vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

59 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Milarepa, Mulder, manoslykos, Sergios, bloodlessz

Twitter

Skyline by e-smokeguru

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1530 στις: Ιουλίου 18, 2017, 13:37 »
Δηλαδη υπαρχει προβλημα αν χωραει 3.4ml αντι για 3.7ml? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostasmoke

  • *****
  • 1606
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωη ειναι ενα αγγουρι......δικο σας!!!
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1531 στις: Ιουλίου 18, 2017, 13:38 »
τοση φασαρια για 4 τζουρες παραπανω ρε παιδια?????

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1532 στις: Ιουλίου 18, 2017, 14:56 »
@JoeBarTeam (και τυχόν άλλους): σε ευχαριστώ για τα σχόλια (και μιλάω πολύ σοβαρά) γιατί πιστεύω ότι τα καλοπροαίρετα σχόλια βελτιώνουν την ποιότητα του forum. Μπορεί κατά καιρούς να δημιουργούνται παρεξηγήσεις, αλλά πολλές φορές φταίει η διατύπωση ή η διαφορετική θεώρηση κάποιων πραγμάτων. Για να απαντήσω λοιπόν σε κάποια από τα σχόλια. Όσον αφορά τις διαστάσεις, δεν κατάλαβα ότι έπρεπε να τα διορθώσω αφού κάποιος έκανε πιό ακριβείς μετρήσεις. Η μη απάντησή μου δεν είχε το νόημα της αγνόησης αλλά της αποδοχής. Όσον αφορά την χωρητικότητα και γενικότερα τις συζητήσεις επί συζητήσεων για πράγματα που μου έδιναν να καταλάβω ότι το νήμα είχε περάσει από ενημέρωση και τρόπους καλύτερης χρήσης, σε αντιπαράθεση κλώνου vs γνήσιου ήμουν και είμαι αντίθετος. Ζητάω συγνώμη από όσους θεώρησαν ότι θεωρώ τον εαυτό μου παντογνώστη ή ότι ήθελα να σνομπάρω ή να μειώσω κάποιον ή κάποιους. Δεν είναι του χαρακτήρα μου, ούτε πρόκειται να γίνει.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1533 στις: Ιουλίου 18, 2017, 20:36 »
[justify]@redortho, καλησπέρα. Ασφαλώς και το θέμα δεν είναι σε προσωπικό επίπεδο, όμως τώρα μιλάμε οι δυο μας κι όχι “και τυχόν άλλους”, και ξεκαθαρίζουμε τις θέσεις μας επάνω σε ατμιστικό θέμα, όσες διαμάχες κι αν υπάρχουν ενδιάμεσα, όσο κι αν δηλώνει εκνευρισμένος ο κάθε Joe. Το θέμα χωρητικότητα, είναι ένα από τα κομμάτια του παζλ, αυτό σκέτο. Ήταν και είναι ένα στοιχείο που δεν είναι ικανό να μου αλλάξει την άποψη για τον συγκεκριμένο επισκευάσιμο. Λέει παραπάνω ο Κώστας πως, βρε παιδιά, σιγά, μία τζούρα παραπάνω μία παρακάτω. Εγώ το πάω παραπέρα. Δεν με απασχολεί, ας ήταν και 1ml, έχω επισκευάσιμο με 1ml χωρητικότητα, και δεν τον αλλάζω με τίποτα, πόσο μάλλον έναν Skyline. Όμως, υπάρχουν και ατμιστές που τους ενδιαφέρει, και τους ενδιαφέρει πολύ, όπως εσύ για παράδειγμα, που αναφέρεις παραπάνω πως αν δεν ήταν 3.7ml η χωρητικότητα δεν θα τον επέλεγες, (εκτός κι αν αστειεύεσαι με το θέμα). Και όλοι οι κάτοχοι να έρθετε να μου πείτε για τα 3.7ml, εγώ θα πω αυτό που βλέπω κάθε φορά. [/justify]

[justify]Το κλείνω εδώ με μία γενικότερη άποψη. Το είχε μάλιστα αναφέρει πρόσφατα κι ο Ribot κι έπεσαν να τον κατασπαράξουν τον άνθρωπο. Πως ναι, η τιμή είναι υψηλή, πως όσοι βρήκαν ένα ακόμα πάτημα για να πουν τα κοινωνικοπολιτικά τους, ας μην ξεχνάνε πως σε αυτό το εύρος τιμής υπάρχουν και οι τωρινοί ξενόφερτοι high end επισκευάσιμοι, δεν είναι προνόμιο του Skyline. Hurricane, Hussar, Squape, Rose, Taifun, η μισοριξιά Doddystyle, κ.ο.κ. Από θέμα ποιότητας, τους ξαπλώνει όλους. Ο Hurricane αναφέρει με ελαφρά πηδηματάκια πλέον, ένα σκέτο ss στα χαρακτηριστικά του, ο Hussar δεν έχει σε καμία περίπτωση τα υπέροχα δεσίματα του Skyline, o Squape εξίσου κορυφαίος σε όλα του αλλά και με τιμές φωτιά στις όποιες παραλλαγές του, ο doggy, εντάξει, ο κλόουν της παρέας, κ.λπ. κ.λπ.[/justify]

[justify]Προσωπικά, το λέω συνέχεια. Είμαι της άποψης πως ναι, είναι παράλογο να τους έχεις όλους αυτούς, δεν θα σε βγάλει πουθενά. Μείνε σε έναν. Έναν άριστο. Μία τέτοια περίπτωση είναι ο Skyline. Από την άλλη. Σε ένα εξίσου κορυφαίο φόρουμ όπως εδώ, επιβάλλεται η ανάλυση όλων αυτών. Αυτή είναι η ουσία σε μία ατμιστική κοινότητα ενός φόρουμ. Ξετινάζει τα ατμιστικά προϊόντα. Αυτά πιστεύω εγώ, αν είμαι λάθος είναι άλλο θέμα και για άλλο νήμα.  [/justify]

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1534 στις: Ιουλίου 18, 2017, 20:48 »
Σαφώς και έκανα πλάκα για την χωρητικότητα! Όταν έγινε ερώτημα για τον αν τελικά παίρνει "μόνο" 2ml η άποψή μου ήταν ότι σε τελική δε με ενδιαφέρει σε σχέση με τον συγκεκριμένο ατμοποιητή. Αυτός είναι άλλωστε και ο λόγος που μόλις σακάτεψα τον κλώνο, πήρα τον γνήσιο. Τότε έμαθα ότι με το γυάλινο τανκ παίρνει 3,ΧΧml. Η κουβέντα που κάνουμε είναι πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά όχι για το συγκεκριμένο νήμα. Αν ενδιαφέρεσαι μπορεί να συνεχίσει με πμ.Φιλικά, Δημήτρης aka redortho.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1535 στις: Ιουλίου 18, 2017, 20:52 »
Δεν ενδιαφέρει το νήμα η χωρητικότητα; Τότε τι να πω, τα ερωτικά μου; Τέλος πάντων. Ας πούμε πως συμφωνούμε για το καλό κλίμα που πρέπει να υπάρχει σε κάθε νήμα. Κλείνω εδώ. Αγάπη παντού.  

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1536 στις: Ιουλίου 18, 2017, 21:08 »
Τα ερωτικά σου να μας πεις, ναι! Την χωρητικότητα την βρίσκουμε και μόνοι μας (όταν παραλάβουμε με το καλό το 2019...)!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1537 στις: Ιουλίου 18, 2017, 21:13 »
Πώς να το γράψω για να γίνει κατανοητό ότι δεν μίλαγα για το αν ενδιαφέρει η χωρητικότητα το νήμα (που σαφώς και ενδιαφέρει), αλλά προσωπικά εμένα που με ενδιέφερε πρωτίστως ο Skyline σαν ιδέα και υλοποίηση και δευτερευόντως η χωρητικότητα (κουβαλάω τα ζουμιά μαζί μου, γιατί και 6ml να έπαιρνε για λόγους ασφαλείας πάλι θα τα κουβάλαγα. Κλείνω κι εγώ εδώ συμφωνόνταςγια το καλό κλίμα, αν και δε νομίζω ότι υπήρξε "φοβερή" αντιπαράθεση και σίγουρα όχι αντιπαλότητα.

@cpbaroque :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1538 στις: Ιουλίου 18, 2017, 21:19 »
Μήτσο, γράψε σ' όλους μας από ένα κουτί με τα γνωστά χάπια να 'ρθουμε στα ίσια μας. Να κόλλησε κι ο Σέρλοκ τώρα, που ενώ έχει κανονίσει να παραλάβει το ερχόμενο σ/κ στην έκθεση, αυτός νομίζει ότι αυτή θα γίνει το 2019 :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος chief79

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1539 στις: Ιουλίου 18, 2017, 22:00 »
Και αντι να πινουμε καμια μπυρα τωρα, ασχολουμαστε με ποσο μεγαλη την εχει ο Skyline.... την χωριτικοτητα... :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος mfk

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
  • dream on...
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1540 στις: Ιουλίου 18, 2017, 22:38 »
Κατα απαιτηση του Παναγιωτη...vape με zythos vap(e).....προτιμειται παγωμένη!

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1541 στις: Ιουλίου 20, 2017, 06:57 »
Έχω αγοράσει τον Skyline με 2 airdisks (3Χ1χλ και 2Χ1,5χλ). Χρησιμοποιούσα το δεύτερο γιατί το πρώτο είναι αρκετά πιό σφικτό για τα γούστα μου. Τελευταία φορά στο στήσιμο δεν αισθάνθηκα να κούμπωσε το airdisk, αλλά δεν έδωσα σημασία αφού δούλευε καλά. Όταν τον άνοιξα για πλύσιμο, το "ξεκούμπωτο" airdisk με χαιρέτησε κάπου στο νεροχύτη :eyesplash:. Έβαλα αναγκαστικά το άλλο μέχρι ν' αγοράσω ξανά το χαμένο ή ν' ανοιξω το σιφώνι μπας και γλυτώσω τα 6€. Συμπέρασμα: όταν βάζετε το airdisk βεβαιωθείτε ότι έχει κάτσει σ' όλη τη βάση του και μην βασιστείτε ότι απλά έκατσε. Θα σας φύγει...

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1542 στις: Ιουλίου 29, 2017, 10:56 »
Φαίνεται ότι για όσους περιμένουν τα Ultem, η αναμονή φτάνει στο τέλος της! Σε αποκλειστική φωτογραφία τα Ultem rods έτοιμα προς επεξεργασία :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1543 στις: Ιουλίου 29, 2017, 14:00 »
Ποια ultem, μέχρι το Σεπτέμβρη θα βγει καινούργιος, όλος ο ατμοποιητής. :yes:

Αποσυνδεδεμένος TheMadGreek

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Urge to P|U|R|G|E|
Απ: Skyline by e-smokeguru
« Απάντηση #1544 στις: Ιουλίου 29, 2017, 14:09 »
Λες για το drop kit?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247475 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:21
από Buliwyf
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 18:41
από zamploutos
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 83 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 28, 2024, 17:44
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572667 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2105 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8227 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 502 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8860 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298487 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140