vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 8 χρήστες
Ηρακλης, djfloor, georgeboy, Stedorian93, Jorge, Lazy Dog, camber, arxiloxos

Twitter

Κλώνοι του Kayfun V3 Mini

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #465 στις: Μαΐου 09, 2016, 16:46 »
Με μια αναζήτηση το βρήκα σε μαγαζί στα 30€ και χωρίς ΦΠΑ το αναφέρει στα 25€ άρα να φανταστώ 
στα 25 στο δίνει χωρίς αποδείξει.
Αυτό που βρήκα εγώ είναι εδώ http://www.e-vapor.gr/kayfun-mini-v3-clone-el

Αποσυνδεδεμένος pugsang

  • *****
  • 1972
  • Φύλο: Άντρας
  • Riding the line between hobby and mental illness
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #466 στις: Μαΐου 10, 2016, 13:34 »
Θα εκτιμούσα μια βοήθεια από τους πιο γνώστες γιατί είμαι παντελώς άσχετος. Παρέλαβα χθες τον γνωστό κλώνο 4278000 και έκατσα να τον στήσω με Kanthal Microcoil 1.4 ohm και Bacon Bits V2.0. Έστησα σύμφωνα με τα βίντεο που υπάρχουν και εδώ και στο youtube, γέμισα με eliquid france supreme και αρχικά έλαβα εξαιρετική γεύση σε σχέση με οτι έπαιρνα μέχρι στιγμή από τους εργοστασιακούς. Οι ερωτήσεις είναι οι εξής:
  • Σε τι watt δουλεύει αυτή η αντίσταση σωστά. Είναι στην περιοχή (11-14W)?
  • Δεν έχω δει ποτέ φυσαλίδα τροφοδοσίας. Δεν έχω πάρει όμως ποτέ και καμμένο. Είναι μήπως λάθος το στήσιμο στο βαμβάκι και κλείνει τα λούκια τρφοδοσίας και δεν ανεβαίνει η φυσαλίδα?
  • Στους κλώνους που δεν έχουν σηματάκι στην καμινάδα πως βρίσκεται τις 2 στροφές για την τροφοδοσία? Εγώ προχείρως έβαλα με ένα μαρκαδοράκι μια μικρή κουκίδα σε ένα σημείο όταν είναι τελείως κλειστός και μέτρησα μετά 2 στροφές στην κουκίδα. Υπάρχει άλλος τρόπος?
  • Κάποιες φορές κάνει ένα μικρό σκάσιμο σαν dry burn όταν μείνει αρκετή ώρα. Σημαίνει κάτι αυτό σχετικά με το στήσιμο?
Αυτά προς το παρόν. Αν εξαιρέσεις πάντως ότι η βίδα του αέρα ήταν τόσο σφιχτή που ξεβίδωνε και τη βάση μαζί και πλημμύρησα την πρώτη φορά μέχρι να το καταλάβω και να το φτιάξω κατα τ άλλα όλα εξαιρετικά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να βγει και μια εγχείρηση για την πρεσβυωπία γιατί τα πράγματα είναι εξαιρετικά μικρά σε σχέση με την όρασή μου :))

Αποσυνδεδεμένος geomos

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #467 στις: Μαΐου 10, 2016, 19:59 »
Θα εκτιμούσα μια βοήθεια από τους πιο γνώστες γιατί είμαι παντελώς άσχετος. Παρέλαβα χθες τον γνωστό κλώνο 4278000 και έκατσα να τον στήσω με Kanthal Microcoil 1.4 ohm και Bacon Bits V2.0. Έστησα σύμφωνα με τα βίντεο που υπάρχουν και εδώ και στο youtube, γέμισα με eliquid france supreme και αρχικά έλαβα εξαιρετική γεύση σε σχέση με οτι έπαιρνα μέχρι στιγμή από τους εργοστασιακούς. Οι ερωτήσεις είναι οι εξής:
  • Σε τι watt δουλεύει αυτή η αντίσταση σωστά. Είναι στην περιοχή (11-14W)?
  • Δεν έχω δει ποτέ φυσαλίδα τροφοδοσίας. Δεν έχω πάρει όμως ποτέ και καμμένο. Είναι μήπως λάθος το στήσιμο στο βαμβάκι και κλείνει τα λούκια τρφοδοσίας και δεν ανεβαίνει η φυσαλίδα?
  • Στους κλώνους που δεν έχουν σηματάκι στην καμινάδα πως βρίσκεται τις 2 στροφές για την τροφοδοσία? Εγώ προχείρως έβαλα με ένα μαρκαδοράκι μια μικρή κουκίδα σε ένα σημείο όταν είναι τελείως κλειστός και μέτρησα μετά 2 στροφές στην κουκίδα. Υπάρχει άλλος τρόπος?
  • Κάποιες φορές κάνει ένα μικρό σκάσιμο σαν dry burn όταν μείνει αρκετή ώρα. Σημαίνει κάτι αυτό σχετικά με το στήσιμο?
Αυτά προς το παρόν. Αν εξαιρέσεις πάντως ότι η βίδα του αέρα ήταν τόσο σφιχτή που ξεβίδωνε και τη βάση μαζί και πλημμύρησα την πρώτη φορά μέχρι να το καταλάβω και να το φτιάξω κατα τ άλλα όλα εξαιρετικά. Τώρα το μόνο που μένει είναι να βγει και μια εγχείρηση για την πρεσβυωπία γιατί τα πράγματα είναι εξαιρετικά μικρά σε σχέση με την όρασή μου :))
Μια χαρά είναι τα watt για 1.4 αντίσταση, αν δεν σε γεμίζει η ποσότητα του ατμού δοκίμασε με μικρά βήματα να ανέβεις λίγο ακόμα. Αν είχες φραξει τα λουκια με το βαμβάκι πίστεψε με θα το καταλαβαινες από τη γλυκιά καρβουνιλα στο στόμα. Έχω τον ίδιο κλωνο χωρίς το λογότυπο στην καμιναδα απλά κρατάω τον ατμο με το χέρι βάζω ένα δάχτυλο παράλληλα πάνω του και γυρνάω το μοντακι, έτσι μετράω τις στροφές αλλά και ο μαρκαδορος μια χαρά λύση είναι. Οι στροφές εξαρτώνται από την πυκνότητα του υγρού και τα σκασιματα συνήθως από την περιεκτικοτητα του σε νερό.
Εν κατακλείδι αν εσένα σε ικανοποιεί σε 1.4 ωμ και 12 βατ γυρισμένο μια στροφή και δεν έχεις καμμενο η πλημμύρες συνέχισε έτσι. Δεν υπάρχει σωστό η λάθος μόνο προσωπικό γούστο!!!

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #468 στις: Μαΐου 10, 2016, 20:20 »
Με μια αναζήτηση το βρήκα σε μαγαζί στα 30€ και χωρίς ΦΠΑ το αναφέρει στα 25€ άρα να φανταστώ
στα 25 στο δίνει χωρίς αποδείξει.
Αυτό που βρήκα εγώ είναι εδώ http://www.e-vapor.gr/kayfun-mini-v3-clone-el
Καλησπερα 
Απο εκει εχω παρει και εγω και ειμαι πολυ ευχαριστημενος.
Ο Μιχάλης θα σου κανει και κανα Δωρακι. :)

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #469 στις: Μαΐου 10, 2016, 23:50 »

    Στους κλώνους που δεν έχουν σηματάκι στην καμινάδα πως βρίσκεται τις 2 στροφές για την τροφοδοσία? Εγώ προχείρως έβαλα με ένα μαρκαδοράκι μια μικρή κουκίδα σε ένα σημείο όταν είναι τελείως κλειστός και μέτρησα μετά 2 στροφές στην κουκίδα. Υπάρχει άλλος τρόπος?



Στην υποδοχή του drip-tip ("καπάκι") όλοι έχουν 4 εγκοπές. Άρα καθώς περιστρέφεις όταν βλέπεις για 4η φορά μια τέτοια, έχεις κάνει μια πλήρη περιστροφή. Μετρώντας λοιπόν κάθε φορά που βλέπεις μια τέτοια, όταν φτάνεις στις 7 ή 8 σταματάς (ανάλογα φυσικά και τη ρευστότητα του υγρού σου...)

Αποσυνδεδεμένος kaklis

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #470 στις: Μαΐου 10, 2016, 23:55 »
Συμβαίνει μερικές φορές. Να σφίξεις καλά τις βίδες των πόλων 

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #471 στις: Μαΐου 11, 2016, 00:12 »
Παρήγγειλα τον SXK, αλλά ξενέρωσα που διάβασα πως δεν έχει καθόλου λογότυπα.
Όταν είχα τον αυθεντικό με είχε καραβολέψει το λογότυπο στην καμπάνα. Ξέρουμε
άλλη καλή έκδοση που να έχει - standar - τουλάχιστον το λογότυπο στη καμπάνα;
Ήρθε σήμερα. Full λογότυπα (καμπάνα, drip-tip, βάση). Packaging "έτη φωτός"
καλύτερο από του αυθεντικού (του αυθεντικού φαντάζει σα κλώνος μπροστά του),
κατασκευή -στα γρήγορα που τσέκαρα- πάρα πολύ καλή, όλα τα βιδώματα βουτυράτα
(το topfill πολύ σφηχτό, αλλά πιστεύω με λίπανση + χρήση θα στρώσει), ανταλλακτικό
glass μέσα, κατσαβιδάκι, o-rings κτλ, η βίδα για τον αέρα σα να 'ναι πολύ χαλαρή, αλλά
έχω πλαστική που θα την αντικαταστήσει. Το μόνο που μένει είναι να βρω χρόνο για testing.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #472 στις: Μαΐου 11, 2016, 00:33 »
FML ωστε εσυ τις εξαφανισες απο τα ατμομαγαζα ολες τις πλαστικες βιδες και δεν υπαρχει πουθενα αποθεμα?? :fight_knuppel:

Αν  του φορεσεις την πλαστικη πες μας αν σου ειναι ευκολο,
ατμιζει καθολου σφιχτα χωρις παρατραγουδα ή δεν υπαρχει διαφορα απο την μεταλλικη.

Καλοατμιστος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgiokatr

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #473 στις: Μαΐου 11, 2016, 00:41 »
Εγω ειχα και ενα θεμα με τα ohm να ανεβοκατεβαινουν οσες φορες τον ξαναβιδωνα στο μοντ. Εσφιξα την κατω βιδα πολυ με κατσαβιδι μεγαλο και εστρωσε...

Αποσυνδεδεμένος MOURGOS11

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #474 στις: Μαΐου 11, 2016, 20:43 »
τον εστισα σημερα αν και πρωτη φορα τα πηγα καλα πιστευω αν και απο γευση μια περιεργη. μαλον θελει κι αλλο πλυσιμο αλλα με τι?

Αποσυνδεδεμένος spastos

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #475 στις: Μαΐου 11, 2016, 22:07 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19383.0.html
Καλησπερα κοιτα το παραπανω

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #476 στις: Μαΐου 12, 2016, 15:30 »
ήθελα να ρωτήσω τους κατόχους του μινι3 η τζούρα χωρίς τη βίδα είναι περίπου σαν αυτή του 4 χωρίς τη βίδα?
και η διάμετρος της τρύπας πόσο είναι?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2016, 21:16 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #477 στις: Μαΐου 14, 2016, 21:19 »
Σετάκι!



...δυστυχώς η Ola ξεβάφει ακόμη και όταν -απλά-
την κρατάς, που να την ταλαιπωρούσα κι όλα(ς).

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #478 στις: Μαΐου 15, 2016, 21:45 »
Παιδια απο φαστεκ ποιον να παρω?
Βασικα θα θελα αυτον που παιρνει 3.5 ml 
https://www.fasttech.com/products/3028/10006473/4596400-kayfun-mini-v3-plus-styled-rta-rebuildable-tank
τον εχει κανεις να μου πει αν αξιζει?

Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V3 Mini
« Απάντηση #479 στις: Μαΐου 15, 2016, 21:55 »
Έχω αυτον www.fasttech.com/p/4475900 και ειμαι πολυ ευχαριστημένος  

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 198 42351 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Ηρακλης
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8841 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538340 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60485 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238791 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1568 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16730 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos