότι τα ρεύματα είναι πολύ πιο ομαλά. Για τα λεφτά του είναι εξαιρετική επιλογή.

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 15:43 »
Το μοντακι για 32 ευρώ που το πήρα παίζει μια χαρα, τόσο με Wattage όσο και με έλεγχο θερμοκρασίας (λειτουργία TCR κυρίως). Παρόλα αυτά υπάρχουν 2 μειονεκτήματα:

- η λαβή στην τάπα της μπαταρίας μετά από μερικές μέρες χρήσης, κουνιόταν αρκετά και δεν έμενε σταθερή παράλληλα με την τάπα. Λύθηκε εύκολα το πρόβλημα βάζοντας ελάχιστο blue tack εκεί που ακουμπάει όταν κλείνουμε τη λαβή. Δεν φαίνεται τίποτα όταν το κοιτάμε από κάτω.

- η οθόνη γρατσουνεται πανεύκολα. Γενικότερα τα προσέχω τα πράγματα μου, αλλά στο συγκεκριμένο μοντακι εμφανίστηκαν γρατσουνιές σε λιγότερο από εβδομάδα. Παραθέτω φωτογραφία μετά από 1,5 μήνα...  Πλέον ούτε καν ασχολούμαι με τις γρατσουνιές... 

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 15:48 »
[member=13214]John K[/member] να κάνω μια χαζή ερώτηση; Την ζελατίνα την έχεις βγάλει; Κάτοχος 4αρων geek vape,με πολύ σκληρή χρήση και σε όλα η οθόνη είναι απλά καινούργια.

Αποσυνδεδεμένος John K

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 16:11 »
Ντίνο δεν είχε ζελατίνα. Το αγόρασα καινούργιο και το κουτί του ήρθε κλειστό και σφραγισμένο. Ανοίγοντας το περίμενα να έχει ζελατίνα όπως όλα τα μοντάκια που έχω πάρει. Δυστυχώς τίποτα... 

Έτυχε να βρεθώ στις γιορτές και σε φυσικό κατάστημα, όπου τους το έδειξα και τους έκανε εντύπωση το πόσο εύκολα γρατζουνίστηκε ... Παρεμπιπτόντως και αυτοί κοίταζαν μη τυχόν υπήρχε ζελατίνα  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 20:55 »
το aegis solo το έχω στην κατοχή μου 5-6 μήνες έχει λίγες αλλά μικρές γρατζουνιες όχι το έντονες σαν του φίλου john k . δεν βαργεσε να βαράει και εξαλου για αυτό φτιάχτηκε να αντέχει

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 21:51 »
Ένα προεόρτιο πρωινό κατέβηκα στην τοπική αγορά και πήρα ένα solo για τους mtl μου. Μην τα πολυλογώ, το απόγευμα κατέβηκα ξανά και πήρα ένα δεύτερο.

Τα αγαπώ και τα δύο, μακράν ότι πιο βολικό έχω πιάσει σε μονομπάταρο. Με βολεύει ακόμα περισσότερο κι απ'το μέχρι πρότινος Νο1 μου Hcigar με την dna75.

Απίθανο μοντάκι γενικότερα, ο λόγος που δεν το είχα πάρει τόσο καιρό ήταν ότι θα το ήθελα με 21700,  περίμενα και κίνηση από την geekvape για να είμαι ειλικρινής. Δεν το μετανιώνω όμως, φάνηκε αμέσως ότι θα τα πηγαίναμε καλά μαζί.

Έχω φίλο που του έχει πιει το αίμα μήνες τώρα, τόσες γρατζουνιές σαν του φίλου παραπάνω δεν έχει. Του έχει ξεβαψει όμως το fire button οπότε μακροχρόνια είναι κάτι που θα περιμένω κι εγώ.

Ήταν το πρώτο mod που με έκανε να επιστρέψω στα μονομπάταρα μετά από χρόνια στις δύο μπαταρίες! Αν αργήσουν να το βγάλουν με 21700 μπορεί να με δείτε και με τρίτο..

Αποσυνδεδεμένος tok

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 22:15 »
Κι εγώ το έχω κοντά δίμηνο , λίγες γρατζουνιές στην οθόνη και το fire button έχει ξεβάψει ελάχιστα απο τον πρώτο μήνα .

Εκτός απο το βίδωμα στο καπάκι της μπαταρίας που δεν είναι και ο πιο βολικός τρόπος για μένα , στα υπόλοιπα εξαιρετικό , διαστάσεις , πιάσιμο λειτουργία , όλα καλά .

Μένει να φανεί πόσο θα αντέξει σε βάθος χρόνου ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 00:21 »
για εύκολο βάλε βγάλε της μπαταρίας .. βγάλτε το ορινγκ απο το καπάκι της μπαταρίας εκτός και αν το βουτάτε σε νερό

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 01:15 »
Το έχω από τον Ιούνιο, χρήση τακτική όχι καθημερινή,
δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό πρόβλημα, πολύ ικανοποιημένος.
Και μια φωτό ανάμεσα στα αδερφάκια του



[member=13721]ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ[/member] :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 01:40 »
Μιά χαρά ο κορέκτορας, μην ανησυχείς Μακεδόνα, αν & του ξέφυγαν καναδυό χτυπητά. Οπως & να χει, σημασία έχει η πολλή & καλή δουλειά σου & ευχαριστούμε για τον χρόνο σου!!! :respect_hat:
 Έχω φίλο που του έχει πιει το αίμα μήνες τώρα, τόσες γρατζουνιές σαν του φίλου παραπάνω δεν έχει.  
Μάκη μου, για να δεις ότι προσέχω με ευλάβεια τις παρατηρήσεις σου, η εμπειρία μου με αυτόν είναι η ίδια με τις παρατηρήσεις που έκανες (σχεδιαστικά & ποιοτικά) για το Aegis 100W (με την 26650 μπαταρία). Προσωπική μου εμπειρία, μιάς & στην ουσία πρόκειται για το ίδιο προϊόν συρρικνωμένο, είναι πως, αν είσαι ψείρας στο φως, παρατηρώ ψιλογρατζουνιές που έχουν γίνει από το πανάκι που την σκουπίζω!!! Κατά τα άλλα, πρόκειται για ένα πανέμορφο & λειτουργικότατο μοντάκι, με τιμή κυριολεκτικά χώμα. :yes:
.
Παράθεση
..δεν μπορώ να μην μιλήσω για το μεγάλο του "αρνητικό" κομμάτι που δεν είναι άλλο από το κάλυμμα της οθόνης του. Πράγμα που δεν αναφέρθηκε και κάπου δηλαδή..
Μαγνήτης γρατζουνιάς αυτό το πράγμα, με πολύ προσοχή στη χρήση και το κουβάλημα του Aegis διαπιστώνω σήμερα υπό το φως του ηλίου ότι το μαύρο γυαλιστερό κάλυμμα της οθόνης έχει γεμίσει μικρές γρατζουνιές. Που να το χειριζόμουν και με τον τρόπο που φαντάζονταν εκεί στη geekvape για τη χρήση του δηλαδή.

Είναι πανέμορφο και χαίρομαι ιδιαίτερα που αυτό το πράγμα είναι από τα πιο στιβαρά μοντάκια που βρίσκουμε στην αγορά, ήθελε όμως λίγο παραπάνω προσοχή σε αυτές τις "μικρές" λεπτομέρειες που όμως αν χαλάσει η όψη τους ίσως γίνουν και "μεγάλες" στο τέλος. Με χάλασε το γεγονός το ότι έγινε έτσι η οθόνη του τόσο γρήγορα και χωρίς ίχνος "βαριάς" χρήσης. Σε ένα "πουγκί" μπαίνει για τη μεταφορά κι αυτό ήταν όλο. Κι απ' αυτό το πουγκί έγινε κι η ζημιά μάλλον αφού η οθόνη του δεν ήρθε σε επαφή με κάτι άλλο - εκτός απ' την παλάμη μου εννοείται.

Δεν θέλω να φανταστώ σε πιθανή πτώση πως θα μπορούσε να γίνει έτσι που έβαλαν το εν λόγω κάλυμμα να πιάνει όλο το "πρόσωπο" του mod, αντί να κάνουν μια παχιά λαστιχένια επιφάνεια σε μορφή πλαισίου εκεί μπροστά με την οθόνη να "χώνεται" πιο μέσα όπως συμβαίνει σε τόσα άλλα μοντάκια.. ναι το κάνανε στιβαρό να μη σπάει, ας το προστάτευαν και λίγο περισσότερο να μην χαλάει την όμορφη όψη του απ' το τίποτα όμως..

Κι αυτά τα πανέμορφα πλαϊνά μεταλλικά προστατευτικά του, όλη η ομορφιά του Aegis. Σε πτώση όμως τα βλέπω να χαλάνε την ομορφιά τους χωρίς πολύ πολύ ζόρι αφού η "γρατζουνιά" μάλλον θα τα επισκεφτεί πρώτα.. την πτώση βέβαια να την καταλάβω, να τη δεχτώ. Το να "φθείρεται" η οθόνη τόσο εύκολα απ' την απλή τριβή είναι λίγο χαζό θέμα όμως όταν πρόκειται για ένα άρμα-υποτίθεται-mod.
http://vaping.gr/index.php/topic,36752.msg1264063.html#msg1264063

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 10:32 »
Μην παρεξηγηθώ, σε καμία περίπτωση δεν υπονοώ ότι κάνεις κάτι λάθος στο solo σου και κατέληξε έτσι. Ούτε φυσικά ότι λες πράγματα που δεν ισχύουν.
Εννοείται ότι πρόκειται για το ίδιο ακριβώς υλικό στην οθόνη όπως και του πρώτου Aegis και εννοείται ότι και στο μικρό είναι το κομματι που θα κάνει γρατζουνιές με το παραμικρό, το μελανό σημείο δηλαδή σε μια κατά τα υπόλοιπα στιβαρή κατασκευή. Άκυρη ΚΑΙ αυτη η οθόνη για ένα τετοιο mod, τέλος. Θα γίνει εύκολα χάλια, πόσο μάλλον όταν κάποιος μεταχειρίζεται τη συσκευή με γνώμονα όλα αυτά που την προοριζαν να αντέχει. Αντέχει ναι, αν όμως σε ενδιαφέρει και το αισθητικό κομμάτι της τότε πολύ καλά θα κάνεις να την προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού στο συγκεκριμένο σημείο. Για να μην πω και στα χρωματιστά πλαϊνά "προστατευτικά" της που αυτή τη φορά είναι πλαστικά και όχι αλουμινένια όπως παλαιότερα.

Φυσικά ΚΑΙ στα δικά μου αν τα βάλω κάτω από τον ήλιο θα δω αρκετές μικρογρατζουνιες, και εννοείται ότι αν σταματήσω να τα προσέχω στο τέλος μπορεί να καταλήξουν στο να μην μπορώ να βλέπω και τις ενδείξεις της οθόνης που βρίσκεται από μέσα.


Προκαταβολικά συγγνώμη αν παρεξηγήθηκα επειδή δεν στάθηκα ιδιαίτερα στο σημείο νωρίτερα.

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 11:31 »
Αυτό το tampered glass αυτοκόλλητο για τα κινητά, κόβεται με ψαλίδι ή θα θρυμματιστεί?? Είναι μία κάποια λύσις...
Το έχω και γω από τη black friday. Ωραίο μοντάκι αλλά κομματάκι βαρύ ρε παιδάκι μου. Το χρησιμοποιώ μόνο σπίτι.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 11:34 »
Mε κάνεις & νοιώθω άσχημα. Δεν ανέφερα το σχόλιό σου παρά μόνο υποστηρικτικά ότι το mod είναι πολύ καλό, αλλά έχει αυτό το μείον. Και αφού πρόκειται ουσιαστικά για το ίδιο με το Aegis 100W, τί το καλύτερο από το να παραθέσω αυτούσια την κριτική ενός πολύ έμπειρου ατμιστή.
Προσωπικά, δεν προχωράω σε οποιαδήποτε αγορά, προτού την ψάξω εξονυχιστικά (& όχι μόνο ατμιστικά).
Συνεπώς το Solo μου είχε & έχει την καλύτερη φροντίδα χάρη στα σχόλια που ήδη είχα διαβάσει στο νήμα του 100W. :thumpup:

@Karakoma, το κακό σε αυτό είναι πως η οθόνη του έχει κούρμπες στο πάνω & κάτω μέρος της, αντίθετα με το 100W που ήταν πλάκα. Συνεπώς δεν μπορεί να καλυφθεί ολόκληρη, παρά μόνο από το fire button μέχρι το +/-. Πέρα από το ότι θα δείχνει άσχημα, πιθανότατα το δάχτυλο που θα παίζει συνέχεια εκεί, θα την ξεκολλήσει σιγά-σιγά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2020, 11:40 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Solo
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 12:09 »
Mε κάνεις & νοιώθω άσχημα.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος φίλε μου να αισθάνεσαι έτσι, προς θεού δεν υπάρχει λόγος να νιώθουμε έτσι. Είμαστε όλοι εδώ για να ανταλλάσουμε απόψεις και πραγματικά αν θες τη γνώμη μου δεν έχει να κάνει με τόσο με τον έμπειρο η άπειρο ατμιστή όσο με το κατά πως βλέπει ο καθένας μας τα πράγματα αλλά και το αν έχει τον πλήρη αλλά και σωστό τρόπο να τα μεταφέρει στους άλλους.

Εννοείται ότι όλοι μας μπορούμε να τα δούμε κάπως σήμερα και να αναιρεσουμε σε κάτι στο μέλλον, εννοείται ότι ακόμα κι αυτά που βλέπουμε σήμερα να τα μεταφέρουμε κάπως διαφορετικά στον άλλον και τελικά αυτός να πάρει εντελώς λάθος εικόνα με τον τρόπο που τα μεταφέραμε εμείς. Όλα παίζουν, στον γραπτό λόγο ειδικά τι να λέμε..

Πάλι όμως θα υπάρχει αυτός που εξέφρασε τη γνώμη του κάποτε να απαντήσει, διαλευκανει, ακόμα και να αλλάξει την άποψη που τοτε είχε, αν φυσικά χρειαστεί.

Φυσικά τα παραπάνω δεν εστιαζουν αποκλειστικά στη σημερινή μας κουβέντα, εντελώς γενικά μιλάω.

Το σίγουρο είναι ότι βρισκόμαστε εδώ για να περνάμε καλά και όχι να χαλάμε τις καρδιές μας, αν είναι να το κάνουμε γι αυτό ας επισκεπτόμαστε τις πεθερές μας, εγγυημένα αποτελέσματα..

Όλα όμορφα, συνεχίζουμε!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8447 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180834 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34084 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537073 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59974 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237921 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16159 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136227 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10386 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12