vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

279 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, camber, manoslykos, stsoulos, Mimhsdr

Twitter

Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3873
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3930 στις: Αυγούστου 22, 2018, 13:01 »
Τα slot έχουν άνοιγμα 70mm οπότε είσαι πολύ οριακά. Κάποιες 21700 θα χωράνε και κάποιες όχι.
Θα έλεγα να μη τον αγοράσεις αν θέλεις να φορτίζεις τέτοιες μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2298
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3931 στις: Αυγούστου 23, 2018, 00:35 »
Νομίζω πως δεν υπάρχει Ελλάδα. Ο κυριότερος λόγος που δεν τον πρότεινα στην συνατμίστρια. Ενας άλλος λόγος είναι πως σε αυτήν την κατηγορία τιμής δεν περιμένω πολλά πράγματα ούτε & τρέφω μεγάλες προσδοκίες. Σαν starting point το βλέπω ή σαν πάμφθηνη φθηνή φορητή συσκευή. Σε παρόμοιες καταστάσεις, αποφεύγω (προσωπική μου πρακτική) το οποιοδήποτε εργαλείο-ελβετικό σουγιά. Θεωρώ πως όσες πιό πολλές λειτουργίες έχει τόσο πιό ευάλωττο είναι, λόγω της χαμηλής τιμής του.  Στην συγκεκριμένη περίπτωση & στην συγκεκριμένη χαμηλή τιμή, προτιμώ ένα φορτιστή για συγκεκριμένο τύπο μπαταριών (ελπίζοντας ίσως) σε καλύτερη ποιότητα. Επαναλαμβάνω από την σκοπιά του μη ειδικού καταναλωτή, που ελπίζει πως ένα κινέζικο κουτάλι για σούπα θεωρητικά είναι καλύτερο ποιοτικά από ένα κινέζικο επίσης, ελβετικό πολυσουγιά
Κατά τα άλλα (και ευκαιρία να το κάνω) δεν τον έχω τεστάρει ποτέ (τον XTAR MC2) για να δω τί τιμές έχει η μπαταρία όταν δείξει πέρας φόρτισης. Ούτε και να αμφισβητήσω τις γνώσεις του Camber, σε σύγκριση είμαι νήπιο.
Μακροσκοπικά, μπορώ μόνο να μην επιβεβαιώσω αυξημένες θερμοκρασίες κατά την λειτουργία του.

Αποσυνδεδεμένος Agahnim

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3932 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 17:58 »
Καλησπέρα στην παρέα! Είμαι παλιο μέλος και παλιός στο ατμισμα. Την περιοδο 2014-2015 είχα ξεκινήσει και μου αρεσε ιδιαίτερα όχι μόνο επειδή με βοήθησε να κόψω το κ.τ αλλά και επειδή είναι η μόνη λύση να "καπνιζεις" χωρίς να χαλάς την υγεία σου σε όλους τους δημόσιους χώρους και πιο οικονομικά. Γενικά μονο καλά έχει να προσφέρει σε κάποιον καπνιστή.

Τα φέρε ετσι η ζωή και ξανακαπνισα κ.τ οπότε να μαι πάλι εδώ να ψάχνω την μαγική συσκευή.

Εν ετη 2018 βλέπω παντού γύρω μου κόσμο να κρατάει η.τ και να βγάζει τόσο ντουμανι που το ζήλεψα ακόμα και με κ.τ στο χέρι...

Όμως έχουν αλλάξει πολλά. Τα η.τ δεν είναι πλέον σε μορφή στυλό οπως τα θυμάμαι και άρα δεν ξέρω τίποτα απολύτως.


Συγκεκριμένα ψάχνω ένα η.τ που να βγάζει πολύ ντουμανι και να νιώθω το χτύπημα στο λαιμό κλπ. Να φορτίζει από usb Και να χει και εκείνη την τετράγωνη μορφή ώστε η μπαταρία να κρατάει περισσότερο (φαντάζομαι αυτός είναι ο λόγος που άλλαξαν μορφή)

Από αναζήτηση στο νετ έμαθα ότι λέγονται box mod. Όμως δυσκολεύομαι αρκετά να βρω το ιδανικό για τις ανάγκες μου. Υπάρχουν τόσα πολλά, δεν θα θελα να διαλέξω εντελώς στην τύχη.

Επίσης αναρωτιόμουν αν έχει μεινει κανένα ξενο e-shop με free shipping, παλιά ψώνιζα από ένα Σκανδιναβικο μαγαζι που αργότερα έβαλε τελικα κι αυτό shipping.

Ήθελα να ανοίξω νέο τοπικ μα δεν μου επιτρέπεται.

EDIT: φυσικα θέλω να μπορώ να αλλάζω αντιστάσεις κλπ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 18, 2018, 18:06 από Agahnim »

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3933 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 01:46 »
Φίλε μου πρέπει να γίνεις λίγο πιο σαφής,να δώσεις περισσότερα στοιχεία για να σου πούμε γνώμες.

Γράφεις <<Να φορτίζει από usb>>. Εννοείς να είναι με ενσωματωμένη μπαταρία?  Ή με αφαιρούμενες?
Ενα διμπάταρο με αποσπώμενες  θα σε καλύψει και στα πολλά watt, μιας και μιλάς για ντουμάνια ...


Γράφεις <<
φυσικα θέλω να μπορώ να αλλάζω αντιστάσεις κλπ >>. Εννοείς ατμοποιητή επισκευάσιμο,δηλ να φτιάχνεις μόνος σου τις αντιστάσεις(με σύρμα,βαμβάκι κτλ.)
ή εργοστασιακό, δηλ βγάζεις την παλιά, βάζεις καινούρια,έτοιμος....

Είναι παράνομη η αγορά mod και ατμοποιητών από εξωτερικό...

Αποσυνδεδεμένος Agahnim

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3934 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 02:50 »
1) δεν γνώριζα ότι παίζουν και αφαιρουμενες μπαταρίες, ευχαριστώ για την πληροφορία. Ναι μάλλον θα με κάλυπτε με αφαιρουμενες, ειδικά αν με αυτόν τον τροπο βγαίνουν τα ντουμανια. Όμως ετσι θα φορτίζουν οι μπαταρίες ή θα πρέπει να αγοράζω κάθε φορά αντί να φορτίζω ;

Βασικά θυμάμαι ότι παλιά η φάση ήταν ότι η συσκευή οσο φορτιζε επρεπε να ηταν ανενεργή διότι ο φορτιστής έμπαινε βιδωτος απ την πλευρά του ατμοποιητη. Όμως υπήρχαν κάποιες μπαταρίες που φορτηζαν με usb απ την κάτω πλευρα και έτσι μπορουσες να φουμαρεις οσο φορτιζε. Κατι τέτοιο θέλω διότι κάθομαι πολλές ώρες στον υπολογιστή.

2) δεν θέλω να φτιάχνω μόνος μου αντιστάσεις. Δεν έχω τέτοια σκιλλς. Θέλω να αγοράζω αντιστάσεις έτοιμες και να τις βάζω ώστε να μην χρειάζεται να αλλάζω ολόκληρο τον ατμοποιητη.

3) τι εννοείς ότι οι ατμοποιητες στο εξωτερικό είναι παράνομοι ; και τότε τι χρησιμοποιούν ;
Δεν θέλω mods. Απλά είδα ότι αυτά τα τετράγωνα λέγονται box mod Και η αλήθεια είναι ότι με μπέρδεψε διότι mods Εγώ θυμάμαι ότι λέγαμε τα custom made που κάναμε μονοι μας.

Και πάλι ευχαριστώ για την απάντηση σου φίλε!

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9581
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3935 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 03:03 »
Τα δεδομένα είναι πλέον εντελώς διαφορετικά σε ότι αφορά τις συναλλαγές με καταστήματα του εξωτερικού.
Δες σχετικά με το θέμα εδώ : Απαγόρευση διασυνοριακών εξ αποστάσεως πωλήσεων

Οι αφαιρούμενες μπαταρίες είναι επαναφορτιζόμενες και συνήθως για τη φόρτισή τους χρησιμοποιείται εξωτερικός φορτιστής. Ωστόσο σε πολλές συσκευές υπάρχει η δυνατότητα φόρτισης μέσα στο mod με χρήση της usb θύρας και του κατάλληλου καλωδίου.

Αποσυνδεδεμένος redortho

  • *****
  • 1784
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3936 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 06:01 »
Μιά λύση θα ήταν κάποιο aio (all in one) αλλά δεν θα έχει τα ντουμάνια που θέλεις  :(

Αποσυνδεδεμένος lounik

  • ***
  • 679
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3937 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 10:05 »
Συγκεκριμένα ψάχνω ένα η.τ που να βγάζει πολύ ντουμανι και να νιώθω το χτύπημα στο λαιμό κλπ. 
Για μένα το πρώτο που χρειάζεται να κάνεις είναι να δεις εάν σου ταιριάζει το “πολύ ντουμάνι” σαν στιλ άτμισης. Αυτοί οι ατμοποιητές έχουν πολύ αέρα που παραπέμπουν πιο πολύ σε λουλά παρά σε τζούρα τσιγάρου. Επίσης δεν δίνουν χτύπημα στο λαιμό αλλά πιο χαμηλά στο στήθος. Παίζουν σε αρκετά watt παραπάνω και με πιο χαμηλή περιεχτικότατα σε νικοτίνη από αυτούς που έχουν πιο σφικτή τζούρα σαν του τσιγάρου.
Όλα αυτά για την αρχή καθώς στη συνέχεια είναι πολλοί που παίζουν μέσα στην ημέρα με όλους τους τρόπους ατμίσματος.

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3938 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 10:55 »
Αυτά που έχουν αλλάξει από τότε που άτμιζες, είναι ότι πλέον υπάρχει Ευρωπαϊκός κανονισμός, ο TPD, που ορίζει διάφορες παραμέτρους του Η.Τ.
Στην Ελλάδα, επιπλέον του TPD, έχουμε Ειδικό Φόρο Κατανάλωσης στα νικοτινούχα υγρά, που κάνει τα έτοιμα πρακτικά απλησίαστα. Επίσης έχει εξισωθεί το Η.Τ. με το κ.τ. οπότε δεν επιτρέπεται να ατμίσεις σε δημόσιους χώρους. Αν σου αρέσουν τα ντουμάνια, θα έχεις μεγάλη κατανάλωση υγρών, και για να ρίξεις το κόστος θα πρέπει να παίρνεις flavor shots (είναι σκέτο το άρωμα κι εσύ προσθέτεις στο σπίτι τη νικοτίνη που θες, το αρνητικό είναι ότι πρέπει να περιμένεις να «ωριμάσει» το μείγμα). Επίσης δεν θα μπορείς να ατμίσεις σε καφέ και άλλα μέρη, γιατί τα ντουμάνια φαίνονται (με έναν τσιγαρίσιο μπορείς να κάνεις 1-2 τζούρες στα κλεφτά να ξεχαρμανιάσεις). Επίσης τα ντουμάνια ενοχλούν τους γύρω μας και εμάς τους ίδιους. Τον χειμώνα είσαι σαν συναυλία του Ρουβά που λέει κι ένα meme, και όλη αυτή η γλυκερίνη κάθεται στα έπιπλα και τις συσκευές κι αν είσαι όλη μέρα στο PC, ετοιμάσου να το καθαρίζεις κάθε 2-3 μέρες. Τέλος, οι ντουμανάτοι έχουν μεγάλες απαιτήσεις σε ρεύμα. Θα χρειαστείς συσκευή που παίρνει 2 ή 3 επαναφορτιζόμενες μπαταρίες. Εδώ οι υπόλοιποι θα με πουν υπερβολικιά αλλά εγώ θα τα γράψω παρόλα αυτά: οι αποσπώμενες μπαταρίες, για λόγους ασφαλείας πρέπει να φορτίζουν σε εξωτερικό φορτιστή. Άρα χρειάζεσαι και δεύτερο σετ μπαταριών να χρησιμοποιείς όσο οι άλλες φορτίζουν. Με τις θύρες του υπολογιστή να δίνουν συνήθως 0,5mAh χρειάζεσαι ούτως ή άλλως εξωτερικό φορτιστή, γιατί πολύ απλά δεν θα προλάβει να φορτίσει ποτέ αν ατμίζεις παράλληλα (μπορείς, όλες οι συσκευές είναι πια passthrough). Οι επαναφορτιζόμενες δεν είναι αθάνατες, μετά από ορισμένο αριθμό φορτίσεων-αποφορτίσεων χάνουν τη δύναμή τους και πρέπει να αγοράσεις καινούριες.

Για όλους τους παραπάνω λόγους, μετά από 8 μήνες πνευμονικού Η.Τ. (που δεν ήταν καν τα τρελά ντουμάνια που βλέπεις στον δρόμο και νομίζεις ότι πήραν φωτιά) το γύρισα σε τσιγαρίσιο (mtl) και βρήκα την ησυχία μου. Αν θες ντουμάνια μόνο επειδή τα ζήλεψες, ξανασκέψου το.

Πλέον οι ατμοποιητές χωρίζονται σε εργοστασιακούς και επισκευάσιμους. Οι πρώτοι έχουν έτοιμες αντιστάσεις που αλλάζουν πανεύκολα, στους δεύτερους τη φτιάχνεις μόνο σου. Δεν είναι τίποτα δύσκολο, υπάρχουν άπειρα σύρματα και βαμβάκια να διαλέξεις, διαφορετικά στησίματα για να έχεις καλύτερο χτύπημα ή γεύση, και το κόστος τους είναι πολύ χαμηλότερο, αν σκεφτείς ότι με 5€ που κάνει μία εργοστασιακή, παίρνεις 3 μέτρα σύρμα που φτάνει για τουλάχιστον 20 αντιστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος Agahnim

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3939 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 12:19 »
Ξενερώνω που έχει χαλάσει η φάση με τους νόμους στην Ελλάδα. Το λογαριάζουν ως κ.τ ενώ δεν είναι. Οχι πως υπήρχε περίπτωση να γλυτώσει αλλά έλεος. Εγώ έχω μεταναστεύσει uk και μόλις μου δωσες έναν ακόμα λόγο να μην γυρίσω ποτέ.

Άρα παίζουν diy liquids με ίδιες τιμές με παλιά ; η νικοτίνη σκέτη δεν φορολογείται με τον εφκ;

Για τις diy αντιστάσεις, και αν όντως είναι απλή διαδικασία, με έπεισες φουλ. Παω για επισκευασιμο ατμοποιητη λοιπόν.

Για τα ντουμανια, Ενταξει δεν θέλω να γίνω σακης Ρουβάς. Εγώ είχα στο μυαλό μου ντουμανια ισάξια με του κ.τ διότι παλιά θυμάμαι δεν υπήρχε αυτό. Καναμε 3 τζούρες μαζί για να κανουμε κυκλακια. Ευχαριστώ όμως που το διευκρινισατε για να ξέρω τι ψάχνω. Δεν με ενδιαφέρει να κάνω εφέ. Απλά να απολαμβάνω τη φάση θέλω και μέρος της απόλαυσης είναι και ο ατμός που βγαίνει. Αν αυτό πλέον το δίνουν όλα τα η.τ ειμαστε κομπλε.

Θα επανέλθω με ποστ για μπαταριες, eshops και να απαντήσω και στην υπόλοιπη παρέα που έγραψαν (και τους ευχαριστω)

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3940 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 12:46 »
Αν μένεις μόνιμα στην Αγγλία, θα πρέπει να ρωτήσεις την εκεί νομοθεσία. Έχω την εντύπωση πως και αυτοί απαγορεύουν τις διασυνοριακές εξ αποστάσεως αγορές, και έχουν ΕΦΚ αλλά δεν γνωρίζω παραπάνω λεπτομέρειες. Έχουν όμως σίγουρα περισσότερες επιλογές σε συσκευές και υγρά γιατί δεν θεωρούν το Η.Τ. εχθρό.

Ο ΕΦΚ στην Ελλάδα είναι ανά ml νικοτινούχου υγρού. Οπότε, θα πληρώσεις το ίδιο (1€ αν δεν κάνω λάθος) για ένα έτοιμο υγρό 10ml που θα σου κρατήσει ας πούμε 2 μέρες ή για 10ml νικοτίνης 20mg/ml που ανάλογα τα υγρά που φτιάχνεις, μπορεί να σου βγάλει και 50ml υγρού.

Ο Digiflavor Siren 2 θεωρείται ένας από τους  καλούς επισκευάσιμους mtl, δεν σου βάζω το βίντεο για να τον προτιμήσεις, απλώς για να δεις τι ντουμάνια μπορείς να κάνεις ακόμα και με τσιγαρίσιο (στο 17:37 αν δεν σε πάει αυτόματα):
https://youtu.be/q9HEDXcJa5w?t=17m37s

Αποσυνδεδεμένος jimfer13

  • ****
  • 1123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3941 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2018, 22:54 »
anarxaki,
συμφωνώ σχεδόν σε όλα όσα λες,
μόνο που θεωρώ τον siren ατμοποιητή με προβλήματα, όπως θα δεις και στο νήμα του στις τελευταίες σελίδες http://vaping.gr/index.php/topic,37259.1065.html

και για να ρίξεις το κόστος δεν είναι απαραίτητο να  πρέπει να παίρνεις flavor shots , διαβάζοντας εδώ πέφτει πολύ το κόστος http://vaping.gr/index.php/topic,30582.0.html

Αποσυνδεδεμένος anarxaki

  • **
  • 444
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ναι, εγώ είμαι :)
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3942 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2018, 00:37 »
[member=17977]jimfer13[/member]
Σε όλα συμφωνούμε, προσπάθησα να μην μπω σε πολλές λεπτομέρειες μιας και έγραφα σε κάποιον που δεν έχει ασχοληθεί με το άτμισμα τελευταία. Ανεξάρτητα όμως από τις διαρροές, που παρεμπιπτόντως εμένα δεν μου έχει δακρύσει ποτέ 8), είναι ένας καλός mtl.

Και ναι, εννοείται πως μπορείς να ρίξεις ακόμα περισσότερο το κόστος με τα γκουρμέ αρώματα, αν και, ως ψυχαναγκαστικιά, δεν τα βρίσκω πιο εύκολη λύση από το έτοιμο σχεδόν flavor shot. Ίσως επειδή δεν τα έχω ψάξει πολύ, εγώ έμπλεξα με τις συνταγές σταγόνα-σταγόνα και να δω πώς θα ξεμπλέξω  :wall:

Αποσυνδεδεμένος alexoyiorgis

  • *****
  • 1576
  • Φύλο: Άντρας
  • perception is reality
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3943 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2018, 09:39 »
Για νέα πιθανή πρόταση προς τους γνωστούς σας που αποφάσισαν να το κόψουν, ρίξτε μια ματιά:

http://vaping.gr/index.php/topic,42527.0.html

Αποσυνδεδεμένος demek33

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Αποφάσισα να το κόψω. Τι συσκευή να αγοράσω? Προτάσεις!
« Απάντηση #3944 στις: Δεκεμβρίου 18, 2018, 22:20 »
Καλησπέρα! Νέος στο ΗΤ και έχω να κανω μια ερώτηση για μια παραγγελία που σκέφτομαι να κάνω...θα ήθελα να ξερω αν οι αγορές μου θα είναι συμβατές και κατα πόσο θα ειναι ΟΚ για εναν αρχάριο σαν εμενα

1) Eleaf iStick Pico battery Full Kit

2) Samsung 18650 3000mAh 30Q


3) Aspire Nautilus X


4) Aspire Nautilus X 4ml Kit Adaptor


5) Aspire Nautilus BVC Coils 1.8O ohm (5 τεμάχια να υπάρχουν)



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1685 180280 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 23:10
από tasos1976
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 16 8263 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 26, 2024, 17:10
από Sergios
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 33892 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 534593 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59703 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237206 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 540 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 14035 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136085 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085143 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10080 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12