vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)

Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #990 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:08 »
Γεια χαρα σε ολους. Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο καπνικο υγρο που να αξιζει τον κοπο, το οποιο ομως να πωλειται και σε μπουκαλια των 100ml ως οικονομικη συσκευασια? Μεχρι στιγμης μονο της Natura βρηκα και καποια λιγα ξεκαρφωτα τα οποια δεν τα γνωριζω καθολου ομως. Σκοπος μου ειναι να παρω μερικα υγρα των 10ml για παραδειγμα, και αν μου κατσει καποιο για ολοημερο, να το αγοραζω σε μπουκαλι των 100ml για να μου βγαινει φθηνοτερα!

Αποσυνδεδεμένος bendersteed

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #991 στις: Δεκεμβρίου 16, 2016, 19:33 »
Δυστυχώς φίλε μου, ακόμα και αν βρεις κάποια τελευταία κομμάτια μέχρι την εφαρμογή του νόμου, η πώληση υγρών αναπλήρωσης σε συσκευασίες άνω των 10ml θα σταματήσει. Επομένως πλέον η μόνη οικονομική λύση είναι το DIY. Και εκεί βέβαια με τις βάσεις δεν ξέρουμε τι θα γίνει ακριβώς.

Από natura το manhattan και το liberty είναι πολύ ωραία αν σου αρέσουν τα RY4 γενικά.

Αποσυνδεδεμένος rigo

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #992 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 03:17 »
Jonathan,χωρις να το παίξω γνωστής.Ειμαι πολύ πρόσφατος στο ατμισμα,μόλις μία βδομάδα!Σαν καπνιστής αναζητουσα προφανώς ένα καπνικο υγρό!
Δοκιμασα κάποια της natura,ειχα δει ότι βγάζει γεύση golden virginia και είχα χαρει.Αν και στο μαγαζί,δεν μου το συνεστησαν,οπως και δύο φίλοι(σορρυ τον λόγο δεν τον ξέρω).Δοκιμασα και τις τρεις φορές που έχω επισκεφτει το μαγαζι,διάφορα υγρα γενικά,φυσικα τα περισσότερα καπνικα στα 6mg.
Αυτό που έχω "ερωτευτεί" προς το παρών είναι το smoke της after 8!Επειδή διάβασα ότι μοιάζει με τα tribeca(halo) και bebeca(atmos) είπα να τα δοκιμασω να δω!
Ομολογώ οτι μου άφηναν πολύ πιο έντονη γεύση(στους "κάλυκες" μου,καραμελας) και με "χαλαγαν"...με το smoke X μου έμοιαζαν περισσότερο!
Όντας πολύ φρέσκος,ισως είπα πολλα,καποια χαζομαρες και δεν βοηθαω κιολας.Οι έμπειροι του φόρουμ θα σε καθοδηγήσουν,καλυτερα.
Αν και νομίζω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα μαγαζί να δοκιμασεις,να δεις τι σου ταιριαζει και τι γουσταρεις!

Υγ ο λόγος που σου πρότεινα το smoke είναι γτ μπορείς να πάρεις βάση να αγορασεις το αρωμα(10ml) και να το φτιαξεις ακόμα και αν δεν ξέρεις πολλά πολλά!Άλλο 9ευρω τα 20ml,αλλο 11-12ευρω τα 100!!
Κουρασα καλώς σας βρήκα!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #993 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 11:08 »
Αν κάνεις tribeca δεν θα βρεις κανένα κλωνο-υγρό που να του φέρνει στη γεύση.

Αποσυνδεδεμένος dimdil

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #994 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 12:38 »
προσωπικα θεωρω οτι το bebeca πλησιαζει αρκετα ...και μαλιστα ισως επειδη το συνηθισα τωρα μου παει περισσοτερο απο το trimpeca  :o...επισης να συμφωνησω οτι στους δικους μου καλυκες οτι το smoke-x <<τριμπεκιζει>> περισσοτερο απο το smoke....θελω καποια στιγμη να δοκιμασω και το soho της flavor art..που εχω ακουσει οτι μοιαζει αρκετα.....σιγουρα το....<<ακριβως το ιδιο>> ::)...δεν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος Nick74

  • ***
  • 845
  • Φύλο: Άντρας
  • Η γνωση ειναι δυναμη
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #995 στις: Δεκεμβρίου 23, 2016, 16:16 »
Αν κάνεις tribeca δεν θα βρεις κανένα κλωνο-υγρό που να του φέρνει στη γεύση.
Ελα μωρε με 3 τροπους βγαζεις ακριβως ολοιδιο, τουλαχιστο στη δικη μου γευση

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Johnathan

  • **
  • 106
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #996 στις: Δεκεμβρίου 28, 2016, 22:46 »
Jonathan,χωρις να το παίξω γνωστής.Ειμαι πολύ πρόσφατος στο ατμισμα,μόλις μία βδομάδα!Σαν καπνιστής αναζητουσα προφανώς ένα καπνικο υγρό!
Δοκιμασα κάποια της natura,ειχα δει ότι βγάζει γεύση golden virginia και είχα χαρει.Αν και στο μαγαζί,δεν μου το συνεστησαν,οπως και δύο φίλοι(σορρυ τον λόγο δεν τον ξέρω).Δοκιμασα και τις τρεις φορές που έχω επισκεφτει το μαγαζι,διάφορα υγρα γενικά,φυσικα τα περισσότερα καπνικα στα 6mg.
Αυτό που έχω "ερωτευτεί" προς το παρών είναι το smoke της after 8!Επειδή διάβασα ότι μοιάζει με τα tribeca(halo) και bebeca(atmos) είπα να τα δοκιμασω να δω!
Ομολογώ οτι μου άφηναν πολύ πιο έντονη γεύση(στους "κάλυκες" μου,καραμελας) και με "χαλαγαν"...με το smoke X μου έμοιαζαν περισσότερο!
Όντας πολύ φρέσκος,ισως είπα πολλα,καποια χαζομαρες και δεν βοηθαω κιολας.Οι έμπειροι του φόρουμ θα σε καθοδηγήσουν,καλυτερα.
Αν και νομίζω το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε ένα μαγαζί να δοκιμασεις,να δεις τι σου ταιριαζει και τι γουσταρεις!

Υγ ο λόγος που σου πρότεινα το smoke είναι γτ μπορείς να πάρεις βάση να αγορασεις το αρωμα(10ml) και να το φτιαξεις ακόμα και αν δεν ξέρεις πολλά πολλά!Άλλο 9ευρω τα 20ml,αλλο 11-12ευρω τα 100!!
Κουρασα καλώς σας βρήκα!
Καλως ηρθες φιλε μου. Οχι δεν ειπες καποια χαζομαρα. Προσωπικα τυχαινει να ειμαι 2+ χρονια ατμιστης, με αποτελεσμα να εχω δοκιμασει αρκετα πραγματακια στο θεμα των υγρων. Η ερωτηση που εκανα εχει να κανει με το οικονομικο του πραγματος κυριως. Δηλαδη πριν την αλλαγη του νομου να προμηθευτω μερικα υγρα των 100ml για να εχω να παιζω καποιο διαστημα. Τελος παντων ομως, μαλλον θα κανω κινηση για καποια της FlavourArt απο εξωτερικο. Οσον αφορα το Smoke απο After-8, αυτο ατμιζω αυτη την στιγμη που γραφω. Πολυ καλο προφανως, οχι ομως το απολυτο που ψαχνω. Παλευω να βρω καποιο υγρο το οποιο θα μου θυμιζει καπνο τσιγαρου, χωρις καλαμποκι, χωρις φουντουκι, χωρις κατι εξτρα τελος παντων. Αλλα φυσικα και ΧΩΡΙΣ την χορταριλα που βγαζουν τα περισσοτερα "καπνικα" υγρα. Τελος παντων, ισως να ζηταω πολλα, ποιος ξερει! :)

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #997 στις: Δεκεμβρίου 29, 2016, 00:00 »
Καπνικά χωρίς χορταρίλα υπάρχουν, αλλά είναι ανάλογα πως αντιλαμβάνεται ο καθένας τη χορταρίλα που λες. Εγώ ας πούμε την αντιλαμβάνομαι στα περισσότερα τεχνητά virginia. Από εκεί και πέρα άν θες πιο καθαρές γεύσεις θα πρέπει να κοιτάξεις σε net (εκχυλίσματα καπνών) τα οποία όμως είναι πιο ακριβά και χαλάνε και τις αντιστάσεις γρήγορα. Τέτοια είναι τα el toro και τα black note. Αλλά εσύ ψάχνεις οικονομικά. Αν κάνεις γενικά δοκιμές κάτι θα βρείς να σου ταιριάξει. Εγώ τον τελευταίο καιρό παίρνω καπνικά της ecig, συγκεκριμένα Camtel περισσότερο, το οποίο έχει ενα τεχνητό άρωμα μεν, καμία σχέση με τσιγαρίλα και τασάκια, αλλά δεν είναι χορταρίλα και γενικά μου αρέσει. Άν έχεις κοντά σου ecig πήγαινε και δοκίμασε. Camtel, Lacky Strike και Old Harbor, αν και το τελευταίο φέρνει και λίγο σε βερνίκι, αλλά γενικά το προτιμούν πολλοι. Τα περισσότερα υπάρχουν και σε αρώματα για να τα φτάχνεις. Σαν ατμιστής κοντά 2 χρόνων τώρα έχω ξεφύγει από το ψάξιμο για την πιο κοντινή γεύση καπνού και καλύπτομαι από αυτά. Επίσης αν και τριμπεκοειδές, παλιότερα μου άρεσε το Soho της Flavorart που υπάρχει και αυτό σε άρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimidom

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #998 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 16:20 »
Καλησπερα θα μπορουσε καποιος ν με βοηθησει στο θεμα υγρα εδω και ενα μηνα οτι υγρο κι να κανω καπνικο η μη μετα απο 2-3 μερες χανετε η γευση του μηπως υπαρχει καποια λυση

Αποσυνδεδεμένος gstamatos

  • ***
  • 537
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #999 στις: Ιανουαρίου 10, 2017, 17:49 »
Σκέτη βάση,  με τη νικοτινη που κάνεις συνήθως για καμιά βδομάδα 

Αποσυνδεδεμένος Antonio_de_la_Svouras

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
  • να θυμηθώ να γράψω κάτι ψαγμένο εδώ
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1000 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 22:13 »
Φίλε Antonio, θεωρείς όντως το Relax και καπνικό και μη γλυκό?  :dontknow:
τώρα έχω στα "χέρια" μου Longhorn Halo
Κατάλαβα τι πάει να πεί καπνικό.
Ο Cruiser έχει ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δίκιο.


Αποσυνδεδεμένος DownUnder

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1001 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 22:32 »
ανακαλυψα το 2straight nobacco
ενα πολυ ομορφο καπνικο για τα γουστα μου
το βαζω σε βαση 70/30 vg/pg
σε αναλογια 1/4
η στη ιδια αναλογια σε diy pure

κατα τη γνωμη μου 1-2 τονους καλυτερο απο το λικουα

Αποσυνδεδεμένος Flavius Atticus

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1002 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 04:59 »
Θα χρειαστώ κι εγώ μια συμβουλή. 
Επειδή έκανα στριφτό (είχα τον άσσο για καθημερινό κάπνισμα και καμια δυο φορές τον μήνα έπαιρνα και κανα φακελάκι van nelle) θέλω να βρώ καπνικό υγρό που να μοιάζει με κάποιο από αυτά τα δυο χαρμάνια. Δεν μπορώ να πω ότι έχω δοκιμάσει πολλά, είμαι καινούργιος στο χώρο του ατμίσματος. Ανάμεσα στα καπνικά υγρά που δοκίμασα υπήρχαν μερικά ευχάριστα αλλά κανένα δεν μου θύμισε τον καπνό μου. Σε γενικές γραμμές όλα είναι υπερβολικά γλυκά, ορισμένα με παραπεμπουν στον ολντ χόλμπορν τον πορτοκαλί, κάποια άλλα στα πουράκια, τα περισσότερα όμως στο εργοστασιακό τσιγάρο /και τα υπόλοιπα στο ζαχαροπλαστείο ή σε γυναικεια αρώματα αλλά δεν θέλω να προσβάλλω κανέναν, θέμα γούστου είναι κι αυτό/
Επέλεξα τελικά το french pipe της liqua που μου φάνηκε λιγότερο γλυκο σε σχέση με τ'αλλα, αλλά οπως είχα πει και στο άλλο νήμα ήδη έχω καταλάβει ότι δεν με ικανοποιεί. Μου συμβούλεψαν να πάρω το tenessee της pulp, αλλά  δεν το βρήκα πουθενά εκτός από ένα eshop και δεν θέλω να κάνω παραγγελία στα τυφλά γτ άμα δεν μου κάτσει θα είναι κρίμα.    
Ποια υγρά πιστεύετε ότι αξίζει να δοκιμάσω; 
        

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1003 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 05:10 »
Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά πρόκειται να βρεις υγρό να μοιάζει με το τσιγάρο σου.

Αντί να ψάχνεις άδικα να βρεις απομίμηση (που δεν υπάρχει) ψάξε καλύτερα να βρεις κάποια γεύση που να σου αρέσει.

Ούτως ή άλλως το πιθανότερο είναι ότι σε πολύ λίγο καιρό δεν θα θες ούτε να ξαναμυρίσεις τσιγάρο.

Απ: Τσιγαρίσιες γεύσεις (καπνικά υγρά ή αρώματα)
« Απάντηση #1004 στις: Φεβρουαρίου 25, 2017, 07:33 »
Δοκίμασες κάτι απο ecig; συγκεκριμένα το ace no1, platinum virginia, maxx blend και old harbor. Δοκίμασε αυτά. Δεν έχουν την κλασίκη τσιγαρίλα όμως, την γεύση πίσας και το καμένο που λέμε. Την κλασική τσιγαρίλα την δίνει το Primo Verde της T-Juice. Αλλά όπως είπε και ο μοντιβιν, βρες μία γεύση που να σου αρέσει και απλά έχει επιμονή ώσπου να ξεσυνηθίσεις την τσιγαρίλα, μετά δεν θα την θες. Χαρμάνι που να φέρνει ακριβώς σε άσσο και βανέλε δεν υπάρχει. Απλά δες το σαν να αλλάζεις μάρκα τσιγάρα όσον αφορά την γέυση χαρμανιού. Μία συνήθεια είναι. Δοκίμασε και το hellas straight της ecig που υπότιθεται ότι φέρνει στον άσσο, αλλά είναι πιο πολύ αρωματικό γενικά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 19 8428 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:26
από Ηρακλης
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 180815 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34078 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 536970 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 59947 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 237878 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 610 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16096 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 136219 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085461 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35522 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro
Υγρα net ΥΓΡΑ (γενικά) 24 10370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 17:45
από tsep12